Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Rgl5SX9.jpg

 

Par tednov nazaj sem prebral vrhunsko domačo mladinsko all-ages :) temno fantazijo Imaginarni svetovi Edgarja Kaosa Julije Lukovnjak, ki me je zelo navdušila. Sedaj pa sem prebral še drugo knjigo, Svet je senca (Edgarja Kaosa).

In če mi je bila prva knjiga :avadodo:, je nadaljevanje vsaj :avadodo::avadodo:.

Avtorici uspe nadgraditi prvenec praktično na vseh področjih. Knjižni junaki, tako antagonisti kot protagonisti so odlično dodelani. Liki so kompleksni, se soočajo z dvomi, delajo napake, morda slabe stvari v upanju dobrega, včasih jim je težko določiti mesto na žanrsko tradicionalni osi dobrega in zla. Kul je tudi njihova medsebojna dinamika, prijateljstva in zavezništva se fluidno prevračajo v rivalstva ali sovraštva in obratno. Zgodba je presenetljivo večplastna in zrela, se tokrat razširi navzven ter se spogleduje s pravcato epsko fantazijo (zato je zdaj dodan tudi zemljevid dežele) ter nas pogosto postavlja pred moralne dileme kaj je prav in kaj narobe. Kljub velikemu obsegu (prek 600 strani precej velikega formata) se venomer nekaj dogaja in ni časa za dolgčas. Svet, dežele, politika, domišljijska bitja, grožnja v obliki razduševalcev, vse to je izvrstno zamišljeno. In čeprav je po drugi knjigi osnovni zaplet že dokaj znan, radovednost vzbuja še mnogo skrivnosti, in se že veselim, kaj bo avtorica pripravila v naslednji od skupno petih planiranih knjig.

Morda se sliši klišejsko, ampak serija je idealna za postharrypotterjevsko branje. Še en dokaz, da je domača scena v zaletu.

Priporočam, ne glede na starost! 

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

51M1B9BJ2JL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

 

Aliens: Genocide by David Bischoff

Te stare Alien knjige so res nekaj posebnega. Do zdaj jim nove knjige enostavno ne pridejo blizu.
Duh 80s in akcije katere smo navajeni iz filma Aliens je res dosti.
Skoda da filmi niso sli po tej poti ampak so motali narediti Alien 3 film.

Torej obvezno branje teh starih knjig za obizevalce alien 1 in aliens filmov in pa ce bi radi videli kam naj bi prvotno sla zgodba po Aliens filmu.

 

Povezava do prispevka
Navedek

Citat:
Šokirana mama petošolke
Knjige PET PRIJATELJEV SO ŠKODLJIVE za otroke!

14.10.11 11:07

Moja petošolka zelo rada bere. Zadnjič prinese iz knjižnice nekaj knjig iz zbirke Pet prijateljev. Kot vedno, jo vprašam, kakšne so te knjige, mi pojasni, da gre za štiri otroke in psa, ki doživljajo razne dogodivščine. Se mi zdi sprejemljivo, zato ne grem preverjat. Čez nekaj dni pa mi ob zajtrku reče, da bi rada jedla ocvrto šunko in jajca. Me šokira. Od rojstva namreč je zdravo hrano in niti ne pozna teh take prehrane. V šolo nosi doma pripravljeno malico, kosilo poje doma. Potem spet čez nekaj časa želi jesti puding z malinovcem (?), potem si zaželi belega kruha z maslom in gnjat (!), pa sadno torto, pa čokoladne piškote, pa ves možen odpad, ki ga pri nas nikoli nismo jedli. Potem ugotovim, da si je v bližnji trgovini že nekajkrat kupila belo žemljo, šunko in sir. Potem končno iz nje izvlečem, da se tako prehranjujejo otroci v knjigi Pet prijateljev. Grem brati. Sem šokirana. Ti otroci se NON STOP NAŽIRAJO NEZDRAVE HRANE: be kruh, ocvrta (!) šunka, ocvrta jajca, piškoti, čokolada, torte,...pa nobene zelenjave! Vsaj polovico knjige je opisov hrane! Si predstavljate, kako to vpliva na vedno lačnega najstnika? Seveda si ves čas branja te knjige želi tudi sam jesti tako hrano!
Druga stvar, ki me je šokirala je deklica Georgina, ki se pretvarja, da je fant. Je ob vse večjem številu homoseksualcev in njihovem agresivnem zagovarjanju, da je to nekaj tako dobrega in pravzaprav boljšega kot biti heteroseksualen, sploh še treba kaj dodati k temu, kako lik Georgine vpliva na odraščajoče otroke?
Svoje pomisleke glede teh knjig sem poslala ravnatelju šole, učiteljici za slovenščino in vodstvu knjižnice. Predlagala sem umik teh knjih s knjižnih polic in naj učiteljice teh knjig učencem ne predlagajo kot "fajn zgodbe", vendar odgovora nisem dobila od nikogar! Razmišljam, da bi urgirala na Zavodu za šolstvo in Ministrstvu za šolstvo, če pa ne bo učinka mi pa ne preostane drugega kot da obvestim medije, kakšno škodljivo literaturo ponujajo našim otrokom.
In najhuje je, da v dobri veri, da so te knjige nedolžne, starši sploh ne preverjamo vsebine. Verjamem, da tudi marsikatera od vas te knjige sploh ni prebrala, zato predlagam, da jo vzamete v roke in se prepričate, kako škodljivo branje je to za vašega otroka!

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Armando reče pred 2 urama:

Je za kaj?

Jaz sem imel audiobook tako, da lahko napišem da so bili efekti in način branja super.

Sama zgodba ni tako epska kot v prvi knjigi. Dejansko se gre kako par ljudi pešači do te luknji in kaj se jim vmes zgodi.
Na koncu pa ni pravega konca kot bi človek pričakoval. 

Moja ocena je 3/5 za audiobook

Povezava do prispevka

35480139.jpg

Hell Divers book 3 Deliverance by Nicholas Sansbury Smith

 

Post apokaliptična štorija kako ljudje živijo na futurističnem cepelinu in poizkušajo preživeti v svetu kateri je bil uničen z nuklearnim orožjem pred več kot 200 leti.

To je tretja knjiga v seriji in moram povdat, da se zgodba lepo razvija. Ravno prav akcije, karakterji so dobro spisani in različni. Sploh moram izpostaviti kapetana kateri v prepričanju, da deluje za dobro ljudi v resnici deluje katastrofalno na vse preživele na cepelinu. 

V glavnem če koga zanima Post apokaliptična zgodba se ta serija knjig vsaj do tretje samo izboljšuje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...