Skoči na vsebino

Zwift in ostalo


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Eto, dober teden uporabe, 5x sem vozil, 3x neko progo, 2x workout.

 

Vmes so posodobili app, tako da je sedaj vse v eni.

 

Sama vožnja je podobna kot na zwiftu, nisem pričakoval razlik in res hrib se čuti kot hrib. Edina stvar, ki je drugačna, na zwiftu se spustiš tudi s 100 na uro po klancu, tle nisem prišel čez 70.

 

Proge so več tipov, kakih 300 ali več jih je augmented reality, zaenkrat sem vozil samo te, 2k video, sotekmovalci, dodatne stvari, ki jih postavi Rouvy. Potem so user uploaded proge z videi, nekateri so zelo profesionalni, izgledajo isto kot AR, mogoče tudi uploadani s strani Rouvija. Nekaterim se vidi,  da so snemane na kolesu in se jih je bolj za izogiba. Pol so še ene proge, ki so samo GPS sledi in jih voziš kao po karti, nisem probal.

 

Grafično je par razredov bolje, voziš po rresničnihprogah, predvajajo se resnični posnetki.

 

Pred vožnjo si lahko našimaš sotekmovalce,  ki ti jih prikaže glede na čas na tisti progi/wpkg, zbereš približno isto hitre in imaš družbo s katero tekmuješ. Ne moreš pa seveda z njimi chatat, če je slučajno kdo to počel na zwiftu. So tudi real people na progi, ampak verjetnost da jih srečaš, glede na število prog je mala, tudi niso krožne proge kot na zwiftu niti obojestranske, ker je pač video.

 

So dirke in eventi, lahko se dobiš s prijatelji in skupaj voziš. Je pa vsega skupaj manj userjev in bistveno več prog. Na zwiftu tudi ogromno ljudi vozi recimo watopio in se proge prepletajo,  tako da je skoz polno resničnihl judi, tle tega ni. Srečaš pa posnete avtomobile, pešce, kolesarje, kar men zgleda v bistvu bolje.

 

Workoutov nisem niti na enem niti na drugem spoznal v globino. Lahko izbereš workout nekih projev, lahko uploadane, lahko jih sestaviš sam. Tko na uč imaš nekaj vezanih po več zaporednih, pa intervale, ramp... V grobem podobno.

 

Zame so glavne prednosti lepši izgled, resnične proge (zoncolan, stelvio, Mangart, vuelta,  giro...) in family uporaba,  3 userji za osnovno ceno (ko enkrat nisi več trial). interakcije z ostalimi pa ne pogrešam.

uredilo bitje BigBadWolf
Povezava do prispevka

Da še jaz strnem misli glede zwifta po 1 mesecu in 10 dneh, da smo čisto natančni, a ne :).

 

V tem času mi je uspelo zlest na kolo 26x. Obvezni FTP test na začetku. Seveda sem, ko se je dejanski FTP začel, zagnal na polno, par sekund in to je bilo to od mojega testa :avadodo:. Preostanek samo flikanje.

 

Vozim na prosto niti ne, ampak samo trening. Build me up, 12 tedenski. Sem v 6 tednu in mi je takšen zakon, da je že kar brezveze. 

Res mi je ta strukturiran trening všeč. 

 

Ena iz tega tedna.

810923743_Zajetaslik11a.thumb.PNG.17ce6acaefd620282d1823d968432e06.PNG

 

 

Rad bi shujšal, vendar ne gre pa ne gre. Ene 10 kil bi rad dal dol. Problem pri kolesarjenju je, da rabiš kalorije :D. Mogoče imam wampeka malo manj. Mogoče.

 

Me pa matra, če grem 3x zapored na picikl. Se pozna, da sem že 4 desetletja na svetu.

 

Ko mine ta trening, bom najbrž še sprobal wahoojev systm. Še kar hvalijo vsi.

 

Eno vprašanje. A ima pri zwiftu, pri prosti vožnji, prednji menjalnik kaj veze? Ali samo na zadnjega računa?

 

Povezava do prispevka

Ne razumem ravno tega dela: problem pri kolesarjenju je, da rabiš kalorije? Pač če bi rad shujšal boš moral vnos zmanjšat, trpel bo performance, sam je pač nekak logično, da prvo posekaš svojo težo na tisto kar želiš in šele potem začneš nadgrajevat performance na kolesu. Meni je tudi mučno, ko vidim kak stagnirajo tekaški rezultati, sam nimaš kaj, prvo je treba razbremenit sklepe itd z zmanjšanjem kalorij potem bomo pa šli na olimpijske or smth :D 

Povezava do prispevka
tuerk reče Dne, 28. 10. 2021 at 8:53:

Da še jaz strnem misli glede zwifta po 1 mesecu in 10 dneh, da smo čisto natančni, a ne :).

 

V tem času mi je uspelo zlest na kolo 26x. Obvezni FTP test na začetku. Seveda sem, ko se je dejanski FTP začel, zagnal na polno, par sekund in to je bilo to od mojega testa :avadodo:. Preostanek samo flikanje.

 

Vozim na prosto niti ne, ampak samo trening. Build me up, 12 tedenski. Sem v 6 tednu in mi je takšen zakon, da je že kar brezveze. 

Res mi je ta strukturiran trening všeč. 

 

Ena iz tega tedna.

810923743_Zajetaslik11a.thumb.PNG.17ce6acaefd620282d1823d968432e06.PNG

 

 

Rad bi shujšal, vendar ne gre pa ne gre. Ene 10 kil bi rad dal dol. Problem pri kolesarjenju je, da rabiš kalorije :D. Mogoče imam wampeka malo manj. Mogoče.

 

Me pa matra, če grem 3x zapored na picikl. Se pozna, da sem že 4 desetletja na svetu.

 

Ko mine ta trening, bom najbrž še sprobal wahoojev systm. Še kar hvalijo vsi.

 

Eno vprašanje. A ima pri zwiftu, pri prosti vožnji, prednji menjalnik kaj veze? Ali samo na zadnjega računa?

 

 

Če ti je všeč strukturiran trening nujno probaj še Trainerroad. 

Glede hujšanja - začni štet kalorije. Trenažer ti jih itak lepo poračuna, tako da dost točno veš kje si, kolk lahko zafilaš vnose ipd.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Nism vedu, a bi dal v cestno golazen al sm. Oh well :) A spremlja kdo na GCN Zwift Academy Finals? 5 amaterjev/semi pro tipov in žensk, ki so jih zbral med 150k Zwifterji, se bori za pro pogodbo pri Alpecin Fenix pa Canyon Sram za naslednjo sezono. Kr fun za gledat, na kakšnem levelu je folk :)

 

3 epizode so že zunej. Vsak dan pride ven nova, pa 7 jih bo, se mi zdi.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 3 urami:

Gledam ja. Ena Avstralka je kr :wub:

 

Pr ženskah zgleda da Maude nima konkurence pri tipih je pa bolj izenačeno čeprav mislim da bodo climberji odpadli. 

 

Maude je beast ja, pr tipih pa tud Sam Hill, sam ga ful hejta tist športn direktor od Alpecina. Model je bil na vseh challengih top, pa nikol ni dobil rider of the day :D

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 1 uro:

Fer izbor? 

 

Pr ženskah itak nobenga dvoma pri tipih pa zanimivo da so izbrali hribolazca. 

tudi meni je nenavadno, da so izbrali "hribolazca". Glede na to kakšna ekipa je alpecin in kakšna(o) imena vozijo tam, za enodnevne klasike in šprinterske etape na grand tourih bi bil Hill logična izbira za pomočnika in vlečt po ravnem. Pa še dizel so ga poimenovali.  Očitno morjo bit še kakšni testi v ozadju narejeni za takšno odločitev, IMHO.

Povezava do prispevka
bozicekman reče pred 9 urami:

tudi meni je nenavadno, da so izbrali "hribolazca". Glede na to kakšna ekipa je alpecin in kakšna(o) imena vozijo tam, za enodnevne klasike in šprinterske etape na grand tourih bi bil Hill logična izbira za pomočnika in vlečt po ravnem. Pa še dizel so ga poimenovali.  Očitno morjo bit še kakšni testi v ozadju narejeni za takšno odločitev, IMHO.

 

Za Sama je blo jasn že v štartu, da ga nočejo. Tip je zmagal skor vsak challenge, pa so ga skoz snubbal za rider of the day. Pomoje so želel pač večdimenzionalnega kolesarja. Plus Sam je že 26 star, ta k so ga zbral je pa 18 al 19.

Povezava do prispevka

Lani je isto zmagal "hribolazec" Jay Vine pa mogoče upajo da jim še enkrat uspe s podobnim profilom. 

 

Hill je pa pomoje odpadu ker je na spustu bil slabši kot Zakarin. Ampak glede na njegovo surovo moč bi lahko bil dober pomočnik na klasikah. Tak potencialni Tim Declerq. 

 

Pa skos so omenjal njegovo kadenco. Da ima premalo in zato ni šans da zdrži celo etapo. 

 

Bomo videli naslednjo sezono. Btw dve leti nazaj je zmagal Slovenec (Martin Lavrič) samo glede na pcs ni glih bil neki uspešen. 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 2 urama:

 

Za Sama je blo jasn že v štartu, da ga nočejo. Tip je zmagal skor vsak challenge, pa so ga skoz snubbal za rider of the day. 

 

Mutombo reče pred 2 urama:

 Hill je pa pomoje odpadu ker je na spustu bil slabši kot Zakarin. 

 

Hill je reku da je mel samo on dodeljene euro brakes,vsi ostali so mel svoje "aussie" one

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...