Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 7 minutami:

Probaj kabel DP -> HDMI, samo specifikacije kabla poglej. Pa pazi da bo iz DP v HDMI in ne obratno, ker to je pomembno, drugace ne dela.

 

Hmm vidim da se to prodaja kar po 35 eur :)

Fak kera draginja so te adapterji ratal...

 


Katerega si pa gledal? Prav kabel al aktivni pretvornik? Ker jaz najdem samo tole. To je sicer po mojem max v HDMI 2.0. Kar pomeni, da dobim ven 4k@60Hz/4:4:4 max. HDR ne gre skozi, bi moral biti 2.1

 

Nasploh vidim, da je s PCja spraviti HDR na TV cela "znanost", ker bi moral imeti grafiko, ki podpira 2.1 izhod ali pa display port na TVju, kar po ga nimam, ne vem sploh, če ga kakšen ima. Tile DP->HDMI adapterji pa očitno niso HDMI 2.1.

 

https://www.techtrade.si/displayport-14-hdmi-adapter-hdr-aktivni-4k-60hz-delock-bel-9705015

Povezava do prispevka

HDMI 2.1 je za gamerje...

Mislim da na tej kisti ne bos gejmal.

HDMI 2.0(b) podpira 4k + HDR na 50Hz/fps

 

Prosim povej mi kaj bos delal s kompom, da bos uporabljal 4K, HDR in 60fps?

 

EDIT2: DP -> HDMI je vedno pasiven, tud ce ti tam pise da je aktiven... ni...

HDMI -> DP je aktiven, zahteva locen vir napetosti, ker DP fura dodatno linijo na 3.3V, ki je HDMI nima in zato rabi pretvornik. Ti pretvorniki so ponavadi res dragi, pa se vprasanje ce res delujejo kot se zagre.

 

Dost ti je takle adaptercek:

https://www.mimovrste.com/hdmi/goobay-displayport-adapter

ker gre tu samo za preklop zick iz enga pluga na drugega.

 

Ce hoces pa za ziher pa imas na amazonu kable:

https://www.amazon.de/-/en/CSL-DisplayPort-connecting-monitors-projectors-black/dp/B089X9D9Q7/ref=sr_1_4?crid=PAJ8D271RYQX&dchild=1&keywords=dp%2Bauf%2Bhdmi%2B2.0&qid=1608467728&sprefix=dp%2Bto%2B%2Caps%2C194&sr=8-4&th=1

https://www.amazon.de/-/en/Display-Port-HDMI-Female-Cable-grey/dp/B07QKYPSQ1/ref=sr_1_3?crid=PAJ8D271RYQX&dchild=1&keywords=dp+auf+hdmi+2.0&qid=1608467728&sprefix=dp+to+%2Caps%2C194&sr=8-3

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Vse kar bi rad je TV priklopljen na PC v formatu 4k(3840x2160)@60Hz, 444. To zdaj vem, da HDMI 2.0 zmore.

 

Ko pa gledam filme, na tem istem PCju, pa bi rad 4k, brez da moram prekapljati resolucijo/Hz/karkoli ...

Ampak kje si videl spec., da tile kabli peljejo to skozi? Spodaj sem, ravno obratno, zasledil komentar, da je na 4k samo 30Hz

 

 

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 5 urami:

 

Tukaj ni problem intelova grafika, plata ima HDMI 1.4. Ta pa ne podpira 4K 60hz.

 

Itak nepomembno zdej, ampak na strani grafične tako piše, ne na strani plate. Verjetno ne obstaja plata, prek katere bi šlo 4k 60hz lrek hdmija.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 35 minutami:

Evo stipe se ti javi, da ti kupi grafo :)

 

če bo še malo moril, mu bom res - lahko da mu je to cilj :D

 

šalo na stran - sej nisem mislil nič slabega, ampak mene take stvari zmotijo, ki tako zadevo ne moreš reševat z nekimi polovičarskimi rešitvami - na dolgi rok ga bo potem spet nekaj jebalo, pa bo na kraju porabil več keša, kot če da zdaj malo več za grafično...

 

Povezava do prispevka

Mene je spet nekaj prijelo, da bi nabijal igrice. Najprej sem hotel zamenjat GPU, a sem si premislil, zaradi zastarelega procesorja (i5-6600k). 

 

Kaj pravite na to kišto? 

 

Ryzen 7 3700X, RTX 3060TI, 500 Go SSD NVME, ASUS B450 TUF Gaming, 16Go RAM (3000), Alim 600W 80+ Gold

 

1250€ + 20€ poštnine 

 

Druga varianta je, da si ga sestavim sam, a počakam na grafično.

ASUS GeForce RTX3070 DUAL-RTX3070-8G 8.0 GB

AMD Ryzen 7 3700X Boxed inkl. Wraith Prism Kühler

G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 Kit (2x8GB) RAM

GIGABYTE GA-B550M-AORUS PRO-P

Samsung SSD 860 EVO SATA3 1TB

Cooler Master MWE V2 Bronze 700 Watt

LC-Power Gaming 992B

1.396,34 €

 

Kaj pravite?

 

Najbrž bi si nabavil tudi 1440p monitor

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

če bo še malo moril, mu bom res - lahko da mu je to cilj :D

 

šalo na stran - sej nisem mislil nič slabega, ampak mene take stvari zmotijo, ki tako zadevo ne moreš reševat z nekimi polovičarskimi rešitvami - na dolgi rok ga bo potem spet nekaj jebalo, pa bo na kraju porabil več keša, kot če da zdaj malo več za grafično...

 


1. Kupil sem plato po nasvetu s tega foruma. Sanjalo se mi ni, da bom spet pristal pri omejitivi grafike na plati. Ravno zato sem menjal staro in se obrnil na tale forum. :) Sam sem kriv, da ne bo pomote, ampak, v štartu sem napisal, da bi želel sistem upgrejdati zato, da bom imel 4K, 60Hz in HDR po potrebi za filme ... Nisem imel (žal ga imam šele zdaj) dovolj znanja/info oz. me nihče ni opozoril na to, da ni vseeno, katero plato vzamem, če nočem ločene grafike. Zakaj nočem ločene grafike je zapisano par strani nazaj (Pico PSU verjetno ne bo več dovolj, bom moral še v nov PSU v em primeru ...)

 

2. Ni problem, odkartam za novo grafiko, samo ne 600 EUR. Torej pristanem z grafiko za max 100 EUR na HDMI 2.0.

Vse kul, ampak danes ste me razsvetlili, da v tem primeru ne bom dobil ven HDR-a, ker bi rabil HDMI 2.1.

 

"Za delat ne rabiš HDR, medtem kot 8bit RGB/YUV444 4K brez problema dela pri 60Hz na HDMI 2.0 (ne pa tudi HDMI 1.4).
Zatakne se seveda če hočeš pri istih prametrih še 10bit/12bit (HDR) namesto 8bit ali več kot 60Hz (npr 4K@120Hz), potem tudi HDMI 2.0 zmanjka pasovne širine in rabiš HDMI 2.1, ki ga več al manj podpirajo samo najnovejše grafične in konzole ter peščica televizorjev, pa še tu so določene težave (kot napimer utripanje pri 120Hz na LG CX, potem določeno čipovje ki podpira zgolj bodisi kompresiran ali nekompresiran signal, itd.).
"
Skratka, da skratim priču. Grafika mi ne pomaga, zato kompliciram in kupujem avion. Z adapterjem "kompliciram" zato, ker se mi v teoriji lažje zdi, da bi lahko prek Display porta (ki že na trenutnu konfiguraciji podpira vse zgoraj našteto) spravil do TVja HDMI 2.1.

Tole:
https://www.club-3d.com/en/detail/2496/displayport_1.4_to_hdmi_4k120hz_hdr_active_adapter_m-f/

 

 

Lahko mi pa prosim poveš, kje sem zdaj zgrešil in z veseljem rečem sori in neham komplicirat.

Itak, saj lahko grem v Apple TV, Chromecast, Shield pa iz tam furam HDR filme, jaz sem samo hotel obdržati PC za delo, browsanje in filme, tako kot sem imel to prej s HD. Nisem vedel, da je pri 4K tollko enih ozkih grl, na katere je treba paziti, da prideš na koncu do tega, da si lahko film v HDR pogledaš.
 

 

 

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:


1. Kupil sem plato po nasvetu s tega foruma. Sanjalo se mi ni, da bom spet pristal pri omejitivi grafike na plati. Ravno zato sem menjal staro in se obrnil na tale forum. :) Sam sem kriv, da ne bo pomote, ampak, v štartu sem napisal, da bi želel sistem upgrejdati zato, da bom imel 4K, 60Hz in HDR po potrebi za filme ... Nisem imel (žal ga imam šele zdaj) dovolj znanja/info oz. me nihče ni opozoril na to, da ni vseeno, katero plato vzamem, če nočem ločene grafike. Zakaj nočem ločene grafike je zapisano par strani nazaj (Pico PSU verjetno ne bo več dovolj, bom moral še v nov PSU v em primeru ...)

 

2. Ni problem, odkartam za novo grafiko, samo ne 600 EUR. Torej pristanem z grafiko za max 100 EUR na HDMI 2.0.

Vse kul, ampak danes ste me razsvetlili, da v tem primeru ne bom dobil ven HDR-a, ker bi rabil HDMI 2.1.

 

"Za delat ne rabiš HDR, medtem kot 8bit RGB/YUV444 4K brez problema dela pri 60Hz na HDMI 2.0 (ne pa tudi HDMI 1.4).
Zatakne se seveda če hočeš pri istih prametrih še 10bit/12bit (HDR) namesto 8bit ali več kot 60Hz (npr 4K@120Hz), potem tudi HDMI 2.0 zmanjka pasovne širine in rabiš HDMI 2.1, ki ga več al manj podpirajo samo najnovejše grafične in konzole ter peščica televizorjev, pa še tu so določene težave (kot napimer utripanje pri 120Hz na LG CX, potem določeno čipovje ki podpira zgolj bodisi kompresiran ali nekompresiran signal, itd.).
"
Skratka, da skratim priču. Grafika mi ne pomaga, zato kompliciram in kupujem avion. Z adapterjem "kompliciram" zato, ker se mi v teoriji lažje zdi, da bi lahko prek Display porta (ki že na trenutnu konfiguraciji podpira vse zgoraj našteto) spravil do TVja HDMI 2.1.

Tole:
https://www.club-3d.com/en/detail/2496/displayport_1.4_to_hdmi_4k120hz_hdr_active_adapter_m-f/

 

 

Lahko mi pa prosim poveš, kje sem zdaj zgrešil in z veseljem rečem sori in neham komplicirat.

Itak, saj lahko grem v Apple TV, Chromecast, Shield pa iz tam furam HDR filme, jaz sem samo hotel obdržati PC za delo, browsanje in filme, tako kot sem imel to prej s HD. Nisem vedel, da je pri 4K tollko enih ozkih grl, na katere je treba paziti, da prideš na koncu do tega, da si lahko film v HDR pogledaš.
 

 

 

 

Skratka ni problem v plati, ker grafična v procu ne podpira nič, ker je smeće. Poleg tega intel plate ne obstajajo z 2.0 hdmijem, oziroma so zelo drage 250€+. HDMI 2.1 pa lahko samo sanjaš zaenkrat.

 

Če bi me takoj poslušal, kot sem rekel, da vzemi AMD proc, ki ima dejansko tudi "solidno" grafiko, tam vse plate podpirajo HDMI 2.1 oziroma večina njih. Tako, da lepo vrni nazaj in vzemi AMD, ne boš rabil nobene grafične, konverterjev in dildotov.

Povezava do prispevka
Hajvan reče pred 1 uro:

Mene je spet nekaj prijelo, da bi nabijal igrice. Najprej sem hotel zamenjat GPU, a sem si premislil, zaradi zastarelega procesorja (i5-6600k). 

 

Kaj pravite na to kišto? 

 

Ryzen 7 3700X, RTX 3060TI, 500 Go SSD NVME, ASUS B450 TUF Gaming, 16Go RAM (3000), Alim 600W 80+ Gold

 

1250€ + 20€ poštnine 

 

Druga varianta je, da si ga sestavim sam, a počakam na grafično.

ASUS GeForce RTX3070 DUAL-RTX3070-8G 8.0 GB

AMD Ryzen 7 3700X Boxed inkl. Wraith Prism Kühler

G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 Kit (2x8GB) RAM

GIGABYTE GA-B550M-AORUS PRO-P

Samsung SSD 860 EVO SATA3 1TB

Cooler Master MWE V2 Bronze 700 Watt

LC-Power Gaming 992B

1.396,34 €

 

Kaj pravite?

 

Najbrž bi si nabavil tudi 1440p monitor

 

Vzem drugega, dober nakup.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

 

Skratka ni problem v plati, ker grafična v procu ne podpira nič, ker je smeće. Poleg tega intel plate ne obstajajo z 2.0 hdmijem, oziroma so zelo drage 250€+. HDMI 2.1 pa lahko samo sanjaš zaenkrat.

 

Če bi me takoj poslušal, kot sem rekel, da vzemi AMD proc, ki ima dejansko tudi "solidno" grafiko, tam vse plate podpirajo HDMI 2.1 oziroma večina njih. Tako, da lepo vrni nazaj in vzemi AMD, ne boš rabil nobene grafične, konverterjev in dildotov.

 

Samo potem mora vzeti tudi kakega od novejših AMD procesorjev?

Če se ne motim, sem nekje bral, da HDMI 2.1 ni podprt na starejših APUjih?

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:


1. Kupil sem plato po nasvetu s tega foruma. Sanjalo se mi ni, da bom spet pristal pri omejitivi grafike na plati. Ravno zato sem menjal staro in se obrnil na tale forum. :) Sam sem kriv, da ne bo pomote, ampak, v štartu sem napisal, da bi želel sistem upgrejdati zato, da bom imel 4K, 60Hz in HDR po potrebi za filme ... Nisem imel (žal ga imam šele zdaj) dovolj znanja/info oz. me nihče ni opozoril na to, da ni vseeno, katero plato vzamem, če nočem ločene grafike. Zakaj nočem ločene grafike je zapisano par strani nazaj (Pico PSU verjetno ne bo več dovolj, bom moral še v nov PSU v em primeru ...)

 

2. Ni problem, odkartam za novo grafiko, samo ne 600 EUR. Torej pristanem z grafiko za max 100 EUR na HDMI 2.0.

Vse kul, ampak danes ste me razsvetlili, da v tem primeru ne bom dobil ven HDR-a, ker bi rabil HDMI 2.1.

 

"Za delat ne rabiš HDR, medtem kot 8bit RGB/YUV444 4K brez problema dela pri 60Hz na HDMI 2.0 (ne pa tudi HDMI 1.4).
Zatakne se seveda če hočeš pri istih prametrih še 10bit/12bit (HDR) namesto 8bit ali več kot 60Hz (npr 4K@120Hz), potem tudi HDMI 2.0 zmanjka pasovne širine in rabiš HDMI 2.1, ki ga več al manj podpirajo samo najnovejše grafične in konzole ter peščica televizorjev, pa še tu so določene težave (kot napimer utripanje pri 120Hz na LG CX, potem določeno čipovje ki podpira zgolj bodisi kompresiran ali nekompresiran signal, itd.).
"
Skratka, da skratim priču. Grafika mi ne pomaga, zato kompliciram in kupujem avion. Z adapterjem "kompliciram" zato, ker se mi v teoriji lažje zdi, da bi lahko prek Display porta (ki že na trenutnu konfiguraciji podpira vse zgoraj našteto) spravil do TVja HDMI 2.1.

Tole:
https://www.club-3d.com/en/detail/2496/displayport_1.4_to_hdmi_4k120hz_hdr_active_adapter_m-f/

 

 

Lahko mi pa prosim poveš, kje sem zdaj zgrešil in z veseljem rečem sori in neham komplicirat.

Itak, saj lahko grem v Apple TV, Chromecast, Shield pa iz tam furam HDR filme, jaz sem samo hotel obdržati PC za delo, browsanje in filme, tako kot sem imel to prej s HD. Nisem vedel, da je pri 4K tollko enih ozkih grl, na katere je treba paziti, da prideš na koncu do tega, da si lahko film v HDR pogledaš.

 

Za 4K HDR filme sploh ne rabiš HDMI 2.1, 2.0b je čisto dovolj - torej kupiš najcenejšo grafično, ki ima HDMI 2.0b in problem rešen...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 38 minutami:

 

Skratka ni problem v plati, ker grafična v procu ne podpira nič, ker je smeće. Poleg tega intel plate ne obstajajo z 2.0 hdmijem, oziroma so zelo drage 250€+. HDMI 2.1 pa lahko samo sanjaš zaenkrat.

 

Če bi me takoj poslušal, kot sem rekel, da vzemi AMD proc, ki ima dejansko tudi "solidno" grafiko, tam vse plate podpirajo HDMI 2.1 oziroma večina njih. Tako, da lepo vrni nazaj in vzemi AMD, ne boš rabil nobene grafične, konverterjev in dildotov.

 

Ja, ok. Zdaj je una fora. Po toči zvoniti... Če bi me takrat kdo razsvetlil s tem podatkom glede HDMI, bi naredil tako. Tako pa ni bilo nobene debate o tem, samo o tem o čem je boljši Intel/AMD, pa sem rekel, da bom vzel Intel, samo zato, ker je bil v tistem trenutku na zalogi pri nas in sem ga dobil v dveh dneh.

Vrniti žal ne morem.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 minutami:

 

Za 4K HDR filme sploh ne rabiš HDMI 2.1, 2.0b je čisto dovolj - torej kupiš najcenejšo grafično, ki ima HDMI 2.0b in problem rešen...


OK, dajmo tole zdaj razčisiti, ker sem se izgubil, saj vsak piše malo po svoje.

 

Če pogledamo tole tabelo za osnovo.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

 

HDMI 2.0/2.0b zmore  4k/8bit/4:4:4/ pri max 60Hz kar je za delo na PCju meni dovolj

Če preidemo na 10bit (HDR) pa zmore  4k/4:4:$ še s 50Hz, kar je za gledanje filmov načeloma ok.

Kar sprašujem že ves čas (oz sem vprašal na mestu, kjer si me vprašal, če kupujem avion :) )pa je to ali Winsi v primeru, da zavrtiš HDR film avtomatsko znajo znižati osveževanje in ti ni treba stalno ročno prekpaljati resolucije/osveževanja? Tega dejansko ne najdem oz ne znam najti potrditve, sprobati žal ne morem.

 

Če je odgovor da, potem res ni noben problem ...

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 46 minutami:

Smem samo vprasati koliko si dal za to kisto ?

 

 

JE HDR pri filmih res tako dober ?

 

Zares sem zdaj menjal samo plato in proc, vse skupaj 200 EUR.

 

HDR, kakor za koga. Zdajle ravno gledam nadaljevanko v HDR in meni paše ... Je pa precej odvisno od filma do filma. Saj o tem je en kup napisanega.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

 

Vzem drugega, dober nakup.

tule bi se trenutek zadržal v razmisleku, ali bi morda namesto 3070 vzel raje 3060 Ti. Kolikor vidim, je razlika med njima precej majhna, ne vem, če 3070 upraviči toliko višjo ceno za tako majhen gain. S tem,  da se 3060 Ti bolje navija in jo lahko še bolj približaš 3070.

Sicer pa katero koli bo vzel, ne bo nič narobe...

Povezava do prispevka
cashman reče pred 5 minutami:

tule bi se trenutek zadržal v razmisleku, ali bi morda namesto 3070 vzel raje 3060 Ti. Kolikor vidim, je razlika med njima precej majhna, ne vem, če 3070 upraviči toliko višjo ceno za tako majhen gain. S tem,  da se 3060 Ti bolje navija in jo lahko še bolj približaš 3070.

Sicer pa katero koli bo vzel, ne bo nič narobe...


pa še glede proca:


A ni trenutno i7 10700F (329e v slolveniji) boljši nakupt kot ryzen 7?

 

Povezava do prispevka
akulp reče pred 2 urama:

OK, dajmo tole zdaj razčisiti, ker sem se izgubil, saj vsak piše malo po svoje.

 

Če pogledamo tole tabelo za osnovo.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

 

HDMI 2.0/2.0b zmore  4k/8bit/4:4:4/ pri max 60Hz kar je za delo na PCju meni dovolj

Če preidemo na 10bit (HDR) pa zmore  4k/4:4:$ še s 50Hz, kar je za gledanje filmov načeloma ok.

Kar sprašujem že ves čas (oz sem vprašal na mestu, kjer si me vprašal, če kupujem avion :) )pa je to ali Winsi v primeru, da zavrtiš HDR film avtomatsko znajo znižati osveževanje in ti ni treba stalno ročno prekpaljati resolucije/osveževanja? Tega dejansko ne najdem oz ne znam najti potrditve, sprobati žal ne morem.

 

Če je odgovor da, potem res ni noben problem ...

 

Ne, ne naredi avtomatsko, da jaz vem - in ne samo to, ampak tudi HDR boš mogoče moral vsakič vklopit, ko boš hotel hledat HDR vsebino; nekaj je bilo govora, da če imaš vklopljen HDR, ti potem tudi desktop in vse kar ni HDR zgleda sprano, kar se barv tiče - jaz tega sicer na mojem nisem opazil, tako da možno da so že popravili...

 

Ampak dobra novica je, da se ti ni treba sploh obremenjevat z nobenim od teh vprašanj, ki jih postavljaš - kupi kartico, ki im 2.0b in uživaj - nič ti ne bo manjkalo; ni šans, da boš v filmih neki opazil al je HDR 10bit, al je 8bit tone mapped.

 

Če pa te vseeno toliko muči in če nočeš vsakič preklapljat na 4K/30 10bit 4.4.4. za filme, potem itak nimaš druge kot kupit grafično, ki ima HDMI 2.1 - samo potem spet mora tudi TV bit HDMI 2.1, da lahko prebavi 4K/60 10bit 4.4.4 - in tako naprej in tako naprej...ampak ni vredno, ker kot rečeno, ne boš opazil nobene bistvene razlike.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 10 minutami:

 

Ne, ne naredi avtomatsko, da jaz vem - in ne samo to, ampak tudi HDR boš mogoče moral vsakič vklopit, ko boš hotel hledat HDR vsebino; nekaj je bilo govora, da če imaš vklopljen HDR, ti potem tudi desktop in vse kar ni HDR zgleda sprano, kar se barv tiče - jaz tega sicer na mojem nisem opazil, tako da možno da so že popravili...

 

Ampak dobra novica je, da se ti ni treba sploh obremenjevat z nobenim od teh vprašanj, ki jih postavljaš - kupi kartico, ki im 2.0b in uživaj - nič ti ne bo manjkalo; ni šans, da boš v filmih neki opazil al je HDR 10bit, al je 8bit tone mapped.

 

Če pa te vseeno toliko muči in če nočeš vsakič preklapljat na 4K/30 10bit 4.4.4. za filme, potem itak nimaš druge kot kupit grafično, ki ima HDMI 2.1 - samo potem spet mora tudi TV bit HDMI 2.1, da lahko prebavi 4K/60 10bit 4.4.4 - in tako naprej in tako naprej...ampak ni vredno, ker kot rečeno, ne boš opazil nobene bistvene razlike.

 



kolega je lih zaradi tega upgrejdu 2080ti na 3080. 

ker prejšna ni imela 2.1 izhoda. 
Zdej pa ma lahko končno na tvju 4k@120hz + HDR

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 20 minutami:



kolega je lih zaradi tega upgrejdu 2080ti na 3080. 

ker prejšna ni imela 2.1 izhoda. 
Zdej pa ma lahko končno na tvju 4k@120hz + HDR

 

Mislim, lahko, da ne bom opazil ničesar. Ampak, na koncu smo prišli do zaključka, da vendarle simpl rešitve, če nisi pripravljen odkartat za serijo Radeona 30, očitno ni.

 

Ajde, še vedno se sicer spogledujem s tistim adapterjem, samo rad bi našel pri nas kakega, da malo povprašam o praktičnih izkušnjah.

https://www.club-3d.com/en/detail/2496/displayport_1.4_to_hdmi_4k120hz_hdr_active_adapter_m-f/

 

tomazek reče pred 1 uro:

Keri pa maš TV? Saj mogoče si kje že napisal, ampak je bil kup postov pa nisem vse spremljal, ker nisem maher v tem.

Samsung Q80T

Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

tule bi se trenutek zadržal v razmisleku, ali bi morda namesto 3070 vzel raje 3060 Ti. Kolikor vidim, je razlika med njima precej majhna, ne vem, če 3070 upraviči toliko višjo ceno za tako majhen gain. S tem,  da se 3060 Ti bolje navija in jo lahko še bolj približaš 3070.

Sicer pa katero koli bo vzel, ne bo nič narobe...

Kakšen razmislek neki. 

Drugi komp je 130€ dražji.

Dobiš pa:

- boljši SSD

- 2x več prostora na SSDju

- boljša grafična

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...