Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče Dne, 10. 12. 2022 at 16:54:

Aja, pa če kdo cinca kaj v smeri Cambridge Audio do konc decembra imajo akcijo, da se dobit večino AX in CX serije za 100 do 200€ po komadu skonto. Sem imel v planu po korakih menjat komponente, samo danes se špara samo ko se troši (pa na gnoju strokovnjaki itak priporočajo, da se ne drži preveč denarja na banki ampak stacka fizične dobrine).

 

https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/award-winning-sound-now-for-less

 

 

 

kaj pa je prednost recimo tega (CXN) proti zunanji zvočni, pa vse čez PC predvajaš?


https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/hi-fi/cx-series-2/cxn

 

edit: ne pravim da ni boljši sound, pravim da imo ni vredna ta razlika proti eni zunanji zvočni/DACu za 200e. 

Če se pa gremo pol te finese, bi pa rabu še na tleh perzijsko preprogo z vsaj 20k vozli, počesanimi proti zvočnikom. Na koncu rabiš postavit studio. Ammm. no fuckin way.

No, spomnimo se tega slavnega PCja.

 

Povezava do prispevka

Da rabiš PC? Z zunanjo zvočno in tipkovnico in monitorjem? V dnevni sobi. Za tak podvig niti ne rabiš cxn, cxa (in večina novih ampov) lahko prek usb priključiš na komp in deluje kot "zunanja zvočna", ki s svojim DACom tud verjetno dela kroge okrog večine zvočnih kartic. Ne vem če ma tak ease of life pristop tud kaj veze z prov počesano preprogo, pač ena komponenta hendla vse digitalne vire, z daljincem, displayom, integracijo v Spotify, Tidal itd. in dobr DAC maš noter. Cene so primerljive znotrej hifi komponent, ne pc al pa raspberry pi hardwareom.

 

Ta razmislek lahko pelješ poljubno daleč, samo ne vem, če si potem v pravi temi. Zakaj cd ali gramofon, če maš lahko vse v fajlih na kompu. Zakaj par jurjev za zvočnike, če maš lahko slušalke za 500 pa nimaš problemov s prostorom in postavitvijo. Zakaj 20w class A amp, če maš lahk kilovatni class D za desetino cene. Zakaj sploh kupovat muzko, če maš vse na torrentih. U bistvu zakaj sploh poslušat muzko, če lahko naštimaš mulca pa se ti dere do 27 leta ko gre od doma. Hobi je to @Dono, hobi, tak, brez dna.

 

Pa k perzijski preprogi valda ne boš kupoval budget smeč ko CXN, tam daš kaj takega: https://www.naimaudio.com/product/nd-555

 

Povezava do prispevka

Lepo pozdravljeni,

rabil bi pomoč pri soundbaru in gre za model lg SP8YA.

Na njem imam priključen ps5, neo, android box. Vse prek hdmi arc razen android box direkt v hdmi in.

Problem nastane, ko ugasnem soundbar in ponovno prižgem prihaja nekak zadušen zvok samo iz suba in pol moram neki čarat, da spet deluje ampak se vedno ponavlja.

Sem iskal po netu ampak ne najdem nič glede te napake.

Če je imel kdo kak podoben primer bi prosil za rešitev preden vržen vse skupaj v smeti.

l.p.

Povezava do prispevka
GadusM reče pred 9 urami:

Lepo pozdravljeni,

rabil bi pomoč pri soundbaru in gre za model lg SP8YA.

Na njem imam priključen ps5, neo, android box. Vse prek hdmi arc razen android box direkt v hdmi in.

Problem nastane, ko ugasnem soundbar in ponovno prižgem prihaja nekak zadušen zvok samo iz suba in pol moram neki čarat, da spet deluje ampak se vedno ponavlja.

Sem iskal po netu ampak ne najdem nič glede te napake.

Če je imel kdo kak podoben primer bi prosil za rešitev preden vržen vse skupaj v smeti.

l.p.

Aja pa pozabil sem napisat, da tv je tcl 65c715.

Sem probal zamenjat firmware na tv pa je isto.

Bom poizkusil še dat kak starejši firmware na soudbar pa da vidim

Povezava do prispevka

eno vprašanje za vse znalce, kako je z uvozom elektronike iz držav izven EU.

Za Sonyjevo ročno kamero bi rad kupil eksterni mikrofon. Pri nas stane 164€, na eBayu pa sem videl, da bi ga z Japonske dobil za 118$ + 21$ poštnine. Zanima me, ali bi v tem primeru moral plačati tudi carino, in približno, kolikšna je cena carine? Je res cca 25% vrednosti izdelka? Da vidim, če se mi mikrofon sploh splača naročat z Japonske, kjer čakam na dostavo še en mesec, cena je pa enaka, ali z visoko carino še višja.

Hvala za odgovore!

Povezava do prispevka

A ma kdo atmos? Vidim, da namenski atmos zvočniki imajo neko stikalo, ali so direct, ali so narjeni, da se odbija. Kaj to stikalo naredi? Imam ene bokse viška, pa bi jih dal gor, da mal "reflektira" sound haha... pa ne vem, a mato smisla, al rabiš namenske zvočnike, al je ta stikal snake oil?

https://lu.teufelaudio.com/reflekt-105446000?v=105446001

Povezava do prispevka

Me ful zanima kaj nardi to stikalo, pomoje kak upor na kretnici, da malo prilagodi response (razdalja + absorpcijska lastnost stropa).

 

Lahko pa da je samo snake oil, meni so te fake resitve z nekimi odboji itak gay. Ce si moski bos dal zvocnik na strop, ce si pa zraven tega se uspesen in lep, bos pa vse vlozil v stereo.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Upam, da sodi v to temo. Ob osamljenih večerih bi se rad malo igral z miksanjem muske. Itak sem totalni noob, ampak me zanima v katero smer naj grem z začetnim nakupom. Imam naročnino na Deezer in nič fizično shranjenih mp3jev.

 

1. Ali si nabavim Virtual DJ za 80 eur in hkrati en podprt kontroler (Hercules DJ Inpulse 200 ali Pioneer DDJ 200) in si rolam muziko skozi Deezer in Soundcloud?

2. Nabavim nek rabljen kontroler in uporabim kakšen free program in si mp3 download iz bogvekje?

 

Kakšne so še kaj opcije? Se kdo tu gor kaj s tem ukvarja? 

 

Hvala.

 

 

Povezava do prispevka

Mogoče malo nenavaden predlog, ampak meni se zdijo zanimiva opcija Pocket Operatorji od TE. Recimo tole: https://teenage.engineering/store/po-33/

Sam nisem še nobenega sprobal v praksi zaradi nezanemarljive cene, čeprav me po vsakem relevantnem sprehodu po Youtubu nakup zelo mika.

 

Edit: Verjetno obstaja kak app za telefon, ki počne podobno za delček cene.

Povezava do prispevka

Jz bi definitivno sel z necim kar je plug’n’play. Kot zacetniku ti bo ze tko overwhelming sploh karkoli dobro narest, ce se bos moral pa jebat z nekimi random hardware tezavami in prilagajanju stvari za svoj use case pa te bo sam minilo vsega. To se gres pol ko ze ves kaj hoces. 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 2 urama:

1. Ali si nabavim Virtual DJ za 80 eur in hkrati en podprt kontroler (Hercules DJ Inpulse 200 ali Pioneer DDJ 200) in si rolam muziko skozi Deezer in Soundcloud?

To ti je pomoje kot zacetniku najboljsa opcija, s to razliko da bi js zacel na tvojem mestu cimprej gradit zbirko mp3jev (se boljse flac). Furas pol 2 usbja, vsakega za en channel in "miksas". Pa prste stran od auto sync in podobnih goljufij. :D

Jebes streaming platforme.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

Mogoče malo nenavaden predlog, ampak meni se zdijo zanimiva opcija Pocket Operatorji od TE. Recimo tole: https://teenage.engineering/store/po-33/

Sam nisem še nobenega sprobal v praksi zaradi nezanemarljive cene, čeprav me po vsakem relevantnem sprehodu po Youtubu nakup zelo mika.

 

Edit: Verjetno obstaja kak app za telefon, ki počne podobno za delček cene.

Hvala, bi kaj večjega. Je pa zanimivo, nnisem vedel, da kaj takega obstaja.

 

Arey reče pred 1 uro:

Jz bi definitivno sel z necim kar je plug’n’play. Kot zacetniku ti bo ze tko overwhelming sploh karkoli dobro narest, ce se bos moral pa jebat z nekimi random hardware tezavami in prilagajanju stvari za svoj use case pa te bo sam minilo vsega. To se gres pol ko ze ves kaj hoces. 

 

ZippeR reče pred 58 minutami:

To ti je pomoje kot zacetniku najboljsa opcija, s to razliko da bi js zacel na tvojem mestu cimprej gradit zbirko mp3jev (se boljse flac). Furas pol 2 usbja, vsakega za en channel in "miksas". Pa prste stran od auto sync in podobnih goljufij. :D

Jebes streaming platforme.

 

Točno zaradi začetniškosti sem razmišljal o tej varianti. Še raje bi videl, da bi ob kontrolerju dobil program zastonj (kot sem dobil Ableton Live pri midi kontrolerju).  Pri Hercules Dj Control Inpulse 200 zraven dobiš program (DJUCED), samo ne podpira integracije z Deezerjem. Pri Pioneer DDJ-200 dobiš Serato, ki tudi ne podpira Deezerja.

Tako da najbolj elegantna opcija je best budget kontroler (Hercules) + nakup Virtual DJ programa. 

Bom počakal do petka, če bo kdo še kakšno boljšo opcijo povedal. :) Ker če bi vedel, da je priporočate kakšen rabljen kontroler in zastonjski program, ki potrebuje samo mp3je oz flac, bom le te že pridobil. 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

A obstaja kaksen shady servis ki ti shrani deezer stream v mp3 file? Ce ima deezer lossless streaming bi bla to carska opcija. 

Obstaja. Samo je Virtual DJ z licenciranim kontrolerjem cca 80 eur. Problem je, ker na to licenco lahko uporabljaš samo en kontroler. Ko ga zamenjaš, moraš kupiti novo Home Plus licenco. 

 

 

image.thumb.png.6164eb288eb3b45defa47f8853c03aed.png

atomic reče pred 1 uro:

Kaj pa piracki programi? 

Katerega priporočaš?

Povezava do prispevka
obstek reče pred 1 uro:

Nas je v Deezer familiji 5 komadov in plačujem cca 20-30 eur letno.

A to za celo narocnino al ker si jo delite? Ker v prvem primeru je sick cena, v drugem pa kul, jz sm pri nas un k placa vsem moznim ljudem k so gor prisesani :D

Šimšalamima Huhu reče pred 1 uro:

Vzel sem letno in je poj nek skonto, mislm da je tam cca 8 evrov na mesec, prej je bila pa navadna 6. Tisti Tidal 24 bitni master neki neki so men tak snakeoil bulšit, pa še redki so ko pametni nakupi od gorana, tko da mislm da je "navadn" lossless najbolj smislena naročnina.

Aja ok, pol v bistvu sploh nimam tok neki brutalno dobrega deala. Uni special tidal masterji pa me itak ne ganejo, na konc zadevo poslusam na low tier dacu iz macbooka, al pa se raje na BT slusalkah tko da tut ce ne bi mel lossless. Sam ce placamo bomo tut rabl, ane :D

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 28. 12. 2022 at 10:53:

Upam, da sodi v to temo. Ob osamljenih večerih bi se rad malo igral z miksanjem muske. Itak sem totalni noob, ampak me zanima v katero smer naj grem z začetnim nakupom. Imam naročnino na Deezer in nič fizično shranjenih mp3jev.

 

1. Ali si nabavim Virtual DJ za 80 eur in hkrati en podprt kontroler (Hercules DJ Inpulse 200 ali Pioneer DDJ 200) in si rolam muziko skozi Deezer in Soundcloud?

2. Nabavim nek rabljen kontroler in uporabim kakšen free program in si mp3 download iz bogvekje?

 

Kakšne so še kaj opcije? Se kdo tu gor kaj s tem ukvarja? 

 

Hvala.

 

 

 

 

https://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-controllers/traktor-kontrol-s2/

zravn dobiš še program zastonj

pa loadaš mp3je iz soulseek

pogledaš kak tutorial na youtubu

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Arey reče pred 53 minutami:

A to za celo narocnino al ker si jo delite? Ker v prvem primeru je sick cena, v drugem pa kul, jz sm pri nas un k placa vsem moznim ljudem k so gor prisesani :D

Aja ok, pol v bistvu sploh nimam tok neki brutalno dobrega deala. Uni special tidal masterji pa me itak ne ganejo, na konc zadevo poslusam na low tier dacu iz macbooka, al pa se raje na BT slusalkah tko da tut ce ne bi mel lossless. Sam ce placamo bomo tut rabl, ane :D

Delimo si jo. Sem šel preverit. Septembra smo jo podaljšali, šest nas je v "familiji" in nas stane 18 eur/osebo. Če si tisti, ki plača 108 eur je veliko, če pa samo 18 eur se mi zdi pa ok. 

 

 

saosin reče pred 39 minutami:

 

 

https://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-controllers/traktor-kontrol-s2/

zravn dobiš še program zastonj

pa loadaš mp3je iz soulseek

pogledaš kak tutorial na youtubu

 

Nice, točno takšne vrste nasvet sem potreboval. Izgubljam se v youtube videih o tem kaj kupiti + zraven navijam za ta Deezer, kot da bom propadel, če ne bo možnosti uporabe. :D

 

Hvala ti. Ful mi je pomembno, da je program zraven. 

Povezava do prispevka
coupet reče pred 18 minutami:

ve kdo kako je z airpodsi pro 2 in uporabo na pc-ju? dela mikrofon in vse normalno?

 

odgovor je ne, ne bo delalo "normalno" - pač recimo da želiš geymat in hkrati se še na discordu pogovarjat s kolegi, bo sound quality v tem primeru v pizdi, ker BT uporablja različne profile:
Maš high quality "profil" kjer boš mel dober sound quality, ampak mikrofon ne bo enablan. Takoj ko boš enablal še mic zraven, bo BT začel uporabljat drug "profil", kjer boš mel low sound quality ampak boš lahko zraven še mikrofon uporabljal. 
Pa pazit boš mogu še na latenco, jst pri mojih Sony WH-1000 opažam, da kdaj kr neka latenca pride in je pol igranje bedno (seveda pri igranju nikoli ne uporabljam mikrofona, ker potem je šele neigrabilno) ... 

https://superuser.com/questions/1101560/bluetooth-handsfree-better-quality

 

 

Če boš uporabljal pa samo za music, pa i guess da to more delat.

 

 

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 17 minutami:

 

odgovor je ne, ne bo delalo "normalno" - pač recimo da želiš geymat in hkrati se še na discordu pogovarjat s kolegi, bo sound quality v tem primeru v pizdi, ker BT uporablja različne profile:
Maš high quality "profil" kjer boš mel dober sound quality, ampak mikrofon ne bo enablan. Takoj ko boš enablal še mic zraven, bo BT začel uporabljat drug "profil", kjer boš mel low sound quality ampak boš lahko zraven še mikrofon uporabljal. 
Pa pazit boš mogu še na latenco, jst pri mojih Sony WH-1000 opažam, da kdaj kr neka latenca pride in je pol igranje bedno (seveda pri igranju nikoli ne uporabljam mikrofona, ker potem je šele neigrabilno) ... 

https://superuser.com/questions/1101560/bluetooth-handsfree-better-quality

 

 

Če boš uporabljal pa samo za music, pa i guess da to more delat.

 

 

 

pol je že bolš discord preko iphone-a uporabljat :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...