Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

rage reče Dne, 10. 3. 2024 at 19:26:

Glede na situacijo v ekipi fantastična predstava Liverpoola, posebej v drugem polčasu. Ne vem, kdaj so nazadnje tako povozili City kot so ga v drugem. Izpostaviti velja predvsem Enda, MacAllisterja in Van Dijka, ki so odigrali neverjetno tekmo. Klopp me kljub tem težavam, ki jih ima letos ekipa, uspe vsakič znova navdušiti in res mi bo jebeno, ko bo šel. Bil sem prepričan, da ne bo izvlekel še enkrat nekaj iz te sestavljanke in da bodo težko parirali temu kurčevemu City-valjarju.

 

Endo je povsem zasenčil Cityjevo vezo* in samo še enkrat se je izkazalo, da navijači v resnici nimamo pojma, ko pride do prestopov. Sumil sem, da je prišel bolj kot squad player in da bo na teh večjih tekmah težko dohajal tempo Premier lige... Ampak tole mi je bilo noro in škoda mi je samo za dejstvo, da je star že 31 let.

 

Škoda, da niso pokopali priložnosti, ker so jih imeli dovolj za zmago. Glede sodnikov pa ne bi več izgubljal besed, ker mi je vse skupaj že beyond joke.

 

 

* 96% Pass accuracy, 1 Chance created, 6/7 Duels won, 4/4 Tackles won, 2 Interceptions, 6 Recoveries

faking un hispanjol ... kok je to ena nesposobna opica. Model zajebal 3,4 šanse, se zapletal ... DIaz al kaj je že

Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 12 minutami:

Preveč moči ni vedno dobro, odnos trener - športni mora skoraj biti enakovredn

 

Odvisno od situacije, meni je logično da je trener kot je Klopp dobil vso moč medtem ko se bo sedaj situacija spremenila, ker novi trener niti približno ne bo imel takega renomeja in verjetno tudi sposobnosti. Me ne bi presenetilo, če bo Edwards šel po kakega drugega trenerja kot Xabija na podlagi analitike, recimo Amorim. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 6 urami:

faking un hispanjol ... kok je to ena nesposobna opica. Model zajebal 3,4 šanse, se zapletal ... DIaz al kaj je že

 

Ja, ni se ravno proslavil s finišingom, ne.

 

Ajde, ampak tole je vseeno bilo dobro, gotta admit:

 

 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 5 minutami:

giih to je problem. če bi bil črn bi mislu da je vinijev dvojček. vse odlično, a pol vse zajebal. 

 

Pa dobro no, štekam. Ni Messi. Ampak govorite pa o Viniciusu tudi kot da je ta zadnji papak, je pa med nogometaši, ki so največ vredni na trgu in ki ti bo redno prinašal 20/20 na sezono.

 

Takšnih je kvečjemu deset, dvajset na svetu na generacijo. Messi, ki je imel vse, se je pa rodil en v zgodovini.

 

Meni to mal na razvajenost sliči. Se spomnim, da so se navijači Barce občasno nad Suarezom pritoževali, to v času, ko je kucal 30 golov na sezono. Lolj.

Povezava do prispevka
rage reče pred 2 minutama:

 

Pa dobro no, štekam. Ni Messi. Ampak govorite pa o Viniciusu tudi kot da je ta zadnji papak, je pa med nogometaši, ki so največ vredni na trgu in ki ti bo redno prinašal 20/20 na sezono.

 

Takšnih je kvečjemu deset, dvajset na svetu na generacijo. Messi, ki je imel vse, se je pa rodil en v zgodovini.

 

Meni to mal na razvajenost sliči. Se spomnim, da so se navijači Barce občasno nad Suarezom pritoževali, to v času, ko je kucal 30 golov na sezono. Lolj.

Absolutno. Problem Vinija je (predvsem pa je bil, ker je to v zadnjem letu/dveh zelo popravil), da je bil gladko top 5 nogometašev na svetu, če bi le imel izdelan zadnji pass/strel. To je igralec, ki, kot praviš, pride en na generacijo. Ampak če gledaš redno tekme Reala, predvsem v prvih letih po prihodu, vidiš neizdelan potencial. 

Povezava do prispevka

Res je, ampak še enkrat: če bi imel vse to, bi bil praktično novi Messi ali pa vsaj blizu... Ki se je rodil en v zgodovini nogometa. Najbrž imaš z razlogom težko čisto vse ;)

 

Je pa tako, da Salah je na primer - vsaj za moje pojme - bil precej bolj omejen v svoji celotni igri v preteklosti. Zdaj, ko je starejši, je sicer zaradi let v kakšnem drugem aspektu slabši, ampak se je v marsikaterem pogledu neverjetno izboljšal.

 

Eno izmed tistih šans, ki jih je zajebal Diaz, mu je na primer on nastavil z neverjetno globinsko podajo. Škoda, da jo je zajebal.

 

 

spacer.png

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Kar poglej si tekmo al pa vsaj to akcijo pa boš videl kako je bilo to narejeno, v kolikšnem času. Enostavno maestralno. 

 

Sem navijal, da bi zmagal Pool, škoda ker niso zabili, ampak če bi s takim penalom kot je bil nad največjo legendo ever, MacAlisterjem, bi bil razočaran. Totalno izsiljen "faul", samo tekel je, da bi se zadel v nogo. To vsaj zame za Anglijo ni penal, tudi izven kazenskega se to v Angliji ne sodi. Drugače je v Španiji, v Angliji pač ne. 

Povezava do prispevka

A lahko nehata neumnosti pisat, no... Vrgel se mu je na nogo, ko je videl, da jo je dvigoval, neverjetno no. Kot da se  v dobesedno parih desetinkah sekunde lahko racionalno odločiš za nekaj takšnega.

 

Kot so pokazali posnetki, je bil celo za frakcijo sekunde prej na žogi. In tako visoko dvignjena noga je pač v vseh ligah vsaj favl, še posebej pa če z njo brcneš v nasprotnika. Lahko se kvečjemu pogovarjamo o kartonih in za kakšen karton gre, če gre.

 

Sicer pa, kot je bilo še v vseh primerih letošnjih neumnosti, ki se jih je sodilo Liverpoolu, od rdečih kartonov, do penalov in ofsajda... Bomo že v kratkem v PL najbrž naleteli na skoraj identično situacijo, kjer bo sojeno drugače.

 

Konsistentnost: 0.

Povezava do prispevka

Res no, kakšno obdelovanje resnice za nazaj.

 

Dobesedno enakovredno sta šla po žogo - ko je MacAllister že zdavnaj bil v šprintu po žogo in videl, da je Doku visoko dvignil nogo, pa je instinktivno odreagiral... Doku brez noge skoraj v višini ramena ne bi bil niti blizu žoge.

 

Mimogrede, prvi video v tvitu je bil sojen kot rdeči karton. PL je kot razlago, zakaj ni bil sojen favl, zapisala, da je bil Doku prvi na žogi (pa še to ni bil).

 

 

ps. Hvala, ker sta me še danes zživcirala s tem :mafija: :alma: :hump:

 

pps. Res bi se mi jebalo za en takšen primer, če ne bi letos bila serija podobnih jajc.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

 

Tlele mi zmaga 2:36 naprej. Pravjo, da je čisti penal, a bi bil še bl zihr če bi mcallister tejku lajk a man. 

Ulet not nej te proper sesuje, pa odlom, ne neki boke umikat :D

Meni osebno je že to čisti penal. A mcallister po ronaldovo in kakovo ne sme challengat žoge k je dropnila?

Ta žoga se po defaultu ne sme odbit v teh situacijah, velik fail Doka.

 

uredilo bitje K-man
Povezava do prispevka

Kaj da fak si pa to nalimal @rage:lol:

 

Hja lej, Kloppove ekipe s takimi bednimi fauli in podarjenimi penali ne bodo zmagovale. Ker če bi, bi vsako tekmo imele 5 izkljucenih igralcev, samo zato ker gredo v vsak duel precvrsto. Pac ja, drugačen kriterij se določi na takih tekmah in velja za obe ekipi. Sam nafuka pa itak vedno bolj tisti za katerega navijaš :whistle:

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 4 urami:

 

dobesedno ista posnetka, skor ne vidim razlike

 

 

Lol, seveda je razlika in nihče ne trdi, da je ni.

 

Point je, da na ravni sodniških odločitev ne moreš uporabljati istih argumentov po potrebi, kakor se ti sprdne, za povsem nasprotne zaključke. Ne moreš enkrat rečt, da je ob nevarni igri rdeči karton in nima veze, da je bil nasprotni igralec prvi na žogi; drugič pa ob nevarni igri niti favl ni prav zato, ker je bil nekdo drug prvi na žogi. Ker prav takšno razlago je uporabila sodniška organizacija, ko je po tekmi pojasnila odločitev.

 

To pač nima osnovne notranje logike, da ena stvar vodi v rdeč karton, ki je pač najstrožja kazen, ki jo lahko daš na nogometni tekmi, drugo pa še favl ni. Tudi po PL pravilih je visoka noga v takšnih primerih pač favl, tudi če je nenamera.

 

Sicer pa ima Oliver, ki sem ga v preteklosti res zelo cenil kot sodnika, letos že druge dvomljive odločitve, ki so šle direktno v prid Cityja. Proti Arsenalu ob dveh res hudih incidentih ni dosodil očitnega rdečega Kovačiču (tisto tekmo je Arsenal potem zmagal). Proti Fulhamu ni dosodil ofsajda ob golu Akeja (PGMOL je priznal napako). Proti Unitedu pa je v vlogi VAR poklical za najbolj mehak možen penal (na žalost ne najdem videa, ampak že po fotki - @Kakarotto, če mi boš rekel, da je to prej penal kot pa kung-fu nad MacAlisterjem te res lastnoročno izsledim; @ronaldo jih bo itak v kratkem dobil okrog kepe). Saj takrat so pa navijači Uniteda popizdili, ker za takšno stvar pa v PL res nikoli ne sodijo penala. Poleg tega, da se je takrat Rodri res dobesedno na kretena skotalil po tleh.

 

To ni, da malo pade sem malo pade tja, fifty-fifty met kovanca, ampak že četrti primer, ki je imel vlogo pri odločanju o (ne)zmagovalcu. Sočasno v Emiratih med tednom sodi za mastne pare. Logično, da je folk potem razpičkan zraven.

 

edit: Evo penal, lol

 

 

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...