Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Kaj pa bi naj blo?

Fajn je ker gre za digitaln signal in ga ne bo motlo nobeno drugo magnetno polje al pa radijske frekvence.

"Minus" je da si pol odvisen od DAC-a na zvocnikih, ce je ta krs je pol vse krs :D

Edin pr opticnem kablu mors pazit da ga ne zlomis znotraj ko ga napeljujes.

 

Pa glede na to da mas 2.0 sistem ti "omejen bandwidth" toslinka (napram zmogljjivosti novih HDMI priklopov) ne bo cisto nic premalo.

 

Povezava do prispevka
Domen94 reče pred 45 minutami:

Fantje iskreno najlepsa hvala za vso pomoč😊 @Slinchhvala za podrobno mnenje, res hvala. Sem kupil rega p1+, zvocnike br03 Bt pa se cakam, tako da ze komaj cakam.

Se zadnje vprasanje: Verjetno bi Tv povezal se z zvocniki, pa me zanima kaj bi svetovali glede opticnega kabla?

Nisem ravno najbolj preprican, pa raje vprasam tukaj ko vem da poznate.

 

Ko pa spedenam vse pa posljem sliko👍😊

 

Pomoje čist vseeno kater kabel vzameš, gladko lahko najcenejšega, ki ga najdeš. 

 

Tole bo menda res brutal price/performance setup, congrats! :) 

Povezava do prispevka

Gledal sem tega https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/kabli-in-dodatki/av-kabli-kabli/opticni-kabli/opticni-kabel-norstone-arran-2m/, ne spoznam se pa prav nic po pravici😂 sem bil mnenja dobro malo vec za kabel ni panike, ce bo kvaliteta pa stvar funkcionirala dolgo. In pa malo sem prebral se o Qed performance optical, na bolhi za 35eur.

Verjetno tega Norstone vzamem spotoma ko zvocnike prevzamem se.

Hvala res se enkrat👏🏼
 

Povezava do prispevka

"Rabim" en CD player, dejansko je dost samo transporter. Kakšni predlogi? Ful se mi zdi po svoje rop dajat po jurja in več za neko komponento brez analogne elektronke sploh, štekam če bere zjebane CDje pa je narejen za preživer Černobil, da kaj vpliva na zvok mi je kar lol sam kaj čmo ... Najlažje se mi zdi ubost še zadnji kos od Cambridge Audio, samo po drugi strani me ne motjo alternative.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 22 minutami:

"Rabim" en CD player, dejansko je dost samo transporter. Kakšni predlogi? Ful se mi zdi po svoje rop dajat po jurja in več za neko komponento brez analogne elektronke sploh, štekam če bere zjebane CDje pa je narejen za preživer Černobil, da kaj vpliva na zvok mi je kar lol sam kaj čmo ... Najlažje se mi zdi ubost še zadnji kos od Cambridge Audio, samo po drugi strani me ne motjo alternative.

Hehe, js sm sel cez dobesedno cist isti razmislek pred par tedni, ker bi blo najs met cd player za tistih par cedejev ki jih mam.

Sam ja, dat jurja za CA player je res totalno prevec. Me zanima kaj bos zbral

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

V čem pa je problem s kakimi Yamaha ali Denon za dobrih 200€? Ali kakim rabljenim, če ni nekih posebnih zahtev?

Ni noben problem, sam iz estetskega vidika je lusno met komponente ki pasejo skup nekako a ne. Sploh ce jih mas zlozene eno na drugi.

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 2 minutama:

Ni noben problem, sam iz estetskega vidika je lusno met komponente ki pasejo skup nekako a ne. Sploh ce jih mas zlozene eno na drugi.

 

Itak, razumem to popolnoma. Sem vprašal, ker mi je post od Šimša zvenel samo kot, da noče dajati dosti keša za to in potem iz lastnega firbca (ker tega že leta in leta nisem nič gledal) na hitro zguglal in pogledal malo kak so kaj cene.

Povezava do prispevka

Jah ker dobiš za 200€ CD player, ki ti daje vn analogni signal, če pa hoč met samo transporter, ki dela pol manj pa evo 700€ pa roka. In mi je lol. Mam DAC tako na ampu kot na streamerju, pa CDjev za dva polna predala, se mi gre dejansko za imet nekaj, kar bo delal bp naslednjih 20 let, dobr zgleda in ima po možnosti kaj več ko eject pa play funkcijo. PS1 bi imel :|

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 minutami:

Jah ker dobiš za 200€ CD player, ki ti daje vn analogni signal, če pa hoč met samo transporter, ki dela pol manj pa evo 700€ pa roka. In mi je lol. Mam DAC tako na ampu kot na streamerju, pa CDjev za dva polna predala, se mi gre dejansko za imet nekaj, kar bo delal bp naslednjih 20 let, dobr zgleda in ima po možnosti kaj več ko eject pa play funkcijo. PS1 bi imel :|

 

Tako pojasnilo sem mislil... :D Ker res nimam pojma o teh zadevah.

Povezava do prispevka

@Šimšalamima Huhu ripneš CD-je, ki nimajo pravega ustreznika na pretočnih platformah in jih spraviš nazaj v predal? Čustveno praznino pa začneš polniti z vinilkami, ki so očitno edini pravi fizični format prihodnosti.

 

No, na koncu boš verjetno splurgnil za CA player. Itak ne moreš pokvariti izgleda obstoječega stacka, čeprav ga nek USB ključek na zadnji strani streamerja najbrž tudi ne bi.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

@Šimšalamima Huhu ripneš CD-je, ki nimajo pravega ustreznika na pretočnih platformah in jih spraviš nazaj v predal? Čustveno praznino pa začneš polniti z vinilkami, ki so očitno edini pravi fizični format prihodnosti.

 

No, na koncu boš verjetno splurgnil za CA player. Itak ne moreš pokvariti izgleda obstoječega stacka, čeprav ga nek USB ključek na zadnji strani streamerja najbrž tudi ne bi.

 

Tudi za ripat bi mogu kupt nek USB CD al neki za komp :D Ampak nimam neke fundamentalno manj čustevene navezanosti na CDje, sploh na Japonskem, kjer dejansko muziko še kupuješ v specializiranih trgovinah, sem zapravil ful nekega časa med policami s CDji, jih nosil s koncertov, cel kup raznim demotov in malih naklad (vse do posneto na kompu pa sprintan cover), kul mi je iti po predalu skozi naslove in narest isti commitment kot če daš gor plato, se odločt pa poslušat en album od začetka do konca.

 

Kar me moti je kok so povečinoma CD playerji tko, potrošna roba, 5-10 let pa že vse preskakuje, ropotajo ko vozi pladenj itd. Če bi imel nek proper tehnični insight, da so CDTji dejansko bolj premišljeno in servisabilno narejeni dam tud tistih 700€ za eno od priznanih made in china znamk, samo ko zveš tako malo pa en kup ezoteričnih feels postov in reviewov.

 

Audiolab 6000CDT je dobrih 500€, Cambridogv CXC dobiš za 600€, Roksan Attessa 650 ...Za rabljene ne vem a mam veselje, že tko ne maram folka :D

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 5 urami:

Jah ker dobiš za 200€ CD player, ki ti daje vn analogni signal

Tud ne vem zakaj bi to nujno bil nek grozen problem. Se mi zdi da ce je avdiofilski svet glede cesarkoli relativno enoten, je to glede pretvorbe iz digitalnega v analognega, in da se nalozbe v jaci DAC splacajo zgolj iz vidika boljsega in/out interfacea. In sploh ne ker bi bila sama pretvorba bas zahtevna stvar. Razumem pa tud da ce ze imas namenski dac in si dal kes zanj, da pac hoces spravit digitalni signal noter za vsako ceno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...