Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Logihack reče pred 9 urami:

Ja saj. Kar je pa najhuje je pa to, da so s tem pojahali samo tiste, ki imamo uradne gt volane. TM t-gt, t-gt 2, in Fanatec dd pro. Vsi drugi volani, katerih je seveda več, škode niso utrpeli, a bo seveda tudi več polomljenih otroških rokice. To je šele bolano, da je torej nekdo kupil volan z namenom , da mu bo bolje, ali optimalno delal ravno v tej igri, pa je sedaj dobil kilo banan v šupak. Po japonsko seveda. In seveda so to vse malo dražji volani, ki niso ravno oprema 10letnikov. Jebe naj se Jamaguči in vsa ekipa, saj nimajo pojma, kako naj bi real driving simulator sploh izgledal. Se mi zdi, da niti volana še niso držali v rokah, so pa mogoče res sedeli na zadnjem zicu kakšne Honde. 

 

Sej bo patch kmalu - upam da boš dočakal, da te ne bo prej kaka kap od živcev. :D

Valjda raje naredijo to, kot da padajo kake tožbe - sej vemo, kakšen je danes svet - tako da imo si lahko prej jezen na svet, kot na Sony.

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 13 urami:

Šalabajzerski špil. Po prebranem in rednem spremljanju tele teme, videnem na titubi, sem sedaj dokončno odločen da ne kupim ne PS5, ne nobenega novega GT-ja. Nič pak tako novega ni od zadnjega na 4, da bi bilo tole vredno nakupa in truda. Da ne omenjam zamujen potencial vseh volanizerjev. 

 

Jebemomast, konec koncev je to kvazisim šofiranja, ne pa kvihtanje prstov na ploščku. Ok, naj bo špil vozen na ploščku, ampak tisto pravo naj pa pokaže na volanu, tam naj se brijejo sekunde. Nismo več leta 2010, ko je imel ravno vsak 100 kaj od volana. Razcvet volaniziranja je v zadnjih letih ogromen in zaplankani japonci so si sami odrezali roko s tem, da tako zanemarjajo prave šoferje. Ok, umetna pamet je zabita, samo ko gledam online dirke je pa večina wreck festov in potem talanja kazni na nek nepojasnjen način. Bedarija.

 

Tak da, srečno v mučenju, ostajam kar hard core PC simracer, čeprav sem si res močno želel tako PS5, kot nov GT. Podn. 

 

Ni nič tako bistveno novega, razen boljše grafike - edino pač v GT Sport ne boš več deležen novih prog/dirk/avtov, ker so vse moči zdaj usmerjene v GT7, ki bo imo edini GT za PS5 in bo skozi update aktualen celo generacijo. 

 

Bistva drugega odstavka pa nisem razumel - da vem, se z volanom še vedno vozijo dosti boljši časi, kot na plošček, ali? 

Povezava do prispevka

@Stipe2, zares nisem živčen, kot bi me lahko dojemal glede na pisanje, hehe. Jebe se mi za gt7, saj je to samo ena igra....vseeno pa ne razumem teh neumnih odločitev, katere mi potem prodajajo pod real driving simulator, česar nisem videl recimo pri ACC, ki pa si ta naziv zasluži. Glede na rant lastnikov "boljših" volanov, pa pričakujem, da bodo to popravili. Ampak spet je to odvisno od Japoncev, pa nimam ravno nekih pričakovanj. So zares čudna sorta ;)

 

 

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 2 urama:

@Stipe2, zares nisem živčen, kot bi me lahko dojemal glede na pisanje, hehe. Jebe se mi za gt7, saj je to samo ena igra....vseeno pa ne razumem teh neumnih odločitev, katere mi potem prodajajo pod real driving simulator, česar nisem videl recimo pri ACC, ki pa si ta naziv zasluži. Glede na rant lastnikov "boljših" volanov, pa pričakujem, da bodo to popravili. Ampak spet je to odvisno od Japoncev, pa nimam ravno nekih pričakovanj. So zares čudna sorta ;)

 

Ja, samo če bi se tvoj sin poškodoval, pa ti verjetno ne bi bilo tako vseeno...jaz sem za take stvari - če so odkrili nevaren glitch pri nekaterih avtih, zaradi katerega se volanu lahko zmeša, je boljše da preprečijo škodo, kot da ne naredijo nič.

Povezava do prispevka

Kaj vem? Nič ni enako vožnji v mojem Touranu :D

V gr3 avtih pa še sedel nisem, kaj šele vozil, haha. Seveda se pogovarjamo o igrah, ki pa naj bi nudile užitek, pa ne glede na primerjavo z resničnim, ampak vseeno govorimo o nečem, kar naj bi nekaj simuliralo in v tem primeru, je to volaniziranje in prav v tem najpomembnejšem segmentu tovrstne simulacije, gt7 pogrne na celi črti. To je vse kar v bistvu pravim. Ampak, da RDS zagovarjaš z joypadom v rokah, je pa naravnost bizarno. Pa ne mislim direktno tebe, ki tega zares ne počneš:D

Pa glede sina. Obstaja mnogo simulacij, marsičesa. Tako ali drugače. Jaz pa za 1x še presodim, kdaj je za otroka kaj primerno. Vsaj mislim tako ;)

Zakaj ne dajo iz igre RE ven vse grozne sekvence, ker imajo potem nekateri travme?:nicjasno: Aja seveda, to je sploh bistvo takih iger :sorcerer: Strah in groza, ne travme, da ne bo pomote, hehe.

uredilo bitje Logihack
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 urami:

Katera je pa boljši sim - AC al iRacing?

Sicer že ko zastaviš tako vprašanje, si s tem tudi odgovoriš (oboje je samo igra), ampak vseeno - za katero velja konsenz, da je bolj podobna pravi stvari?

 

AC kot Assetto Corsa je že kar stara igra in že od 2017 nima nobenega aktivnga developmenta. Da ne grem ful v detajle razlagat kako so se lotil simulirat različne avte, danes to ni nek vrhunc simracinga, je pa še vedno čist druga liga kot GT serija. Men največji feler je nekonsistenten grip na curbsih zaradi same simulacije gum, ampak če si navajen GTja tega pomoje niti opazil ne boš :D

Ima pa ful dobro podporo modom in ogromno skupnost zadej. Vsi ti posnetki ko folk s frendi vozi supre in civice skoz deževno noč po tokijski obvoznici in se izogiba prometu = AC, pa nima originalna špila ne dežja, ne noči, ne Tokya in ne prometa :D Na konzolah je zelo dated grafika, omejen contet (sicer ima igra skor 200 avtov in ~prog, samo ne vem a so konzole dobile vse DLCje), na PCju niti launcher ni več originalen, grafika je pimped do konca, na track listi mam pa proge kot Grobnik itd. Trenutno je (pomoje vsaj da je še) utlimate verzija na steamu 1 evro in to je tko must have naslov če si virtualni petrolhead.

 

 

 

 

ACC kot Assetto Corsa Competizione je čist druge sorte žival. Za začetek je ful bolj ozko usmerjena, igra se ukvarja samo z GT prvenstvom (predvsem GT3, dodaja se počas tudi GT4, GTC in TCX). Novejša, aktivno se dela na njej (zadnji patch in DLC avtov je star mislim da 2 mesca). Fizika je čist na novo napisana, upošteva tok aerodinamike na avtu (torej kar se zgodi na sprednjem delu avta dinamično vpliva na vse areo relevantne površine za njimi), elektronska pomagala v avtu (TC, ABS) so implementirana kot elektronski sistemi, ki nekaj delajo na avtu, ne kot del fizike gum (ala GT) itd. Igra je imela precej porodnih težav, prvi beta testi in previewi so se vozil za en kurac, kar so komentiral tud pravi GT dirkači, potem so spremenil simulacijo gum in od takrat je to to. Kar se tiče GT avtov je to trenutno as good as it gets.

Grafično je meni to trenutno najbolj zgledajoča dirkačina na trgu (Unreal engine naredi svoje), zvok nima primerjave, force feedback je bolano dobr, avti se obnašajo živo in samosvoje, legendarne proge, vse dogajanje zraven (spotter, pitstopi itd.) je v nulo.Minus je, da nima m od podpore za modding, je pa na srečo Kunos res spimpal vmesnik in vse in so pač vsi avti 1A, in da ni Nordschleife, ker je igra uradno podrpta s strani SRO, ki tekem na šlajfi ne organizira :(

 

Tole je bil the patch (zdej smo na 1.8.x)

 

ACC na 3 monitorjih in proper setupu

 

iRacing je pa starost tekmovalne sim scene. Jaz imam z njo najmanj izkušenj, pokriva pa ful več avtov in prog kot ACC, tko da je mal težka primerjava. Kar se tiče GT3 avtov je splošni konzsenz pravih dirkačev, da je ACC bolj real deal. Jaz se iRacing ne grem ker laufa na subscription model, poleg mesečne naročnine pa moreš vseen kupovat avte in proge. Proge so od 12 do 15 dolarjev, avti so po 12, naročnina je dobrih 100 na leto. Nekdo je naredil izračun, če bi hotu kupt vse kar je trenutno v iRacing se zmečeš za več kot 1500, brez naročnine ...

Ima ful dobro organiziran MP (kar je bistvo špile), vozijo jo pravi dirkači (Max Verstappen je reden gost iRacing tekem), glede fizike sta z ACC sigurno v top 2 :D in ima ful contenta. Minus je, da zgleda za dons že mal češko (res rabi grafičen upgrejd) in da te odtuji od keša hitrej ko zakotna ulica v Harlemu v petek ob 3 zjutraj.

 

 

Edit: bom v "mojo" temo ob priliki napisal mal več o igrah, modih in swju, ki jih uporabljam, pa razlikah in osebnih preferencah.

Povezava do prispevka
kemik reče Dne, 30. 5. 2022 at 21:07:

Kako vam gre dragontrail pri bratih hrvatih? Js sem na 1:49.3xx, eno drugo mesto v C

 

Evo, včeraj sem odpeljal malo kvalifikacije (dirko še ne) - zaenkrat sem naredil 1:48,220 (samo itak je skoraj konec tedna, dvomim da bom lahko še kaj dosti peljal)

Vidim pa da praktično vsi peljejo Subaruja - zgleda je to to pri Gr.4, nimam smisla niti gledat drugih avtov? :D

 

Povezava do prispevka

Sem vedel

Stipe2 reče pred 13 minutami:

 

Zato obstajajo starostne oznake... 

Sem prav vedel, da boš to navrgel, a sem pustil namerno ta edini manevrski prostor. Seveda, da obstajajo, a tudi v resnici avta ne vozijo tisti, ki lahko že držijo joypad. Pa tudi drugače se da to uštimat, ne pa tako, da vsem "vzameš" volan, zaradi varnosti otrok, za voljo njihovih rok. Verjamem, da ti igra dogaja, ampak spet ni do jaja.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 40 minutami:

 

Evo, včeraj sem odpeljal malo kvalifikacije (dirko še ne) - zaenkrat sem naredil 1:48,220 (samo itak je skoraj konec tedna, dvomim da bom lahko še kaj dosti peljal)

Vidim pa da praktično vsi peljejo Subaruja - zgleda je to to pri Gr.4, nimam smisla niti gledat drugih avtov? :D

 

 

Skor vsi furajo subića ja, včasih še kkšna alfa 155

Js sem spravil na 1:49, v uni zadnji šikani ob morju imam še neki placa, tisti del mi včasih rata pofurat pa dobim not več kot pol sekunde, sam ponavadi kej drugega zajebem v tem hot lapu. :D 

Te qualiji so res igra psihe, mi je pa žal da niso dirke daljše, k vidim da folk na polno na polno fuša med dirko. Uno ene 10 krogov bi blo fix, pa da magari lahko izbiraš 5 ali 10 laps. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 55 minutami:

Skor vsi furajo subića ja, včasih še kkšna alfa 155

Js sem spravil na 1:49, v uni zadnji šikani ob morju imam še neki placa, tisti del mi včasih rata pofurat pa dobim not več kot pol sekunde, sam ponavadi kej drugega zajebem v tem hot lapu. :D 

Te qualiji so res igra psihe, mi je pa žal da niso dirke daljše, k vidim da folk na polno na polno fuša med dirko. Uno ene 10 krogov bi blo fix, pa da magari lahko izbiraš 5 ali 10 laps. 

 

Ja, zadnja šikana je tudi meni najbolj tricky za zadet - jaz začnem bremzat malo za 100m oznako, samo če zamudiš stotinko, si ali preširok ali preozek.

Sem pa gledal top svetovne čase - ne vem kje tipi stisnejo še 3 sekunde na naše čase. :D

Ne moreš pogledat replay od najboljših, lahko samo naložiš ghost - al jaz ne znam?

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 1 uro:

Sem vedel

Sem prav vedel, da boš to navrgel, a sem pustil namerno ta edini manevrski prostor. Seveda, da obstajajo, a tudi v resnici avta ne vozijo tisti, ki lahko že držijo joypad. Pa tudi drugače se da to uštimat, ne pa tako, da vsem "vzameš" volan, zaradi varnosti otrok, za voljo njihovih rok. Verjamem, da ti igra dogaja, ampak spet ni do jaja.

 

 

Ni do jaja, ma ni niti tako do kurca. :D

 

Povezava do prispevka

Grem lurkat kolk je kaj cifra voznega reda

 

Navedek

There are over 400 cars in Gran Turismo 7, but thanks to the Used Car and Legend Car Dealerships, several are yet to be revealed. Here's everything you can buy at any time. Collecting cars within Gran Turismo 7 is the main aim of the game.

 

:rofl::rofl::rofl:

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Danes sem odfural kar nekaj daily Dragon Trail dirk v B jakostni skupini - dvakrat mi je uspelo 3. mesto, drugače pa tam večinoma 5., 6. - najslabši sem bil 11. (po svoji krivdi - zadel ograjo v tisti šikani pred tunelom).

Kvalifikacijski čas sem izboljšal na 1:47,798, ampak v B skupini je to dovolj komaj za štart med 7. in 11. mestom - sem pa zato peljal res lepe konstantne kroge na dirki, da sem na koncu uspel do stopničk...naletel tudi na enega sodržavljana (nickname Oz) - dober dvoboj sva imela, na koncu pa sem malo več sreče imel jaz (oziroma on je malo preveč rinil z glavo skozi zid - zgleda ni hotel zgubit od zemljaka). :D

 

Drugače ta Dragon Trail ima ful fore v prvi šikani, če rabi kdo za kvalifikacije - tam sem uspel izboljšat kvalifikacijski čas.

Sem pogledal malo replaye top časov, pa sem videl da tipi še kar sekajo prvo šikano - je treba kar agresivno čez levi robnik. 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka

Včeraj zmagal Dragon Trail v B jakostni. :limona:

Ključ so bile kvalifikacije - sem uspel odpeljat 1:47,2 da sem lahko štartal kot 3. - prva dva sta se že takoj od štarta spopadla - enega je odneslo ven, drugi je dobil penalty, jaz pa sem s pulzom 200 prevzel vodstvo in nekako odpeljal 4 kroge brez večje napake - na koncu sem imel celo 3 sekunde prednosti, ker tisti zadaj je v enem ovinku šel na travo (če ne, bi me verjetno zbombal v zadnjem ovinku). :D 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ma ja dej, to igranje proti live nasprotnikom je stresno v pičku mater. :D

 

Sem pa včeraj tako nategnil enega tipa na Yamagiwi, da sem bil ponosen nase bolj, kot če bi zmagal (na koncu sem bil 3.).

V zadnjem krogu, v zadnji šikani ga prav čutim da se hoče naslonit name za it mimo na silo - jaz pa ne bodi mona, zabremzam mrvico prej, kot je pričakoval in tip samo zleti mimo mene v prazno na travo. :D

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 7. 6. 2022 at 13:26:

Sej to ao najjaci trenutki v gejmingu ko ti dvigne pulz, al je dark souls al gt7 nima veze ;)

 

Meni kakswn krat zadnji krog tako  igne pulz in omehca roke da uno ceprav sem prej vpzu popolno ze vem da bom zajebal samo upam da ne bom hudo :)))) 

 

Jaz sem na začetku delal ful napak pod pritiskom - ma zdaj sem se nekako sprostil in se mi zdi, da pod pritiskom odpeljem še najboljše kroge. :D

Zdaj sem tudi kar Verstappen be like za branit svojo linijo - ne greš mimo zlahka, če nisi ful hitrejši. :D 

Povezava do prispevka

Aja branit linijo to znam

 

Sam pa tudi pod rahlim pritiskom mi gre boljse itak ker si bolj zbran

 

Sam ko ti zacne pa nabijat srce uno da ga prav cutis in se ti malo omrtvincijo roke in zacnejo potit.. polje jeba stari mores uporabi celo pozitivno zivljensko dilozofijo ki si jo naucil v lajfu :)))))))))) ves uno ko zagonis par ur nekje in pol jw vse odvisno od enega kroga al par obinkov :)))))

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 21 urami:

ves uno ko zagonis par ur nekje in pol jw vse odvisno od enega kroga al par obinkov :)))))

 

Ja, to je bilo pri določenih tistih enournih dirkah - enih par sem v zadnjem krogu prehitel vodilnega. :D

 

Pa tudi na Circuit Experience sem na progi 24h Le Mansa imel v zadnjem delu povišan pulz zaradi tistih hitrih ovinkov, ki hitro zajebeš če greš na polno - Nordschleife da ne govorim. :D 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Dne, 8. 6. 2022 at 13:57:

 

Jaz sem na začetku delal ful napak pod pritiskom - ma zdaj sem se nekako sprostil in se mi zdi, da pod pritiskom odpeljem še najboljše kroge. :D

Zdaj sem tudi kar Verstappen be like za branit svojo linijo - ne greš mimo zlahka, če nisi ful hitrejši. :D 

Js tud poskušam online potem pa dobim tiny bump v rit :D. Treba prit na A/S rating zgleda da bojo normalne dirke al kaj

Povezava do prispevka
Gapi182 reče Dne, 10. 6. 2022 at 13:41:

Js tud poskušam online potem pa dobim tiny bump v rit :D. Treba prit na A/S rating zgleda da bojo normalne dirke al kaj

 

Sej B/S so tudi dokaj normalne - sicer tu in tam pride kaka taka, ki so vsi živčni in z njimi hočeš nočeš poživčeniš tudi ti in potem te fukne v kak DR nižje, kjer imaš še več divjakov. :D

Na Jamagiwi je v B/B bil cel raztur - na eni dirki sem v zadnjem krogu prišel iz 11. na 4. mesto izključno na račun tistih spredaj, ki so se sami izločevali. :D

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...