Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

 

tiesto reče pred 3 urami:

Sm si mal prebral, ce prav zastopim preko napajalnika delajo skoz na 100%?

 

na 12V najbrž, ja. obstajajo kabli z uporčki, ki dropnejo napetost na 5V, 7V in 12V. čeprav at this point, boljše kupit kak poceni fan kontroler.

 

meni to kar manjka, priznam, ker PWM kontrola ventov je terrible kakorkoli obrneš. pogrešam fizično stikalo 5/7/12V.

Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 24. 12. 2020 at 17:42:

Se opravicujem za noob vprasanje.

Priklapljam napajalc na maticno pa sem naletel na tezavo:

-poleg nisem dobil kabla s 4 pini (oznaka na maticni je cpu_pwr2)


je dovolj, da priklopim sam 8pinskega al morm posebi kabl nabavt?

3F70A74D-EBF4-4409-9E88-564162C9935C.png 
 

e: ok vidim, da je zgleda ta 4pinski, ce res napolno navijas, zgleda ni panike, ce sam 8pinskega priklopis.

 

Če imaš možnost daj še 4pinskega. Ker ta 4pin je samo za proc dodatno. 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 5 urami:

Je kak problem, ce 3pinske vente priklopim na maticno, ker ma sam 4pinske prikljucke?

 

e: al je mogoc bols, da nabavim adapter in jih prklopim direkt na napajalnik?

 

Ni problem. 4pin je za tahometer in je bolj natančna zadeva. Pri treh pinih pa itak veča in manjša napetost in stwm obrate venta.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Kako je pwm terrible, wtf?

 

ker je next to impossible stvar naredit tako, da je popolnoma neslišna in na absolutnem minimumu, ko je idle in zalavfa na pune hamre ko je gaming load. pa potem maš še in between, ko ne delaš nič takega pa še vseeno pwm nažiga, ker se je za kratek čas cpu odloču nažgat load. skratka, vedno je sranje, ker bodisi ne nažiga ko bi rabil in nažiga ko ne rabiš, sploh kak browser use. po tolkih urah in pimpanju, da bi našu primeren setting k bi vse to vzel v zakup sem nehal. AMD je tukaj še precej bolj terrible kot Intel s CPU spiki. ergo, pwm = shit in bom vedno rajš vzel fizično stikalo. zdej stvar pač rešujem s cpu governorjem, power save za lock cpu frekvenc na 2.2ghzish in popolnoma neslišnim experiencom in performance za balls to the wall frekvence, ki takoj nažgejo vse vente.

 

je blo že kar nekaj jamranja, pomoje da glih v tej temi na račun tega.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 20. 12. 2020 at 18:16:

 

Skratka ni problem v plati, ker grafična v procu ne podpira nič, ker je smeće. Poleg tega intel plate ne obstajajo z 2.0 hdmijem, oziroma so zelo drage 250€+. HDMI 2.1 pa lahko samo sanjaš zaenkrat.

 

Če bi me takoj poslušal, kot sem rekel, da vzemi AMD proc, ki ima dejansko tudi "solidno" grafiko, tam vse plate podpirajo HDMI 2.1 oziroma večina njih. Tako, da lepo vrni nazaj in vzemi AMD, ne boš rabil nobene grafične, konverterjev in dildotov.


Evo, uspel prodati Intel-ovo plato/CPU za praktično toliko, kot sem kupil in vzel Ryzen 4350G + B550.

Zdaj pa, kar se tiče 4k in supporta grafike dela vse tip top. @atomic hvala za pomoč!
Razen, da sem se jeb*** 2 dni, dam se uspel znebiti Win BSOD-ja in bil že skoraj prepričan, da je nekaj s CPUjem/plato narobe in preklel, zakaj sem še na AMD: :)

Imam pa dve vprašanji, pa verjetno ste v tej temi taki, ki bi znali kaj povedat o tem, da ne odpiram nove.

 

1. Stock cooler (Wraith Stealth) je precej glasen in min, do kamor mi ga Asuso Fan Xpert spusti je 1000 RPM. Intelove vem, da sem sem imel vse tam okrog 800. Tale ima pa tisti zoprn zvok, ki ga slišim ven iz omare in gre skozi ušesa ... A je kaka rešitev, kako ga spraviti pod 1000RPM, čeprav ga SW ne pusti?


Evo, FanX: https://ibb.co/hs5NGGj


2. A je se je kdo zafrkaval s HDR mode-om v WIN in uspel na Radeonu (saj predvidevam, da SW je isti a imaš posebej kartico ali pa se uporablja CPU grafika) dobiti ven nesprano sliko? Vse žive variante sem že zgooglal, pa nič ne pomaga. V HDR mode sicer imam RGB444

https://ibb.co/hs5NGGj
 

 

Hvala.

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka

nič še ni rečeno, ampak najbrž ma maksi prav glede cen, sploh ker bodo hitrejši

kaj to pomeni, ko piše, da ima  Integrated CNVi & Wireless-AX, a da bo mela vsaka matična wifi in ne bo treba več tiste kartice v m.2 e-key tlačit?

pa 20gb usb in 2.5gb lan bo integratan

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

sicer nima veze z nakupom novega, ampak upam, da kdo pomaga.

računalnik mi, večinoma med brskanjem po netu, ugasne monitor, no signal, kot, da bi se monitor spravil v mirovanje. trenutek prej tudi miška zamrzne.
če monitor ugasnem in znova nažgem je vredu vse.
med igranjem iger  tega nisem opazil.
kable sem zamenjal, če bi to blo.

je mogoče kaj z grafično narobe?

Povezava do prispevka
coupet reče pred 26 minutami:

sicer nima veze z nakupom novega, ampak upam, da kdo pomaga.

računalnik mi, večinoma med brskanjem po netu, ugasne monitor, no signal, kot, da bi se monitor spravil v mirovanje. trenutek prej tudi miška zamrzne.
če monitor ugasnem in znova nažgem je vredu vse.
med igranjem iger  tega nisem opazil.
kable sem zamenjal, če bi to blo.

je mogoče kaj z grafično narobe?

 

Si preveril, kaj ti kaže event viewer, ko se to zgodi?

Povezava do prispevka

Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

v opisu errorja pa tole:

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\000000e2
0000(0000) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 24. 12. 2020 at 17:52:

Ker je baje za eno uro zmanjkalj elektrike v eni od tajvanskih fabrik ramov. In baje je to celo fakin' halo in se morajo sedaj cene do 50% podražit. Zaradi ene ure izpada v fabriki.

Vir: https://slo-tech.com/novice/t776385

Povezava do prispevka
coupet reče pred 4 minutami:

Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

v opisu errorja pa tole:

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\000000e2
0000(0000) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

grafična je kriva

Povezava do prispevka
coupet reče pred 10 minutami:

Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

v opisu errorja pa tole:

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\000000e2
0000(0000) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

 

OK, tole je kompleksna zadeva, priporočam ti naslednje:

1. Izbriši Geforce Experience

2. Napravi Clean driver install (odstrani vse Nvidia driverje, nato naloži samo zadnjo verzijo z neta - ne preko Geforce Experience!)

3. V Nvidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power Management Mode -> nastavi na Prefer Maximum Performance

4. V Control Panel -> Power Options -> nastavi plan High Performance

 

Tole v večini problem reši ta problem, še bolj ziher bi bil reinstall windowsov namesto 1. koraka, pa potem slediš korakom 2-4 brez instalacije Geforce experience

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 1 uro:

 

OK, tole je kompleksna zadeva, priporočam ti naslednje:

1. Izbriši Geforce Experience

2. Napravi Clean driver install (odstrani vse Nvidia driverje, nato naloži samo zadnjo verzijo z neta - ne preko Geforce Experience!)

3. V Nvidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power Management Mode -> nastavi na Prefer Maximum Performance

4. V Control Panel -> Power Options -> nastavi plan High Performance

 

Tole v večini problem reši ta problem, še bolj ziher bi bil reinstall windowsov namesto 1. koraka, pa potem slediš korakom 2-4 brez instalacije Geforce experience

Bom šel čez to, hvala!

 

upam, je to problem in ne prav z grafično

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...