Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

United ima varno obrambo, na podlagi da ne dajo nobene priložnosti Lidlhoferju. Ko misliš da Shaw igra CB ker je Mirguiere nespodoben, pa trener še bol zaničuje Lindelofa. sramota. s forsiranjem dobrih igralcev bomo mirno tretji :closedeyes: Lisandro paid the price :closedeyes:

Povezava do prispevka

naša sezona bo spet zanimiva nekje konec septembra :closedeyes: do takrat pa izgovori. Liverpool bo do konca sezone fasal 22-25 pik, man u pa 15, tako da dobili nas ne bojo. Lisandro paid the price :closedeyes: koga bomo nabavili pa sprejemamo kvote, kateri so nizozemcem blizu itd

Povezava do prispevka

Arsenal bo pogledal na tole tekmo proti WH in se tepel po glavi, ker se je z njo dokončno prelomilo prvenstvo.

 

Mimogrede, še vedno so prvi na lestvici, ampak 7 krogov pred koncem so že izgubili več točk kot Liverpool v celotni sezoni, ko naslova ni uspel dobiti. Če bi City znova šopal takšne rezultate, bi liga že zdavnaj bila končana.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 13 urami:

Arsenal bo pogledal na tole tekmo proti WH in se tepel po glavi, ker se je z njo dokončno prelomilo prvenstvo.

 

Mimogrede, še vedno so prvi na lestvici, ampak 7 krogov pred koncem so že izgubili več točk kot Liverpool v celotni sezoni, ko naslova ni uspel dobiti. Če bi City znova šopal takšne rezultate, bi liga že zdavnaj bila končana.

 

Ja, samo takrat sta obe ekipi imeli skoraj 100 točk, takšne sezone so skoraj neponovljive in jih je težko primerjati z "normalnimi" sezonami. 

 

Edini podoben primer, ki se ga spomnim je La Liga 2009-10, ko je Murijev Real osvojil 96 pik, kar je bil takrat rekordni dosežek v top 5 ligah za ekipo, ki ni postala prvak, dokler jih ni Liverpool "prehitel". 

Povezava do prispevka

Mislim da noben Arsenalov navijač ne bo razočaran s 2 mestom, glede na to da se ekipa šele gradi in v kakšnem stanju so bili 2-3 leta nazaj... Preskok je bil ogromen, pričakovati da boš boljši kot City s že popolnoma dodelano ekipo (ki ji je še dodal Halanda) - ni realno. 

Moja pričakovanja so že zdavnaj presegli za to sezono, tako da čisto neobremenjen spremljam konec sezone

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka

WTF model kakšna luzerska mentaliteta je pa to? Ali se slepiš? Pa ne mislim žaljivo, samo nek kontekst pa vseeno moraš upoštevat. 

 

Scenarij a) si vesel za drugo mesto ob začetku sezone in ga z veseljem vzameš - da, sigurno v Arsenalovi situaciji

Scenarij b) izgubiš prvenstvo par tekem pred koncem po tem ko si ga hodlal tok časa - si 100% razočaran, kako je lahko še drugače? 

 

Razen če misliš, da je fix fixov da bo Arsenal drugo leto kar čudežno spet ful dober, če letos za las falijo kanto. Mogoče res, mogoče pa drugo leto sestavijo dosti slabšo sezono skupaj. 

 

Jaz bi bil na pune razočaran v vašem primeru, tako da mogoče zato ne štekam. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Pač jaz bom zelo razočaran, čeprav realno nisem verjel, da jim lahko uspe, tudi zdaj, ko so nanizali spet 7 zaporednih zmag (pred tema dvema remijema). 

Pač City je brutalna mašina, Arsenal je pa komaj dobro začel graditi proper ekipo. Še lansko leto je bilo cel kup parazitov v klubu. 

Sem bil včeraj jezen, kako nonšalantno so zafurali tekmo. Ne razumem zakaj ne greš pri 2:0, ko so oni še vsi zmedeni, na polno in jih nakantaš za 5 golov. 

Nehaš igrat in jih spraviš nazaj v igro, bravo res.

 

Razumem pa tudi odkod black izhaja, čeprav glede na to, da so praktično celo sezono prvi, sam res ne bom zadovoljen če bodo drugi. 

Po drugi strani je pa to sezona, ko sem po kar nekaj letih spet užival v nogometu, ki ga Arsenal igra, na nek način mi je že to dovolj. 

Ker zadnja leta Wengerja pa Emery era, pa potem Artetini začetki, to je bil nogomet za žile rezat.

 

uredilo bitje K-man
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 4 urami:

 

Ja, samo takrat sta obe ekipi imeli skoraj 100 točk, takšne sezone so skoraj neponovljive in jih je težko primerjati z "normalnimi" sezonami. 

 

Edini podoben primer, ki se ga spomnim je La Liga 2010-11, ko je Murijev Real osvojil 96 pik, kar je bil takrat rekordni dosežek v top 5 ligah za ekipo, ki ni postala prvak, dokler jih ni Liverpool "prehitel". 

Fixed

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ne, bo kar 09-10, ampak je bil takrat Pellegrini trener Reala, my bad. Sem se spomnil, da se mi je zdelo kar malo krivično, ko so ga odstavili, čeprav je imel rekordno število točk v zgodovini Reala do takrat, ampak je pač moral oditi, ker je Barca osvojila vse in je potem Floro imel možnost pripeljati Mouja*. V njegovi prvi sezoni (10-11) je imel Real 92 točk, a spet štiri točke prekratek.

 

* podobno se je Pellegriniju zgodilo v Cityju, ko sta Txiki in Ferran Soriano pripeljala Pepa, ko je bil ta na voljo, čeprav je Pelle dobro delal; meni je bil vedno všečen trener, ampak je imel malo nesreče s timingom, ko je bil v največjih klubih - Realu in Cityju, drugače bi lahko dosegel še kaj več v karieri. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ja, na to, da se bo nujno ponovila dobra sezona, je težko 100% računati. Precej velika izgubljena priložnost IMO, če ne bodo prvaki. Letos so imeli tudi kar precej sreče s poškodbami - z nekaj izjemami - in v resnici neobstoječe evropsko tekmovanje.

Povezava do prispevka

Sem šel za hec pogledat koliko pik je imel Pep ponavadi s Cityjem po 30 kolih. 

 

https://www.transfermarkt.com/manchester-city/platzierungen/verein/281/spieltag/30   tkole je City stal vsako sezono pod Pepom po 30 krogih

 

22/23  67 točk 

21/22  73 točk 

20/21  71 točk

19/20  63 točk

18/19  74 točk

17/18  81 točk

16/17  59 točk

 

Dejansko zgolj v dveh sezonah več kot Arsenal letos po 30 kolih (73 točk)

To mi še dodatno pove kak nor napredek je letos Arteta naredil s klubom.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pepu se lahko kaj očita za LP (čeprav pogosto napihnjeno) ampak v ligaškem sistemu mu pa nihče v zgodovini ne pride niti blizu. Tudi če pustimo Bayern ob strani so leta dominacije ligaških tekmovanj v Barci in Cityu nekaj neverjetnega. Škoda, predvsem za Arsenal letos in še posebej za Liverpool v prejšnjih letih. So bili veliko boljši od kakih ekip, ki so pred Pepovo ero osvajale naslove, bera naslovov je pa zaradi tega vesoljskega Citya bolj slaba.

Povezava do prispevka

Pri Bayernu je najmanj impresivno, Bayern je zmagoval prvenstva pred in za njim. Pri Barci je imel Messija, impresivna je samo konstantnost v EPL, takšno ni imel niti prime MUFC pod Fergusonom.

uredilo bitje maksi
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Tako kot takrat nikoli ni in ne bo. Da je Pep ustvaril najboljšo ekipo je dejstvo, le še kakšen uspeh v LP s Cityem mu pa manjka da bo njegova tudi najboljša angleška ekipa vseh časov. 

uredilo bitje reder
  • Trol 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 14 urami:

Pri Bayernu je najmanj impresivno, Bayern je zmagoval prvenstva pred in za njim. Pri Barci je imel Messija, impresivna je samo konstantnost v EPL, takšno ni imel niti prime MUFC pod Fergusonom.


Kako ne ce smo nazadnje rekli da je edini ki je zmagal 4x zapored Fergusonov United in hkrati je padel se treble takrat

 

Sem pa poslusal podcast z Ferdinandom ki je rekel, da je bila bera točk včasih manjsa tudi zato, ker so ekipe naslove osvajale ze predcasno in je zato prihajalo do bizarnih postav na igriscu ob koncu sezone

 

Do teh insane točk te lahko pripelje samo nora konkurenca in EPL je na tem nivoju sele zadnjih par let

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...