Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

haha, jst sm daleč od literarnega čistuna, skoz berem težke smeti, bol je uno, da pač tega pol rajš ne priporočam naprej. Te trendi pa pač se mi zdi potiskajo naracijo, da gre za nekakšno kvalitetno branje. Sej me ne mot zares, sam mislim, da je dost folka uizi nategnjenga, čeprav ne štekam kaj folk pričakuje od "BookTok" priporočil.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 9 minutami:

čeprav ne štekam kaj folk pričakuje od "BookTok" priporočil

Sej ne vem, če je to čisto isto, ampak v Konzorciju so recimo dali neko stalažo, kjer imajo svojevrsten "booktok" kotiček, pa sem tam enkrat recimo videl Tender Is The Flesh, kar je dobilo moj nod of approval.

Povezava do prispevka

Mislim, da je, sej pač BookTok ne pomen nujno neko ološ literaturo, zgleda so neki kekci k delajo te tiktoke o knjigah in verjetno ratajo popularne knjige, k majo nek gimmick. Tender is the Flesh je tipična taka knjiga, k ma gimmick, čeprav je men tud bla kul knjiga. Verjetno je pol odvisno če ti je kul tip gimmicka. Če pogledamo recimo:

 

https://www.barnesandnoble.com/b/booktok/_/N-2vdn

 

je na tem spisku (pa če gledamo samo fiction kategorijo) velik težkih smeti u smislu Verity in druge knjige Colleen Hoover, pa tud kakšna kul knjiga kot je Song of Achilles, sam tud ta hiter pogled potrdi, da gre večinoma za romane bol "zanimive" sorte. Verjetno mora bit neka fora, da lahk spravš v kok 1 minuten videjo al kok so te tiktoki.

 

Če pogledamo pa polico Fantasy gre pa res samo za romane najnižje kakovosti. Sarah J. Maas, Rebecca Yarros ipd, valda se vmes med 30 priporočili skriva tud kej normalnega, sam vseen je trend očiten.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Najdu si direkt tri avtorje, za katere mirne vesti lahko rečeš "piši kući, propalo". 

 

Vsaj Lyncha mi je res škoda. Mi je pa bizarno, kako se po trgovinah prodajajo neki "box seti" nedokončanih del :D

 

Kakorkoli, če pogrešaš tovrsten fantasy, sem ravno par dni nazaj zaključil s prebiranjem Blacktongue Thief (Christopher Buehlman), pa moram reči, da je zelo tak Abercrombie / Lynch vibe: dosti (črnega) humorja, dosti akcije, OK zgodba, ki se nekako izogne nekim "tropeom". Po drugi strani pa sem pri sebi opazil, da mi malce najeda fantasy s tem konstantnim world-buildingom, ampak se zavedam, da je brez tega pač nemogoče :D 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 minutama:

Najdu si direkt tri avtorje, za katere mirne vesti lahko rečeš "piši kući, propalo". 

 

Vsaj Lyncha mi je res škoda. Mi je pa bizarno, kako se po trgovinah prodajajo neki "box seti" nedokončanih del :D

 

Kakorkoli, če pogrešaš tovrsten fantasy, sem ravno par dni nazaj zaključil s prebiranjem Blacktongue Thief (Christopher Buehlman), pa moram reči, da je zelo tak Abercrombie / Lynch vibe: dosti (črnega) humorja, dosti akcije, OK zgodba, ki se nekako izogne nekim "tropeom". Po drugi strani pa sem pri sebi opazil, da mi malce najeda fantasy s tem konstantnim world-buildingom, ampak se zavedam, da je brez tega pač nemogoče :D 

 

Zdej si glih navedu edini dobr fantasy zadnjih let :D Ne vem če je na kakšnem booktok spisku,

 

zdej je pršlo vn tud nadaljevanje, k je ubistvu neki druzga. Se splača počekirat.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 minuto:

Zdej si glih navedu edini dobr fantasy zadnjih let

Aja? :D Haha zakon, naključno sem ga videl v knjižnici, pa sem vzel :) 

 

Ja, to nadaljevanje je v bistvu predzgodba? To mi je tudi zanimiv pristop, ki ga je ubral. 

Povezava do prispevka

41033158.jpg

 

 

The Wandering Inn #1

Knjiga je prava droga, čeprav je špeh "prvi del je daleč najkrajši" je ne moreš odložiti.
The Wandering Inn je drugače spletna serija katero lahko bereš zastonj na spletu in po dolžini prekaša Wheel of time po dolžini.
Jaz sem audiobook poslušal in moram zelo pohvaliti narrator-ko.

Zgodba je se dogaja v svetu kjer živijo različna bitja, ki ji poznamo iz zgodb, iger in podobno.
Naša glavna oseba se pojavi v tem svetu in se spopada z raznimi težavami, ker ni navajena na ta svet. Prav tako doživi kulturni šok ona in vsi okoli nje.
Primer, ki je bil zanimiv je , ko pride čas za umivanje zob ali pride menstruacija in ni vložkov :)
Zelo zanimivo je tudi, da osebe ,ki živijo v tem svetu namesto, da bi znanje pridobivali z izkušnjami skozi čas dobivajo levele. Torej če se odločiš da boš bojevnik se bojuješ in če zmagaš znaš dobiti level up in potem že znaš dodatne stvari.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 36 minutami:

Jaz sem glih finisiral Hyperion. Kaki so sequeli? Vem, da je Galko nekaj kurcal

Jaz jih imam v dobrem spominu, imam pa plan naredit re-read. Hyperion sem ponovno prebral lani, pa se mi ni tako dobro "postaral".

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

Jaz sem glih finisiral Hyperion. Kaki so sequeli? Vem, da je Galko nekaj kurcal

 

Fall of Hyperion je fucking awesome, ubistvu je še bolš k Hyperion. Ostalo je skip, oz če ti bo čist hudo might as well prebereš, je pa sam uizi povezan.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 2 urama:

verjetno najbolj overrated scifi knjiga, k sm jih prebral, pa sem pred tem prebral Neuromancerja..

Another bold claim from @kid666 :D 

 

Zavoljo debate, kaj ti ni bilo všeč? Saj tu se bi ti rahlo pridružil, kar se tiče Hyperiona, ob prvem prebiranju so mi bile ideje v knjigi dokaj "wow", ob drugem prebiranju pa dokaj "meh".

Povezava do prispevka

ma sej bi mogu še enkrat prebrat za realno oceno

sam spomnim se da mi je blo to šlepanje na LiteraturoTM, chaucerja, keatsa zlo pretenciozno in cringe

sej možno, da mi je bil preveč hajpan in so bla pričakovanja previsoka, sam vseeno, splošn vtis je bil zlo slab

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...