Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


RAVE

Priporočeni prispevki

Arey reče Dne, 28. 1. 2025 at 7:50:

Jaz sem ta nesrečnež.
Sej delajo stvari, sam ne vse. Ko bom mel čas prilimam video ki mi je štekal pa lahko sprobaš. Pred tem pa bom resetiral celoten bios in inštaliral chipset driverje.

Kaj pol, si še kaj poskušal al si ga zabrisal v steno?

Povezava do prispevka

Mislim, zadeva je underpowered piece of shit tko da dvomim da bo kaj. Sej vecina 4k contenta dela vec al manj bp, sam pol mas pa neki kar ne in to je pol neuporabno.

 

Probal bom setupat gor plex in VPN sam se nisem preseljen in zadeva trenutno sedi na omari. Mi je pa mal zal da nism sam vzel mac minija in reku boli me kurac za te smeti. :D

Povezava do prispevka

Dobil sem nalogo da sestavim en pisarniški PC. Monitor, miška in tipkovnica so že kupljeni, rabijo samo kišto.

 

Kaj priporočate? Nekako okvirno je zamišljeno, procesor z integrirano grafično neka osnovna matična, 16gb rama nek hiter 500gb disk. Nič se ne bo nadgrajevalo ali pa kar koli, za osnovo rabo. Prenosnik ne pride v poštev, rabijo stacionarca. Recimo da smo nekje na budgetu 400-500 eur. Nižja kot bo cena boljše bo.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Kok pride 3090ti rabljena, okvirno me zanima. V primerjavi z 4090 recimo

 

če se ti uspe zdilat za 600e, je to dobra cena. bo pa pomoje to dost težko, ker so 3090 najboljše price performance kartice za LLMje in jih AI entuziasti vse pokupijo (vsaj v 2024 je blo tko ...)

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 13 urami:

Ce das cene take k jih majo nemci, z veseljem pri tebi vse vzamem

ni kriv kmetek, da imajo uvozniki take cene nastavljene, ene stvari se pri nas dobi po ok cenah, recimo g.skill RAM in samsung diski, lian li ohišja pa še marsikaj so primerljive cene (cena pri uvozniku je primerljiva z maloprodajno v nemčiji, dokler ne pridemo do kakšnega black friday pa podobnega)

potem imaš pa zadeve, kjer so cene vesoljske, recimo AM5 ryzeni, edino 8500G (=trash) se da dobiti po približno konkurenčni ceni, vse ostalo imajo vsi dobavitelji cene v nebo, pa recimo P/P zmagovalca 7500f sploh ni nikjer

potem prideš še do kakšne take "eksotike", kot so MSI matične, ki jih sploh ni? pred leti so še imeli nekaj robe pri enem uvozniku, zdaj nikjer nič

 

Povezava do prispevka

Dobro tudi distributerji niso krivi, vrjetno malo so kot vsak, ki hoce zasluzit vec in si lahlo privosci zaradi slabe konkurence.

 

Sam dan danes itak lahko kupis v tujini, dvomim tudi, da jim slaba konkurenca to momogoca. Ceprav vecina ljudi se verjetno ne znajde.. ampak dvomim da si tipi nabijajo neke hude maze na racun majhne konkurence

 

Najbolj verjetno je majhen trg in specifika produkta. Ce bi lahko imeli isto marzo z nizjimi cenami, sem preprican, da bi jih znizali in sluzili s kolicino.

 

Sam enostavno nimajo ugodnih nabavnih cen za graficne zaradi trga. Povprasevanje za graficne ni slabo ampak ponudba tudi ni ogromna in ne dohaja povprasevanja, poleg tega cene so visoke na splosno zaradi AI in drugih dejavnikov. V nasprotnem primeru pa laptopi in ramih ipd.. ti jih dobesedno mecejo v hrbet, ker se obracajo na veliko. Povprasevanje je se vedno visoko ampak tudi ponudba je velika in preseda povprasevanje imo.. tako da je lazje dobit boljse nabavne cene in rabate, kot pri graficnih, za nas trg.

 

Cene na globalnem trgu za graficne so ze tako visoke ker ponudba, ne dohaja povprasevanja.. pol nas trg ki je majhen pac to se dodatno potencira.

 

In posledicno nek trgovec, ki ne dobi dobre nabavne cene in ni konkurencen logicno, ce ne mores zasluzit na kolicini, tako kot pri tvejih, laptopih ipd bo zasluzu vsaj nekaj na visji ceni, ker v nasprotnem primeru se ti sploh ne izplaca nabavljat in imet v ponudbi

 

 

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 urama:

Dobro tudi distributerji niso krivi, vrjetno malo so kot vsak, ki hoce zasluzit vec in si lahlo privosci zaradi slabe konkurence.

 

Sam dan danes itak lahko kupis v tujini, dvomim tudi, da jim slaba konkurenca to momogoca. Ceprav vecina ljudi se verjetno ne znajde.. ampak dvomim da si tipi nabijajo neke hude maze na racun majhne konkurence

 

Najbolj verjetno je majhen trg in specifika produkta. Ce bi lahko imeli isto marzo z nizjimi cenami, sem preprican, da bi jih znizali in sluzili s kolicino.

 

Sam enostavno nimajo ugodnih nabavnih cen za graficne zaradi trga. Povprasevanje za graficne ni slabo ampak ponudba tudi ni ogromna in ne dohaja povprasevanja, poleg tega cene so visoke na splosno zaradi AI in drugih dejavnikov. V nasprotnem primeru pa laptopi in ramih ipd.. ti jih dobesedno mecejo v hrbet, ker se obracajo na veliko. Povprasevanje je se vedno visoko ampak tudi ponudba je velika in preseda povprasevanje imo.. tako da je lazje dobit boljse nabavne cene in rabate, kot pri graficnih, za nas trg.

 

Cene na globalnem trgu za graficne so ze tako visoke ker ponudba, ne dohaja povprasevanja.. pol nas trg ki je majhen pac to se dodatno potencira.

 

In posledicno nek trgovec, ki ne dobi dobre nabavne cene in ni konkurencen logicno, ce ne mores zasluzit na kolicini, tako kot pri tvejih, laptopih ipd bo zasluzu vsaj nekaj na visji ceni, ker v nasprotnem primeru se ti sploh ne izplaca nabavljat in imet v ponudbi

 

 

 

 

Slovenci smo tudi nenormalno pohlepen narod. Black friday pri nam so bolj kot ne popusti za prodajalca ne pa kupca.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 5 minutami:

Slovenci smo tudi nenormalno pohlepen narod. Black friday pri nam so bolj kot ne popusti za prodajalca ne pa kupca.

Ja ne vem pohlepni smo, sam zakaj?

Ker smo pohlepni al ker smo majhni in moremo bit pohlepni, ce hocemo imet kaj vec?

 

Ne vem

 

Smo pohlepbi vsekakor, ma znamo bit tudi radodarni. V takem okolju pac zivimo in tako kulturo imamo, da nas iz vseh strani hocejo pojebat. Jebiga. :)

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 uro:

Ja ne vem pohlepni smo, sam zakaj?

Ker smo pohlepni al ker smo majhni in moremo bit pohlepni, ce hocemo imet kaj vec?

 

Ne vem

 

Smo pohlepbi vsekakor, ma znamo bit tudi radodarni. V takem okolju pac zivimo in tako kulturo imamo, da nas iz vseh strani hocejo pojebat. Jebiga. :)

najbolj jebemo sami sebe

 

ta lastnost nam je nekako tudi omogočila narodnostno/etnično preživetje skozi ves ta čas, tako da... :D

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
kmetek reče Dne, 22. 2. 2025 at 7:41:

preproste ne moreš, od primera do primera se pogleda....

 

nemčija 80

slo 2

Jah pol imas odgovor.

Sam da 9070xt pride pa ti pisem, pa bova pogledala.

 

bendeho reče pred 22 urami:

ni kriv kmetek, da imajo uvozniki take cene nastavljene, ene stvari se pri nas dobi po ok cenah, recimo g.skill RAM in samsung diski, lian li ohišja pa še marsikaj so primerljive cene (cena pri uvozniku je primerljiva z maloprodajno v nemčiji, dokler ne pridemo do kakšnega black friday pa podobnega)

potem imaš pa zadeve, kjer so cene vesoljske, recimo AM5 ryzeni, edino 8500G (=trash) se da dobiti po približno konkurenčni ceni, vse ostalo imajo vsi dobavitelji cene v nebo, pa recimo P/P zmagovalca 7500f sploh ni nikjer

potem prideš še do kakšne take "eksotike", kot so MSI matične, ki jih sploh ni? pred leti so še imeli nekaj robe pri enem uvozniku, zdaj nikjer nič

Ni kriv kmetek, sam zakaj bi pri naših kupoval za 25% oz. se visje cene kot cez mejo.

Customer support je boljši.

Shipping je ponavadi hitrejši kot pri naših.

 

Z veseljem podpiram nase, sam morajo bit konkurenčni oz. bit tok fleksibilni, da se da kej zrihtat.

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 3 urami:

Trenutno mam za "gaming" PC , 32gb rama neki neki, GTX1050.

 

Naredu bi upgrejd magari en X99 aliexpress build z neko malo boljšo grafiko.

 

Komp rabm za internete pa casual gaming (e šport)

 

Se splača al PS5 master race ?

 

Kaj bi rad side-gradeal? :D

X99 majo sicer par 6-10 Core procov, sicer pa Xeon, vse skup pozresno po stromu v PM :D Pa v isti generaciji kot jo ze imas. 

kaka E5 2650 V4 sicer nudijo 12 coreov in 24 Threadov, sam v idle cuza po 70W pa ne dela nic :D 

 

Mislim, lahko ga dobis ugodno, sam to je vse rabljeno pa bo verjetno prej maticna crknila ko CPU.

Kaj si mislil pa od grave zet? R9 570? :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 14 urami:

Trenutno mam za "gaming" PC i7 6700k, 32gb rama neki neki, GTX1050.

 

Naredu bi upgrejd magari en X99 aliexpress build z neko malo boljšo grafiko.

 

Komp rabm za internete pa casual gaming (e šport)

 

Se splača al PS5 master race ?

če si res cheap bastard, 12100f ali ryzen 3600, če si malo manj cheap bastard 12400f ali 5600, zalomi se ti pa pri grafiki, tako da moj glas gre za ps5

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 26. 2. 2025 at 8:38:

če si res cheap bastard, 12100f ali ryzen 3600, če si malo manj cheap bastard 12400f ali 5600, zalomi se ti pa pri grafiki, tako da moj glas gre za ps5

 

najboljši proc na x99 platformi bo isto hiter kot i7 6gen. Samo par corov več boš dobu. 

To ni upgrade ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...