Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

image.thumb.jpeg.fdd09892af478b0b9bd74e60d369a19c.jpeg

 

Tole sem dokoncal

Kr zahtevno branje o Rimu, boleznih in klimi med Markom Avrelijem in dvigom Islama (cesar Heraklij). Zelo podbrobno in osredotocene na tocno te teme in kako so vplivale na demografijo.

 

Zdej grem na

image.thumb.jpeg.eacef5a0090e8adba5e89fa074ca3f4c.jpeg

 

Kjer lahko preberem do vkljucno s Strange Dogs zgodbno, potem pa na Persepolis Rising.

Drive in Butcher of Anderson Station sta zelo hudi

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka

Trenutno ne berem čisto nič novega, ker Bilblos že mesec dni ni objavil kakšne nove knjige. Bedno.

Se pa zato vračam h klasikam. Npr. komplet Štoparja sem pred kratkim prebral na dušek  + za konec pa še tole:
;zakonecpasetole.jpg.7fea108385cf707e46872934ca0a8e38.jpg



 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
cebelar123 reče pred 9 urami:

51ZCO0dMtIL._SY346_.jpg

 

The Mistborn Saga #2 The Well of Ascension by Brandon Sanderson

 

Serija je Ok. Ampak še zmeraj ne vidim zakaj je tako opevana. Mogoče še moram prebrati par knjig iz cosmera,

Zato, ker je avtor zaključuje svoje serije. krh RR Martin, Rothuss. :lol:

Povezava do prispevka

Rothfuss mi je pa res en zadrogiran peder. Ajde, za Martina ne rečem ker je star in betežen, ampak Patricku pa ne oprostim. Dejansko je spisal odlično zadevo in obe knjigi iz "trilogije" Kingkiller sem požrl na dušek. Doors pa dvomim, da bomo sploh dočakali. 

Povezava do prispevka

9789610158318.jpg?v=1682351551

 

Ne vem a je bila že debata. To je verjetno serija knjig, ki jo berem v najrazličnejših izvedbah. Začetek prve knjige sem poslušal audiobook, preostanek in drugo sem bral v originalu, ko sem želel kupiti tretjo, v Konzorciju angleške niso imeli, nakar sem presenečen ugotovil da obstaja Snetijev prevod. Sem rekel ajde in kupil. Zdaj berem in moram reči, da sem takoj prišel do ugotovitve da je prevod dober, ampak ne morem se znebiti občutka, da je v prevodu knjiga manj resna, bolj norčava kot v originalu. Mogoče je to stvar tretje knjige v obče in res je da sta tudi prvi dve na trenutke zelo komični in witty, ampak gore zadeve izpadejo gore in res ostudne (opisi Glokte) medtem ko se mi zdi da je v prevodu bolj en hec. Ima še kdo tako mnenje? 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

image.png.245c576339db17c4008b10cbbaa20bee.png

 

Mojca Širok, Evidenca

 

Odlično, zelo mi odgovarjata takle jezik in slog, podobno kot Tadej Golob.

 

image.png.d960aba58e6031b5bd1c8228f4ad8e1a.png

 

Irena Svetek, Rdeča Kapica

 

Prav tako odlično, podobno napisana zadeva kot od Širokove

 

image.png.60476c290f666d04757ef25c4a5cd8b3.png

 

Paula Hawkins, Pod gladino

 

Mah, knjiga je napisana v prvi osebi, v obliki dnevnikov. Vse je zmedeno in moraš biti ful pozoren na to, kdo zdaj piše ta dnevnik. Nisem zdržal in po 60 straneh sem šel prebrat povzetek in zaključek zgodbe na net.

 

image.png.f182e27771234de46c44ae60916c55cb.png

 

Luka Modrič, Moja igra

 

Zelo generično napisana knjiga, kot bi bral wikipedio. Dopadlo se mi je samo to, da sem se spet spomnil pomembnih tekem. Je pa zanimivo, da se knjiga zaključi z načrtom, da bo odigral še kvalifikacije za Euro2020, potem pa v pokoj :) Verjetno si ni mislil, da bo zatem še enkrat tretji na svetovnem in da bo dobil še eno ligo prvakov.

Povezava do prispevka

2414982.jpg

 

The Siege of Vienna by John Stoye

Knjiga govori o drugem obleganju Dunaja 1683. Moja težava pri tej knjigi je bila ,da nisem kaj dosti poznal zgodovine okoli obleganja.
Sploh nisem vedel da sta bili dve obleganji :/ Posledično nisem imel pojma za večino oseb, ki jih opisuje knjiga zaradi česa mi knjiga ni bila kaj preveč zanimiva.
Me pa je prisilila, da sem si pogledal video na youtubu o tem obleganju. Torej vsaj nekaj pozitivnega. 
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...