Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Gapi182 reče Pravkar:

mene iskreno najbolj moti premikanje kamere k rabiš zadet nekaj kar je visi iz stropa recimo in se jebeš tam s kontrolerjem.

 

Te stvari pa itak. Pritisk na R3 mi kaže, da so na mizi 3 stvari... jaz sem ene 3 minute obračal stick in našel samo dve. Potem sem probal z miško in zadel. Tu moraš kliknit na L3 in potem ciljat zadeve. Izgubiš pa preglednost. Hude manevre skratka moraš počet.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Te stvari pa itak. Pritisk na R3 mi kaže, da so na mizi 3 stvari... jaz sem ene 3 minute obračal stick in našel samo dve. Potem sem probal z miško in zadel. Tu moraš kliknit na L3 in potem ciljat zadeve. Izgubiš pa preglednost. Hude manevre skratka moraš počet.

drgač za loot samo držiš X in ti skenira vse v radiusu tam 3-4m al neki. Potem samo izbereš po spisku kaj bi pobral oz s čim hočeš interakcijo. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Te stvari pa itak. Pritisk na R3 mi kaže, da so na mizi 3 stvari... jaz sem ene 3 minute obračal stick in našel samo dve. Potem sem probal z miško in zadel. Tu moraš kliknit na L3 in potem ciljat zadeve. Izgubiš pa preglednost. Hude manevre skratka moraš počet.

Jp, tole je največji minus igranja s kontrolerjem imo. Ful nenatančno je.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 minutama:

drgač za loot samo držiš X in ti skenira vse v radiusu tam 3-4m al neki. Potem samo izbereš po spisku kaj bi pobral oz s čim hočeš interakcijo. 

:avadodo:

The more you know.jpg

 

Jaz sem vedel samo za to, da lahko med stvarmi, ki so blizu preklapljaš z d-padom levo ali desno. @tomazek to bi ti znalo tudi priti prav.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

Lol, itak, da uporabiš levi stick. :D

 

Ne vem no, meni je bilo s kontrolerjem ful intuitivno vse skupaj takoj od začetka (razen omenjenih težavic s kamero tu pa tam). Za tole res nisem pričakoval, da bo en od minusov. :D

A spremljaš kej zgodbo, al skipaš?

 

ke_kit reče pred 1 minuto:

Kako neobstoječ? Ne vem, mogoče je na PCju ful drugače kot na PS5, ampak meni je bilo vse precej lepo razloženo tekom igranja. Edino tipsi, ki ti jih vmes ponuja igra mal prehitro izginejo sami od sebe (ampak lahko vedno skočiš v meni in ročno pogledaš, če si kaj zamudil).

Pri drugem skozihodu te celo vpraša ali bi želel resetirati tutorial sporočila.

 

Ker sem vmes probal slučajno z miško in na pipkovnici "free view" in mogoče potem primerjal. Ti pa ne veš koliko lažje je, ker nisi probal :D Full mi je zajebano kaj nacilat, če mimo sovražnika ponavadi klikam in moram zelo paziti, da sem direkt na njem in popravljati kurzor.

 

Nič zgodbe nisem skipal, to se mi zdi kul. Preglednost mi je problem, največji pa potezni boj. Ampak saj sem šele prišel s prvega dela kjer moraš pobegniti in v drugem delu pobral ven iz portala nekega novega kompanjona, potem pa sejval in končal za danes. Že oni prvi trije "mali možgani" so me jebali na poti tam, ker so mi ubili edinega kompanjona, jaz pa nisem mel pojma kako jo naj dvignem in preprečim, da jo spet ubije. Sem potem loadal in šel še enkrat. F5 pritiskam ko butec.

 

Res nisem zaznal tutoriala. Ko je bil prvi boj ni blo nič od nič. Samo par krat sem videl, da je pisalo neke osnovne tipse kako prideš v invetnar, preberi knjigo v inventarju,... ne znam na kontroler faking izbrati, da mi kompanjoni sledijo. Pritisnem L2 in označim party (kvadratek) in kao je... pa grem naprej on pa stojijo. Potem pa spet preklopim na tipkovnico in kliknem TAB pa kliknem gumb, da grejo vsi za mano.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

:avadodo:

The more you know.jpg

 

Jaz sem vedel samo za to, da lahko med stvarmi, ki so blizu preklapljaš z d-padom levo ali desno. @tomazek to bi ti znalo tudi priti prav.

 

To za D-pad sem videl med tipsi. Ampak majke mi, da ravno na tisti mizi, ki sem jo omenjal (je bila tablica, skrinja in neka verižica) ni blo te možnosti in sem pritiskal D-pad pa ni blo nič, saj drugače je ponavadi oznaka, ko lahko uporabiš D-pad, tu je ni blo.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 6 minutami:

sej niti ne vem ali je bil kak tutorial. Js sm po kakih 5h igranja ugotovil da imam še bonus action. Pa mal sm rabu da sem dojel kaj dela short rest in long rest. Na začetku ko nimaš 3 companionov in si mal zgubljen je bilo še najtežje. Še zdaj včas pojma nimam zakaj nimam actiona kda :D

 

Hehe, jaz sem bonus action hitro odkril. Ampak se mi je s prvima dvema likoma zdel itak precej neuporaben (jump, push...). Bomo vidli jutri, ki sem dobil še tretjega in level 2 smo šli.

Povezava do prispevka

A Shadowheart in Lae'zel si rešil?

Drugače, na začetku lahko rekrutiraš une možgane s katerimi imaš debato. Če jih uspešno ekstrakraš, so potem tvoj familiar do konca stopnje na ladji (zaradi takih malenkosti mi je res svetovna igra). :D

Tko da lahko pol un zadnji boj, kjer moraš doseči konzolo za upravljanje ladje, fightaš s 4 liki. :D

 

Na splošno se da veliko bojem enostavno izogniti z dialogom, ali pa vsaj zelo olajšati s pravilnimi odločitvami.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

A Shadowheart in Lae'zel si rešil?

Drugače, na začetku lahko rekrutiraš une možgane s katerimi imaš debato. Če jih uspešno ekstrakraš, so potem tvoj familiar do konca stopnje na ladji (zaradi takih malenkosti mi je res svetovna igra). :D

Tko da lahko pol un zadnji boj, kjer moraš doseči konzolo za upravljanje ladje, fightaš s 4 liki. :D

 

Na splošno se da veliko bojem enostavno izogniti z dialogom, ali pa vsaj zelo olajšati s pravilnimi odločitvami.

 

Jaz igram Astariona. Rešil sem ono s kupole v ladji, ki mi je ostala tudi sedaj, ko sem prišel ven do morja. Lae'zel (al kak že) je izginila zaenkrat. Potem sem šel tam nekje gor mimo divje dvinje in je bil nek portal pa sem ven potegnil enega wizzarda (ne vem imena), tu sem sejval potem za danes po 3 urah.

 

Na ladji so se borili eni "možgani" ob meni. Jaz sem se prvo boril s vsemi, ker nisem vedel, da lahko samo spizdim. Ubil sem vse razen dveh, ki sta potem prišla od nekod zadaj, pred njima sem  bežal do konzole in komaj tako ugotovil, da jima lahko spizdim in ne rabim vseh pobit prej. Probleme je delal en ogromen, ki se je boril s tem, ki ima hobotnico iz gobca. Komaj smo ga ubili in sem moral ponavljati boj. Potem, ko smo pobegnili, sem komaj pomislil, da ga mogoče niti ne bi rabil ubiti.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

Jaz igram Astariona. Rešil sem ono s kupole v ladji, ki mi je ostala tudi sedaj, ko sem prišel ven do morja. Lae'zel (al kak že) je izginila zaenkrat. Potem sem šel tam nekje gor mimo divje dvinje in je bil nek portal pa sem ven potegnil enega wizzarda (ne vem imena), tu sem sejval potem za danes po 3 urah.

 

Na ladji so se borili eni "možgani" ob meni. Jaz sem se prvo boril s vsemi, ker nisem vedel, da lahko samo spizdim. Ubil sem vse razen dveh, ki sta potem prišla od nekod zadaj, pred njima sem  bežal do konzole in komaj tako ugotovil, da jima lahko spizdim in ne rabim vseh pobit prej. Probleme je delal en ogromen, ki se je boril s tem, ki ima hobotnico iz gobca. Komaj smo ga ubili in sem moral ponavljati boj. Potem, ko smo pobegnili, sem komaj pomislil, da ga mogoče niti ne bi rabil ubiti.

Haha, tip prefukal hudičevca na ladji in se čudi, da je boj težaven... :avadodo:

Menda ti dropne dober loot (nek hud meč in armor).

Ja, tam je mišljeno, da samo spizdiš mimo in pobiješ une low health mobe.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Haha, tip prefukal hudičevca na ladji in se čudi, da je boj težaven... :avadodo:

Menda ti dropne dober loot (nek hud meč in armor).

Ja, tam je mišljeno, da samo spizdiš mimo in pobiješ une low health mobe.

 

A torej res ni blo potrebno... Nek greatsword, ki sem ga pobral z enim ženskim likom. V enem inventarju mi ga kaže, ko grem tja za prenašat inventar med karakterji pa kaže, da ona nima nič. Tam, ko je njihov inventar en nad drugim...pa mi ga kaže, ampak nisem mogel prenest. Moram jutri preverit to.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 20 minutami:

Moj plan je zakorakati v Goblins Camp kot goblin in videti kaj bo. Problem je, da imam samo en character s tem spellom in ne vem kako se bo obnesla solo misija. :D

 

Fak, kako dobra je ta igra no. :D

Mislim da nima veze ker sem hodil skozi kamp kot Drow s celo ekipo in so me vsi spoštovali ali pa se me bali :D. Drugače imaš tud iteme s tem spellom.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

@tomazekEvo, glej, takole izgleda napredna strategija pri BG3. Spodaj so bili 4 nasprotniki.

 

Tisto spodaj je bilo že vse razlito in povezano in si samo opazil?

 

Se še učim, ampak igram naprej. Naredil sem tisto prvo "grobnico" in končal za danes, ker grem zdaj ven. Prišel sem v nek kamp (kjer smo zunaj premagali gobline), ampak na tej točki sejval in zaključil. Nikoli še nisem bil v svojem kampu, samo 2 kratka počitka sem naredil. To moram zdaj prvo, da pogledam kako in kaj...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Tisto spodaj je bilo že vse razlito in povezano in si samo opazil?

 

Se še učim, ampak igram naprej. Naredil sem tisto prvo "grobnico" in končal za danes, ker grem zdaj ven. Prišel sem v nek kamp (kjer smo zunaj premagali gobline), ampak na tej točki sejval in zaključil. Nikoli še nisem bil v svojem kampu, samo 2 kratka počitka sem naredil. To moram zdaj prvo, da pogledam kako in kaj...

Ne, sploh nisem vedel, da se bo to zgodilo. Sem že zadnjič rekel, da sem največji les za uporabljanje okolice sebi v korist. Ciljal sem šefico mercenary kampa, pa je tipica stala ravno zraven fire barrella, ki je triggeral verižno reakcijo of doom. :D

 

Z dolgim spanjem si nafilaš porabljene special slote (spelli in podobne unikatne lastnosti likov - Astarion mislim, da nima nič od tega in lahko šopa dalje brez restanja). Poleg tega se ti v kampu triggerajo dialogi za party memberje (romancanje, odklepaš njihove side queste, etc.).

Drugače pa ne smeš preveč zlorabljati kampa, ker te igra ne čaka. Določeni dogodki so tempirani. Če čakaš predolgo za nek quest, se ti lahko zaklene. Recimo, da moraš nekoga rešiti, vmes pa ga ubijejo ugrabitelji, ker si preveč zavlačeval. Spanje v kampu premika čas dalje.

Men je to dokaj nor koncept, ker sem bil vedno navajen, da rešujem svet pred impending doom, ampak ni panike, če prej 50 ur nabiram rožice in pomagam starkam deliverati špecerijo. Tukaj je malo bolj resna situacija. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Z dolgim spanjem si nafilaš porabljene special slote (spelli in podobne unikatne lastnosti likov - Astarion mislim, da nima nič od tega in lahko šopa dalje brez restanja). Poleg tega se ti v kampu triggerajo dialogi za party memberje (romancanje, odklepaš njihove side queste, etc.).

 

Mogoče ne razumem koncepta dolgega počivanja... Ja, jaz imam Astariona, ki tega ne potrebuje. Kaj pa ostali v partyu? Saj v dveh zaporednih borbah, ki sem jih imel, nisem v drugi z ostalimi več mogel uporabljati spelov.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 43 minutami:

Mogoče ne razumem koncepta dolgega počivanja... Ja, jaz imam Astariona, ki tega ne potrebuje. Kaj pa ostali v partyu? Saj v dveh zaporednih borbah, ki sem jih imel, nisem v drugi z ostalimi več mogel uporabljati spelov.

Spelli se ti porabijo, za razliko od akcij in bonus akcij, ki pa se refreshajo na začetku vsakega turna.

Imajo pa liki še druge posebne sposobnosti, ki jih moraš isto filati z dolgim spanjem v kampu. Gale ima recimo en skill, ki mu nafila porabljene spell slote, ko si izven boja (mislim, da to dobi šele pri lvl.3), kot da bi enkrat dolgo spal. Shadowheart ima God's Feat (pozabil kaj to naredi lol - neki buffi za celo druščino se mi zdi). Na splošno ima večina classov neke svoje unikatne zadeve, ki jih moraš filati s spanjem (počivanje ti samo restora health... in polovico spell slotov, če se ne motim?).

Lahko se pa seveda izogibaš spanju dokler ti uspe. Da se premagovati nasprotnike tudi brez consumable zadev, kot vidiš. :D

 

Z Astarionom boš pri lvl.3 dobil dodatno bonus akcijo! Ful močna zadeva.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Tisto spodaj je bilo že vse razlito in povezano in si samo opazil?

 

Kekit pravi da v njegovem primeru ni bilo nastavljeno, ampak environmental dmg je bil v Larianovih špilih res tako svinjsko močan, da v mojih igrah ni bilo nič nenavadnega, če je eden od likov nosil v inventarju 8 sodov s smodnikom in nič drugega :D V BG 3 je sicer precej manjši dmg, ki ga lahko delaš z okoljem, pa tudi špil je lažji in se ti ni treba tok šlepat... ampak res sede kakšen sladek sod v glavo vsake toliko. Plus kle imaš še porivanje folka v prepade in metanje revežev skozi okna, kar je pa tko, najbolj fun dodatek ever :D Dokler do tvojega lika ne spleza random goblin in ti ga porine po štengah, kar se tudi ful dogaja, mamu jim jebem :D

 

Drgač pa eno vprašanje okrog Acta 3, ni neki spoilery. Če bi šel rad zlomit Gortahsa, a se mi splača delat cel tisti subquest za sabotažo tovarne robotov ali ne? Ne da se mi ga delat, oz če sem pošten, moral bi pomagati enemu liku ki je lezbijka, lezbijk pa ne v gricah ne v RL ne maram kej preveč :D

 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 25 minutami:

Haha, a nisi ti že obrnil? XD

Tole je ena od prvih stvari, ki ti jih igra pove v tutorialih. Nautiloid je v plamenih najbrž ravno zaradi te mehanike.

Bonus action "Dip" uporabiš.

V obrambo lahko rečem, da sem nekako tako zgledal med tutorialom.:D

image.jpeg.b87813bea19899dcbddbcd87f1b2f240.jpeg

 

Galko reče pred 15 minutami:

Drgač pa eno vprašanje okrog Acta 3, ni neki spoilery. Če bi šel rad zlomit Gortahsa, a se mi splača delat cel tisti subquest za sabotažo tovarne robotov ali ne? Ne da se mi ga delat, oz če sem pošten, moral bi pomagati enemu liku ki je lezbijka, lezbijk pa ne v gricah ne v RL ne maram kej preveč :D

Spoiler

Ko uničiš tovarno onesposobiš celotne enote teh steel watcherjev, kar pomeni, da ti ostanejo samo ljudje za počistit v palači.

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

@ke_kit kak na kontrolerju dobiš dodatne možnosti za objekte? Nisem zdaj več nič igral, ker nisem doma od kosila... Na miški daš na objekt desni klik in dobiš kup možnosti. Na kontrolerju tega nisem videl. Recimo na leseno kišto ali za sod, da dobiš možnosti move, pick up.... Zdaj mi avtomatski kaže samo open na boxu. 

 

Jaz še vedno lepo raziskujem in hodim okrog s kontrolerjem, ko kaj več časa čaram po inventarju ali pa za zgoraj omenjene zadeve... Pa preklopim na miško. Bi se rad navadil bolj na kontroler. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...