Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 3 minutami:

Po eni strani ljudje zagovarjajo popolno ignoranco ko greš v igrico, bomo že vse odkrili sproti - ker to najbolj doda k vzdušju, po drugi pa na veliko respecajo like:rofl: Mislim da ne vem če obstaja večji immersion killer v frpju, kot je respec lika (razen mogoče, da mi pred zadnjim bossom uleti v hišo skupina črncev in me posili v rit). O lej, zdaj sem 10 ur neumen barbar z dvema sekirama, naslednjo minuto pa inteligenten čarovnik, ki je celo življenje bral knjige na pravni fakulteti. Mislim lol no, odločite se eno ali drugo in imejte vsaj malo konsistence.

 

Sam zagovarjam, da se pred vsakim resnim frpjem pred igranjem prebere o glavnih mehanikah in tipih likov, ki jih lahko igraš. In potem ne respecam lika, razen mogoče da vzamem kak drug spell. Ne pa da iz nekih temnih padlih prisetov delam svetnike in iz zabitih barbarov čarovniške modrece.

Zato igraš pa prvič na random, na filing; ker tolk težek pa špil spet ni, da če si random metal skille, ker ne veš, kaj naredi kaj, da ga ne bi mogel dokončati; ampak verjetno je vsak človek, ki je v lajfu igral igrice, vsaj toliko izobražen v igričarstvu, da ne bo barbarianu dajal točk v random skille, ki nimajo veze s tem, da si močan barbarian ki smasha nasprotnike z golo silo

Povezava do prispevka

No ja vseeno ni tko simpl taka igra za nekoga ki nikol ni igral D&D ruleset iger. Sicer BG3 ima že jebeno poenostavljena pravila napram BG1 ki je bil zame totalni WTF delam narobe da ne zadanem nič in sem dejansko šel brat tist 100 stranski al kok manual da sem sploh skapiral osnove in potem lahko uspešno igral naprej.  Tako da kak nonspoiler beginners guide ne bo škodil.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 minutami:

Po eni strani ljudje zagovarjajo popolno ignoranco ko greš v igrico, bomo že vse odkrili sproti - ker to najbolj doda k vzdušju, po drugi pa na veliko respecajo like:rofl: Mislim da ne vem če obstaja večji immersion killer v frpju, kot je respec lika (razen mogoče, da mi pred zadnjim bossom uleti v hišo skupina črncev in me posili v rit). O lej, zdaj sem 10 ur neumen barbar z dvema sekirama, naslednjo minuto pa inteligenten čarovnik, ki je celo življenje bral knjige na pravni fakulteti. Mislim lol no, odločite se eno ali drugo in imejte vsaj malo konsistence.

 

Sam zagovarjam, da se pred vsakim resnim frpjem pred igranjem prebere o glavnih mehanikah in tipih likov, ki jih lahko igraš. In potem ne respecam lika, razen mogoče da vzamem kak drug spell. Ne pa da iz nekih temnih padlih prisetov delam svetnike in iz zabitih barbarov čarovniške modrece.

tocno to respectanje je isto kot da se rodis moski ampak ker imas majhenga tica se odlocis, da se bos od sedaj naprej poistovetil v zensko.. jebiga ce imas majhnega tica ne mores postat uspesen ricač tičev ampak lahko naprimer.. ne vem, fukas vse zenske v rit.. pac znajdi se.. nestoj respectat ko picka 

Povezava do prispevka

Tudi v From igre ne bi nikoli padel, ker do takrat nisem mel pojma o njenih mehanikah (niti nisem vedel, da moraš/lahko sovražnka lockaš), če ne bi bilo toliko hvaljenja in prigovarjanja na tem forumu, da sem šel še v tretjo ali četrto probat in pogledaj nek video od FigthingCowboya... potem pa postal obseden. Mene spoilerji ne motijo, če mi pripomorejo k temu, da me kaka igra ali zvrst iger pograbi, ki bi je prej bil na prvi pogled beden in se ga sam nikoli ne bi lotil.

 

V From špilih nisem nikoli respecal, šele v NG+, da sprobaš drugačne builde. Ni mi všeč respecanje po navadi. Če bi bilo nujno, pa bi se ga že poslužil.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 11 minutami:

Zato igraš pa prvič na random, na filing; ker tolk težek pa špil spet ni, da če si random metal skille, ker ne veš, kaj naredi kaj, da ga ne bi mogel dokončati; ampak verjetno je vsak človek, ki je v lajfu igral igrice, vsaj toliko izobražen v igričarstvu, da ne bo barbarianu dajal točk v random skille, ki nimajo veze s tem, da si močan barbarian ki smasha nasprotnike z golo silo

 

+111

 

Mislim sej smo na zelo hardcore gaming forumu, ne v Mamice svetujejo in opremljajo FB skupini, ffs. IMO ni enega klele, ki ne ve, da se da Assassin classi čimveč pik v DEX za dobre criticale in loke ter potem še kar ostane v CON, da ima čimveč lajfa. Al pa pri wizardu vse v INT za spelle in v CON za lajf. Ostale malenkosti pa potem lahko fine-tunaš z respecom, ki je itak skoraj takoj na voljo.

 

Sicer pa tudi jaz nisem fan hard respeca, niti protagonista, kaj šele companionov. Ampak špil pač to pusti, tko da vsakemu svoje a ne. Pač če se ti res ponesreči izbira ali pa da ti protagonist res svinjsko ne sede, jebiga, pač zašiliš respec in je to to. Sicer dobiš -9 cm na kurcu, ma glede na statistike itak ne fukaš tko da all good.

 

 

  

drevored reče pred 13 minutami:

evo koncal iz solo tactitan act 1. adamantium forge boss je... zahteval kar nekaj invisibility potionov

extreme respect & eternal glory, to pa je podvig

uredilo bitje Galko
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Faaaak mi greste na kurac s tem elitističnim merjenjem kurcev ter hkratnim pokroviteljskim poniževanjem obenem... Koji te kurac briga kako drugi igrajo igre? In res jebeno dvomim da noben od tistih k ste zdej pametni in vem da ste igral BG1/BG2 itd niste bral takrat priloženih manualov ki so vas za vse večne čase podučili o osnovnih D&D pravilih.

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ne sej jaz se zajenavam oz trollam.. za druge ne vem

 

Itak respectam, ce se da, da optimiziram zadeve.. Da pol ne razmisljam kva bi blo ce bi blo in mije rspect ql opcija, vedno.. skoraj vedno ajde

 

Sam ce pogledas iz avandgardno filozofskega vidika je respect malo woke "them" scena optimizacije lika

 

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 minuto:

Faaaak mi greste na kurac s tem elitističnim merjenjem kurcev ter hkratnim pokroviteljskim poniževanjem obenem... Koji te kurac briga kako drugi igrajo igre? In res jebeno dvomim da noben od tistih k ste zdej pametni in vem da ste igral BG1/BG2 itd niste bral takrat priloženih manualov ki so vas za vse večne čase podučili o osnovnih D&D pravilih.

 

 


To.

 

Meni BG1 ni bil niti blizu prvi dnd špil, pa sem prebral manual 3x preden sem prišel ven iz Candlekeepa. Če ne znaš osnov in konceptov, boš izgubljen, in kaj je point pol, saj ne bo zabavno?

 

Pol v dvojki si že zverziran, ampak imaš pa že na začetku tak level in tolikšno količino spellov, da si spet zmeden. Spet manual in pokaj.
 

Da ne omenjam kak Mask of the Betrayer, tam sem 4 ure samo prvi lik rolal.

 

Sedaj so pa yt videji.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

1 uro, uro pa pol dolgega beginner guida sem pogledal in mi ni jasna niti ena pikica več kot preden sem šel gledat :D Toliko vsega je, da sproti vse pozabljam. Bom šel v tutorial in se pol odločil ali je to vsaj približno zame ali ne. Deluje mi kot veliko preveč managementa, že s samimi gumbi se izgubim. Let's see...

Isto je bilo meni. Določene stvari moraš enostavno preizkusiti sam, da ti postane jasno kako deluje.

Začetek je dokaj brutal, ker je toliko informacij. S časom se naučiš, da je 80% robe balast, ker je toliko razlilčnih pristopov in kombinacij classov in ostalih reči.

Predstavljaj si Elden Ring, kjer imaš kompleksen sistem craftanja, ampak ga niti enkrat ne uporabiš, ker se raje osredotočiš na samo bojevanje. Ali pa melee vs magic.

S časom pol poštekaš vedno več in ti postane vse ful manj zakomplicirano.

 

Zdaj pa bom počasi nehal igrati devil's advocate in te pustil, da sam ugotoviš ali ti bo stvar kul ali ne. :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Zame je bil BG3 prvi tak špil. Nasploh nisem maral poteznega boja, edini tak špil, ki sem ga preigral sta bila prva dva dela Banner sage, pa še to na tablici.

Enostavno mi je čist vse odbijajoče od čakanja na nasprotnika do random procentov, do jeze, ko majster ne zadene pri 90%,... V glavnem en sam glavobol.

 

Začetek BG3 je, ko si na ladji tak WTF jaz igram špil. Naredim si guardiana polorko si rečem, evo bo uletela pa potalala šamarje. Nakar tu ugotovim, da je to drk material.:rofl:

V nadaljevanju pridem do neke ploščadi, ki je poškodovana nad njo pa masiven kamnit blok. Si rečem bom vrgel meč v špago, ta se bo vtrgala in blok bo naredil luknjo v ploščadi. Dejansko se to zgodi. Mindblown. Kekit bi rekel je kliknilo.:D

V nadaljevanju 3/4 nisem vedel kaj delam in kaj sploh so znaki v spodnjem delu ekrana. Špil sem v resnici razumel šele na začetku act3. Govorim predvsem o tem kako delujejo spelli, zakaj se camp uporablja,...

Sedaj, ko sem ga obrnil pa ta post res lepo povzame.

Gatsu reče Dne, 20. 9. 2023 at 9:20:

Ekola po 138 urah sem prišel do konca. Zadnje bitke so čisto razočaranje tbh. Jaz sem imel polne malhe potov, elixirjev, scrollov in cca 12 pomagačev za poklicat potrebe pa po ničemer. Najtežji fight je kar lepo Raphael oz cel njegov brlog ker vmes ne moreš restat in je v enem šusu treba spucat kar precej stvari. Kar se tiče par na

tisoče koncev sta pa tud glede na trofeje samo 2 zares različna. Variacije zaključnih dialogov in scen pa potem sledijo glede na to kdo je preživel itd. Na sredi igre se je zdelo da mi bo tole GOAT, pa je žal ACT3 kar konkreten padec v kvaliteti razen Rapahel House of hope dela. T

 

Spoiler

Na koncu si bitke sledijo eno za drugo, kar mi je s časoma kar malo presedalo.

 

Tole bo v izi moj letošnji GOTY.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

 

B

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 11 minutami:

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

A mogoce B odvisno kaksne volje bo tisti dan, ma ce bo zivcen sigurno A

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 14 minutami:

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

B imo :D

Ipak je notri ful dialogov in če mu bo vse skupaj brezveze (velika verjetnost), ne bo videl smisla v progressanju.

Sem pa izbral B namesto A, ker bo že samo za stvaritev lika porabil vsaj 2 uri. :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 29 minutami:

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

 

E - plus na konc bo vse knjige prebral in naročil pri kekitu fanart

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

What? Kaj ne moreš avtomatski izbrat lika? Nem si štelal nohtov, špičastotst ušes, koničavost brade ipd...

Ja ja, lahko izbiraš tudi med že obstoječimi origin liki, ki so del zgodbe.

Sej v bistvu custom made lik izpade malce smešno, ker je nemi protagonist.

Povezava do prispevka

ma igrica kar dober combat log. gres do sovraga, ga uzges in prestudiras v combat logu kaj se je zgodilo. isto s spelli. ce si sejvas pred level upanjem lahko vse izprobas, ce se ti da loadat.

 

pa eno priporocilo je, da gres na internet in si preberes kaj pri razlicnih (sub)classih dobis kater level. ker pri steatlhy boyu bos moral izbrat med tremi subclassami in je tko neki malega napisano ampak osebno nimam pojma kaj izbrati in me to zelo moti.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 7 urami:

A bo fšeč tomažku al ne to je zdaj vprašanje

 

Ajmo malo stave, koliko ur bo igral:

 

A - igral bo manj kot dve uri

B - igral bo med dvema in petimi urami, ker je igrica zelo hvaljena, se bo trudil, ampak bo vseeno vse pustil v kurac še precej na začetku

C - igrico bo igral kar zajetno število ur (>20), ampak eventualno bo odnehal, ker bo prišla druga igrica ali pa bo mu preveč branja

D - igrico bo končal

E - igrico bo končal in postal mega fan in jo večkrat obrnil 

 

Zaenkrat še drži moja prvotna napoved... 3h01m save.

 

Jutri dopoldan imam še čas in bom verjetno še probal naprej. Ampak mislim, da bo ostalo pri B. Meni je abnormalno slabo igrat na kontroler, svaka vam čast, če vam to ne predtavlja problema. Res bi bla mila majka miš in tipkovnica, ampak sem prelen, da bi se držal na mizo in moram biti zleknje v stol, potem pa ju ne dosežem z roko.

 

Pa na boj ne vem, če se bom navadil. Isusek, isusek ta potezni boj, če si noob. Saj sem marsikdaj raje loadal, ker mi je nek kurac z enim udarcem downal karakter, jaz sem ga z drugim karakterjem dvignil, zgubiš turn in on ga je spet downal... nisem mel pojma kaj naredit. Pa crknil ne vem kolko krat in igram na najlažje. Jaz nimam pojma o poteznem boju. Jaz s vsemi karakterji letim na enega kurca ali pa ga streljam z daljave direkt v napad. S kontrolerjem vse pritiskam narobe. Kak vam je lahko pritisniti RB za meni in potem s palcem right stik izbrati akcijo in hkrati pritisniti X, da izbereš akcijo, če je palec na sticku? Ene 80% sem do zdaj bil v raznih menijih in 20% sem dejansko bil v igri. Fun fact, da sem vse dialoge celo poslušal, ampak mi vse drugo gre preveč na kurac, ker z veseljem hodim okrog in raziskujem pa samo molim boga, da ne trigeram ogabnega poteznega boja.

 

Jutri še probam 2-3 urce, če se mogoče malo privadim tega načina bojevanja, mogoče bom pred spanjem pogledal kak video boja. Kdo je govoril, da je OK tutorial? Jaz do zdaj kaj drugega nisem videl kot to kako se premikam, kako obračam kamero in kako menjam karakterje. V samem boju, ki sem najbolj čakal tutorial ni blo nič od nič - tu si napaden in se znajdi.

 

Evo trudim se :D Ne jamram, ker me boli kurac kaj bo pač bo, itak špila nisem kupil. Je pa mi drugače lepo okolje in skakanje okrog pa to.

 

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 18 minutami:

kontroler :lol:

 

Gapi182 reče pred 15 minutami:

a ne gre z levim stickom enostavno :D? 

 

Kontroler, ja :D Če se ne privadim na njega popolnoma (ker zdaj vmes za ene zadeve preklapljam na M+K) pol nem niti igral, ker ju ne dosežem in se moram non stop naprej vlečt in dvigovat. Je pa pregled nad okolico dosti lažji, priznam.

 

Gapi... lol, nisem sploh probal z levim stickom. Jutri bom :D Itak sem celi zgubljen, ker sploh ne vem kaj klikam in je cela zmeda hehe.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

 

Kontroler, ja :D Če se ne privadim na njega popolnoma (ker zdaj vmes za ene zadeve preklapljam na M+K) pol nem niti igral, ker ju ne dosežem in se moram non stop naprej vlečt in dvigovat. Je pa pregled nad okolico dosti lažji, priznam.

 

Gapi... lol, nisem sploh probal z levim stickom. Jutri bom :D Itak sem celi zgubljen, ker sploh ne vem kaj klikam in je cela zmeda hehe.

mene iskreno najbolj moti premikanje kamere k rabiš zadet nekaj kar je visi iz stropa recimo in se jebeš tam s kontrolerjem. Kar se tiče izbire skillov in tega mi je kar dobro sploh če si daš te potione in scrolle v nek bag. Mi zgleda ubistvu bolj pregledno kot pa na PC kjer vidiš sam direkt 25 skillov spodi in znajdi se. Bi pa vseen rad mel mouse support na ps5ki to je res next level laziness. Tok so oglaševali da podpirata novi konzoli a kurac k mamo ravn 3 igre ki podpirajo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Kontroler, ja :D Če se ne privadim na njega popolnoma (ker zdaj vmes za ene zadeve preklapljam na M+K) pol nem niti igral, ker ju ne dosežem in se moram non stop naprej vlečt in dvigovat. Je pa pregled nad okolico dosti lažji, priznam.

 

Gapi... lol, nisem sploh probal z levim stickom. Jutri bom :D Itak sem celi zgubljen, ker sploh ne vem kaj klikam in je cela zmeda hehe.

Lol, itak, da uporabiš levi stick. :D

 

Ne vem no, meni je bilo s kontrolerjem ful intuitivno vse skupaj takoj od začetka (razen omenjenih težavic s kamero tu pa tam). Za tole res nisem pričakoval, da bo en od minusov. :D

A spremljaš kej zgodbo, al skipaš?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

To ti je frdamani tutorial. Jaz gledam zakaj sploh nimam gumbov za akcijo kot sem jih videl v posnetkih in priklopim na miško imam gumbe, kontroler nimam... Pol grem iskat v nastavitve, da vidim RB, da odpre izbiro. Tutorial je praktično ne obstoječ. 

Kako neobstoječ? Ne vem, mogoče je na PCju ful drugače kot na PS5, ampak meni je bilo vse precej lepo razloženo tekom igranja. Edino tipsi, ki ti jih vmes ponuja igra mal prehitro izginejo sami od sebe (ampak lahko vedno skočiš v meni in ročno pogledaš, če si kaj zamudil).

Pri drugem skozihodu te celo vpraša ali bi želel resetirati tutorial sporočila.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...