Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 22 minutami:

Za kolko se pri nas dobi Odyssey 32"?

 

Baje so res kul ja, sem večkrat zasledil in mi blo prav čudno, da na forumu nikoli ni blo nič o njem.

 

tamo okrog 700€ - ful poceni, glede na velikost in performance po testih...edina stvar, ki sem malo on the fence bi se reklo, je kurwa - glede na to da ni ultrawide je zvit ko svinja - ne vem kako to zgleda v živo

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 minutami:

tamo okrog 700€ - ful poceni, glede na velikost in performance po testih...edina stvar, ki sem malo on the fence bi se reklo, je kurwa - glede na to da ni ultrawide je zvit ko svinja - ne vem kako to zgleda v živo

To pa potem res ni več gromozanska razlika. Testiral ga je tudi en hrvat na hcl.hr če te zanima in je pohvalil ukrivljenost. Meni je malo žal sedaj po 3/4 leta, da nisem mojega flat takrat menjal za ukrivljenega. Zato bi ti rekel, da čr imaš pomisleke glede svojega trenutnega in nisi najbolj zadovoljen... raje menjaj kot pa da se boš naslednjih par let spraševal zakaj nisi.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

To pa potem res ni več gromozanska razlika. Testiral ga je tudi en hrvat na hcl.hr če te zanima in je pohvalil ukrivljenost. Meni je malo žal sedaj po 3/4 leta, da nisem mojega flat takrat menjal za ukrivljenega. Zato bi ti rekel, da čr imaš pomisleke glede svojega trenutnega in nisi najbolj zadovoljen... raje menjaj kot pa da se boš naslednjih par let spraševal zakaj nisi.

 

sej bom - ampak prej moram res dobro preverit, da se nisem prenaglil v izjavah - ki to sem testiral danes ob 3h, po tem ko sem celo noč sestavljal, pa mi je mogoče tisti prvi vtis toliko bolj dvignil živec. :D

moram pa reč, da te širine se res navadiš v trenutku, atomic je imel prav - edino mogoče bi mi še bolj sedel raven, ne ukrivljen, tako na prvi vtis... 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Jest imam ukrivljenega žal samo 1800R. In mi je bad, da ni 1500R, se pravi bolj ukrivljen. Ukrivljenost monitorja moti puriste in n00b grafične oblikvalce, ki mislijo, da če bo monotir raven, da bodo zaradi tega boljši.

 

Pri ultra wide monitorjih je ukrivljenost nuja.

 

 

Je pa res, da je precej odvisno s kake razdalije gledaš. Jest sem imel prej 32" in se  nisem mogel navadit, men je bil monitor prevelik. Sedaj 34" ampak je ultra wide je čisto druga pesem, mi je top.

Povezava do prispevka

V glavnem monitor je ok, ne bom ga vračal - sem si pogledal vse kar sem uspel najt na netu na 120fps (večinoma yt 2x speed hack), pa vse štima, ni nič zamegljeno pri hitrem gibanju...bolj bo problem dosegat take visoke fpsje v igrah, ampak to ni problem monitorja. :D

 

Sem probal tudi skalibrirat zaslon, pa ni bilo nobene razlike - pol pa sem šel malo brat na net, pa vidim da v bistvu pride kalibriran iz tovarne (še izpis kalibracije dobiš zraven, samo nisem takoj opazil :D). 

 

Moram pa še enkrat povedat, kako zakon je ta ultrawide za immersion - atomic, kralju. :avadodo:

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 45 minutami:

V glavnem monitor je ok, ne bom ga vračal - sem si pogledal vse kar sem uspel najt na netu na 120fps (večinoma yt 2x speed hack), pa vse štima, ni nič zamegljeno pri hitrem gibanju...bolj bo problem dosegat take visoke fpsje v igrah, ampak to ni problem monitorja. :D

 

Sem probal tudi skalibrirat zaslon, pa ni bilo nobene razlike - pol pa sem šel malo brat na net, pa vidim da v bistvu pride kalibriran iz tovarne (še izpis kalibracije dobiš zraven, samo nisem takoj opazil :D). 

 

Moram pa še enkrat povedat, kako zakon je ta ultrawide za immersion - atomic, kralju. :avadodo:

 

 

Jebi se model, jst moram še 2 tedna čakat na mojga, sem ves nahypan :D

 

Sem pa pogruntal, da mi je ponastavil settinge grafične ob menjavanju slotov, in sm zadnje pol leta moj 144Hz monitor uporabljal na 60Hz :no::ododava:

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 42 minutami:

 

Jebi se model, jst moram še 2 tedna čakat na mojga, sem ves nahypan :D

 

Sem pa pogruntal, da mi je ponastavil settinge grafične ob menjavanju slotov, in sm zadnje pol leta moj 144Hz monitor uporabljal na 60Hz :no::ododava:

 

Ti čakaš monitor, jaz pa grafično. :D

 

ampak je res dokaj game changer ta širina - prav tisto lepo ti zapolni vidno polje in gledaš naravno po ekranu okolico, namesto da obračaš kamero nonstop...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

odvisno - če je igral igre do 60fps, itak da ni opazit nobene razlike...razlika se pozna pri višjih fps, kar je tudi smisel

Jasna stvar, ampak očitno ne igra takih iger kjer to rabi, ali pa pač res ne opazi. Jaz sem pogledal višji fram rate monitroje, ko sem kupoval, ampak ugotovil nekaj drugega... da mi bolj sede 60FPS v 4K. Ker pač enostavno ne igram sploh takih iger, kjer je potreben in dobrodošel višji frame rate. Za Witcherja 3, Assasin's Creede, Avanture ipd... mi je to res nepotrebno in imam raje boljšo grafiko na naižjih FPS. Zato si pa vsak kupi kar rabi jasno :D Ampak sem jaz zgleda res kar štor glede tega. Tudi na telefonu kjer lahko izbiram med 60 in 120 FPS sem drkal gor in dol... pa meni to ni bila nobena razlika. Eni pa pravijo kako je full bolj smooth pri 120.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...