Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Gapi182 reče pred 10 urami:

Poskus Supro men je top trenutno. Če te jebe kdaj kak oversteer sam mal prej zamenjaš in je to to. 

 

Bom probal danes tudi Supro...kaj tudi v Monzi se obnese?

 

Glede menjanja pa jaz vozim avtomatika - manual na plošček mi je preveč jebancije za premalo učinka. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

Bom probal danes tudi Supro...kaj tudi v Monzi se obnese?

 

Glede menjanja pa jaz vozim avtomatika - manual na plošček mi je preveč jebancije za premalo učinka. :D

 

ja js sm preklopu iz WRX-a na Supro in vozim vedno bolje na Monzi.

Povezava do prispevka

Sem kupil WRXa, da vidim kakšen čas mi bo ratal v Monzi. Tcs 0, druga pomagala itak off in presenetljivo 1.49.57xxx. Res sem mislil, da ne bom tako soliden ;)

Pol.pa še Suzuko. Tam je bila pa jeba. Bil sem že zmatran, ampak ni to izgovor, da sem delal kroge konstantno 2.05, najboljši pa 2.03. Nimam pogojev, da zvozim pod dvema minutama, ampak danes je nov dan:)

Povezava do prispevka

Včeraj zmagal prvo C dirko v Monzi. :limona:

Ful sladka zmaga - štartam s polea, nek španec me valjda po tradiciji nasadi takoj v prvi šikani, da zgubim (samo) 2 mesti - drugega prehitim že v naslednjem krogu, po 2 krogih pa dohitim še španca - mu vozim za ritjo z lahkoto, čutim da ga imam, samo tip vijuga po stezi, ne jebe dirkaškega bontona, ne moreš mimo - kako prehitet - pride zadnji krog, prvi dve šikani ne morem mimo, že malo panika - potem mu pa malo odnese rit v 6. ovinku in se mu uspem v 7. brez penaltyja zarit mimo, njega pa lepo odnese v pesek. :D

 

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 6 urami:

Sem kupil WRXa, da vidim kakšen čas mi bo ratal v Monzi. Tcs 0, druga pomagala itak off in presenetljivo 1.49.57xxx. Res sem mislil, da ne bom tako soliden ;)

Pol.pa še Suzuko. Tam je bila pa jeba. Bil sem že zmatran, ampak ni to izgovor, da sem delal kroge konstantno 2.05, najboljši pa 2.03. Nimam pogojev, da zvozim pod dvema minutama, ampak danes je nov dan:)

 

Suzuka je ful ritmična steza - če ne ujameš dobro prvega ovinka, ne uloviš več ritma do Dunlopa in popušiš ful, boljše da štartaš znova.

Jaz sem včeraj nekako uspel pod 2mi minutami - je še nekaj malega fore, ampak to je to za na plošček - imo steza, kjer volan pride ful do izraza - s ploščkom prav čutiš kako pušiš skozi vse tiste hitre tekoče ovinke, ker nimaš dovolj natančnosti na gobici.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 20 urami:

ja js sm preklopu iz WRX-a na Supro in vozim vedno bolje na Monzi.

 

Sem probal Supro - dobro se pelje (ful podobno kot Hyundai Genesis), samo sem še vedno malo hitrejši s Subarujem - kaj furaš volan al plošček?

Zna bit da na volan je Supra hitrejša, ker ima še kar potenciala (tako kot Genesis in BMW), samo je bolj neodpustljiva za peljat na plošček brez TCS...

 

Povezava do prispevka

Beetle je edini avto, ki sem si ga kupu za GR3, zraven sem sicer mal jokal ker wtf tok je dobrih/lepih avtov na svetu ti boš pa v IGRICI vozu beetla, ampak sem po 1 monzi mislil, da vsi to furajo. 

 

No, po več monzah sem ugotovil, da vsi furajo Subaruja, tako da zdej ga rentam. :D 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

Sem probal Supro - dobro se pelje (ful podobno kot Hyundai Genesis), samo sem še vedno malo hitrejši s Subarujem - kaj furaš volan al plošček?

Zna bit da na volan je Supra hitrejša, ker ima še kar potenciala (tako kot Genesis in BMW), samo je bolj neodpustljiva za peljat na plošček brez TCS...

 

Plošček. Sam js sam menjam in sploh pri kakih hairpinih dosti prej dam v drugo. S TCS pa ne maram igrat tko da mam vedno na nuli. 

Povezava do prispevka

Sem po treh dneh neigranja spravil v prvo tiste pol sekunde not, ampak še vedno nisem pod 1.50. - sem pa kar zadovoljen, glede na to da sem ta teden prvič resno drkal monzo, bil tut tam okol 4-5 mesta v C kategoriji, to je lih uno da imaš race time 51-52 

Je blo pa včerej že ful AMGjev na štartni listi, je kdo probal s tem? 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 19 urami:

Beetle je edini avto, ki sem si ga kupu za GR3, zraven sem sicer mal jokal ker wtf tok je dobrih/lepih avtov na svetu ti boš pa v IGRICI vozu beetla, ampak sem po 1 monzi mislil, da vsi to furajo. 

 

No, po več monzah sem ugotovil, da vsi furajo Subaruja, tako da zdej ga rentam. :D 

 

 

Ja, Beetle ni ravno najlepši, milo rečeno. :D

Je pa dober (bil že tudi v GT Sport)...

 

Si hitrejši s Subarujem?

Ker včeraj sem probal tudi malo Beetla v Monzi, pa sem že po par krogih prišel na 1:49,2 (Subaru 1:48,8) - tako da imo se ga da peljat podobno hitro kot Subaruja, s tem da se pelje še malo lepše kot Subaru, ergo je mogoče celo boljša izbira za dirko, za vozit konstantne kroge - bom probal odpeljat kako dirko...

Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 urami:

Sem po treh dneh neigranja spravil v prvo tiste pol sekunde not, ampak še vedno nisem pod 1.50. - sem pa kar zadovoljen, glede na to da sem ta teden prvič resno drkal monzo, bil tut tam okol 4-5 mesta v C kategoriji, to je lih uno da imaš race time 51-52 

Je blo pa včerej že ful AMGjev na štartni listi, je kdo probal s tem? 

 

AMGji so hitri, samo jaz jih ne vozim, ker brez TCSja so na plošček zajebani ko sto mater - nisem pa probal s TCS1, če se da kake solidne čase spravit...

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 32 minutami:

Stipe kr gladko na pad pa gas na ščegi od pada v top 1000:avadodo:

 

Jaz se neki furam med šihtnim pavzam tko da ene par 10 krogov sem naredu, svalkam v 2:02 - 2:03, grem do frenda na volan, drug krog podrem svoj rekord, z njegovim imenom, da ga mam zdej na friends lestvici :D

 

In avtomatskim menjalnikom (čeprav to ne vem če je hendikep na ploščku). :D

Cilj je sestavit krog izpod 1:59 - da se, samo se morajo poklopit vsi sektorji...v prvem delu še uspem peljat tam 4 desetinke hitreje, ampak potem ponavadi zajebem al v hairpinu al žlici, ker hočem preveč.

 

Ne vem kam je zginil Tiber - on bi znal odpeljat dober čas...tudi bigboss ima velik potencial. :D

Pa pixlig (sem pozabil kako je na forumu) tudi nič ne pelje...

Povezava do prispevka

Novi update mi zares ni dal nič novega, je pa full vzel. Prej volan Max torque na 3, zdaj je na maximalni desetki, a občutek lažji kot pa prej. Res ne vem, a kaže, da tole otroci testirajo, ker drugače si ne znam razlagat, da je nekdo, ki so mu zadeve jasne, tole spustil naprej.

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 52 minutami:

Novi update mi zares ni dal nič novega, je pa full vzel. Prej volan Max torque na 3, zdaj je na maximalni desetki, a občutek lažji kot pa prej. Res ne vem, a kaže, da tole otroci testirajo, ker drugače si ne znam razlagat, da je nekdo, ki so mu zadeve jasne, tole spustil naprej.

 

GT7 moraš igrat na plošček - dela normalno... :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

GT7 moraš igrat na plošček - dela normalno... :D

 

To pa verjamem. Ampak res so vzeli še tisti FF, ki je bil, pa čeprav sploh ne dober. Resno pravim, da sem dal iz prejšnjih 3 na 10 in še ni na nivoju prejšnje nastavitve. Res ne štekam. No ja, samo da bodo otroške rokice ostale cele in nepoškodovane, tisti z joypadom, pa čez par let s karpalcem ;)

Sicer pa se zdaj učim voziti ACC, ki je povsem drug nivo sim dirkanja, ampak ne bom primerjal neprimerljivega :P.

Povezava do prispevka

Šalabajzerski špil. Po prebranem in rednem spremljanju tele teme, videnem na titubi, sem sedaj dokončno odločen da ne kupim ne PS5, ne nobenega novega GT-ja. Nič pak tako novega ni od zadnjega na 4, da bi bilo tole vredno nakupa in truda. Da ne omenjam zamujen potencial vseh volanizerjev. 

 

Jebemomast, konec koncev je to kvazisim šofiranja, ne pa kvihtanje prstov na ploščku. Ok, naj bo špil vozen na ploščku, ampak tisto pravo naj pa pokaže na volanu, tam naj se brijejo sekunde. Nismo več leta 2010, ko je imel ravno vsak 100 kaj od volana. Razcvet volaniziranja je v zadnjih letih ogromen in zaplankani japonci so si sami odrezali roko s tem, da tako zanemarjajo prave šoferje. Ok, umetna pamet je zabita, samo ko gledam online dirke je pa večina wreck festov in potem talanja kazni na nek nepojasnjen način. Bedarija.

 

Tak da, srečno v mučenju, ostajam kar hard core PC simracer, čeprav sem si res močno želel tako PS5, kot nov GT. Podn. 

Povezava do prispevka

To je dost večplastno, več stvari se sestavi.

 

Nardiš poškodbeni model, ki no, lohk sam obstaja, ampak drugač nekaj, kar te pri takih manevrih odstrani iz igre.

 

Tekme so večja investicija, kvalifikacije, 30 minut+ dolge dirke, vstopna energija je večja in ti bolj prizadane zajebat svoj časovni vložek zarad gluposti.

 

Daš skupnosti več opcij in večjo moč, če se dirkači združujejo in organizirajo svoje tekme, lige, postavljajo serverje s svojimi stewardi se drekače hit popuca. V ligah se redno preverja posnetke in odbija pike v prvenstvu za nevarno vožnjo, dive bombanje itd.

 

Rankingi. ACC rangira in točkuje vse, konsistenco skozi kroge, kontrolo avta (zdrsi, izleti s proge) itd. in tudi safety, kjer za vožnjo "blizu" drugih brez incidentov dobivaš zaupanje in so vsi dotiki in nesreče negativno obtežene, upoštevajoč tvoj trust score. Serverji in lige so lahko zaklenjene na minimalni saftey ranking.

 

Proga je razdeljena v mikrosektorje (samo en ovink, lahko ena kombinacija, nek odsek proge), na začetku dirke imajo neko referenčno vrednost, potem se ves čas updejta glede na povprečje tvoje vožnje, če dežuje voziš počasneje in se ti časi daljšajo, če si on fire na meji jih krajšaš. To igra uporablja za penalty sistem, ki te kaznuje za izlete iz proge, če si sekal in pri tem izboljšal mikrosektor pade kazen, od opozoril (ko jih imaš dost pade stop and go v boksih) do časovnih kazni, kot je vožnja skozi bokse ali stop and go v boksu. Vožnja v napačno smer je avtomatska diskvalifikacija in ban s serverja, si lahko samo še v boksih.

 

Valda se da vsak sistem izkoristit in ne glede na vse si lahko vsaj za trenutek pizda in zjebeš dirko ostalim, samo več je ovir in bolj te boli manj je tega.

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 5 urami:

https://www.gtplanet.net/gt7-force-feedback-prevent-injury-20220527/

 

To preberi... So zmanjšali moč FF, da se ne kdo poškoduje....:)  :avadodo::blink:

Ja saj. Kar je pa najhuje je pa to, da so s tem pojahali samo tiste, ki imamo uradne gt volane. TM t-gt, t-gt 2, in Fanatec dd pro. Vsi drugi volani, katerih je seveda več, škode niso utrpeli, a bo seveda tudi več polomljenih otroških rokice. To je šele bolano, da je torej nekdo kupil volan z namenom , da mu bo bolje, ali optimalno delal ravno v tej igri, pa je sedaj dobil kilo banan v šupak. Po japonsko seveda. In seveda so to vse malo dražji volani, ki niso ravno oprema 10letnikov. Jebe naj se Jamaguči in vsa ekipa, saj nimajo pojma, kako naj bi real driving simulator sploh izgledal. Se mi zdi, da niti volana še niso držali v rokah, so pa mogoče res sedeli na zadnjem zicu kakšne Honde. 

uredilo bitje Logihack
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...