Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

če bi klub sam sebi lahko izbiral lastnike ne bi imel niti trenutnih

razen če klub = lastniki

zavisi kako definiraš klub, i guess, navijači verjetno niso enako klub, ker drugače united ne bi bil zdaj 20 let v lasti glazerjev

 

uglavnem vse je zelo ogabno, predvsem katarski lastniki 

uredilo bitje Daffy
Povezava do prispevka

[x] doubt

vzeto na znanje sicer, naslednjič ko barca naredi kako vprašljivo potezo lahko neposredno sebe kriviš

 

either way, kar je načeloma omogočilo dobršen del unitedovega uspeha bo zdaj omogočilo da bo po vsej verjetnosti postal reklamni pano za katar kot državo

bolj primerno bi bilo napisat da je zdaj united bil 20 let izrabljen za osebni bankomat požrešnih kapitalistov, naslednjih 20 bo pa izrabljen kot instrument mehke moči za zelo sporen režim

 

 

uredilo bitje Daffy
Povezava do prispevka

Jaz nisem soci tako, da sebe nimam kaj krivit. Krivim pa socije za stanje v klubu, oni so 2x izvolili kriminalce, ki so uničevali klub. Pa še vedno boljše to saj jih lahko demokratično odstaviš tako kot se je to zgodilo, ko je enkrat klub v rokah enega lastnika nimajo navijači popolnoma nobene moči kot vidimo pri Unitedu.

Povezava do prispevka

Meni so daleč od idealnega tudi sistemi Barce/Reala in Bayerna. Res, da jih  lahko demokratično odstaviš ampak  Bertameu vseeno so dolga leta samo gledali kako vodi njihov klub v prepad.

 

Tudi pri Bayern nekako sam dvomim, da imajo navijači nek resen vpliv. Hasan vs Flick. Resno dvomim, da bi navijači raje izbrali, da ostane Hasan, ki je zanič v svoji funkciji kot pa Flick.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Daffy reče pred 57 minutami:

[x] doubt

vzeto na znanje sicer, naslednjič ko barca naredi kako vprašljivo potezo lahko neposredno sebe kriviš

 

either way, kar je načeloma omogočilo dobršen del unitedovega uspeha bo zdaj omogočilo da bo po vsej verjetnosti postal reklamni pano za katar kot državo

bolj primerno bi bilo napisat da je zdaj united bil 20 izrabljen za osebni bankomat požrešnih kapitalistov, naslednjih 20 bo pa izrabljen kot instrument mehke moči za zelo sporen režim

 

 

dober post +1

 

imam pa raje bogatega šejka kot pa spet neki neki bančni šušmuš z dolgovi, firmami in glavnim selling pointom Make United English Again

 

also:

škoda da ne najdem za zadnjih 10 let

dataimagejpegbase649j4AAQSkZJRgABAQEAYAB

 

 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Meni so daleč od idealnega tudi sistemi Barce/Reala in Bayerna. Res, da jih  lahko demokratično odstaviš ampak  Bertameu vseeno so dolga leta samo gledali kako vodi njihov klub v prepad.

 

Tudi pri Bayern nekako sam dvomim, da imajo navijači nek resen vpliv. Hasan vs Flick. Resno dvomim, da bi navijači raje izbrali, da ostane Hasan, ki je zanič v svoji funkciji kot pa Flick.

 

Res je, ni idealno, še posebj če imaš socie kot Barca ampak vseeno boljše. Če bi bil Barto/Rosell lastnik kluba mu nihče nič ne bi mogel in bi bil še danes na vrhu kluba. Je pa res da ga verjetno ne bi uničeval, če bi bil njegova lastnina ampak to je druga zgodba. 

 

To glede Hansi/Hasan je jasno, da o vsaki malenkosti itak ne morejo vplivati neposredno ampak o velikih zadevah (npr. Superliga, stadion, leverji) pa odločajo tudi sociji.

Povezava do prispevka

Kar mene najbolj moti pri tej zgodbi je to, da bodo vsi newbsi morebitne uspehe pripisovali Oil moneyu v smislu vsi so isti. United je bil močna finančna sila z izjemnim globalnim dosegom še nekaj let nazaj, ko niso kante niti od daleč povohali. 

 

Je pa meni popolnoma jasno, kaj je večje zlo; inekcija oil moneya v klub ali parazitsko molzenje do te mere, da ti skoraj stadion razpade - ni dileme. Še celo tako daleč gre, da Katar trenutno izpade kot rešitelj. Tako da sigurno  žalostno, ampak bolj to kar se je dogajalo kot pa to kar prihaja. Kaj so mislili ljudje, ki so klub prodali Glazerjem mi ni jasno, od takrat dalje je bilo jasno, da se bo težko vrnil v roke lastnika, ki bo vsem sprejemljiv. 

 

Je pa to lastništvo klubov res bizarna zadeva, seveda vsak preferira sistem Barca, Reala ali Bayerna. 

 

Also 

 

Navedek
NAJBOLJ GLEDANE EVROPSKE TEKME TEGA TEDNA:
1. Barcelona - Manchester United: 116 milijonov gledalcev
2. PSG - Bayern München: 47 milijonov gledalcev
3. Borussia Dortmund proti Chelsea: 13 milijonov gledalcev

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 4 urami:

Drugače pa če katarci prevzamejo United. Kako dolgo preden Mbappe rata velik navijač kluba? :D 

 

ravno včeraj sem bral nek fantastičen članek - ki ga zdaj seveda ne najdem več -, kako bi nakup Uniteda verjetno v srednjeročnem obdobju pomenil ali močno klestenje stroškov v PSGju, ali pa celo prodajo kluba.

 

bom še malo pobrskal in prilimam link.

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 6 urami:

 

ravno včeraj sem bral nek fantastičen članek - ki ga zdaj seveda ne najdem več -, kako bi nakup Uniteda verjetno v srednjeročnem obdobju pomenil ali močno klestenje stroškov v PSGju, ali pa celo prodajo kluba.

 

bom še malo pobrskal in prilimam link.

Je verjetno kar zelo realen scenarij, da v primeru prevzema Uniteda, da bojo PSGju prej ko slej zaprli pipco. 

Povezava do prispevka

Malo bolj jasno mi postaja, kaj ima v mislih trenerski štab z Gakpom. Očitno gre za nedirektno menjavo za Bobbyja, torej neko obliko false 9, ker se pogosto povleče v vezo in deluje kot vezni člen med vezo in napadom, pri čemer sta levi in desni krilni napadalec praviloma bolj ofenzivna kot on, čeprav čisto striktno gledano on igra na sredini napada.

 

Bomo videli ali je sposoben igrati to vlogo in kako točno naj bi jo igral, ker je vseeno precej drugačen nogometaš od Bobbyja. Je pa res, da nekoga, ki bi bil kot Bobby, itak ne vidim. Prav tako si ga nisem predstavljal na krilu, ker je za PL preprosto prepočasen, da bi lahko igral tam. Tako da v tem pogledu me veseli, da je očitno mišljena zanj drugačna vloga. Pri čemer sta ta leva in desna stran res dobro pokrita s hitrejšimi napadalci, ki imajo dober nos za gol.

 

Ni ni samo jasno ali to pomeni, da bo Diaz več igral na desni ali se bodo preprosto menjavali, ker drugače so na levi trenutno trije - poleg njega še Darwin in Jota, Darwin res skoraj ves čas igra na levi, mogoče bi lahko tudi Jota kdaj igral na desni, ki jo sicer pokriva Salah.

 

Pa zanimivo, da so v nekaterih pogledih zadnje tekme bile back to Klopp's early days, vsaj tak filing sem imel, ko so ubijali na kontre. Da pa pojebeš Dycha in Howa na kontre, na katere sicer igrata sama, je pa nasploh "the joke is on you" :lol:

Povezava do prispevka

Kera igračina res. Upam, da ima mal Modrića v sebi in potegne suvereno še par let. 

 

Pomoje je prišel točno zaradi tega, samo mu večina ni verjela. Da dokaže da je večplasten igralec, nekam kjer bo velik izziv* pa valda usput po Glazerjev paycheck. Poleg tega je za vedno več igralcev in trenerjev EPL sam po sebi velik pull. 

 

*glede tega sem včeraj prvič od komentatorja ujel to anekdoto, da je Fred rekel agentu (imata istega z Mircem) naj mu pove, da je v Unitedu res clusterfuck, ne najboljše vzdušje in razmere... v smislu, da ga je hotel opozoriti na stanje, da ne bo na koncu Mirc rekel v kaj ga je spravil. Pa je šef baje rekel samo "ni panike, bom že zrihtal" :lol:

 

Klub je rabil Ten Haga, Ten Hag pa nekoga kot je Casemiro, Martinez in Varane - mislim da so zasluge tule ful vzajemne in da eno brez drugega nebi šlo. Še vedno pa največji props Ten Hagu za podpis Martineza, v katerega so dvomili dobesedno vsi. Kako je model odigral proti Barceloni je neverjetno, včeraj pa je najprej trčil z glavo ob glavo da je obležal, potem pa kot da ni nič štartal z glavo proti visoki kopački. Strong Vidić vibe. 

 

League cup, super, ampak bolj kot kante sem vesel že ene 2-3 tedne zaradi tega kar gledam vsako tekmo z vrhuncem ob tekmi z Barco. Potem je nekako logično, da pride tudi kakšna kanta...

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...