Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 1 uro:

Aja, pa zgodilo se mi je točno tisto česar je Kočevc svaril.

Opravil sem del v Shadowfell in rešil Nightsong (v bistvu sploh ne rabiš opraviti unga lvl30 [PERSUASION] checka, ampak lahko Shadowheart prepričaš brez meta kocke.

Pol sem prišel ven in se spomnil, da sem izpustil soočenje z Z'rell v Moonrise towers. Reloadal sem nazaj na vhod v Shadowfell in se vrnil.

 

Fak, kjera nora predstavitvena scena Ketheric Thorma. A si ti nor? :avadodo: Takole se prikaže jeben Invulnerability! Hight Fantasy Wolverine FTW. :D :avadodo:

 

No, pol sem šele izvedel za Balthazarja in, da dejansko dobiš quest, kjer ga moraš poiskati. Izgubil sem sicer samo kake pol urce igranja, ker sem moral ponoviti samo Fight z Balthazarjem.

Good stuff, res. :wub:

Ena pot, da rešiš Nightsong je tudi, da Shadowheart nima Spear of the night in ko hoče Shadowheart upraviti z  Nightsong nima orožja. Boginja ji da neko pridigo kak nesposobna je ali kaj že. Nightsong pa cela srečna, da je rešena čeprav namen je bil drugačen :D  

 

Thorm je meni eden boljših fajtov v igri. Tudi JK Simmons mu je posodil glas. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

sem prestavil v BG3 topick

 

Čamir, carska odločitev za BG1, OGROMEN support. Boš videl kako mega ghetto naslov je u bistvu, ko boš prvih 75% špila igral največjega scuma pod soncem, ki ima solzne oči od sreče če mu kdo ponudi kos kruha, reševal boš pa izjemno epski glavni quest, ki se ga ne bi sramoval sam Tolkien - ugotavljal boš, kdo v lokalnem rudniku preprečuje kopanje železove rude :D :D 

Včeraj sem pol po postu igral še dve uri (še vedno sem na začetku) in moram reči, da sem zbral super čas za igrat, prav taki jesensko-zimski vibe ima igrica. Sicer povečini še samo lurkam okoli, sprejemam neke queste a la "izgubil sem mošnjo, pls help" in sekam neke podgane in wolfače. Je pa res direkt za ta letni čas ffs, še barve so tako sivo-rjavo sprane, da je res 10/10 :D .

ke_kit reče pred 11 urami:

Sicer se ful strinjam s tem, ampak kljub temu moram priznati, da me pri BG1 in 2 ful moti kako majhni so liki. :D

Je precej nadležno ja, ker če pa preveč poscrollaš, da so liki večji, pa postanejo samo neki razmazani pixel zmazki. Itak sem moral snet Enhanced Edition, ki sem ga kupil na GOG, ki omogoča večjo customizacijo igrice. Sicer probam vedno igrat izvirnik kot tak, ampak majketi da sem za BG preveč hendikepiran, moral sem si font dat na ene 2x povečavo default velikosti, da sploh kaj vidim. 

Aktivist Vanč reče pred 11 urami:

Ejjj, saj jaz tudi že leta in leta ne igram več Call of Duty :D Samo vsega povprek pa tudi več ne morem pograbiti. Izbran okus valjda vedno pomeni, da izbiraš... ne moreš vsega požret in rečt, da si gurman :P

 

Verjamem pa, da je zgodba in vse ostalo lahko precej kul.

Saj se samo hecam prjatu brt. Fora je, da je Baldur's Gate tako cenjena serija, da sem si že milijon let želel iti skozi celo, pač čisto iz osebnega firbca bi rad preigral teh par najbolj znanih in najbolj hvaljenih iger, ne glede na to, kdaj so izšle. In nekako se mi zdi najbolj smiselno Baldurje preigrat zdaj, pred igranjem trojke. Vem, da se zgodba ne navezuje neki za nazaj, ampak vseeno je gotovo kak carski cameo ali sklic na prejšnje dele, tako da boljše preigrat zdaj kot post-BG3. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 minutami:

Saj se samo hecam prjatu brt. Fora je, da je Baldur's Gate tako cenjena serija, da sem si že milijon let želel iti skozi celo, pač čisto iz osebnega firbca bi rad preigral teh par najbolj znanih in najbolj hvaljenih iger, ne glede na to, kdaj so izšle. In nekako se mi zdi najbolj smiselno Baldurje preigrat zdaj, pred igranjem trojke. Vem, da se zgodba ne navezuje neki za nazaj, ampak vseeno je gotovo kak carski cameo ali sklic na prejšnje dele, tako da boljše preigrat zdaj kot post-BG3. 

 

:D Ma saj je verjetno očitno, da se v takih situacijah jaz tudi več ali manj zajebavam. Pač res nimam filinga sam igrati zadev, ki me že stilsko ne potegnejo in potem malo podjebavam tiste, ki imajo to voljo. Saj mi je žal, da me ne potegnejo določene zadeve. Sem pa vseeno vesel, da sem v zadnjem letu nekoliko razširil spekter iger, ki jih lahko igram. Mogoče bom ga kdaj še bolj :) Končno nimam "suše".

Povezava do prispevka

BG1, BG2 In BG2: Throne of Bhaal so must play igre za vse ljubitelje rpgjev in fantazije.
 

Takšnega developmenta iz rando šupka v nekaj epskega je top of the top. Res proper slow burn izkušnja, cela prva igra je le setup, a hkrati en boljših frpjev ever.
Dvojka dvigne stakese in scale na potenco. Predstavljajte si, da je prvo poglavje BG3 mesto Baldur’s gate. To je dvojka, s tem, da je Athkatla tam trikrat večje mesto od BG v BG3. In ni niti približno edina destinacija. Dvojka je po scalu in lokacijah nekajkrat večja od trojke, in tbh meni ima boljši writing, kljub manj opcijam v dialogih. 
 

10/10

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 19 minutami:

BG1, BG2 In BG2: Throne of Bhaal so must play igre za vse ljubitelje rpgjev in fantazije.
 

Takšnega developmenta iz rando šupka v nekaj epskega je top of the top. Res proper slow burn izkušnja, cela prva igra je le setup, a hkrati en boljših frpjev ever.
Dvojka dvigne stakese in scale na potenco. Predstavljajte si, da je prvo poglavje BG3 mesto Baldur’s gate. To je dvojka, s tem, da je Athkatla tam trikrat večje mesto od BG v BG3. In ni niti približno edina destinacija. Dvojka je po scalu in lokacijah nekajkrat večja od trojke, in tbh meni ima boljši writing, kljub manj opcijam v dialogih. 
 

10/10

 

+1 na vse. Men je kljub temu, da je BG 3 genialen špil in letošnji GOTY, BG 1+2+TOB še vedno boljša igrica. Preprosto ima ton, resnost, worldbuilding in vzdušje skozi vsa poglavja, ki ga BG3 ni bil sposoben doseči. BG 3 ima vrhunce, ki so na enakem oz višjem nivoju najboljših momentov v BG 1+2 (npr Raphaelovo domovanje, zadnji fajt z bossom, Shadowheartin quest), ampak pustolovščina kot celota je pa v BG 1+2+TOB boljša, IMO.

 

 

 

Kočevc reče pred 23 minutami:

Slisi se coolsko, upam da remajkajo z dobro grafiko, da se bo dalo igrat

 

Zdele nakažem 1.000 € na za remake BG 1+2+TOB, če bi bla kompetentna ekipa zadaj, in grem spat z nasmeškom na obrazu, ker sem danes storil dobro delo.

Povezava do prispevka

10/10 villain, takih več ne delajo (izjeme, res redke izjeme so ampak jih je malo).

 

Večdimenzionalen, kompleksen, skrivnosten, motiviran, inteligenten in brutalno overpowered. Na kurac mi grejo AAA “evil because evil” badguyi. Ampak zoomer consoomerjem je ideja bilokakšne nianse ali sivine nedojemljiv koncept, tako da imamo kar imamo. Marvel badguys all over.

 

Lahko pa imamo FROM pristop, kjer ne veš če je serija badguyev kere si pobil res villain, ali si villain ti? Kje je moon presence na allignement chartu? Pa Gehrman? A je Ishin villain? Kače v DS1? Sj ne vem lol.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

 

+1 na vse. Men je kljub temu, da je BG 3 genialen špil in letošnji GOTY, BG 1+2+TOB še vedno boljša igrica. Preprosto ima ton, resnost, worldbuilding in vzdušje skozi vsa poglavja, ki ga BG3 ni bil sposoben doseči. BG 3 ima vrhunce, ki so na enakem oz višjem nivoju najboljših momentov v BG 1+2 (npr Raphaelovo domovanje, zadnji fajt z bossom, Shadowheartin quest), ampak pustolovščina kot celota je pa v BG 1+2+TOB boljša, IMO.

 

 

 

 

Zdele nakažem 1.000 € na za remake BG 1+2+TOB, če bi bla kompetentna ekipa zadaj, in grem spat z nasmeškom na obrazu, ker sem danes storil dobro delo.

 

Nekak se strinjam glede tona. ampak tbh je to tud fora D&D edicije in evolucije ki se je zgodila med BG1 (2e) in BG 3 (5e). prejsnje edicije D&Dja niso blo tok goofy kakor je 5e. 5e je dons vec al manj glorified superhero maker. zelo poenostavljen sistem da pridtegne cim vec folka k igranju. 

 

@Hernierze ves kako THAC0 deluje? :lol:

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 20 urami:

Zato me sploh ne skrbi ali bo kak DLC ali ne. Od zdaj naprej sem fan Larian Studios in bom probal preigrati vse kar ponujajo.

 

Js sm pred leti obupal nad D:OS, sam mater da se po tem spravim še 1x

 

Weraziel reče pred 8 urami:

 

samo pravim, Astarion ima tok carskih lajnov, da je škoda njega igrat :D

 

to si sam Stewie Griffin fan :D

 

Kočevc reče pred 5 urami:

Slisi se coolsko, upam da remajkajo z dobro grafiko, da se bo dalo igrat

 

BG3 grafika, ampak brez rotiranja kamere plx

Kok se zgubljam zarad tega 

 

 

Also, počasi se mi bo spipalo. Ful bi rad šel v Shadowfell in zaključu s tem Act 2, ampak nikakor ne dobim tistega Dark Urge questa, da morš ubit Isobel. Ne vem, če nism že 10x dal long rest :(

 

Pa kolebam, a nej si patcham špil. Na eni strani Magic Mirror, na drugi no more toxin exploits :( 

Povezava do prispevka

Dej odjebi trolovat kam drugam @Kočevc (this is a threat)

v špilu in zvrsti, ki je zasnovan za m+kb

 

 

@Weraziel

sej nimam problemov per se

sam težje se mi je orientirati in zapomniti okolico, če ni izometrična perspektiva 

 

na splošno mi je to ful zanimivo, IRL si gladko ful zapomnim prostorsko. Pri 3D igrah sem že skos bl lost, k da se ne bi tvorle te prostorske povezave :D

mi je izometrija veliko ljubša

 

se spomnim npr, GTA2 vedu vsako podrobnost kje je. GTA 3, ki sem ga igral bistveno več, še prvega področja si nisem memoriziral

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Meni je glupo in zajebano tudi premikanje/obračanje kamere na k+m. Je nekoliko lažje, enostavno pa nikakor ne. Mogoče, če bi igral cel čas na k+m bi se bolj navadil, ampak večina igram na gamepad.

 

Sem že nar nekaj krat vsekal po svojem, zavezniku ali kakoih vratih, če sovražnik stoji na čudnem mestu, ker je pomenila razlika milimetrski premik in mi je v večjem delu dalo akcijo na nežel predmed kot pa tisto kar sem želel vsekati.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Dej Kočevc ne teži folku, ker te bomo prefukali

 

Drgač pa sem pustil 4h v BG1, ZELO hookable

image.png.b5a581b6f91a95990d3e8920c7ef9a61.png

Mi je pa ironično na zgornjo debato daleč največji minus, da ne moreš rotirat kamere. Ugotavljat za vsako hišo, kje ima vhod, ki ga kamera ne vidi ... argh

 v EE ce stisnes alt ali tab al eno izmed teh tipk se ti highlita vse kar je interactable, tudi vrata in podobno. 

uredilo bitje Niblonian
.
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...