Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 25 minutami:

Meni je na začetku deloval, da je sposoben kaj speljat... izkazalo se je, da ni in logična posledica je, da se mu reče na svidenje. Ne pa, da se ga drži za vsako ceno kot do delajo nekateri. Nothing to see here, move along...

 

 

Vprašanje ali sploh obstaja človek, ki je zraven zdravstvenega, farmacevtskega, zavarovalniškega lobija zmožen speljati reformo.

Kaj so ga kindali ali je sam odstopil?

Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 15 minutami:

Kaj so ga kindali ali je sam odstopil?

Bil je odstopljen. Čeprav si vsako, ki mu uspe, da za dodatno zavarovanje največ plačajo najnižjih plačani in sproducira 100 miljonsko luknjo, zasluži odstop. Ne vem pa koliko je imel prste zraven Golob in kaj so počeli na ministrstvu za finance. Ideje Levice okoli dodatnega zavarovanja so čista neumnost, ampak da jim pa uspe progresijo, kjer najmanj plačajo najbogatejši, je pa čista komedija. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 12 minutami:

ampak da jim pa uspe progresijo, kjer najmanj plačajo najbogatejši, je pa čista komedija. 

Zdravstveno zavarovanje gre ponavadi v davčno olajšavo v normalnih družbah. Tudi v SLO je bilo do sedaj tako z obveznim. Z dodatnim obveznim bo tudi tako.

 

O čem točno ti pišeš?

O davčni olajšavi ali o čem drugem?

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 14 minutami:

Zdravstveno zavarovanje gre ponavadi v davčno olajšavo v normalnih družbah. Tudi v SLO je bilo do sedaj tako z obveznim. Z dodatnim obveznim bo tudi tako.

 

O čem točno ti pišeš?

O davčni olajšavi ali o čem drugem?

Ja davčna olajšava. Dodatno zdravstveno zavarovanje naj bi bilo luksuz. Tisti, najbolj obdavčeni, ki so sedaj plačevali po 35 iz neto dohodkov, bodo sedaj plačevali manj. Lahko rečeš, lepo, da se enkrat ne udari najbolj po najbolj obdavčenih, ampak so hkrati pridelali minus in za to bo spet treba najti denar. 

 

Janša se mora od smela valit po tleh.

 

Edit: Si upam stavit, da bodo to popravljali, samo se pa vidi intelektualni domet ministrov, svetovalcev in poslancev, da so poštempljali to. 

https://n1info.si/novice/slovenija/presenecenje-z-ukinitvijo-dopolnilnega-zavarovanja-bogati-na-boljsem-kot-revni/

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 minuto:

He he he...

meni se zdi normalno oz avtomatično da gre OBVEZNO dodatno zdr.zavarovanje v olajšavo.

Povej to poslancem, ki so ravno glasovali, da se nekatere najrevnejše prisili, da plačajo ekstra 35 evrov, ki jih prej prostovoljno niso, najbolje plačanimi se da pa popust. Ampak, hej, zavarovalnicam se bo pa odvzelo dobiček! To je še entak ekstra 600 evrov za sodnike umotvor, ki ga ni nihče premislil. 

Povezava do prispevka

glede na to, da bo del obveznega, hopefully res

to bi bil tko edini smisel ukinitve, drugače je popolnoma brezvezna

 

drgač pa očitno vidva še vedno ne ločita med dopolnilnim in dodatnim, čeprav je bilo že večkrat razjasnjeno.

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 22 minutami:

glede na to, da bo del obveznega, hopefully res

to bi bil tko edini smisel ukinitve, drugače je popolnoma brezvezna

 

drgač pa očitno vidva še vedno ne ločita med dopolnilnim in dodatnim, čeprav je bilo že večkrat razjasnjeno.

Maj ja, dvomim, da je kdo mislil, da govorim o tistem, ki ga plačaš zato, da imaš popust na nove zobe. 

 

Povej mi, te pri tem šmornu moti edino moje mešanje izrazov? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Janša je tukaj izpeljal mojstrsko potezo z interpelacijo. Niso mogli dopustit da pride do interpelacije, ker takega nesposobneža je res težko zagovarjat, da bi lastni glasovali proti njemu pa tudi ni ane, ker bi si nastavili ogledalo. Se pravi niso imeli druge možnosti kot odstop. Me zanima koga bodo sedaj našli za ministra, mogoče pa Tino Gaber kaj pa veš, manj kot je Bešič naredil itak ne more.

Povezava do prispevka

Jenull vsaj tolče po enih in drugih.

 

Tko da props za to.

 

Nisem vedel da je Svetlana Makarovič primerjala Goloba s štromarjem.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/provokacija-ali-satira-golob-dobil-svojo-pesem-stromar.html

 

Nič upat na najboljše, bo pa za postaviti spomenik tistemu/i, ki kolikor toliko spodobno reši(če ga bo) zdravstvo.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Mene bi kap od veselja, da bi vsaj razširili govorice, da bo Jenul novi minister. To bi bilo priceless...ampak je to žal neverjetno :(

Mene tudi. To bi bilo res fanj

 

Vsaj v eni zadevi se strinjva :)

Ampak jaz ne živim v Sloveniji. To bi bilo res super. Tudi Keber bi lahko bil - sicer je star ampak ne tolk

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
ana reče pred 39 minutami:

Maj ja, dvomim, da je kdo mislil, da govorim o tistem, ki ga plačaš zato, da imaš popust na nove zobe. 

 

Povej mi, te pri tem šmornu moti edino moje mešanje izrazov? 

 

dodatno je v Sloveniji bolj zato, da takoj prideš na vrsto in imaš krite storitve pri zasebnikih ;)

 

drgač pa ni edino ne, sej sem napisal, da je ukinitev dopolnilnega imo nesmiselna, če v obvezno ne pretvori progresivno 

neki ne gre tej vladi bit levi 

Povezava do prispevka

Tako je. Napokon - šparat bo treba. Me zanima če mesečnik že preračunava kolk od 30.000 stanovanj jim bo ratal spacat.

 

https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/za-dosego-ciljev-se-bo-treba-enkaterim-samoumevnim-stvarem-odpovedati.html

 

Medtem pa levi ekstremizem.

 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-ljubljani-policista-podrli-na-tla-in-ga-zaceli-pretepati.html

 

Ampak all good. Sam da ni desnega ekstremizma, pa so rožice, sonček, golobčki in ples.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 13 minutami:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-ljubljani-policista-podrli-na-tla-in-ga-zaceli-pretepati.html

 

Ampak all good. Sam da ni desnega ekstremizma, pa so rožice, sonček, golobčki in ples.

 

 

ACAB antifa so debili istega nivoja kot rumeni jopiči, scutum fidei in druščina. Skupaj s štajersko vardo bi jih bilo najbolje nastaniti skupaj v kakšno bivšo vojašnico za en teden, pa naj se dokažejo

 

Ne vem pa zakaj misliš, da je all good. Mediji so - tako izgleda - čisto korektno pokrili dogodek in obsodili dogajanje. V nasprotju z recimo poročanjem SDS medijskega ustroja pri rumenih jopičih. To je recimo bistvena razlika med strankarskimi trobili in kolikor tolikor neodvisnimi mediji. 

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ko rumeni jopiči popoldne galamijo po kongrescu, novinarji tam dežurajo in je vse skp že pri večernih poročilih. Poleg nekaj tedenskega vlačenja po novicah, socialnih medijih in ostalem pranju. Pri antifa klovnih pa traja tri dni da pride novica v javnost in to je to, fertik.

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...