Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 7 urami:

Kakšen razmislek neki. 

Drugi komp je 130€ dražji.

Dobiš pa:

- boljši SSD

- 2x več prostora na SSDju

- boljša grafična

 

 

razmislek zato, ker je rekel pri drugi varianti, da si ga sestavi sam. Kar verjetno pomeni, da lahko sam zamenja grafično in ga pride ceneje, če vzame 3060 Ti, za skoraj identičen performance.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 4 urami:

razmislek zato, ker je rekel pri drugi varianti, da si ga sestavi sam. Kar verjetno pomeni, da lahko sam zamenja grafično in ga pride ceneje, če vzame 3060 Ti, za skoraj identičen performance.

 

skoraj identičen performance je, če 3060Ti naviješ, 3070 pa ne - ampak tudi 3070 lahko naviješ. :)

če ne misli navijat, potem je sigurno 3070 boljša kartica, ampak tudi dražja...naj se sam odloči

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 12 urami:

 

Ne, ne naredi avtomatsko, da jaz vem - in ne samo to, ampak tudi HDR boš mogoče moral vsakič vklopit, ko boš hotel hledat HDR vsebino; nekaj je bilo govora, da če imaš vklopljen HDR, ti potem tudi desktop in vse kar ni HDR zgleda sprano, kar se barv tiče - jaz tega sicer na mojem nisem opazil, tako da možno da so že popravili...

 

Ampak dobra novica je, da se ti ni treba sploh obremenjevat z nobenim od teh vprašanj, ki jih postavljaš - kupi kartico, ki im 2.0b in uživaj - nič ti ne bo manjkalo; ni šans, da boš v filmih neki opazil al je HDR 10bit, al je 8bit tone mapped.

 

Če pa te vseeno toliko muči in če nočeš vsakič preklapljat na 4K/30 10bit 4.4.4. za filme, potem itak nimaš druge kot kupit grafično, ki ima HDMI 2.1 - samo potem spet mora tudi TV bit HDMI 2.1, da lahko prebavi 4K/60 10bit 4.4.4 - in tako naprej in tako naprej...ampak ni vredno, ker kot rečeno, ne boš opazil nobene bistvene razlike.

 


Ajde, se oglašam še enkrat, ker sem šel zdaj vse tole malo bolj zares v prakso preveriti in mogoče bo komu prišlo prav.

Skratka, Win oz. aplikacija (npr Kodi) ti zna avtomatsko preklopiti v pravo resolucijo (kot si jo pač nastaviš) in fura pravo osveževanje, kot je "deklarirano" za posnetek. Je pa res, da čim skočiš v windows mode, ti potem preklopi nazaj na resolucijo, ki jo ima dekstop. Ampak, to je že druga debata ...

Kar se tiče HDR-a je to več ali manj problem gonilnikov. Kolega mi je tudi jamral, da je mel stalbo nek filckering, ko je imel vklopljen HDR, zdaj pa so to z driverji uredili. Načeloma naj bi WIN šel v HDR mode samo takrat, ko zazna, da je video takega formata.

 


Torej, v primeru, da imaš na na razpolago max HDMI 2.0 in če postaviš resolucijo desktopa (win) na 4k/60 HZ/8bit/4:4:4, kar HDMI2.0 ravno še zmore, očitno npr. Kodi, prepričan sem, da tudi ostali predvajalniki, zna potem, če mu zavrtiš film v HDR, ustrezno zmanjšati Hz/chromo, da spravi skozi tudi HDR vsebino.

 

-----------

Zdaj pa prosim za komentar koga, ki res ve, ne rabim odgovora "kupi grafiko z 2.0 ..."
 

Skratka, želim ugotoviti, v čem je poanta, da ne obstaja kabel iz DisplayPorta (PC) --> HDMI 2.0(b) (TV)m glede na to, da display port nosi več podatkov, kot HDMI. Se pravi, tukaj v bistvu zmanjšaš, ne zvečaš pretok.

Ker včerja mi je nekdo napisal, da to niso aktivne zadeve. Ampak, če prav razumem, je tale adapter namenjen točno temu, kar sprašujem. Pa pustimo zdaj to, kakšna je cena ...

https://www.techtrade.si/displayport-mini-hdmi-adapter-aktivni-4k-60hz-delock-9704044

Nikjer pa zares ne piše a je to 2.0. Teoretično je lahko tud 1.4b in dobiš ven 4:2:0 pri 60Hz.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:


 

Skratka, želim ugotoviti, v čem je poanta, da ne obstaja kabel iz DisplayPorta (PC) --> HDMI 2.0(b) (TV)m glede na to, da display port nosi več podatkov, kot HDMI. Se pravi, tukaj v bistvu zmanjšaš, ne zvečaš pretok.

 

 

DaMachk reče Dne, 20. 12. 2020 at 13:26:

 

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:

Zdaj pa prosim za komentar koga, ki res ve, ne rabim odgovora "kupi grafiko z 2.0 ..."
 

Skratka, želim ugotoviti, v čem je poanta, da ne obstaja kabel iz DisplayPorta (PC) --> HDMI 2.0(b) (TV)m glede na to, da display port nosi več podatkov, kot HDMI. Se pravi, tukaj v bistvu zmanjšaš, ne zvečaš pretok.
 

Dobesedno v google napišeš in ti vrže miljon zadetkov.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

Dobesedno v google napišeš in ti vrže miljon zadetkov.


Mislim, tistale dva zgoraj recimo, ki sta polnikala, eden sploh ne podpira, eden pa pogojno, v komentarjih pa potem pišejo, da ne gre skozi. zato se sprašujem, če to zares sploh deluje.

V čem je pa poanta potem teh dragih adapterjev, recimo tega, ki sem ga jaz polinkal. Nekje mora bit razlika med tem in kablom za 15 eur...

Povezava do prispevka
akulp reče pred 2 minutama:


Mislim, tistale dva zgoraj recimo, ki sta polnikala, eden sploh ne podpira, eden pa pogojno, v komentarjih pa potem pišejo, da ne gre skozi. zato se sprašujem, če to zares sploh deluje.

V čem je pa poanta potem teh dragih adapterjev, recimo tega, ki sem ga jaz polinkal. Nekje mora bit razlika med tem in kablom za 15 eur...

Če bi te res to toliko zanimalo je najmanj, kar bi naredil v google napisal.

Prvi zadetek:

https://blog.tripplite.com/whats-the-difference-between-passive-and-active-displayport-adapters

 

Še enkrat ti povem. Vrni plato in proc in kupi AMD.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Če bi te res to toliko zanimalo je najmanj, kar bi naredil v google napisal.

Prvi zadetek:

https://blog.tripplite.com/whats-the-difference-between-passive-and-active-displayport-adapters

 

Še enkrat ti povem. Vrni plato in proc in kupi AMD.

Hvala... Jaz sem iskal prevsem kable. :)

Ne morem vrniti, žal. Vzek prek firme... Elkotex ne vzame nazaj robe, ki jo odpreš.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:


Ajde, se oglašam še enkrat, ker sem šel zdaj vse tole malo bolj zares v prakso preveriti in mogoče bo komu prišlo prav.

Skratka, Win oz. aplikacija (npr Kodi) ti zna avtomatsko preklopiti v pravo resolucijo (kot si jo pač nastaviš) in fura pravo osveževanje, kot je "deklarirano" za posnetek. Je pa res, da čim skočiš v windows mode, ti potem preklopi nazaj na resolucijo, ki jo ima dekstop. Ampak, to je že druga debata ...

Kar se tiče HDR-a je to več ali manj problem gonilnikov. Kolega mi je tudi jamral, da je mel stalbo nek filckering, ko je imel vklopljen HDR, zdaj pa so to z driverji uredili. Načeloma naj bi WIN šel v HDR mode samo takrat, ko zazna, da je video takega formata.

 


Torej, v primeru, da imaš na na razpolago max HDMI 2.0 in če postaviš resolucijo desktopa (win) na 4k/60 HZ/8bit/4:4:4, kar HDMI2.0 ravno še zmore, očitno npr. Kodi, prepričan sem, da tudi ostali predvajalniki, zna potem, če mu zavrtiš film v HDR, ustrezno zmanjšati Hz/chromo, da spravi skozi tudi HDR vsebino.

 

-----------

Zdaj pa prosim za komentar koga, ki res ve, ne rabim odgovora "kupi grafiko z 2.0 ..."
 

Skratka, želim ugotoviti, v čem je poanta, da ne obstaja kabel iz DisplayPorta (PC) --> HDMI 2.0(b) (TV)m glede na to, da display port nosi več podatkov, kot HDMI. Se pravi, tukaj v bistvu zmanjšaš, ne zvečaš pretok.

Ker včerja mi je nekdo napisal, da to niso aktivne zadeve. Ampak, če prav razumem, je tale adapter namenjen točno temu, kar sprašujem. Pa pustimo zdaj to, kakšna je cena ...

https://www.techtrade.si/displayport-mini-hdmi-adapter-aktivni-4k-60hz-delock-9704044

Nikjer pa zares ne piše a je to 2.0. Teoretično je lahko tud 1.4b in dobiš ven 4:2:0 pri 60Hz.

 

No, vse si si sam odgovoril - ne rabiš nič več kot HDMI 2.0b...kupi že kartico in ne kompliciraj. :D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 27 minutami:

 

No, vse si si sam odgovoril - ne rabiš nič več kot HDMI 2.0b...kupi že kartico in ne kompliciraj. :D


Sem naročil zdaj DP--HDMI kabel. Če ne bo delal, gre še vedno lahko po kartico. Ne kompliciram, če bi bral, kaj pišem. :)

Če kupim kartico, moram potem menjat (zelo verjetno) še PSU. Zdaj imam PicoPSU 100W, če vtaknem grafiko notri, ne bo več dovolj. Vsaj po meritvah sodeč ...
Pa bom spet zmetal 100(+) EUR v komp.

 

Potem je bolje, da vse skupaj po enem mesecu prodam in res vzamem AMDja-

 

EDIT: Evo gledam kako bi tole na hitro zamenjal na AMD-ja.

Torej takrat ste mi predlagali:

Athlon 3000G

Ryzen 3 3200G

Ryzen 3 4350G
Vmesna varianta je verjetno 2200G.

Razen 4350 ne najdem ničesar na zalogi pri nas oz. da bi ga dobil v nekem doglednem času.

Bo kdo kaj iz DE naročal, pa bi mu lahko proc priklopil zraven?

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 minutami:

Naredi PC okrog 100W napajalnika - ne komplicira... :D

50W niso imeli? :D

 

 

A vidiš, da ne spremljaš...nabijaš že 2 strani, brez da bi prej prebral, kaj sem sploh iskal. Valda potem izpadem idiot.

Jaz sem imel doma vse oz. imam. Menjal sem samo CPU+plato.  Namenoma imam Pico, da je čista tišina. Gre za HTPC v dnevni.

Atomic mi je res predlagal AMD-ja, ampak o HDMIju in problemu, do katerega sem prišel, pa nismo sploh imeli govora. In pojma nisem imel, da se bom tko nategnil.

Povezava do prispevka

Ko kupiš na firmo ne moreš vrniti izdelka? Vsi ostali lahko vrnemo brez težav, ko se nam zahoče prvih 14 dni menda, tudi brez pojasnila zakaj. Za fimre veljajo drugačni predpisi?

 

Če ni za firme drugih predpisov, lahko vrneš ne glede na to pri kateri firmi si kupil, saj zakonodaja ščiti vse enako.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Ko kupiš na firmo ne moreš vrniti izdelka? Vsi ostali lahko vrnemo brez težav, ko se nam zahoče prvih 14 dni menda, tudi brez pojasnila zakaj. Za fimre veljajo drugačni predpisi?

 

Če ni za firme drugih predpisov, lahko vrneš ne glede na to pri kateri firmi si kupil, saj zakonodaja ščiti vse enako.


Glej ne bluzim v prazno, kupujemo pri njih že vrsto let. Take pogoje poslovanja imajo in pika. Smo se že večkrat šli z njimi, pa ne gre ... Če odpreš, je fertik. Lahko vrneš, če je zapakirano.

https://b2b.elkotex.si/vracilo-blaga

Izdelki morajo biti nerabljeni in v nepoškodovani originalni embalaži, v nasprotnem primeru se vračilo blaga zavrne.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Ok, ne vem kako je to zakonsko, ampak očitno kupcem neprijazna firma pač. Mislim pa, da tudi zakonsko to ni čist skladno, ne bom pa trdil.

 

Dobro vedeti.


Glede na to, da so eden večjih dobaviteljev pri nas, si očitno lahko to privoščijo oz so zakonsko kriti. Ne spomnim se natančno, smo pa enkrat to že preverjali, ker smo želeli vrniti nekih 10 monitorjev in je šlo za kar velike zneske.  Mislim, da za podjetja ne veljajo enaka pravila, kot za fizične osebe. Podobno kot ne pri garancijah.
Ampak, to zdaj sploh ni stvar te debate. Če svoj komplet prodam za 200, bo čisto ok.

Jaz iščem ustrezen (beri dobavljiv) AMD-jev proc. :)

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 urami:

 

skoraj identičen performance je, če 3060Ti naviješ, 3070 pa ne - ampak tudi 3070 lahko naviješ. :)

če ne misli navijat, potem je sigurno 3070 boljša kartica, ampak tudi dražja...naj se sam odloči

na enih parih testih sem videl, da se 3060 Ti precej bolje navija od 3070...ne da se mi pa sedaj iskat teh virov :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Ja, saj ok. Saj ti bo kdo pomagal. Jaz sem šel v drugo debato, ki je tudi primerna izbi. Za tebe pa tudi upam, da čim prej rešiš težavo.


Ja, ja, vse kul. :) Itak sem jezen sam nase, ker nisem šel študirati teh HDMi standardov in prenosov. Ampak, niti za trenutek nisem pomislil (niti z besedo nikjer omenjeno, pa res sem prebral vse živo primrjav), da je pri Intel platformi HDMI 2.0/2.1 no go.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:


Sem naročil zdaj DP--HDMI kabel. Če ne bo delal, gre še vedno lahko po kartico. Ne kompliciram, če bi bral, kaj pišem. :)

Če kupim kartico, moram potem menjat (zelo verjetno) še PSU. Zdaj imam PicoPSU 100W, če vtaknem grafiko notri, ne bo več dovolj. Vsaj po meritvah sodeč ...
Pa bom spet zmetal 100(+) EUR v komp.

 

Potem je bolje, da vse skupaj po enem mesecu prodam in res vzamem AMDja-

 

EDIT: Evo gledam kako bi tole na hitro zamenjal na AMD-ja.

Torej takrat ste mi predlagali:

Athlon 3000G

Ryzen 3 3200G

Ryzen 3 4350G
Vmesna varianta je verjetno 2200G.

Razen 4350 ne najdem ničesar na zalogi pri nas oz. da bi ga dobil v nekem doglednem času.

Bo kdo kaj iz DE naročal, pa bi mu lahko proc priklopil zraven?

 

Tukaj imas 4350G  -  https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/75403/

Glede na to, da ga lahko das v kosarico ga imajo pomoje na zalogi pa se cena je ok !

 

 

tomazek reče pred 46 minutami:

Ok, ne vem kako je to zakonsko, ampak očitno kupcem neprijazna firma pač. Mislim pa, da tudi zakonsko to ni čist skladno, ne bom pa trdil.

 

Dobro vedeti.

 

Seveda je zakonsko tako doloceno !

In to je cisto prav, ne vem zakaj bi pricakoval, da lahko izdelek kar malo uporabljas potem pa kar vrnes.

Bo naslednji kupec potem zadovoljen, ko bo dobil izdelek z odprto embalazo "malo" rabljen za ceno novega ?

 

Poglej se iz svojega zornega kota.

Imas firmo z PC opremo, 5 strank ti naroci racunalnike. Po 10 dneh pa ti brez razloga vsi vse vrnejo, procesor je malo od hladilne paste, skatla od maticne plosce ima vso vsebino nametano notri prilozen cooler nima vec paste ipd.

 

Res ne mores trditi, da je potem to kupcu neprijazna trgovina.

 

Edit:

Tako s fizicno kot pravno osebo se seveda da vse zmeniti. Lahko jih poklices in povprasas ce so za menjavo. Nekateri so.

Prav tako je odvisno od samega artikla. Ceprav v tem primeru res dvomim, ker je ze sestavljeno.

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 minutami:

Seveda je zakonsko tako doloceno !

In to je cisto prav, ne vem zakaj bi pricakoval, da lahko izdelek kar malo uporabljas potem pa kar vrnes.

Bo naslednji kupec potem zadovoljen, ko bo dobil izdelek z odprto embalazo "malo" rabljen za ceno novega ?

 

Kako oni označijo potem to blago mene kot kupca ne briga. In seveda po internetu najdeš ogromno blaga označenega "z odprto embalažo". Hvala bogu imamo EU zakone, ki ščitijo kupca. Še bolj pri nakupih preko spleta kjer blaga ni mogoče oceniti vnaprej. Evo ti odsek predpisa, pa pogooglaj, če ne verjameš...

 

"Pri nakupu blaga ali storitve na spletu ali zunaj trgovine (po telefonu, kataloška prodaja, trgovski zastopnik na domu) ima kupec tudi pravico, da naročilo iz kakršnegakoli razloga in brez obrazložitve prekliče ali vrne v 14 dneh."

14dnevno obdobje za razmislek

V EU ima kupec pravico do vračila blaga, kupljenega na spletu ali prek drugih oblik prodaje na daljavo, kot so npr. telefon, kataloška prodaja, trgovski zastopnik na domu, in sicer v 14 dneh in ob polnem vračilu kupnine. To lahko stori iz katerega koli razloga – tudi če si samo premisli.

14-dnevno obdobje za premislek ne velja za vse izdelke. Nekatere izjeme:

  • letalske in železniške vozovnice, koncertne vstopnice, rezervacijo hotelske sobe ali avtomobila, gostinske storitve za določen datum
  • redna dostava hrane in pijače (npr. redna dostava mleka)
  • blago, izdelano po naročilu (npr. po meri narejena obleka)
  • zapečateni avdio ali videoposnetki ali računalniška programska oprema, npr. nosilci DVD, pri katerih ste po prejemu odlepili varnostni pečat
  • spletna digitalna vsebina, če se je prenos ali pretakanje že začelo in če ste sprejeli pogoje, ki določajo, da z začetkom prenosa ali pretakanja izgubite pravico do odstopa od naročila
  • blago, kupljeno zasebno pri posamezniku, ne pri podjetju/trgovcu
  • nujna popravila in vzdrževalna dela – če ste denimo za nujno popravilo tuša poklicali vodovodarja in ste se dogovorili o ceni storitve, storitve ne morete več preklicati
uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 5 minutami:

 

Tukaj imas 4350G  -  https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorji-cpu/amd-am4/ryzen/75403/

Glede na to, da ga lahko das v kosarico ga imajo pomoje na zalogi pa se cena je ok !

 

 

 

Seveda je zakonsko tako doloceno !

In to je cisto prav, ne vem zakaj bi pricakoval, da lahko izdelek kar malo uporabljas potem pa kar vrnes.

Bo naslednji kupec potem zadovoljen, ko bo dobil izdelek z odprto embalazo "malo" rabljen za ceno novega ?

 

Poglej se iz svojega zornega kota.

Imas firmo z PC opremo, 5 strank ti naroci racunalnike. Po 10 dneh pa ti brez razloga vsi vse vrnejo, procesor je malo od hladilne paste, skatla od maticne plosce ima vso vsebino nametano notri prilozen cooler nima vec paste ipd.

 

Res ne mores trditi, da je potem to kupcu neprijazna trgovina.

 


Ja saj 4350G sem našel, bolj sem iskal kaj v entry levelu okrog 100 EUR, samo vidim, da zdaj no go dobiti to. Če prodam obstoječ sistem, bom tole vzel, saj nimam izbire.

 

Glede vračil se sicer strinjam. Kaj bi bilo, če bi kar vsako komponento malo testiral, pa vračal. Jbg, ne gre tako. Preveč smo se navadili te potrošnje in vseh pravic ... Jaz tud ne bi hotel kupiti "nov" CPU, ki veš da je bil odprt. Druga je, če firma sestavlja kompe, pa to potem porabi za nek set, na katerega ti itak da garancijo ...

Povezava do prispevka
akulp reče pred 4 minutami:

Glede vračil se sicer strinjam. Kaj bi bilo, če bi kar vsako komponento malo testiral, pa vračal. Jbg, ne gre tako. Preveč smo se navadili te potrošnje in vseh pravic ...

 

Vseeno všeč al ne, jaz tudi še nisem koristil tega, poznam pa kar nekaj ljudi, ki so. Sem pa vesel, da me v primeru, da se zajebem nekdo ščiti :) Ker trgovec in proizvajalec ne bosta stradala kruha, kupec pa tudi lahko... Maš zgoraj predpis, ki 100% velja.

Povezava do prispevka
akulp reče pred 9 minutami:


Ja saj 4350G sem našel, bolj sem iskal kaj v entry levelu okrog 100 EUR, samo vidim, da zdaj no go dobiti to. Če prodam obstoječ sistem, bom tole vzel, saj nimam izbire.

 

Glede vračil se sicer strinjam. Kaj bi bilo, če bi kar vsako komponento malo testiral, pa vračal. Jbg, ne gre tako. Preveč smo se navadili te potrošnje in vseh pravic ... Jaz tud ne bi hotel kupiti "nov" CPU, ki veš da je bil odprt. Druga je, če firma sestavlja kompe, pa to potem porabi za nek set, na katerega ti itak da garancijo ...

 

Pa se plate dobis za okoli 85 eur to ni tako slab deal. Dejansko podobna cena kot ce dokupis adapter. S tem da je graficna dosti boljsa in poraba manjsa.

 

Za koliko pa prodajas sedaj to ? In kaj vse je v kompletu ?

 

Jaz bi na tvojem mestu povprasal dobavitelja, ce ti zamenjajo pri njih in doplacas razliko...

 

 

tomazek reče pred 2 minutama:

 

Vseeno všeč al ne, jaz tudi še nisem koristil tega, poznam pa kar nekaj ljudi, ki so. Sem pa vesel, da me v primeru, da se zajebem nekdo ščiti :) Ker trgovec in proizvajalec ne bosta stradala kruha, kupec pa tudi lahko... Maš zgoraj predpis, ki 100% velja.

 

Potem imas tukaj se 43.d clen ki pravi:

Potrošnik odgovarja za zmanjšanje vrednosti blaga, če je zmanjšanje vrednosti posledica ravnanja, ki ni nujno potrebno za ugotovitev narave, lastnosti in delovanja blaga. Potrošnik ne odgovarja za zmanjšanje vrednosti blaga, če ga podjetje ne seznani s pravico do odstopa od pogodbe skladno s 4. točko prvega odstavka 43.b člena.

 

Pac lej vse v mejah normale, ce bi vrnil monitor ni problema. Montiran CPU pa jaz ne vidim neke logike pravicnega vracila. Glede na to, da so vsi podatki javno znani.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

 

Vseeno všeč al ne, jaz tudi še nisem koristil tega, poznam pa kar nekaj ljudi, ki so. Sem pa vesel, da me v primeru, da se zajebem nekdo ščiti :) Ker trgovec in proizvajalec ne bosta stradala kruha, kupec pa tudi lahko... Maš zgoraj predpis, ki 100% velja.

Pa si prepričan, da tole velja za nakup preko firme?

Ker podobno je z garancijami. Tam ti, recimo za TV, tudi dajo možnost podaljšane garacnije, pa to velja samo za fizične osebe. Ok, že res, da tam zakon predpisuje 2 leti, kar itak dobiš, tudi kot firma.

Predvsem, prepričan sem, da ima Elko grup pravno te zadeve pod kontrolo, ker so večji od vseh HW dobaviteljev na našem trgu ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...