Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Haldim reče pred 53 minutami:

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/5df48d221430a18a387707411cd9de919cc2c72cdd8a69dc5f2

Za grafiko bom počakal kak dober deal, verjetno črni petek.

Ohišje bom nabavil nekje pri nas, nisem se še čisto odločil.

sicer ni na testu gaming X ampak samo gaming, samo upam

da se ti ne stopi s 13600k, jaz bi v smeri MSI gledal

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 10 urami:

mene tudi to zanima :D

 

kar sem nazadnje gledal niso meli opcije

 

MF ne kensla naročil, če naročiš na posrednika. also, če naročiš med 0 in 6 uro zjutraj je poštnina pri MF zastonj oz. je v določenih primerih zastonj vedno.

 

itak te pol posrednik in poštar dobro ucurita :D. za paket 0.47x0.32x0.26m, 5.83 kg so mi računali vsega skupaj 23.53€

 

Haldim reče pred 11 urami:

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/5df48d221430a18a387707411cd9de919cc2c72cdd8a69dc5f2

Za grafiko bom počakal kak dober deal, verjetno črni petek.

Ohišje bom nabavil nekje pri nas, nisem se še čisto odločil.

 

a je kak specifičen razlog, da namesto HDDja in 1TB nvme ne vzameš 2TB nvme? cena je ista. pa če bi jaz vzemal te nove krušne peči, bi vzel noctua D15 kuler. MSI plate so kul, sam če bi rad imel še dober idle efficiency (če boš kišto lavfal 24/7 recimo), potem vedu da MSI v lajfu ni naredil efficient kosa elektronike. je izbrani gigabyte boljši.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 7 minutami:

Please do tell more.

 

BIOS. MSI biosi so dobro založeni kar se navijalskih funkcij tiče, power saving opcij pa kaj dosti ni. Ne omogočajo vedno izklopa stvari, ki jih ne potrebuješ (USBji, WLAN, BT, LAN, ASPM, ...). Trenutno se mi zdi, da je kar se tega tiče najbolj založen Asrock, potem Gigabyte, precej zadaj pa je MSI. Ne poznam pa Asusa.

 

tiesto reče pred 1 minuto:

Lololo js tomahawka x570 laufam dobesedno od nakupa konc leta 2020 in dela kot urca.

 

sej mam jst tud tomahawka pa tud dela. še kupljen je bil zaradi navijalskega potenciala, ko sm se še prepričeval da to rabim. ne spremeni dejstva, da BIOS opcije niso on par konkurenci. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 14 minutami:

 

BIOS. MSI biosi so dobro založeni kar se navijalskih funkcij tiče, power saving opcij pa kaj dosti ni. Ne omogočajo vedno izklopa stvari, ki jih ne potrebuješ (USBji, WLAN, BT, LAN, ASPM, ...). Trenutno se mi zdi, da je kar se tega tiče najbolj založen Asrock, potem Gigabyte, precej zadaj pa je MSI. Ne poznam pa Asusa.

 

 

sej mam jst tud tomahawka pa tud dela. še kupljen je bil zaradi navijalskega potenciala, ko sm se še prepričeval da to rabim. ne spremeni dejstva, da BIOS opcije niso on par konkurenci. :D

Ne vem tocno kaj te tocno matra. Izklop USBja in drugih zadev prakticno nima nobenega vpliva na porabo. Oziroma je tako minimale, da je zanemarljiv.

San imam tudi z490 tomahawk in z finimi nastavitvami za procesor lahko nastavis kar ti srce pozeli in s tem dejansko lahko omejis porabo procesorja in prispevas k porabi cele kiste.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Naročeno. kaj bo bo.

Upošteval sem nasvet glede matične in vzel MSI Pro B660-A in namesto HDD diska vzel 2TB ssd.

Cooler sem pustil, če bo potrebno bom kasneje zamenjal. Nimam pa v planu nobenega navijanja ali šlatanja po nastavitvah tak da bi moralo bit ok. Škatla bo pa tudi dobro zračena.

Povezava do prispevka
Haldim reče pred 47 minutami:

Naročeno. kaj bo bo.

Upošteval sem nasvet glede matične in vzel MSI Pro B660-A in namesto HDD diska vzel 2TB ssd.

Cooler sem pustil, če bo potrebno bom kasneje zamenjal. Nimam pa v planu nobenega navijanja ali šlatanja po nastavitvah tak da bi moralo bit ok. Škatla bo pa tudi dobro zračena.

Čestitke za nakup! Naj ti dobro služi...imaš kako drugo grafično, dokler ne naročiš nove?

Povezava do prispevka

Ker tudi sam gledam v smeri 13600k, msi b660m-a pa že imam doma, zelo verjetno boš rabil bios update narediti z 12gen procesorjem, da bo delal 13gen. Pa veliko se piše in govori po internetu o undervolt 13600k, da z zmanjšanjem voltov, dosežeš nižjo porabo in temperaturo. Ne vem če se to da s tako matično, preden dobiš robo bo verjetno že več znanega. Me pa zanima, kako bo šlo s tvojo b660 in 13600k.

Povezava do prispevka
Haldim reče pred 11 urami:

Naročeno. kaj bo bo.

Upošteval sem nasvet glede matične in vzel MSI Pro B660-A in namesto HDD diska vzel 2TB ssd.

Cooler sem pustil, če bo potrebno bom kasneje zamenjal. Nimam pa v planu nobenega navijanja ali šlatanja po nastavitvah tak da bi moralo bit ok. Škatla bo pa tudi dobro zračena.

Nisem videl kater cooler si vzel.

Ce si vzel 13600K potem moras vzet dokaj dober cooler, ker tale 13th gen je navita in veliko kuri.

Po drugi strani pa lahko v BIOSu nastavis PL2 (power limit 2) na npr. 130W in se ti na performancih ne bo dosti poznalo, CPU pa bo dosti hladnejsi.

 

 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 11 urami:

Ker tudi sam gledam v smeri 13600k, msi b660m-a pa že imam doma, zelo verjetno boš rabil bios update narediti z 12gen procesorjem, da bo delal 13gen. Pa veliko se piše in govori po internetu o undervolt 13600k, da z zmanjšanjem voltov, dosežeš nižjo porabo in temperaturo. Ne vem če se to da s tako matično, preden dobiš robo bo verjetno že več znanega. Me pa zanima, kako bo šlo s tvojo b660 in 13600k.

 

Kujkr vem ta plata nima bios flashbacka, tako da je nujno imet dostop do 12th gen proca za update ali pa upat da je kaka novejša revizija plate, ki že ima updatan bios.

 

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/b660m-a-with-13th-gen-cpu.379775/

uredilo bitje Ronin.si
Povezava do prispevka

Se pravi da iz mindfactory pošljem v mailbox.de in od tam k sebi? pa samo ponoči je brezplačna poštnina na mindfactory ane?

 

Samo če vsako komponento posebej naročam se te poštnine nabere ko dreka. Pa je kakšna razmeroma ugodna spletna trgovina v avstriji ali nemčiji ki pošilja direktno k nam?

Povezava do prispevka
keba reče pred 6 minutami:

Se pravi da iz mindfactory pošljem v mailbox.de in od tam k sebi? pa samo ponoči je brezplačna poštnina na mindfactory ane?

 

Samo če vsako komponento posebej naročam se te poštnine nabere ko dreka. Pa je kakšna razmeroma ugodna spletna trgovina v avstriji ali nemčiji ki pošilja direktno k nam?

 

Vse naenkrat bi se edino splačalo. Nekoč je bla brezplačna poštnina za naročila po polnoči (od MF). Na mailbox se registriraš in tam dobiš podatke kam poslati naročilo...

 

Jaz sem grafično in neke zadeve kupil na computeruniverse iz Avstrije. Tudi najdeš dobre deale in so brez problemov poslali v Slovenijo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Computeruniverse načeloma ni tolk ugoden kot MF, a še vedno bolj ugoden kot Slolvenija. Ma jst je ne maram, ker mi njihov page gre mucho na kurac, ker filtri samo na pola delujejo, pa raztros cen za določene (popularne) zadeve je čist WTF tam. Njihova poštnina je pa tam tam z MBDE, če ne naročaš velikih paketov.

 

Mene je zdele 3 tedne nazaj MBDE za skoraj 6kg težek paket ucuril 23.5€ (pomoje okola 17€ od tega je dejansko poštnina GLS, ostalo so "storitve MBDE"). Pri MF sem imel poštnino zastonj, pa nisem naročil po polnoči. :D MF poštnina je sicer do zdaj bla 8€, če mam pravo cifro v glavi oz. če si poleg naročal še ohišja je ohišje imelo svojo poštnino (torej si plačal 8€ dvakrat).

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
Aang reče pred 15 urami:

Mini PC ima kdo? https://www.computeruniverse.net/en/p/90909429 Recimo kaj takega. Kako se kaj to izkaže v praksi. Oz kaj se priporoča v tem cenovnem rangu. 

Jayz2cent je ravnokar naredil video o mini PC, nek Intelov NUC je imel, sicer za dvakratno ceno tvojih želja. Njegova ugotovitev je, da se za obstoječi denar lahko zgradi precej boljši običajen desktop. Imeti moraš res dober razlog, zakaj želiš imeti ravno mini PC, ker normalen desktop iz bilokaterega razloga sploh ni mogoča opcija.

Povezava do prispevka

Jaz imam NUC i3 gen 8 (2 core 4 thread) na TVju. Delas lahko na njemu cisto vse (govorim o normalni domaci rabi). Celo kak spil lahko igras gor (jaz sem igral Mummy Demastered). Naceloma pa surfam ali gledam Youtube.

Zakaj samo i3 ? Ce vzames vec corov si ze zelo omejen s porabo in gretjem.

 

Dal sem pa ene 2 leti nazaj okoli 380 eur skupaj z SSD 128 ter 8 gb rama.

 

Jemanje i5 ali i7 ali ekvivalent AMDja v tej mini velikosti se mi zdi pa res nepotrebno, potem bolje, da vzames pravo kisto.

Povezava do prispevka

Rabim priporočilo za PC, za domačo uporabo, in sicer za:

- vsakodnevno brskanje

- poslušanje podcastov

- kak film pogledat

- osnovna uporaba Officeov

 

Novejši igric se ne bo igralo, niti ne bo nobenega zahtevnega programa se furalo. Kriteriji, ki pa so a MUST:

 

- tih (PC bo v dnevni pod mizo in bi bilo super, če je tih, en razlog zakaj se trenutni menja je, ker je zadeva glasna  in je razlog manj kakovostno ohišje).

- mrežna mora imet bluethoot opcijo. Veliko se posluša preko slušalk in trenutno to delajo preko USB pluga, ki pa ima redno probleme

- najmanj 250 GB SSD

- najmanj 1 TB HDD

- mora biti v Slo trgovini (tule so zelo striktni).

 

Ker nimam pojma kaj se splača vzet se obračam na mn3njalniško modrost

 

Povezava do prispevka

Glede na to, kako nizke zahteve so, bi jest razmišljal o Laptopu, kjer pač dobiš še dodatno funkcionalnost in to je prenosnost, če ga potrebuješ.

 

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp-255-g8-prenosnik-3v5l9ea?tab=description

 

ali pa standalone PC

https://anni.si/osebni-racunalniki/osebni-racunalnik-anni-office-casual-r5-5600g-vega-16gb-512-m2-cx3.html?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=dd_16

 

to pa lahko še gejmaš je nekje na nivoju PS4.

 

HDDja pa jest ne bi več notri dajal leta 2022, sploh če je tišina pomembna.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...