Skoči na vsebino

LEGOstilna - nakupi, poštarji, montažne police


Boris

Priporočeni prispevki

stom1c reče Dne, 4. 11. 2022 at 12:31:

Zivljenje je prekratko da bi denar v zokn dajal, zato se enkrat mesecno nagradim z enim od white whale setov.

Novembra je na sporedu to

0D7F0DC0-B50C-4152-B21E-2D583007F337.jpeg

 

Koliko si dal za to?

 

Ravnokar sem danes prvič gledal Return of the Jedi (yes i know) na katerega se nanaša, res kul set zgleda 

Povezava do prispevka

Kitajci delajo 1:1 fejke, še navodila so ista. Včasih je kakšna kocka malo slabša od Lego, ampak glede na ceno je to povsem sprejemljivo.

 

Figurice so identične - če ti dam sliko obeh, ti tudi največji lego poznavalec ne bo upal povedati katera je prava, če napačni odgovor pomeni, da bo ob jajca.

 

grad1.PNG

grad2.PNG

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

O ne drugo kapo ima, grad lahko samo še v smeti fuknem:rofl:

 

Jelen je fora na fake Barracuda bay, kjer so kitajci dali not ravno kravo:D

 

Pri kitajcih je sicer v njihovi državi fora, da ne smejo narediti 100% identičnega fejka, da morajo vsaj nekaj spremeniti - zato imajo potem take fore s temi živalmi, vse ostalo pa je praktično enako.

 

Čeprav jaz res ne razumem teh lego puristov. Kako je vaš užitek prizadet, če nekateri kupujemo kitajce? Ali vas morda boli ritka, ker se nekateri lahko enako zabavamo kot vi za 1/3 cene?

 

No ampak kot rečeno, v petek pošljem slike ene figurice pa boste lego puristi povedali katera je katera ;)

uredilo bitje Feget
  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

V tej temi ima samo en uporabnik stalne probleme. - Feget. Bolj ko piše objave tu, bolj se zdi da je zavisten nad vsemi, ki kupujejo prave, drage lego sete.  Povsem brezveze. 

 

Tudi jaz marsikaterega seta ne bom imel, ker je predrag in nimam kam ga dati. Ampak če bi že moral izbirati: fejk ali pravi lego set ali nič od naštetega bom vedno izbral dve opciji: pravi lego set ali pa nič.

 

Nikakor mi ne bi prišel na misel kupovati fejk produkte, tudi če so 3x cenejši od originala. 

Preprosto zato, ker je fejk. To je isto kot da bi kupil fejk kopijo švicarskega rolexa za 500 ur namesto za 5.000-10.000 eur.  Škart, ki ne bo imel dolgoročne vrednosti, kot samo padanje navzdol. 

 

Ta originalni lego grad za 400 eur bo čez nekaj let, desetletij samo večjo vrednost pridobival. Fejk lego grad za 150 eur pa bo čez nekaj let samo še za podarim.si oglas ali celo za v smeti če bo preveč škart kock razpadlo. 

 

Boljše bi bilo da se za fejk lego sete odpre posebej topic pa naj tam diskutirajo vsi, ki bi radi take sete za nižjo ceno. 

 

Seveda lego lupi kupce in je nategunski, ampak tudi apple je nategunski, pa ne bom jaz komentiral v apple topicu da naj folk neha kupovat ta napihnjena jajca in naj izbere cenejše znamke. Preprosto, kdor pač hoče naj plača.  

 

 

 

Povezava do prispevka

Dobiš v petek slike fantek, tako da kar mirno ;)

 

Heretik: poberi se klošar. Vprašanje je bilo če obstaja že kitajski grad in sem povedal da ja. Nimam jaz problemov z nikomur. Bolj jih imajo določeni lego puristi, ki preprosto ne morejo verjeti, da se da dobiti zelo dobre fake kocke po toliko nižji ceni.


Primerjava z rolex uro je smešna. Eno je statusni simbol, ki odraža tvojo persono in dosežke, drugo pa so igrače za 8-12 let stare otroke. Če pa kdo misli, da je mega šef, ker ima doma original lego kocke pa good for him al neki:rofl:

 

Sem pa že povedal večkrat, da meni je fora lego kock predvsem setavljanje. In izkušnja sestavljanja je praktično identična legu, ajde imeti to na polici je mogoče drugo. Ampak mene res res ne moti ali mi na kockah piše lego ali ne. Pa imam kar dosti orignalnih setov, ampak imam pa določeno cenovno mejo čez katero s kockami ne grem.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 50 minutami:

O ne drugo kapo ima, grad lahko samo še v smeti fuknem:rofl:

 

Jelen je fora na fake Barracuda bay, kjer so kitajci dali not ravno kravo:D

 

Pri kitajcih je sicer v njihovi državi fora, da ne smejo narediti 100% identičnega fejka, da morajo vsaj nekaj spremeniti - zato imajo potem take fore s temi živalmi, vse ostalo pa je praktično enako.

 

Čeprav jaz res ne razumem teh lego puristov. Kako je vaš užitek prizadet, če nekateri kupujemo kitajce? Ali vas morda boli ritka, ker se nekateri lahko enako zabavamo kot vi za 1/3 cene?

 

No ampak kot rečeno, v petek pošljem slike ene figurice pa boste lego puristi povedali katera je katera ;)

Ti posiljujes s kitajci in si nadlezen kot dolgo trajajoca driska. Pejd pogledat od zacetka teme, kolikokrat smo samoiniciativno kurcali kitajce.

Drgac pa gz da si dal 150€ za kocke, s katerimi si zdej lahko rit obrises, tega ziv bog ne bo kupil (lahko spremljas oglase, pa bos videl, da se to ne prodaja).

150€ kock v vrednosti pocen gros vs. 400€ kocke, vredne 400€.

Povezava do prispevka

Prodajal sem dva fake seta kock, prodal oba brez težav. Tudi ta grad brez težav prodam za 100 evrov, mogoče celo kak evro več. Original za 400 dvomim da bi dobil koga na bolhi. Sploh za rabljene sete, s katerimi imam sam zelo slabe izkušnje (praktično vedno kaj manjka in imaš potem celo jebo to najti).

 

In že stotič, meni izkušnja sestavljanja ni bistveno drugačna med lego in fake lego. Sploh ne vem kaj je fora teh debat tukaj. 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 9 minutami:

V tej temi ima samo en uporabnik stalne probleme. - Feget. Bolj ko piše objave tu, bolj se zdi da je zavisten nad vsemi, ki kupujejo prave, drage lego sete.  Povsem brezveze. 

 

Tudi jaz marsikaterega seta ne bom imel, ker je predrag in nimam kam ga dati. Ampak če bi že moral izbirati: fejk ali pravi lego set ali nič od naštetega bom vedno izbral dve opciji: pravi lego set ali pa nič.

 

Nikakor mi ne bi prišel na misel kupovati fejk produkte, tudi če so 3x cenejši od originala. 

Preprosto zato, ker je fejk. To je isto kot da bi kupil fejk kopijo švicarskega rolexa za 500 ur namesto za 5.000-10.000 eur.  Škart, ki ne bo imel dolgoročne vrednosti, kot samo padanje navzdol. 

 

Ta originalni lego grad za 400 eur bo čez nekaj let, desetletij samo večjo vrednost pridobival. Fejk lego grad za 150 eur pa bo čez nekaj let samo še za podarim.si oglas ali celo za v smeti če bo preveč škart kock razpadlo. 

 

Boljše bi bilo da se za fejk lego sete odpre posebej topic pa naj tam diskutirajo vsi, ki bi radi take sete za nižjo ceno. 

 

Seveda lego lupi kupce in je nategunski, ampak tudi apple je nategunski, pa ne bom jaz komentiral v apple topicu da naj folk neha kupovat ta napihnjena jajca in naj izbere cenejše znamke. Preprosto, kdor pač hoče naj plača.  

 

 

 

Ok, ok, malo je mimo primerjati fake Rolexe in Aple z original in zraven tlačiti ABS plastiko, ki je isti kurac ali pade iz stroja na Kitajskem ali na Danskem. 

 

Nalijmo si čistega vina in si priznajmo, da so Legice postale stvar fotrov puvačev in ne več mulcev igračev. Pač Lego dobro ve kje izcuzati denar. Na nas idiotih, ki smo 20 let nazaj bili mulci in sanjali o točno tem, kar nam danes servirajo za 400+ Eur. Jebiga, če imaš kupiš, če nimaš si želiš. Če kdo zaradi tega kupi Kitjca mene ne moti, če lepo opiše set tu gor tudi ne. Tak da pobje, pardon starci umirimo konje in naj vsak uživa v kockah, saj so konec koncev namenjene temu da se jih sestavi pa naj bo fejk ali original, vse je pobarvana plastika. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Podpis.

 

Jaz se moram v bistvu zahvaliti Fegetu za nasvet in link do strani, kjer bom kupu kitajske legice za tamalga. Zgledajo fantastično, sploh če jih za denar za katerega se prodajajo, primerjamo z originali.

 

Ker pač meni je glavni namen, da sine sestavlja in uživa (zraven kakopak uživam tudi sam) in jih ne jemljem kot zbirateljski hobi. Nimam keša za te fore, so že družabne igre dovolj :D Le-teh pa ne bi kupil fejk, tko da štekam tudi drugo stran.

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...