Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Weraziel reče pred 5 urami:

 

berba en dan o temu da ne igra iger zarad izziva

 

drug dan že "na easy ni izziva"

 

 

boš pokazal, kje sem omenil kak izziv

ker med tem, da lahko facerollam al pa se z ritjo drsam po tipkovnici pa vse pada

in izzivom na drugi strani

je še kar precej razlike :D

 

in guess what, na balanced je še vedno zelo lahko 

če pa ne bi kupa itemov prodal vendorjem (ki jih ni več), pa bi bilo sploh

 

Weraziel reče pred 5 urami:

 

BG3 moraš imeti čas, za Diablo je pa vseeno a igraš 20 minut al 2 uri

 

This, če nimam vsaj 2 ur cajta, ne upam zalavfat

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Jaz samo mislim da malo pretiravaš glede "kaj pomeni izziv". Tebi očitno CRPGji ležijo in to je super, je nekaj folka (ajde niso ful gamerji, ampak probajo kej igrat na vsake neki cajta) k jim je BG3 težek na easy in sem jim rekel naj požrejo ponos in pogledajo kak youtube video, pa se kljub temu še lovijo.

 

Jaz te ne bom silil, da igraš FromSoft igre ali pa DeadSpace. Niti ne bi rekel, da so FS igre pretirano težke (še najbolj BB in Sekiro, to itak, sem pa videl že te).

 

Jaz sem imel MP igre na voljo da sem imel izziv, drugače sem pa v Singleplayer igrah tudi bolj igral zaradi eskapizma kakor pa izziva. Zdej se je spremenilo samo to, da sem postal bolj vešč še v čemu drugemu kot shooterjih in neki baby težavnosti niso več zabavne, tako kot si to ugotovil ti pri BG3. Jaz bom Halo igral na Legendary zato ker sta pojma "zabavno" in "izziv" dovolj zbalansirano. Za driving games zih ne bom igral na hard :D

 

Tudi pri FS igrah vedno probam čimbolj zvežbat lik, da mi je lažje, eni modeli pa obračajo to na lvl1 in se imajo isto fajn. Pač najdš si svoj sweet spot in ga furaš. Me pa ful zanima kako bi ti blo špilat kerga od onih omenjenih horror cinematičnih beštij, npr. Re4 Remake ali pa Dead Space 1&2. A sploh imaš zanimanje špilat karkoli veze s horrorjem? Takrat sem predlagal da se igra nekaj kar ti ni "domače" zato ker se glavni srž horrorja še bolj prime :D

Povezava do prispevka

Fak... jaz igri kljub izjemni nadcarskosti najverjetneje ne bom mogel dal glasu za GOTY. Enostavno sem preveč nervozen zraven in se ne morem popolnoma vklopit in samo uživat. Čist preveč krat sem totalno overwhelmed, me pograbi panika in izklopim. Evo, imam čas igrat... in grem v igro, igram dobro uro in pridem v lower city. Odpre milijon novih markerjev, vstopim nekje v podzemlje (sewers), hodim okrog... ni mu videti ne konca ne kraja, spet pridem v eno ogromno območje in level up. Samo sejvam in vgasnem vse skup dol. Pograbi me panika, ko pride do preveč vsega! Damn! To bi res nekako moral izklopiti  glavi in samo uživati, ne pa zapaničariti kam zdaj, kaj naj naredim prej ipd. fore. Elden RIng je ogromna igra in nikoli nisem imel občutka, da ne vem česar bi se lotil. To mi je menda prvič v življenju zdaj v BG3.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Jaz sploh ne gledam markerjev, ker večino questov moraš itak sam najdt in mi je lažje tako igrat, če pa vidim, da sem bliz markerja se pa potem odločim, a je čas da nadaljujem nek quest ali naj ga preskočim zaenkrat. Štekam pa kako ti je lahko mesto overwhelming, meni je bil na začetku, potem pa ugotoviš da sploh ni tok velko.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

Elden RIng je ogromna igra in nikoli nisem imel občutka, da ne vem česar bi se lotil. To mi je menda prvič v življenju zdaj v BG3.


ja k Elden Ring je skrival velikost mape, ko se je 3x povecala al kolkrat in na konc tisto kar se je zdelo prej veliko, je bila samo petina mape

 

 

pa ce pomisls, k mal razisces novo veliko obmocje v bg3, se ti pol k je raziskano sploh ne zdi vec veliko 😃

Povezava do prispevka

še en problem zna bit da se nekateri mogoče ne znate dovolj uživet

pri BG3 jaz nič ne razmišljam, samo igram, plus večino lokacij skozi špil (rečmo 60%), obiščeš samo enkrat, temu rečem good game design

 

pri Elden Ring je pa čisto drugačen gameplay loop in je druga dinamika, tam sem nekatere lokacije obiskal večkrat, ker sem zih kej falil v prvo

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 47 minutami:

še en problem zna bit da se nekateri mogoče ne znate dovolj uživet

pri BG3 jaz nič ne razmišljam, samo igram, plus večino lokacij skozi špil (rečmo 60%), obiščeš samo enkrat, temu rečem good game design

 

pri Elden Ring je pa čisto drugačen gameplay loop in je druga dinamika, tam sem nekatere lokacije obiskal večkrat, ker sem zih kej falil v prvo

 

Ma ja igra je mišljena za več skozihodov. Ne smeš se preveč obremenjevati s questi. Veliko jih je tak samo za število in je res brezvezen quest z ničvredno nagrado. Kot free the artist. Za njega je pa res blo škoda časa.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

pa ce pomisls, k mal razisces novo veliko obmocje v bg3, se ti pol k je raziskano sploh ne zdi vec veliko 😃

 

To je tudi res. Ampak sedaj v mestu grem praktično do vsakega, ker nikoli ne veš kdo je pomemben in kdo ne in pri nekaterih sploh ne dobiš odziva, pri nekaterih nek nepomemben cha, pri nekaterih pa quest. In vsako novo ombočje spet daje kup novih zadev. Saj pravim, da je zadeva odlična in fascinantna. Jaz imam problem v glavi :D Namesto, da bi užival, se obremenjujem s takimi zadevami. Še vedno braskam po skoraj vseh kantah in sodih, čeprav brez pomena, ker zadev ne uporabljam. Enostavno mi ne da mira, da ne bi pogledal noter. Potem pa mi dojadi in vgasnem čez čas. Užival bi kot prasec v blatu v celotni igri, če bi lahko izključil te zadeve v svoji glavi.

 

Drugače pa te je v ER tudi vrglo nekam v božjo mater in si videl velikost mape. V tem ne vidim velike razlike. Tudi tu se mi zdi podobno. S tem, da tam pač nisi imel na vsakem koraku nekoga s katerim bi lahko imel interakcijo (razen, da ga ubiješ).

 

To kar omenjata zgoraj, jaz se veliko preveč ubadam s tem, da bom kaj zamudil. Pa ne znam tega spregledati in pozabiti ter se sprostiti. Non stop sem živčen in napet namesto čilll....

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

@Aktivist Vanč v bistvu zveni, kot da ti bodo vsi prihodnji runi dosti boljši, ker mogoče ne boš mel več te potrebe, ko boš za večino zate pomembnih stvari vedel, kje so :D

 

Po moje ziher. To me jebe sedaj v prvo. Pa me tudi ne bi smelo, ker je plan iti večkrat in si razumsko govorim, da boš pač videl nekaj potem kasneje v drugo... pa si vseeno ne morem pomagati, da se ne bi obremenjeval. Škoda, ker bi lahko dosti bolj užival in bil sproščen že sedaj. Ko se zavedaš, da nekaj ne delaš prav in si vseeno ne moreš pomagati :hmm:

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

sej to je tko k js, k se ne morm lotit RPG špila, brez da ne bi že vnaprej na polno preverjal builde in iteme (ter kje jih dobiti) :D

 

nazadnje Witcher 3, sem mel build in bodočo opremo določeno, še preden sem prvič pognal špil

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 19 minutami:

 

To je tudi res. Ampak sedaj v mestu grem praktično do vsakega, ker nikoli ne veš kdo je pomemben in kdo ne in pri nekaterih sploh ne dobiš odziva, pri nekaterih nek nepomemben cha, pri nekaterih pa quest. In vsako novo ombočje spet daje kup novih zadev. Saj pravim, da je zadeva odlična in fascinantna. Jaz imam problem v glavi :D Namesto, da bi užival, se obremenjujem s takimi zadevami. Še vedno braskam po skoraj vseh kantah in sodih, čeprav brez pomena, ker zadev ne uporabljam. Enostavno mi ne da mira, da ne bi pogledal noter. Potem pa mi dojadi in vgasnem čez čas. Užival bi kot prasec v blatu v celotni igri, če bi lahko izključil te zadeve v svoji glavi.

 

Drugače pa te je v ER tudi vrglo nekam v božjo mater in si videl velikost mape. V tem ne vidim velike razlike. Tudi tu se mi zdi podobno. S tem, da tam pač nisi imel na vsakem koraku nekoga s katerim bi lahko imel interakcijo (razen, da ga ubiješ).

 

To kar omenjata zgoraj, jaz se veliko preveč ubadam s tem, da bom kaj zamudil. Pa ne znam tega spregledati in pozabiti ter se sprostiti. Non stop sem živčen in napet namesto čilll....


ER te vrze nekam v bozju mater, sam pol se ti mapa se enkrat toliko poveca. Plus underground, remember? 🤣

 

 

drgac pa jaz isto igram kot ti, rad bi vse videl kaj nudi igra, zato pac tok dolgo traja da obrnes. Samo v drugem runu bos pa tocno vedel ze kaj je kje, pa kere queste bos sel delat itd. Smo s stomicem in njegovim bratom pognal multiplayer, in smo v eni urci naredl tolk kolkr sm prej v 5urah. Pac ves kje je kaj, kaj te zanima, sam playthrough je drugacn, ker pac drugi liki in stil igranja

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 27 minutami:

To kar omenjata zgoraj, jaz se veliko preveč ubadam s tem, da bom kaj zamudil. Pa ne znam tega spregledati in pozabiti ter se sprostiti. Non stop sem živčen in napet namesto čilll....

Imam isto težavo (FOMO in completionist OCD), s to razliko, da če je igra dobra, ne občutim pritiska ampak željo po še več.

Mene ubije, ko igram neko povprečno zadevo in se silim, ker mi OCD ne da miru. V teh primerih vsaj ne občutim FOMOja in mi celo rata kar odjebati nezanimive queste (samo obrnem kar se da hitro ali celo opustim igranje), če vidim, da so prevelike smeti.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
dzaver reče pred 16 minutami:

Ej zkaj ne morem nikjer v sloveniji kupit tega špila v fizični obliki? :) končno sm se odloču da to sprobam in zdej mi ne preostane drugega kot digital…

 

So dajali tu gor neke linke za naročit z Japonske. Zgleda je samo japonska verzija retail. Jaz tudi nisem vedel tega dokler tukaj nisem videl.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Deskyet reče Dne, 31. 10. 2023 at 9:05:

Ta build je as simple as it gets kar se tiče multiclassanja. :)

Najprej Bard do level 6, kjer dobiš dodaten napad. Vzameš college of swords in dual wielding pri lvl 3. Ranged slashing flourish bo glavna stvar, ki jo uporabljaš.

Fighter do lvl 2. Pri lvl 1 vzameš archery fighting style, level 2 ti da action surge - zarad tega greš v fighter.

Rogue greš do lvl 3, vzameš thief, da dobiš dodaten bonus action, ki ti omogoča da maš dodaten off hand napad (off hand napad vzame bonus action). Rogue ti da še sneak attack, kar je občasno najs in fleksibilnost, ker lahko lahko recimo dashaš z bonus actioni, kar je včasih ključno.

Potem ti ostane še en level. Jaz sem dal v rogue, ker je lvl 4 ability improvement/feat. Sem vzel sharshooter, da lahko vklopim/izklopim +10 damage za ceno -5 na attack metu. Ta dodatni level lahko gre tud kam drugam.

S tem seveda zgubiš kar precej spellov, ampak če imaš wizarda in clerica to ne bo problem. Če uporabiš na orožju kak poison/premaz (pazi da daš na ranged, ne melee, nanese se na tisto kar ti vizualno kaže v rokah), je to dodaten damage vsak napak in napadov maš ogromno. :D

 

Prvi turn je običanjo - 2x slashing flourish (z ranged lahko 2x isto tarčo streljaš), action surge, 2x slashing flourish, bonus attack, bonus attack. Ključne tarče se stopijo.

Action surge in bardic inspirationi, ki jih rabiš za flourishe se ti obnovijo pri short restu. Bard pa ima ability za dodaten short rest. :D Meni se je zdel kar brutalen build.

Sem na lv 5 vceri prsu in zamenjal ja ta build. Se mi zdi da imam še višji dmg in res so mi kul napadi in opcije. Sploh ne vem a rabim wizarda. Bard, karlach, shadowheart in astarion. Trgam hvala ti :D

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 3 urami:

Sem na lv 5 vceri prsu in zamenjal ja ta build. Se mi zdi da imam še višji dmg in res so mi kul napadi in opcije. Sploh ne vem a rabim wizarda. Bard, karlach, shadowheart in astarion. Trgam hvala ti :D

Jaz sem imel Laezel namesto Astariona, ker sem itak jaz delal dex stuff in so bili vsi fajti razen enega na balanced prelahki :D Ampak valda nisem dal na tactician, ker sem power tripal :innocent: Boš videl power spike pri lvl 6, ko dobiš še en napad in potem lvl 8 )torej lvl 2 fighter), ko dobiš action surge in maš brutalen opening turn :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...