Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 54 minutami:

Brezžične? Kakšn astro, ki ma nek svoj wireless protokol. 

 

točno to. Če gledaš wireless, morajo imet svoj dongle za povezavo, kater pa ni BT.

Neki v tem smislu:

 

https://www.amazon.de/dp/B08GDHCB49/?smid=A2ETF4OMW4SOZ0&tag=idealode-mp-pk-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B09GW7NHL4&ascsubtag=2022-12-31_5ab576f785829529a8a5ab3025c762272caed4f92b282ee62592a7497a387a49&th=1

 

 

Poglej si različne modele ...

Povezava do prispevka

Dobr sem pršparal odkar sem (začasno ...) odjavu Deezer.

 

20230104_234344.thumb.jpg.84f99f65dda03d997f4103bb12d020f5.jpg

 

Ne vem, k nikol nisem bil pozoren in se tok ukvarjal z nastavljanjem gramofona, samo ko daješ v vago vse od nogic naprej, a je poj normalno da ma podlaga in plate same vse mal tolerance gore dole (dvakrat sem dal plato na os in prestavljal in obračal podlago, slabo za moje OCDje) 😅 

 

Pa ne vem a je zdej od zjebanosti na kavču, tihe nočne jakosti al placebota, ampak tale LP Ziggy Stardust mi zveni bolj mehko kot moji 128kbit mp3ji in CDji. Mi je všeč.

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 31. 12. 2022 at 10:49:

 

odgovor je ne, ne bo delalo "normalno" - pač recimo da želiš geymat in hkrati se še na discordu pogovarjat s kolegi, bo sound quality v tem primeru v pizdi, ker BT uporablja različne profile:
Maš high quality "profil" kjer boš mel dober sound quality, ampak mikrofon ne bo enablan. Takoj ko boš enablal še mic zraven, bo BT začel uporabljat drug "profil", kjer boš mel low sound quality ampak boš lahko zraven še mikrofon uporabljal. 
Pa pazit boš mogu še na latenco, jst pri mojih Sony WH-1000 opažam, da kdaj kr neka latenca pride in je pol igranje bedno (seveda pri igranju nikoli ne uporabljam mikrofona, ker potem je šele neigrabilno) ... 

https://superuser.com/questions/1101560/bluetooth-handsfree-better-quality

 

 

Če boš uporabljal pa samo za music, pa i guess da to more delat.

 

 

 

dodal bi, da imas 3 opcije:

1. obstajajo slusalice z faststream podporo, ki omogoca hq voice back kanal v a2dp streamu -> ne izgubis nic na kvaliteti streama glasbe/spila/filema in hkrati lahko cvekas. v navezi z apt-x low latency je zadeva seamless in kao tam tam z znoro. so pa to pretezno starejse slusalke in adapterji, ki jih je brzda zdaj tezje dobit.

 

2. creative prodaja bt-w3 in bt-w4 usb donglcke, ki ti loceno furajo mic in glasbo

 

3. samsung scalable codec v buds pro 1 in buds pro 2 fura faststream ekvivalent s samsung telefoni.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 4. 1. 2023 at 23:56:

Dobr sem pršparal odkar sem (začasno ...) odjavu Deezer.

 

20230104_234344.thumb.jpg.84f99f65dda03d997f4103bb12d020f5.jpg

 

Ne vem, k nikol nisem bil pozoren in se tok ukvarjal z nastavljanjem gramofona, samo ko daješ v vago vse od nogic naprej, a je poj normalno da ma podlaga in plate same vse mal tolerance gore dole (dvakrat sem dal plato na os in prestavljal in obračal podlago, slabo za moje OCDje) 😅 

 

Pa ne vem a je zdej od zjebanosti na kavču, tihe nočne jakosti al placebota, ampak tale LP Ziggy Stardust mi zveni bolj mehko kot moji 128kbit mp3ji in CDji. Mi je všeč.

 

Deezer se je z novim letom podražal, pa sem ga glih hvalil kako je poceni na prejšnji strani. Nice buy... :D

 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 7 urami:

 

Deezer se je z novim letom podražal, pa sem ga glih hvalil kako je poceni na prejšnji strani. Nice buy... :D

 

Se je že mal prej, ampak so dodal FLAC v "standardni" sub, pa če vzameš letno v enem kosu te pride mislem da 2 evra več na mesec. Če ga voziš na hifi je razlika med hifi Deezer streamom in high quality Spotifyem, jaz sem ostal pri francozih.

 

Sicer pa tko, se zjutri zbudiš in je hifi cat approved ....

 

scratching_records.jpg.4e43d098fae6359baade34bac72ce5b9.jpg

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka

Jz mam zadnje leto tezavo (kot del sounbara, al bi moral rect shitbara) da rabi 2s preden zacne delat. Mislim, itak je smeti tko da me ne gane ampak na sploh ne zaupam nicemur kar je wireless ce hocem da RES dela. 
 

Drgac ko dela je super. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Domen94 reče pred 6 minutami:

Zdravo,

odlocam se med nakupom gramofona Rega Planar 1 in Rega Planar 1 plus. Kaj menite?

hvala

Nism primerjal teh dveh modelov, ampak par karakteristik (gledal sem plus, ampak najbrz velja za oba):

 

- Belt driven, kar pomeni da moras za saltat med 33rpm in 45rpm dvignit platter in premenjat pas. Meni osebno bi blo to tecno, ker se vcas zgodi da das plato gor in sele pol pogruntas da je 45, ti mas pa nastiman na 33. Z direct-drive gramofoni pol sam stisnes gumb, ti bi pa tle moral najprej plato dol, dvignt platter, premenjat pas in pol vse nazaj.

 

- Integrated phono stage - pac vedno je boljs imet modularne komponente, mislm da pri temu gramofonu celo ne mors zaobit tega, kar pomeni da mors za upgrade phono stagea menjat gramofon.

 

Nasploh, za kvaliteto zvoka sta na tej stopnji najbolj pomembna igla in phono stage. Kar se gramofona tice kupi neki takega da ima te dve stvari modularni, da ima dober UX in da dobro zgleda. IMO.

Sicer so belt-drive baje boljsi, iz vidika da motor prenasa manj vibracij na plosco, ampak so vecinoma bolj zoprni za operirat, oz. kakor komu.

 

Pac za primerjavo js uporabljam Reloop 7000, ki je sicer DJski traktor, ampak kar se tice zgor omenjenih stvari meni bolj ustreza. Isti cenovni razred. Simsa zgoraj je ubodel Technics 1200mk7, ki stane vec, ampak ista fora.

Povezava do prispevka

Rega P(lanar) 1 je verjetno absoluten best price/performance nakup, vsaj v naših koncih. Plus verzija doda phono preamp, če ga nimaš namena posebej kupovati in ga tvoj ojačevalec nima, might as well vzameš to verzijo, druge razlike ni.

 

Playroom so preverjeno kul, Audio Serum bojda tudi, vzami kjer ti je bližje ali kjer ti dajo kak extra popust.

Povezava do prispevka

Kot je napisal Zipper bi se jaz vprašal predvsem to, a je to tvoja zadnja postaja a misliš še kaj menjat, nadgrajevat itd. Za 50-60 evrov dobiš kakšen Pro-Ject Phono Box al kaj je best P/P za ta denar, ki ga kasneje lahko menjaš, pri Plus se ne ukvarjaš s tem, si pa "obsojen" na preamp v gramofonu, ker ga nima opcije zaobit.

 

Jaz imam sl-1500c, ne 1200mk7, nima nobenih DJskih funkcij, ima pa preamp, ki pa ga lahko preskočiš. Kar je bilo menj dost lažje (pa menda je vsaj za ortofon 2M glave proper preamp (tko smo se pogovajral v playroomu :D )) glede na to, da nimam phono vhoda na ampu.

 

S playroom imam super izkušnje, tud izprašaš jih lahko v poljubne detajle.

Povezava do prispevka
Domen94 reče pred 2 urama:

Hvala obema za mnenji. Kaj pa bi svetovali glede zvocnikov? Najbolje mi ustreza dvosistemski. Gledal sem malo znamko Kanto, Klipsch R-40M… Kaj bi svetovali do recimo 350eur?

hvala

Pomoje je zvocnike najbols it poslusat v trgovino, alpa pri kakemu kolegu, ker je preprosto dost od posameznika odvisno kaj ti sede, kaksno zvrst bolj poslusas in katere karakteristike v zvoku bolj opazis.

Js bi za ta dnar vzel Triangle Borea BR03, alpa mogoce Wharfedale Diamond bookshelfe, in za zraven CambridgeAudio AXA25 amp. Mogoce tud mal poglej po bolhi kaj se prodaja v tem trenutku, to ti je ziher best bang for buck.

 

Klipsch hisni zvok ma ful poudarka na visokih tonih s precej svoh midi in je meni osebno wack in poleg tega "utrujajoc" za daljse seanse. So pa po estetski strani res piece of art, sam kaj ti bo to.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Upam da 800e za amp in zvočnike, ne skupaj z gramofonom :)

 

Za tak prostor vsaj večji bookshelfi (tam z vsaj 6,5" driverji), raje pa kak floorstander. Najcenejši indiana line v playroomu so 500e za par in čist kul: https://playroom.si/Zvocniki/Samostojeci-zvocniki/Indiana-Line-Nota-550-X-samostojeci-zvocnik

 

Ojačevalec za preostanek keša bo bolj kot ne sama žalost, zato morda raje rabljenega. Tu si tudi precej safe z nakupom. Kak denon, onkyo, morda celo kaj minimalističnega v tem stilu: https://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/hi-end-aura-auv-80-se-stereo-ojacevalnik-by-b-w-oglas-10437189

 

Lahko tudi kaj takega: https://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/pioneer-a-445-oglas-9653855

Ne bo nič slabše od česarkoli novega za 500e, pa še phono vhod ima. Če boš vzel amp brez phono vhoda in Rego brez phono preampa, boš nucal še ločenega, kar bo dodatnih (vsaj) 50e.

 

Ful sexi je tudi opcija, da ubodeš zvočnike z že vgrajenim ojačevalcem, npr https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/aktivni-zvocni-sistemi/hifi-aktivni-zvocniki/tangent-spectrum-x6bt-crn/

Ful minimalistično, moderne funkcije, dober sound. Tu potem dodaš gramofon in en phono pre in si rešen.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 53 minutami:

Ful sexi je tudi opcija, da ubodeš zvočnike z že vgrajenim ojačevalcem, npr https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/aktivni-zvocni-sistemi/hifi-aktivni-zvocniki/tangent-spectrum-x6bt-crn/

Ful minimalistično, moderne funkcije, dober sound. Tu potem dodaš gramofon in en phono pre in si rešen.

Lusni zvocniki, ceprov ajde uizi dolgocasen look. Je pa najbrz easy bluetooth access res kr plus, ko se bo inevitably navelical svoje zbirke plat in zelel dat kej drugega gor. :D 

Povezava do prispevka

Zdej bojo vsi v luft skočil, ampak jaz ti priporočam Sony PS-LX310BT.

Dokaj poceni in ima vse... predvsem pa izgled :wub:

 

image.png.fab4752b80176e8afcd2fe835219b6e4.png

 

Pri zvočnikih je trenutno moj favorit Dali Oberon 1

 

image.thumb.png.01031c85210802a369f6211616c75345.png

 

Seveda za moj prostor, zaenkrat mi sicer ustrezajo stari Concept 1, ampak rabim en boost :fun:

 

Aja še ojačevalec, ki bi ga danes kupil, namesto stare Yamahe...

gledam Denon PMA-600, samo sem nekako fan Marantza, želim si pa kakega Harman Kardona in potem nič ne kupim hahaha!

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Super, najlepša hvala @Slinch in @Bessie.

Sem pregledal kar veliko sedaj mnenj in mislim da je izbira glede zvocnikov med: Triangle Borea BR03, Q Acoustics 3020i in Kanto YU4. Kaj menite? Kanto Yu4 sem gledal imajo se moznost povezljivosti preko bluetooth, zdj nvm ali to igra kaksen plus nakonc.

Verjetno ojacevalec rabljen, tako da spremljam ponudbo na bolhi. In pa ima kdo izksunje z firmo hifi-fabrik, ponavadi imajo ugodne cene proti slovenskim.

 

še enkrat najlpeša hvala vsem za pomoc in svetovanje, zelo cenim😊

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...