Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 1 uro:

a maš K procesor? nastavi prednastavljen XMP program pa bo

Tanov ryzen je, 5900x. Maticna je msi x570 tomahawk. Vse naj bi bilo kompatibilno med sabo, tole je kr pogost build s temi rami. Pa useen neki ne stima.

Xmp je bil disablan, ce ga nastavim na program 1 sploh ne pridem v biose.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Nastavljanje RAMa je cela znanost. Mogoce moras samo napetost rocno nastavit.

Preveri ce ti XMP profil pravilno da napetost na 1,35V. Ce jo da, lahko probas z 1,38V (do 1,4V najvec).

Drugace pa nastavi rame na 3200Mhz pa probaj.

 

XMP je zelo muhast.

 

Kater tocno model imas ? Ker pod Gskill ripjaws v mi najde 3200 CL16 na netu.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

Tanov ryzen je, 5900x. Maticna je msi x570 tomahawk. Vse naj bi bilo kompatibilno med sabo, tole je kr pogost build s temi rami. Pa useen neki ne stima.

Xmp je bil disablan, ce ga nastavim na program 1 sploh ne pridem v biose.

potem pa nastavi na iste timinge ipd. kot ima ta xmp.

updataj bios.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 minutami:

Nastavljanje RAMa je cela znanost. Mogoce moras samo napetost rocno nastavit.

Preveri ce ti XMP profil pravilno da napetost na 1,35V. Ce jo da, lahko probas z 1,38V (do 1,4V najvec).

Drugace pa nastavi rame na 3200Mhz pa probaj.

 

XMP je zelo muhast.

 

Kater tocno model imas ? Ker pod Gskill ripjaws v mi najde 3200 CL16 na netu.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-RipJaws-V-schwarz--DDR4-3600-DIMM--CL16--Quad-Kit--4x16GB-_1333972.html

 

tocno ta model.


zdj sm nastavil xmp na profil 2 in 3200mhz. Voltaza kaze 1.22V za rame, ce gledam prav?

1D5BB2D5-7EC1-40EB-A3E7-F0D3DD320EB8.jpeg
 

edit: evo, 3200mhz deluje brez problema. Se pravi, ce hocem dvignt na 3600mhz je verjetn treba voltazo spremenit in je to to?

zdj je voltaza postavljena na 1.37V

 

DA87F5B9-B905-43C3-AB9C-00235C664D2A.jpeg

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Ja tocno to.

 

Najprej probaj : Vklopi XMP in nastavi to voltazo na 1,35V

Ce to ne bo delal, rabis Ryzen calculator kjer ti izracuna vse timinge, ki jih potem rocno vneses pod RAM setting (malo visje na tem ekranu).

(sam imam enak BIOS, sicer na z490 tomahawk plati - intel - ce bos kaj iskal le povej)

 

Se ena opazka. Tvoj VCore je 1,42V se mi zdi zelo velik (ce je na auto) ali si kaj navijal ?

Meni je ob obremenitvah metalo Vcore tudi do 1,49V, nisem overclockal. Nastavil sem VCoree offset v minus : 0,07V (se pravi vedno je za to vrednost manjsi VCore)

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 5 minutami:

Ja tocno to.

 

Najprej probaj : Vklopi XMP in nastavi to voltazo na 1,35V

Ce to ne bo delal, rabis Ryzen calculator kjer ti izracuna vse timinge, ki jih potem rocno vneses pod RAM setting (malo visje na tem ekranu).

(sam imam enak BIOS, sicer na z490 tomahawk plati - intel - ce bos kaj iskal le povej)

 

Se ena opazka. Tvoj VCore je 1,42V se mi zdi zelo velik (ce je na auto) ali si kaj navijal ?

Meni je ob obremenitvah metalo Vcore tudi do 1,49V, nisem overclockal. Nastavil sem VCoree offset v minus : 0,07V (se pravi vedno je za to vrednost manjsi VCore)

Ok hvala, bom probal.

Kar se tice Vcora, nic nisem navijal. Popolnoma frisen build, samo frekvenca rama me je zmotila in sem jo hotel dvignit.

 

Also, poznas kak dobr software, ki javi napako na hardwaru? Pri vsakem zagonu mi par sekund pri EZ debug LED gori pri VGA in me zanima, ali je kaj z graficno narobe.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Za grafo imas FURMARK stress test.

 

Najprej si updejtej BIOS (ce ga se nisi).

Kaj LED ti gori in potem se nic ne zgodi nekaj sekund ? Al kako prides naprej ?

 

Edit:

 

-Imas dva novejsa biosa v14 - stabilen

-In v151 - beta (jaz imam tega nalozenega pa mi dela brez problemov - pac Intelov ekvivalent no)

 

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 15 minutami:

Za grafo imas FURMARK stress test.

 

Najprej si updejtej BIOS (ce ga se nisi).

Kaj LED ti gori in potem se nic ne zgodi nekaj sekund ? Al kako prides naprej ?

 

Edit:

 

-Imas dva novejsa biosa v14 - stabilen

-In v151 - beta (jaz imam tega nalozenega pa mi dela brez problemov - pac Intelov ekvivalent no)

 

 

 

Sem probal z 1.40 pa sem downgradal nazaj na 1.30. Comp je ratal se vec casa, da se je zagnal. 
Kar se tice VGA, bela led gori kaksnih 5sekund in se nic ne zgodi, potem spusti naprej v bios oz winse.

 

bom stestiral Furmark, hvala. Sem vceraj ze cp na ultra nastavitve pa sicer vse deluje bp, sam ta led me pizdi, ker nekaj ne more bit ok.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 33 minutami:

XMP bi ti mogu out of the box delat na nastavitvah, ki jih ma ram stick sam zapisanih v sebi. Ne rabiš popolnoma ničesar ročno spremenit, razen A-XMP nastavitve.

 

Kaj pa v manualu piše za LEDico? Ker tud moja plata si vzame par sekund, da počekira vse skupaj, preden pusti boot naprej.

Exactly, zato mi je cudn, da me ne spusti v bios, ce nastavim na 3600mhz.

 

Za VGA led pise

VGA-LED lit on: the graphics card or the CPU with integrated graphics is not detected or fail


Zato mi je cudn, ker drugace normalno deluje.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 20 urami:

 

ker bi rad razumel foro. valda bom na koncu, če ne bom nič pametnejši iz kište to odšravfal pa normalno priklopu. 

 

 

ja saj, točno to. molex nima 3.3v načina, k ga sata ma. but then zakaj take kište obstajajo, kje hudiča je fora? :D

 

Pa to ti je namensko za hotswap diske. K crkne, potegneš ven in vstaviš novega. Pa molex se mi zdi bolj robusten konektor. Mogoče je tudi cenejši. Za strežnike je to must have in za nekoga, ki pogosto menjava diske. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Eno vprašanje glede SSDjev. A je pocen SSD primeren za hrambo slik in podatkov? Rad bi se zneibl HDDjev.

Js ze 6let uporabljam samo ssdje, best buy ever. Najcenejs Crucial iz 2014 mi se vedno redno deluje na dnevni bazi (upam da nism jinxnu).

Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

Zakaj ne bi bil primeren?

Ma ne vem. Včasih sem bral, da lahko zgubiš podatke. Celo take, da če eno leto ni priklopljen, da se podatki zbrišejo. In podobne teorije zarote.

tiesto reče pred 3 minutami:

Js ze 6let uporabljam samo ssdje, best buy ever. Najcenejs Crucial iz 2014 mi se vedno redno deluje na dnevni bazi (upam da nism jinxnu).

 

Cool

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 8 urami:

Ko smo lih pri ssd, ma kdo tu pcie 4?

Js sm nardil prehod iz sata na pcie 3 in sm dozivel razsvetljenje :D pcie 4 je pa se bolj brutaln.

Js sm opazil ogromno razliko ampak sem dobesedno zamenjal SSD tko da ne vem kakšna bi bila dejansko če bi zamenjal istega iz SATA na pcie 4.0.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...