Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 20 minutami:

 

Jaz imam Sonyja. Sem zadovoljen. Pač za ceno mi nudi vse kar rabim. Gledam sicer zdaj enega Magnata cena x3 ampak dvomim, da mi bo dal x3 več...
Pri Sonyju mi je všeč, ker je vse avtomatizirano, daš gor plato, nastaviš inče in obrate, pritisneš play in poje. Ima pa tudi BT, če bi hotel na slušalkah poslušat.
Za začetek je po moje best izbira, sem gledal vse te ostale do 500€... pa vseeno pristal na Sonyju. Lahko se tudi oglasiš pri meni in pogledaš/poslušaš...

Izgled mi je tudi ful všeč, je pa na otip, ko ga daš ven iz škatle, prvi vtis zeloo plastik fantastik, samo pol z uporabo, ta filing zbledi.

Pa ima tako line kot phono in ne rabiš predojačevalca, če nimaš phono na ojačevalcu.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
atomic reče pred 24 minutami:

A te pocen gramafoni, a je to za kej, al je to bolj smeće in vseen če nič ne kupiš?

 

 

Neki je neki, nč ni nč.

 

Sony je mogoče malo na meji, pač malce žrtvuje zvok v prid ease of use avtomatizacije.

Primary E je pomoje best "dal bi najmanj keša" opcija: https://www.akustik-projekt.at/pro-ject-primary-e-white/026017/

Rega Planar 1 pa je najceneje, kar dobiš res proper kvaliteto in si fix da boš lahko užival forever in te ne bo tauntal noben foromaš: https://www.kolumbus24.com/en/Home-Hifi/Phono-Record-players/Record-players/Rega/Rega-Planar-1-record-player-with-Rega-RB110-tonearm-and-Rega-CARBON-MM-cartridge-matt-black-2021-version.html

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

 

Bessie reče Dne, 20. 3. 2023 at 7:54:

Sem imel še ene dva druga ogledana, samo sem pozabil, en marantz in Denon se mi zdi... na koncu sem vzel vseeno stereo :fun:

 

BT lahko dokupiš ja, cca 10€ +- 5€ oz. dokupiš en cenejši digitalni sprejemnik... za 150€

 

 

ali pač za za več, če se ti zdi smiselno... 1k€

 

 

Hvala za vse predloge. Sem kupil potem tisto Yamaho in Ultima 20 5.1 zvočnike (free shipping). Nimam pripomb. Povezal z računalnikom in podobnim... Deluje vse kot oglaševano I guess. Zadosti funkcionalnosti in kul feature za avtomatičen izklop subwoferj-a / av-ja... Čakam samo še Bluetooth receiver iz AliExpress in bo to to... :rofl:

 

Povezava do prispevka

Mnja, po mojih izkusnjah je streamanje audia prek bt kar hudo nizke kvalitete. Ne audiofil snob “cutim 2db manj na 18khz” ampak dobesedno pride vn res en drekast zmazek. Ceprav me na slusalkah to ne moti tko da sem mogoce samo mel zanic BT vmesnik.

Povezava do prispevka
Merithyn reče pred 9 urami:

What? I like to have options. Včasih sem zraven s tablico al pa s telefonom... ne da se mi vedno priklapljati 100 reči oziroma niti ne moreš če uporabljaš... :rofl: 

VAORLO-aptX-HD-Bluetooth-5-2-Music-Recei :rofl:

Nimam nc proti BT, odkar je standard 4.2 je okej, s standardi 5 in vec je super...

Sam ravno tu ko hoces zanesljivost, cistist zvoka, verjetno nizko latenco gres kupovat kitajski srot :D (oz. vsej z dokaj meh quality controlom)

Povezava do prispevka

jo boyzi, vprašanje. 

Kater bi bil smiselen upgrade od Edifier R1850DB:

To so zvočniki, ki jih uporabljam na mizi s PCjem.

Zvočniki so super. Zvok čist, crisp, točen. Jeba je seveda samo z basom. Taki mali driverji so omejeni s frekvencami navzdol. Ni mi to nek hud problem, ampak pogrešam pa. 

V vsakem primeru pa same pohvale za Edifier, kateri producirajo super zvočnike za dober keš (vsaj v tem segmentu)

 

2021020400493816123709781044954.jpg

 

Povezava do prispevka

Edifier T5? Nimam pojma, če je dober. Bi se pa moral dobro razumeti z zvočniki, če prav razumem opis.

 

Jaz mislim, da ni nekega smiselnega upgrade patha, ki bi ga začel z wooferjem. Za konkreten korak naprej boš nekega dne pač moral dati k€ ali dva. Predvsem pa prej zagotoviti dovolj prostora za ustrezno postavitev večjih zvočnikov.

Povezava do prispevka

Neki majhnega in kompaktnega, pa da gre dovolj visoko, da ne boš imel ful luknje. Komot je to edifier t5, pa tako poceni je, da lahko vzameš kar dva :)

 

Future proof lih ne boš mogel izbrat, proper subi so namenjeni za proper main zvočnike, ob proper main zvočnikih bodo pa mini subki tipa edifier t5 delali več škode kot koristi. 

Povezava do prispevka

Ma vse kar rabiš je to, kar so ti že svetovali. 

Edifier sub T5

Pa tukaj je tako poceni, da ga še v tujini ne moreš kupit za ta denar.

https://top4mobile.si/Katalog/232/zvocniki/47084/edifier-t5-subwoofer-black

 

Pa še ful se potem lahko igraš, če bi hotel res maxxx glasnost, lahko potem na zvočnikih znižaš basse in bodo šli bolj naglas in potem na subu zvišaš LPF, da ti pokrije frekvence in imaš res cheap drmalico. Če bi pa zadovoljen z glasnostjo, ampak ti manjga tista globina bassa, pa pustiš zvočnike, tako kot so in znižaš LPF na najnižji :) 

Povezava do prispevka

evo, sem naroču tale edifier T5. Za 150e bo že uredu. 
V resnici mi ni najbl važno kok je glasen, dokler lahko popolni ta spodnji spekter, ki ga na Edifier R1850DB zmanjka. 

Pomoje bo to zdej kr dost kul setup. Sploh ker so zvočniki super - zelo lepo poslušljivi (seveda če te ne moti da lih malenkost basa zmanjka).

 

 

Povezava do prispevka
Randy reče pred 5 urami:

evo, sem naroču tale edifier T5. Za 150e bo že uredu. 
V resnici mi ni najbl važno kok je glasen, dokler lahko popolni ta spodnji spekter, ki ga na Edifier R1850DB zmanjka. 

Pomoje bo to zdej kr dost kul setup. Sploh ker so zvočniki super - zelo lepo poslušljivi (seveda če te ne moti da lih malenkost basa zmanjka).

 

 

Javi, imam enak par zvočnikov in pomisleke glede nabave suba. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sem končno ujel tale dac za dobro ceno, na ebay kleinanzeigen.

 

n8SbKlH.jpg

 

Model ni želel poslati k nam pa sem bil like no biggie, ima ženska familijo v nemčiji, itak gremo za praznike gor. Paket je čakal tam kak mesec dni, pridem gor, odprem, pa samo lol kaj je to nek homemade adapter.

 

FpbEDIx.jpg

 

Odšraufam in samo še večji lol, a to bo samo gorelo ali tudi eksplodiralo?

 

XSRQPXD.jpg

 

Pišem modelu was ist das warum atentat, pa pravi ne brini, vsej v redu. Ga poguglam in vidim da dela to tako, kar semi-resno. No, zaenkrat špila kul, pa lepo paše skupaj z njihovim phono preampom.

 

n8Y4Pxw.jpg

 

Zdaj za vikend pa sem šel še po en kasetar, da bom hip. Lep je ful, dela pa tako tako no. Za tiste štiri kasete bo ok :D

 

b1OjR1K.jpg

 

zgSU0HQ.jpg

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 11. 4. 2023 at 19:15:

Javi, imam enak par zvočnikov in pomisleke glede nabave suba. 

 

mel sem težavo nastavit settingse oz razmerje.

 

zdej se mi zdi pa super. sploh za teh 150e nimaš kej razmišljat. 

 

ps. ni to zdej neka huda hi-fi zadeva, da se razumemo. je pa dovolj da pokrije to kar manjka samim zvočnikom in nardi celoten sound "celoten".

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...