Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Rossoner reče pred 50 minutami:

Kupujem nek monitor do 500 EUR, da ga povežem z RTX 3070.

 

Potrebujem:

- vsaj 144Hz refresh rate

- vsaj 27" diagonala

- nizek response rate

- vsaj 1440p resolution

 

Igram pa dosti multiplayer BR igre (Apex, COD WZ).  

 

Kaj priporočate, vidim da so neke omejitve z ultra wide screeni za competitive gaming?

Ultrawide obvezno. Sam igram Apex in COD WZ, tam dela Ultrawide native. Ultrawide ne dela smo pri Overwatch.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 minutami:

Nativnih 10bitnih še ni. Oziroma jih skoraj.

 

maksi reče pred 3 minutami:

Je pogoj za HDR, samo dejansko paneli niso 10-bitni, ampak 8-bitni+FRC

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate_control

Kdaj bi naj to blo kot se šika? Nekje okrog 2022 pade nov pc in hočem tak monitor poleg ddr5 rama :)

Povezava do prispevka

Prednost VA je kontrastno razmerje (črna je dejansko črna, ne siva kot pri IPS), slabost pa je kot zgoraj omenjeno odzivnost pikslov (ghosting)

 

oled nima nobenih od navedenih problemov, odzivnost pikslov je nižja kot pri najboljših lcdjih, enako pri kontrastnem razmerju

 

edina slabost je možnost burn-in

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

Nimam velik izkusenj z VA paneli, sam kolkr sm gledal je med hitrim gibanjem delovalo zamegljeno...

A so to ze kej popravl, al je se zmer "feature"?

 

odvisno od panela, ne vem na katerem si gledal (in na kakšnih fps je teklo) - ti novi Samsung Odyssey so VA, pa po testih sodeč, so v rangu najboljših

 

jaz doma od VA panelov imam samo TV, pa na 120Hz je slika kot puter - 144Hz je verjetno še malo boljše - 240Hz (Samsung Odyssey) pa si niti ne predstavljam. :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Kot puter je ker imaš ghosting ja :D

 

Ma ne - uni UFO na blur busters je pri 120hz/fps čist kot solza na mojem TVju, samo jebiga ne vem kako vam pokazat, ker tega ne moreš posnet - imam pa top of the top Samsung VA panel, to verjetno tudi nekaj pripomore... :D

 

In če se navežem na to glede odzivnih časov; včeraj sem sestavil ta nov računalnik in na brzino sprobal vse skupaj...in edina stvar, s katero na prvo nisem zadovoljen, je monitor - 1ms moj kurac. :D

Pri 120Hz glede ghostinga prav brutalno popuši proti TVju - prav uno sem gledal in se spraševal, kaj to so današnji kao gaming monitorji, al kaj?

Kaj to je res to ?

Mislim ok, sem kupil neko relativno budget varianto za 500€, ampak vseeno - da en TV tako očitno naščije namenski gaming monitor v odzivnem času, me je presenetilo...moram sicer še malo bolj stestirat, ker sinoči nisem imel dosti časa, ampak na prvo me je prijelo, da bi ga vrnil in vzel kaj boljšega - samo spet ne vem, če so drugi toliko bolji, da je vredno duple cene - nekam skeptičen sem zdaj po tem prvem hladnem tušu. :)

 

Povezava do prispevka

Sej ni atomic tega modela predlagal - sej drugače je res bomba ta ultra wide, to je to, takoj veš da nočeš več nazaj na "normalnega"; že danes ko sem prišel v službo, se mi je zdel službeni monitor nekam ožji. :D

 

Sem se igral tudi z overdrive valjda, nisem tak laik - ampak ni.

Mogoče sem samo jaz preveč pričakoval od teh gaming monitorjev, ker po testih sodeč, je dober monitor - ampak vseeno, če je to nivo, ki je folku zadovoljiv, sem malo razočaran...upam da se demantiram, ko malo boljše stestiram

 

 

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 43 minutami:

Saj pri IPS ni takšnega ghostinga, večkrat je bilo napisano, da so VA monitorji najbolj švoh glede odzivnosti piksla. Zame je to deal breaker, pa naj bodo vse ostale specifikacije še tako dobre.

 

to vem - samo moj TV je tudi VA, pa če bi imel tak monitor, bi bil avion...tudi novi Samsung Odyssey so VA, pa razturajo teste.

Tud VA so zgleda napredovali - samo ne moj model konkretno. :D

 

Nič, bom še malo stestiral, pa magari vrnem in kupim kaj boljšega, če mi bo šlo ful na kurac - če nebi že sestavil, bi mogoče lahko vrnil tudi procesor in plato pa počakal na nove Ryzene, že ki niso uvedli šolo od doma - double zajeb. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...