Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Jp jp, Buzdovan skeletorjeve bolečine ima faking level 6 spell gor, in to ZELO dober level 6 spell :D Tista pizdarija scvre absolutno vsakega vse do acta 3, vključno s tvojo celotno ekipo, kar si pa itak že napisal, da si tudi že sprobal :D 

 

 

ke_kit reče pred 7 minutami:

Da se ni za spraviti na celoten kamp, to štekam ajde. :D

 

To sem mislil ja :) bossa se itak da načizati in spizdit na ene 20 različnih načinov :D 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

6x6, ker je v najslabsm primeru 6x1 in ne 4x1. Sam to vids tut na dmg pod min-max. Tak se vsaj men zdi da deluje (nisem bral 🤣

To si mal zabluzil.

Gleda se povprečje, ki ti ga kombinacija kock da, ne pa tisto kar lahko pade v najmanj primerih (6x1 ali 6x6). Gaussova krivulja. Torej "kaj je najbolj verjetno, da bo padlo".

Pri 6d6 je to 18, pri 4d8 pa 14.

V osnovi si izbral pravilno, ampak ne iz pravega razloga.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Prvi gamebreaking bug sem zasledil in to pomoje 5 min pred koncem. 

 

Spoiler

Ko se srecas z mozgancki in zgubis, te Emperor potegne v Astral plane, kjer sem ga zavrnil in se odlocil da raje osvobodim tistega Orpheusa ali karkoli ze je. Manjsi problem je da imam zgleda kadivo na enem izmed likov, ki je v kampu, kamor se na tej tocki ne morem teleportirat. Fajn. 

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Fishboy, ne obupat :) Začetek od Act 1 oziroma to kar opisuješ je daleč najtežji del špila. Opreme nimaš nobene, lajfa nobenega, ful ti ni nič jasno, sovražniki te skoraj vsi ubijejo v dveh turnih.

 

Goblin camp pusti oz probaj priti mimo brez borbe, ker te bodo pri level 4 druščini goblini tako nabrcali v jajca, da boš do konca špila imel dialoge v sopranu. Rajši pejdi naokrog malo in pusti tisto za par levelov več.

 

Povej kerega lika igraš in koga imaš v druščini, pa ti bomo mogoče znali pomagati

Sej to je problem ker nevem kje bi se zbuildal haha.

nekak imam moznost sam moutain pass kjer tud ce mirovno resim, me ob prehodu opozori naj negrem dalje ces da sem prenizek level. Druga pot je pa goblin camp kjer sem uspel vse “taglavne” pobit, zuni pred kampom me pa caka horda goblinov, tko da sem naredil fast travel nekam v vas da sem se izognil.

tretja moznost je pa se nek vodnjal v vasi kjer me caka mati pajek, ki je spet pretezka. 
vse ostale koticke na mapi sem vsaj ko jo gledam ze obiskal :/

imam pa laezel, astarion, karlach pa mage (pozabu ime) v ekipi

uredilo bitje Fish91
Povezava do prispevka

Tetka estiel je obdelana? V tisti goblin vasi so 3 ogri, Lump je taglavn. Ce si se pogovoril z njim, ti je dal rog, da ga poklices v stiski. Ce ti je pretezko kej, ga poklices in pridejo zrihtat situacijo. Drgac mam pa feeling da nisi vsega obdelal, ker za v naslednjo zono so vsaj 4 al 5 prehodi (za katere vem)

Povezava do prispevka
Fish91 reče pred 12 minutami:

Sej to je problem ker nevem kje bi se zbuildal haha.

nekak imam moznost sam moutain pass kjer tud ce mirovno resim, me ob prehodu opozori naj negrem dalje ces da sem prenizek level. Druga pot je pa goblin camp kjer sem uspel vse “taglavne” pobit, zuni pred kampom me pa caka horda goblinov, tko da sem naredil fast travel nekam v vas da sem se izognil.

tretja moznost je pa se nek vodnjal v vasi kjer me caka mati pajek, ki je spet pretezka. 
vse ostale koticke na mapi sem vsaj ko jo gledam ze obiskal :/

imam pa laezel, astarion, karlach pa mage (pozabu ime) v ekipi

Necromancy of Thay si našel? V Blighted Village dobro preglej vse. Predvsem v hiši alchemista.

Pa v vodnjak se lahko spustiš.

Povezava do prispevka

d pomeni Dice.

Prva številka je število kock. Druga pa število stranic kocke.

3d6 = 3 kocke s po šestimi stranicami

 

Verjetnost izida pa dobiš tako, da določiš koliko različnih kombinacij kock potrebujemo, da se zgodi.

Najbolj osnoven primer je 2d6 (Catan varianta).

Verjetnost gre takole:

2 lahko pade le na en način (dA=1+dB=1)

12 lahko pade le na en način (dA=6+dB=6)

3 lahko pade na 2 načina (dA=1+dB=2 ali dA=2+dB=1)

11 lahko pade na 2 načina (dA=5+dB=6 ali dA=6+dB=5)

4 lahko pade na 3 načine (dA=2+dB=2 ali dA=1+dB=3 ali dA=3+dB=1)

10 lahko pade na 3 načine (dA=5+dB=5 ali dA=1+dB=12 ali dA=12+dB=1)

itd do

7, ki lahko pade na največ različnih načinov.

 

V graf obliki dobiš nad izidi (2 3 4 5 6 7 8 9 10 11) Gaussovo krivuljo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

A ni Sunbeam class action od Shadowheart in ni vezan na orožje?

 

Ne, lvl 6 spell je. Torej ga res lahko dobiš preko classa (ampak šele pr lvl 11 smz), itak ma pa kup opreme bound spelle, kot je ta Sunbeam,

 

Kočevc reče pred 2 urama:

Nevem san Lathander ma Sunbeam lvl 6 laser gor. Medtem k ma spear neki moonlight lvl3 pa pevski zbor kresnick

 

Ja, sicer je Shar varianta boljša kot Selune, ampak bom vseen nadaljeval z Blood of Lathander 

 

also, kolk ta špil rabi transmog

zdej mi Shadowheart zgleda kot debil z nekim lesenim ščitom, ker je pač najboljši

a prelepa oprema leži v campu

 

pls dejte že integrirat Steam Workshop, ker se mi res ne da jebat z modi prek Nexusa :D

 

 

pa kok grem 2. run gladko goody 2 shoes monka (pa nekoga v partyu bo treba respeccat v barda). It's hard being this evil and destructive

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 28 minutami:

d pomeni Dice.

Prva številka je število kock. Druga pa število stranic kocke.

3d6 = 3 kocke s po šestimi stranicami

 

Verjetnost izida pa dobiš tako, da določiš koliko različnih kombinacij kock potrebujemo, da se zgodi.

Najbolj osnoven primer je 2d6 (Catan varianta).

Verjetnost gre takole:

2 lahko pade le na en način (dA=1+dB=1)

12 lahko pade le na en način (dA=6+dB=6)

3 lahko pade na 2 načina (dA=1+dB=2 ali dA=2+dB=1)

11 lahko pade na 2 načina (dA=5+dB=6 ali dA=6+dB=5)

4 lahko pade na 3 načine (dA=2+dB=2 ali dA=1+dB=3 ali dA=3+dB=1)

10 lahko pade na 3 načine (dA=5+dB=5 ali dA=1+dB=12 ali dA=12+dB=1)

itd do

7, ki lahko pade na največ različnih načinov.

 

V graf obliki dobiš nad izidi (2 3 4 5 6 7 8 9 10 11) Gaussovo krivuljo.

 

Ne me jebat, da kdo dejansko to računa za orožja? Pa dexterity modifier in pičke materne... Do zdaj sem zvozil brez tega znanja in bom še do konca, pa v drugem skozihodu še enkrat isto :D

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 19 minutami:

Ne me jebat, da kdo dejansko to računa za orožja? Pa dexterity modifier in pičke materne... Do zdaj sem zvozil brez tega znanja in bom še do konca, pa v drugem skozihodu še enkrat isto :D

Lol, saj ne rabiš tega vsakič računati. Dovolj, da poznaš princip in upoštevaš kar sem napisal Kočevcu višje.

Edino kar rabiš vedeti je številko, ki naj bi padla največkrat. Tisto pol jemlješ kot osnovo.

Izračunaš pa takole.

(Najnižni možen izid + najvišji možen izid) / 2

2d6 = (2+12)/2= 7

3d6 = (3+18)/2=10,5

4d4 = (4+16)/2=10

 

Drugače pa kar je rekel Galko. Edino je dobro preveriti obe številki, ne pa samo gledati, če ima ena opcija drugo številko višjo. Meti ene same kocke namreč ne padejo v računanje povprečja, ampak je tam čista verjetnost.

Kaj je bolje, 2d8 ali 1d20? Pri prvi varianti je največja verjetnost, da bo padla 8ka, pri 1d20 pa ne moreš vedeti ali bo 1 ali 20 ali karkoli vmes. Vsak izid ima isto verjetnost. Imaš pa lahko boljši damage, če vržeš več od 8. Ampak to se lahko zgodi tudi pri 2d8.

 

Čez nekaj časa začneš na te kombinacije gledati veliko bolj organsko in delaš vse samo še po občutku.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pa sej čelade lahko skriješ, greš v inventory do čelad, če se ne motim je trikotnik da se skrije (ampak da je še vedno equipped)

 

Edino kar je smotano je to, da vsakič ko ti nekdo ostane v kempu, ima spet gor na glavi

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...