Skoči na vsebino

The Witcher


Jurus

Priporočeni prispevki

Wallux reče pred 17 urami:

 

 

Še zdaj mi ni jasno kako ravno največji debili dobivajo mesta showrunerjev ful dobrih IP-jev?

eno najbolj bistvenih vprašanj moderne produkcije (iger, glasbe, filmov, serij ...) ; sploh, ko imaš jebeno podlago že narejeno, potem pa greš delat iz tega kr neko sranje :D

 

drgač pa, prva sezona bi bila precej bolj gledljiva, če ne bi bilo random time jumpov pa kr neki; druga je pa nice B-fun

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 uro:

 

Zame je tut samo prvi del, prve sezone na nivoju. Ostalo je bolj bogo. Drugo sezono sploh gledu nisem. Sploh ko sem zvedel kva so nardil z my boy Eskel.

 

Prvi del druge sezone je kar soliden. Je sicer manj kompleksna ampak še vedno zelo v redu priredba zgodbe "A Grain of Truth" iz Last Wisha. In je praktično zadnja reč povzeta po knjigah.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 4 urami:

Jst sem gledal sam zato, ker mi je bla Jennefer huda čka, pa Cavil je dobro igral wičerja

Sam na polovici druge sezone mi je šla pa temeljito na živce z svojim jokcanjem 

Na živce ti je šlo ker Yen ni jošk na plano dala, priznaj.

 

Jst sicer ne zastopim hejta, a to ste vsi bralci knjig? Men je s1 dobra, s2 precej slabša, a sprejemljiva.

Povezava do prispevka

Ja ma a ni nek širši konsenz, da so knjige tko dosti average :)  Velja pa Witcher 3 igrica še vedno za najboljši modern open world RPG, poleg letošnjega Elden Ringa in ta zadnje Zelde. Če ne bi bil špil tako priljubljen in uspešen IMO ni šans, da bi šel Netflix snemati serijo... Imaš zunaj precej precej bolj popularne (in kvalitetne) fantasy romane. No sej je itak vseeno, podlago bi razmesarili v vsakem primeru :D 

Povezava do prispevka

Ja, sam je igra dodatno razširila ime, in maš imo precej folka ki je bralo knjige brez da bi igralo igre

Serija pa na koncu imo ni ne tič ne miš, šli so neko svojo (netflix) pot, sam pomoje z njo ni adovoljen ne folk ki je igre igral ne folk ki je bral knjige :D

Prva sezona je sprejemljiva pol pa žal ne

 

Povezava do prispevka

Odkrito rečeno meni knjige niso bile baš nekaj. Ciri/Rats poglavja so ena najslabših stvari kar sem kdajkoli bral. Vseeno so neka osnova na kateri se lahko gradi, vse sestavine so tam. Tudi igre so marsikaj spremenile in priredile, ma je to dejansko nečemu služilo. V Neflix seriji spremembe ne služijo ničemur in v marsičem spreminjajo stvari na slabše. To da je Triss 14. iz bitke na Sodden Hillu je ena glavnih stvari, ki definira njeno osebnost skozi zgodbo. V seriji so to dali Yennefer in še to je bilo uporabljeno zgolj za serijo izmišljen plot z izgubo magije in čarovnico iz gozda. To je bilo po drugi strani uporabljeno za to da Yennefer izda Geralta in Ciri, česar book Yen ne bi nikoli naredila. Spreminjajo stvari, samo da spreminjajo stvari. Da o cvetkah ala to da se izmisliš 50 novih Witcherjev, ki v svoji skrivni utrdbi delajo orgy zabave, in se izmisliš plot o psycho witcherju, ki postaja drev in namesto uporabit enega od novih, greš rajši popolnoma spremenit obstoječi lik s katerim imata na koncu skupno samo ime, niti ne govorim. In takih stvari je polno.

Povezava do prispevka

Jaz sem itak špilal samo Witcher 2 in Witcher 3 (ki mi je res izjemno vrhunski špil). Knjig nisem bral niti nisem bil pri adaptacijah nikoli nek source-material nazi, a la da se je treba 100% držat izvirne zgodbe, če ne se potegne nož. Boli me kurac za Witcherjev source material. Mene je zmotil brutalen kontrast med world buildingom, karakterji, dialogi, dinamiko, samo režijo če hočete... med špilom in serijo. Špil ima zares vrhunske zgodbe (questi in sidequesti so še danes, 7 let po izidu, brez konkurence), carske karakterje z mega globine, res ful kul narejen svet, ima neki svoj dark fantasy & zelo gritty ton kjer nič ni belo ali črno, ko enkrat questi zalaufajo imajo fenomenalno dinamiko itd. Tko no, res si hyped in pol ko slišiš za kao proper adaptacijo s faking Cavillom v glavni vlogi ti itak samo rit zaploska.

 

Ker pričakuješ nekaj v temle rangu kvalitete - takole izgleda eden od najboljših questov v Witcherju 3, infamous Red Baron quest (skip do 9:40). Res MOČNO priporočam ogled.

 

No in potem... priletiš s takimi pričakovanji v Netflixov cirkus  :( 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Ravno to govorim. Take stvari bi lahko dodali na obstoječi frame. Za to so do neke mere uporabljali kratke zgodbe in tisto je še najboljše izpadlo, čeprav so jih povečini nametali not brez repa in glave. In nekatere malo glupo speljali. Tako side zgodbo lahko komot dodaš v obstoječi svet. Ni pa treba da Vesemirja spremeniš v Bloody Barona, za to naredit.

Povezava do prispevka

Se že bojim kaj bo, ko ga dodajo v serijo. Če pridejo do tam. Poleg Bonharta, ki je itak kralj, so mi bili Regis, Philippa in Cahir najljubši v knjigah. Netflix Cahir je Disney villain, ki ima s knjigami bore malo. Igralka za Philippo izgleda v redu, ma je do sedaj bila not 5 sekund. Regis že vidim, da bo kot Nenneke in bo vsaka druga beseda iz njegovih ust "Fuck". Ker smo edgy :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

https://www.cbr.com/henry-cavill-witcher-exit-creative-differences-netflix/

 

Navedek

A new report suggests Henry Cavill's recent exit from Netflix's The Witcher was brought on by creative differences with the producers.

 

Navedek

Some of the writers were not or actively disliked the books and games, even actively mocking the source material." 

1)This is why we cant have nice things

2)Every fucking time

3)Upam da jim serija totalno flopne

4)1,2&3

 

Lep lp

 

 

1667900122971096.jpg

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...