Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 1 uro:

Ta dva sta prišla v finalni izbor - katerega raje za gaming ?

 

https://www.mlacom.si/monitor-dell-s3220dgf-210-atvc

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/zasloni/led-zasloni/27-led-zasloni-69cm/72900/

 

Razlike:

Dell S3220DGF - 32', 16:9 curved, 165Hz, VA, 4ms response time

LG 27GL850-B - 27', 16:9 flat, 144Hz, IPS, 1ms response time

 

 

Stipe ne tega gledat. Vzem ultra wide ne bo ti žel. To je res awesome. Tako za kucanje po forumu, kot za gaming ali delo.

 

v tvojem cenovnem rangu:

IPS raven

ali

VA kurwa HDR 400

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Sam to so kr slabi ppi-ji, a?

Isti PPI, kot na 27" 1440p, ki je kao nek standard in je tudi hotel tudi to kupit. To je v bistvu 27" 1440p monitor raztegnjen na 21:9, ker višina ostane ista, je 1440p, širina se pa poveča iz 2560 na 3440 in poseldično diagonala iz 27 na 34.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

 

Stipe ne tega gledat. Vzem ultra wide ne bo ti žel. To je res awesome. Tako za kucanje po forumu, kot za gaming ali delo.

 

v tvojem cenovnem rangu:

IPS raven

ali

VA kurwa HDR 400

 

 

 

ok, samo nebi te, ker se mi zdi da ta ultrawide mora bit curved, a tega curved nimajo nikjer pri nas na zalogi (rabim do konca meseca) - zdaj berem teste za tega

https://www.mlacom.si/aoc-cu34g2x-34-ukrivljen-gaming-monitor

obstaja kaj boljšega za ta denar, pa da je na zalogi pri nas ? tako kar sem preletel ponudbo, mi zgleda to to, razen če prekoračim 1k €, samo nekako mi ni, da bi dal toliko za monitor, ker se mi zdi da ni dodane vrednosti...

 

 

 

Povezava do prispevka

atomic, glede na to, da imaš kar pregled nad monitorsko sceno, kaj bi recimo meni svetoval..imam eno tako specifično situacijo in sicer dejansko igram dve igri: World of Warcraft in pa Overwatch. Če bi igral samo eno ali samo drugo, potem dileme ne bi bilo, za dva monitorja pa se nimam namen keširat. Torej za WOW bi bil idealen ultrawide monitor z lepo sliko, pa ni nujno, da so neki ekstra visoki hz, medtem ko overwatch ultrawide ne podpira (na nek način ga, ampak tako da odreže sliko po višini, kar pa ni ravno ideja..) bi bilo pa fajn imeti čim več hz-ov. 

 

zdej denarja nimam na preteg, saj bi si v tem primeru pač kupil 34" alienwara, zato rabim nek kompromis. Aja pa tvoj P/P iiyama zame ne pride v poštev zaradi visokega input laga, ki ga ima. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

ja saj, to mi je drugače dosti logično. žal tudi starcraft 2 ne podpira iz enakega razloga. ne vem pa koliko bi me motilo, če bi ti igri igral s črnima robovoma ob strani. Tako si zamišljam, da bi me fuuul, samo mogoče pa ne bi bilo tako grozno. Ima kdo kakšne izkušnje, gre to človeku na živce, ali se pač navadiš?

Povezava do prispevka

Eh, pač bedno je pa zgleda mal smešno ampak valda se boš navadu. Ne bi pa kupoval takega monitorja če mostly igraš competitive multiplayerje, ker boš pol večino časa gledal 2 black bara. Pa ne kupuj za to kar igraš danes ker čez eno leto mogoče ne boš ve igral ene, druge, ali obeh iger.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 urami:

 

ok, samo nebi te, ker se mi zdi da ta ultrawide mora bit curved, a tega curved nimajo nikjer pri nas na zalogi (rabim do konca meseca) - zdaj berem teste za tega

https://www.mlacom.si/aoc-cu34g2x-34-ukrivljen-gaming-monitor

obstaja kaj boljšega za ta denar, pa da je na zalogi pri nas ? tako kar sem preletel ponudbo, mi zgleda to to, razen če prekoračim 1k €, samo nekako mi ni, da bi dal toliko za monitor, ker se mi zdi da ni dodane vrednosti...

 

 

 

Men ta zgleda OK. Ampak saj lahko mojga naročiš tudi. Pa sj je curved.

 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 2 urama:

ja saj, to mi je drugače dosti logično. žal tudi starcraft 2 ne podpira iz enakega razloga. ne vem pa koliko bi me motilo, če bi ti igri igral s črnima robovoma ob strani. Tako si zamišljam, da bi me fuuul, samo mogoče pa ne bi bilo tako grozno. Ima kdo kakšne izkušnje, gre to človeku na živce, ali se pač navadiš?

 

Pred leti, sem imel ultrawide, ko sem ful counter strike igral, ki pač ne podpira ultrawide. Na živce ti gre in se ne navadiš. V tvojem primeru jest ne bi kupoval ultrawide monitorja. Recimo potem so pri counterstiku ta problem rešili tako, da sta skrajna robova raztegnjena in nimaš več črnih robov in tudi competitive prednosti ne. Sliši se mogoče res kmečko, ampak v praksi je ful boljš kot črna trakova, fokusiran si patako ali tako samo na sredino zaslona, kjer slika ni popapačena. Tako bi morali narediti tudi pri overwatch in bi ti ultrawide prav prišel.

 

Tako da jaz bi vzel nekaj takega. v tujini je tudi dosti ceneje. Fajn je, ker ima visoko sveitlnost, celo 165hz in dobre barve.

 

Povezava do prispevka

No, ko sem že predelal vse matične plate, pa procesorje, pa rame in grafične kartice, kaj in kako pa zakaj ja ali ne. Je sedaj končno prišel še čas za nov monitor. 

 

Moje potrebe:

- špila se 90% Assetto Corsa Competizione, oziroma dirkačine

- ukrivljen zaslon

- 144 ali več Hz

- vsaj 34" ali več

- podpora AMD

- normalen podstavek, da ga lahko na rig postavim in da se da ekran premikati tako gor/dol, kot naprej/nazaj, oziroma da se ga da nagniti z zgornjim delom navzdol (pivot al kako se reče)

 

Kaj je dobrega na trgu, da bo zdržalo 10 let brez problema in da ne bom doživel živčnega zloma, ko bom prvič pognal špil in bo ekran začel utripat in imel porodne težave sam s sabo? 

 

Hvala. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Eh, pač bedno je pa zgleda mal smešno ampak valda se boš navadu. Ne bi pa kupoval takega monitorja če mostly igraš competitive multiplayerje, ker boš pol večino časa gledal 2 black bara. Pa ne kupuj za to kar igraš danes ker čez eno leto mogoče ne boš ve igral ene, druge, ali obeh iger.

 

Razumem tvojo poanto o tem, da se običajno ne kupuje glede na to kar igraš danes, ampak pri meni je en tak bolj poseben primer. WoW s krajšimi pauzami igram od leta 2005, se pravi relativno redno, 15 let. Pač meni je to še vedno top igra in čeprav probam kako drugo, se naveličam in potem spet nabijam wow. Overwatch je potem druga po pogostosti igranja, ampak dejansko v razmerju 70% wow, 20% Overwatch, 10% ostalo (starcraft 2, stardew valley, terraria), če gledam zadnje štiri leta. Tako ne verjamem, da se bo to ful spremenilo, pa upam, da se ne motim. 

 

atomic reče pred 15 urami:

 

Pred leti, sem imel ultrawide, ko sem ful counter strike igral, ki pač ne podpira ultrawide. Na živce ti gre in se ne navadiš. V tvojem primeru jest ne bi kupoval ultrawide monitorja. Recimo potem so pri counterstiku ta problem rešili tako, da sta skrajna robova raztegnjena in nimaš več črnih robov in tudi competitive prednosti ne. Sliši se mogoče res kmečko, ampak v praksi je ful boljš kot črna trakova, fokusiran si patako ali tako samo na sredino zaslona, kjer slika ni popapačena. Tako bi morali narediti tudi pri overwatch in bi ti ultrawide prav prišel.

 

Tako da jaz bi vzel nekaj takega. v tujini je tudi dosti ceneje. Fajn je, ker ima visoko sveitlnost, celo 165hz in dobre barve.

 

 

No to mene precej skrbi, ker sem po naravi tak, da bi me znale take stvari, kot so robovi ob strani, totalno motit oz. nervirat. Hvala za predlog, dejansko je res super monitor po ugodni ceni. Jaz sem drugače gledal tega: Dell S2721DGF. Je sicer 100 EUR več, samo ajde, pa je IPS in ima tudi 165Hz. Pa še lep mi je. Edino ta ultrawide me žuli. Da mi ne bi bilo potem žal, ker po mojem bi bila v wow res top izkušnja. Že samo zaradi možnosti kako si urediti interface do tega, da bi bila totalno immersive izkušnja pri igranju. 

 

Dejansko pa rabim samo za igranje, službene stvari delam na službeni strojni opremi, na netu, fbju teh jajcih sem s tablico, rabim zgolj za tist moj čas, ko si ga vzamem u izi na relax (ki jih bo zdaj med karanteno več), pa da igram kot gospod..

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 2 urama:

 

Razumem tvojo poanto o tem, da se običajno ne kupuje glede na to kar igraš danes, ampak pri meni je en tak bolj poseben primer. WoW s krajšimi pauzami igram od leta 2005, se pravi relativno redno, 15 let. Pač meni je to še vedno top igra in čeprav probam kako drugo, se naveličam in potem spet nabijam wow. Overwatch je potem druga po pogostosti igranja, ampak dejansko v razmerju 70% wow, 20% Overwatch, 10% ostalo (starcraft 2, stardew valley, terraria), če gledam zadnje štiri leta. Tako ne verjamem, da se bo to ful spremenilo, pa upam, da se ne motim. 

 

 

No to mene precej skrbi, ker sem po naravi tak, da bi me znale take stvari, kot so robovi ob strani, totalno motit oz. nervirat. Hvala za predlog, dejansko je res super monitor po ugodni ceni. Jaz sem drugače gledal tega: Dell S2721DGF. Je sicer 100 EUR več, samo ajde, pa je IPS in ima tudi 165Hz. Pa še lep mi je. Edino ta ultrawide me žuli. Da mi ne bi bilo potem žal, ker po mojem bi bila v wow res top izkušnja. Že samo zaradi možnosti kako si urediti interface do tega, da bi bila totalno immersive izkušnja pri igranju. 

 

Dejansko pa rabim samo za igranje, službene stvari delam na službeni strojni opremi, na netu, fbju teh jajcih sem s tablico, rabim zgolj za tist moj čas, ko si ga vzamem u izi na relax (ki jih bo zdaj med karanteno več), pa da igram kot gospod..

 

S tem Dell S2721DGF ne boš zgrešil imo - meni je bil takoj na prvo všeč, samo pri nas se ga (še) ne dobi, zato sem pol gledal LG 27GN850-B in večjega Dell S3220DGF...specifikacije so top (za Dell govorim), testi tudi pozitivni, cena ni pretirana, Dell ima garancijo na mrtve piksle, nimaš kaj dosti zgrešit.

Sem pa tudi jaz potem podlegel atomic hypeu in naročil ultrawide, tako da spet... :D

 

Že ki obojega ne moreš imet, bi jaz rekel, da so mogoče robovi ob strani manjše zlo in lažje oprostljivi, kot slabši immersion - čeprav tudi jaz zaenkrat govorim napamet...ko dobim, bom lahko podal kako mnenje.

 

 

 

Povezava do prispevka
OBELIX reče pred 33 minutami:

Čak mal da se navadim, ampak s prve je dober. Mogoče za kak odtenek neenakomeren, HDR in Freesync se ne da skupaj furat.

In mi je prav žal da nimam prostora za ukrivljenega. Verjetno bi bilo bolje pri tej dimenziji.

 

čakaj malo, o katerem zdaj govoriš ti? :D

jaz sem razumel, da si naročil ultrawide ukrivljenega iiyama, ki ga je atomic linkal...

Povezava do prispevka

Kupujem nek monitor do 500 EUR, da ga povežem z RTX 3070.

 

Potrebujem:

- vsaj 144Hz refresh rate

- vsaj 27" diagonala

- nizek response rate

- vsaj 1440p resolution

 

Igram pa dosti multiplayer BR igre (Apex, COD WZ).  

 

Kaj priporočate, vidim da so neke omejitve z ultra wide screeni za competitive gaming?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...