Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

DaddySpankMeHard reče pred 1 uro:

 

Malo spominja na dramo, ko smo prepovedali kajenje v lokalih pa vse napovedi kako bodo propadli zaradi tega. 

Sploh to o svoboščinah brez da kdo pove o katerih je govora. Računanje ur od oka ni neka zaresna pravica. 

Nekateri pišejo, kot da so lastnoročno zadolženi furat te evidence za celo firmo ampak realno, če ti cesto po kateri se furaš na šiht spremenijo iz 50 na 30 ali pa enega od pasov namenijo avtobusom, boš zgubil več časa na koncu dneva kot s štempljanjem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Še enkrat poudarjam. To ni praktični problem, ampak teoretični problem, kjer se država, v imenu manjšine, vmešava v delovanje zasebnega sektorja. Na ta način se odpre wormhole, ki lahko omogoči karkoli : recimo prepoved alkohola zaradi manjšine, ki povzroča prometne nesreče. 

 

To je problem tega zakona. Praktično se za večino ne spremeni nič. Je pa primer nesposobnosti razumevanja pojma države te vlade. (čeprav naj bi šlo za eu direktivo, ne vem kako imajo te stvari urejene v drugih državah) 

https://www.linkedin.com/pulse/ecj-ruling-recording-working-hours-challenge-many-german

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 3 urami:

 

Malo spominja na dramo, ko smo prepovedali kajenje v lokalih pa vse napovedi kako bodo propadli zaradi tega. 

Sploh to o svoboščinah brez da kdo pove o katerih je govora. Računanje ur od oka ni neka zaresna pravica. 

Nekateri pišejo, kot da so lastnoročno zadolženi furat te evidence za celo firmo ampak realno, če ti cesto po kateri se furaš na šiht spremenijo iz 50 na 30 ali pa enega od pasov namenijo avtobusom, boš zgubil več časa na koncu dneva kot s štempljanjem.

Je samo še ena od vrst neumnosti. Kako se naj po vaše štempljajo novinarji? Sploh če recimo spremljajo celodnevno dramo v parlamentu, so nekje na terenu in podobno. Kako se recimo štemplja nek kreativec, ki dela v oglaševanju ali podobnem? Poznam nekoga, ki je, ko se mu je zataknilo pri načrtovanju projekta, šel domov kosit travo. 

 

nekateri tu in Luka Mesec se vedete kot, da je edina vrsta dela manufaktura v 19em stoletju. Prepoved kajenje je pripomogla k boljše zraku v lokalih, to nima nobenih pozitivnih učinkov razen tega, da bodo troli v Levici imeli občutek, da nekaj delajo. Mi imamo štemplanje in/out. Ce bi uvedli stemplanje odmora bi kar nekaj zaposlenih imelo vec kot 30 minut odmora. Ze tako sem jih imela par, ki se niso stempljali zjutraj, ce so bili pozni na delo.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Tu se bom malo prekršil. 

 

Iz filozofskega vidika je ta ukrep fascinanten, ker element nadzora vsili tudi tistim podjetjem, ki so spričo narave dela, omogočali neko svobodo svojim zaposlenim : ki se zavestno niso odločali za štemplanje. Na ta način se vsili kot norma, ki jo bodo sedaj morali "kazensko preganjati", čeprav se jim to, v njihovem zasebnem poslovanju, ne zdi potrebno.

 

To je v bistvu neizbežnost "sistema" in "sistemske ureditve", ki ima nično toleranco do neposlušnosti. Pravzaprav vsiljuje normo, normalizira. Čista izravnava. Podobno, kot je bilo recimo spričo zgodovinskih okoliščin, delo od doma videno kot problematično, ker mu je predsedovala norma, nek predsodek, da se tako ne da. Tako bomo bržkone, spričo te vsiljene normalizacije videli postopno zaostrovanje pogojev prihoda in odhoda na delo tudi pri tistih podjetjih, ki tega zaostrovanje danes še ne podpirajo. Ampak ker se vsiljuje kot norma, ker bo vsaka abnormalizacija te norme na dolgo rok pomenila več dela za tajnice, ... bo verjetno kot posledica te normalizacije prišlo na daljši rok do zaostrenih pogojev pri vseh podjetjih, tudi tistih, ki tega ukrepa danes še ne podpirajo. 

 

(končno se mi je odprlo zakaj sem proti :)

1. Foucault : Nadzorovanje in kaznovanje

2. Agamben : Homo sacer, zbir pisem o covid-19

 

EDIT: končni rezultat bo, da bo neredno prihajanje na delo postalo "preganjana praksa", nespodobnost, nekaj česar se civilizirana družba ne gre - tako kot recimo folk danes prihaja na delo pol ure prej spričo neke ideje, da se tako spodobi (in tega jim delodajalec niti ne šteje v dobro, kaj šele plačam, ampak se tako pričakuje). in samo norci mojega tipa bodo še prevpraševali smiselnost ukrepa. krasni novi svet

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 urami:

Je samo še ena od vrst neumnosti. Kako se naj po vaše štempljajo novinarji? Sploh če recimo spremljajo celodnevno dramo v parlamentu, so nekje na terenu in podobno. Kako se recimo štemplja nek kreativec, ki dela v oglaševanju ali podobnem? Poznam nekoga, ki je, ko se mu je zataknilo pri načrtovanju projekta, šel domov kosit travo. 

 

nekateri tu in Luka Mesec se vedete kot, da je edina vrsta dela manufaktura v 19em stoletju. Prepoved kajenje je pripomogla k boljše zraku v lokalih, to nima nobenih pozitivnih učinkov razen tega, da bodo troli v Levici imeli občutek, da nekaj delajo. Mi imamo štemplanje in/out. Ce bi uvedli stemplanje odmora bi kar nekaj zaposlenih imelo vec kot 30 minut odmora. Ze tako sem jih imela par, ki se niso stempljali zjutraj, ce so bili pozni na delo.  

Uh, če imaš delo na terenu moraš imet potni nalog z nalogo, potjo in trajanjem in si ravno tako "štempljan" oz. se ti ure evidentirajo

to da je odšel domov kosit travo med načrtovanjem projekta (in predvidoma ostal na uri) je (težja) kršitev delovnega razmerja če ne drugega zaradi odgovornosti za poškodbe

evidentiranje delovnega časa je tako zaščita za delavce kot za delodajalce

pizda mi mamo na uri 5 različnih opcij vhodov in izhodov, delo od doma, ročne vnose itd. pa se noben posebno ne joka kaj bo pa zdaj z evidencami ker so pač te v večini urejene - delovni čas je polno evidentiran preko enega ali drugega mehanizma oz. ti če ne prej ob obračunu plač zatežijo da ustrezno zrihtaj

pa nismo ravno manufaktura v 19em stoletju

gerozaver reče pred 9 urami:

Zakaj vodiš evidenco posebej, če se štemplaš :nicjasno:.

 

Tudi pri nas je štemplanje že od 2003 leta in je vse v tem zakonu pokrito.

Sedaj se vodstvo boji, kaj bo, ko kdo kak dan ne bo štemplal odmora? Po zakonu mora delodajalec dokazovat možnost odmora delavcu. Kako? Eni včasih pojedo malico v čajni in odmora niso nikoli zabeležili. Sedaj imamo stroške, da opremimo čajne kuhinje s štemplanjem.

Ker so včasih štemplanja narobna, jih dolocena oseba mora popravit. Nekateri inspektorji di zakon razlagajo  da rabis za vsako tako spremembe pisno dovoljenje dotičnega zaposlenega. To bo veselica pri obračunu plač, ko bodo delavci hodili na firmo podpisovat dovoljenja za spremembo v elek. evidenco.

 

Na gradbišču pa gazda pač napiše delavcem odmore v tabelo vsak dan in delaj dalje miško. Tu se ne bo nič spremenilo.

V trgovini se odštemplajo in gredo nazaj police filat, ker jih niso prej do konca.

 

Povečati bi morali kazni za kršitve, ne pa firmam naprtit birokracijo.

Brezveze je povečevat kazni če ne moreš dat kazni ker ne moreš dokazati odstopa zavedenega od dejanskega stanja ane

če imaš ti dostopno elektronsko evidenco in se folk na njej laže lahko zabiješ kazen, če pa evidenca teoretično obstaja a do nje ne moreš dostopat pa boš kaj točno kaznoval

te fore kako se bojijo gor dol bodo pa pač rešene v sodni praksi - trenutna je ta da je odmor med delovnim časom zelo ezoterična določba ki jo je praktično nemogoče zahtevat; fiksen odmor je praktično zahtevan samo v situacijah kjer ne moreš imet odmora med delovnimi nalogami aka če si na traku, za vse ostalo se loh bolj al manj jebeš, je bla več kot ena sodba vrhovnega sodišča na to temo

Povezava do prispevka

image.thumb.png.c680efdd35faf4b96d24f1847997547b.png

 

Jebeš to štemplanje. Dogaja se nam privatizacija javnega zdravstva. Tukaj lahko podprete zakon, ki so ga pripravili na Glas ljudstva in naslavlja akutne probleme. 

https://resimojavnozdravstvo.si/

 

Zdravstvo res ni sexy tema za pogovor in pametovanje, ampak je še kako pomembna. Priporočam tudi ogled tega videa, ki zadevo lepo povzame:
 

uredilo bitje Elessar
Povezava do prispevka
Elessar reče pred 22 minutami:

image.thumb.png.c680efdd35faf4b96d24f1847997547b.png

 

Jebeš to štemplanje. Dogaja se nam privatizacija javnega zdravstva. Tukaj lahko podprete zakon, ki so ga pripravili na Glas ljudstva in naslavlja akutne probleme. 

https://resimojavnozdravstvo.si/

 

Zdravstvo res ni sexy tema za pogovor in pametovanje, ampak je še kako pomembna. Priporočam tudi ogled tega videa, ki zadevo lepo povzame:
 

tole bolj zgleda kot da nekdo hoče pozornost. kako se bo zagotovilo denar za te spremembe?

 

a se je vam vsem čisto zmešalo? 

 

Družinskim zdravnikom se glavarinski količniki oziroma prag, nad katerim lahko odklanjajo nove paciente, takoj zviša za 10%

Vsi javni zdravstveni zavodi z nedopustno dolgimi čakalnimi dobami morajo pripraviti akcijske načrte za odpravo čakalnih dob, 

 

Prekličejo se vsa obstoječa soglasja za delo zdravnikov zunaj javnega zavoda, 

 

Že tako imamo problem s tem, da nas zdravniki dobesedno izsiljujejo. Vi pa jih pa tako pofukali v rit in pričakovali da kaj? bodo sprejeli vašega kurca?

 

res se mi zdi da živim v fakin neverlandu.

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 3 minutami:

tole bolj zgleda kot da nekdo hoče pozornost.


Ja verjetno je to point vse te akcije. Pozornost. Ne pa želja po spremembi pokvarjenega sistema, ki se tiče nas vseh.
 

fauzo reče pred 5 minutami:

kako se bo zagotovilo denar za te spremembe?

 

Kako pa se zagotovi denar za vojsko? A rabimo vojsko bolj od dobrega zdravstvenega sistema? 

 

fauzo reče pred 7 minutami:

Že tako imamo problem s tem, da nas zdravniki dobesedno izsiljujejo. Vi pa jih pa tako pofukali v rit in pričakovali da kaj? bodo sprejeli vašega kurca?

 

Aja torej bolje je, da MI sprejmemo kurca tistega ki nas dobesedno izsiljuje. Razumem, da je to nekaterim fetiš, meni ni.

Povezava do prispevka
Elessar reče pred 1 minuto:


Ja verjetno je to point vse te akcije. Pozornost. Ne pa želja po spremembi pokvarjenega sistema, ki se tiče nas vseh.
 

 

Kako pa se zagotovi denar za vojsko? A rabimo vojsko bolj od dobrega zdravstvenega sistema? 

 

 

Aja torej bolje je, da MI sprejmemo kurca tistega ki nas dobesedno izsiljuje. Razumem, da je to nekaterim fetiš, meni ni.

Dragi dnevnik. Zmešalo se mi je. In mislil sem, da se je zmešalo vsem drugim. 

Holy fuck. Mislim, oprostite ampak ... a v tej državi sploh še kdo misli? 

 

Kaj se bo zgodilo? Zadeva je enostavno. Gospodje zdravniki bodo šli drugi dan po sprejetju zakona na stavko, kjer bodo izsiljevali boljše pogoje in boljše plače. Seveda se jim bo ugodilo (ker imajo vse pogajalske prednosti), par pa jih bo lepo migriralo. 

 

Te predlogi so nekje tako realni kot da jst predlagam krpanje proračunske luknje z doma natisnjenim denarjem. Res, kot da ljudje sploh več ne pomislijo posledic tega kar se predlaga. Sicer super da nekaj delate, ampak ... c'mon. Tole je na ravni I will build a wall and Mexico will pay for it. 

Povezava do prispevka

In, misliš, da njih to zanima? Že večkrat sem rekel - FIDES je MAFIJA. Zakaj so mafija? Zato ker imajo absolutno pogajalsko prednost. Dobesedno lahko zahtevajo karkoli.  Boli njih kurac, oni so "preobremenjeni". In ko ni denarja za zdravstvo, ga nakazujemo na njihove račune. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

Avstrijski doktorji ne smejo delati več kot 48h na teden v 17 tedenskem povprečju in absolutno ne več kot 60 ur na posamezen teden. V Sloveniji ni redko, da zdravnikom propade dopust, prikoritnim zdravnikom pa ga tudi izplačajo, ker ga ne izrabijo...

 

Nasploh je opletanje s tem številom zdravnikov v top 50 plačanih javnih uslužbencev precej brezpredmetno, če želimo govoriti o sistemski ureditvi plač zdravnikov. Da, 42/50 najbolj plačanih je zdravnikov. To pomeni, da je manj kot 1% zdravnikov v top 50. Nihče pa ne preveri, zakaj so te plače tako visoke. Korupcija je že lahko en vzrok. Vendar je pomembnejši število opravljenih ur. Tudi niso vedno eni in isti zdravniki na tej listi, ampak ko enkrat vsake kvatre ustanova zdravniku poplača nadure za nazaj, pade v teh top 50.

 

Zdravniki smo drugače v kolektivni pogodbi:

 

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2022-01-3310/aneks-k-posebnemu-tarifnemu-delu-kolektivne-pogodbe-za-zdravnike-in-zobozdravnike-v-republiki-sloveniji

https://www.uradni-list.si/files/RS_-2022-139-03402-OB~P001-0000.PDF

 

Pomeni, je najvišja možna bruto plača zdravnika v javnem sektorju za redno delo 5889 evrov bruto 

 

Še disclaimer z moje strani: jaz ne pravim, da so zdravniške plače primerne, prenizke ali previsoke, samo, če se želimo pogovarjati o zdravniških plačah, se moramo pogovarjati v realnih okvirih.

 

Sedaj bo kdo na to porekel, drugje tudi delajo nadure, pa niso plačane. To spet ni vzdržen argument proti zdravniškim plačam. Opravljene nadure morajo biti po zakonu ali izplačane ali koriščene. Če te delodajalec nateguje, se obrni proti njemu, ne proti nekomu, ki mu drug delodajalec izplača zakonsko zagotovljeno... 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 uro:

...

Kaj se bo zgodilo? Zadeva je enostavno. Gospodje zdravniki bodo šli drugi dan po sprejetju zakona na stavko, kjer bodo izsiljevali boljše pogoje in boljše plače. Seveda se jim bo ugodilo (ker imajo vse pogajalske prednosti), par pa jih bo lepo migriralo. 

...

 

Naj grejo. Zdravniške licence, ki je pogoj za opravljanje zdravniškega poklica podeljuje Zdravniška zbornica Slovenije na podlagi Pravilnika o zdravniških licencah, ki sprejet na podlagi Zakona o zdravniških službah -> zakone sprejema parlament . Te licence je treba periodično podaljševat - pogoj za podaljšanje je med drugim tud zbiranje dovoljšnega števila kreditnih točk. Točke zdravniki zbirajo na različne načine, ki so bolj ali manj smiselni. Nekatere možnosti pridobivanja točk so pisanje člankov, uveljavljanje novih ali pa udeleževanje ali prirejanje strokovnih izobraževanj (etc).

 

Pičkin dim bi bil razfukat ta pravilnik, izmetat ven udeleževanje izobraževanj (in jih naredit obvezne, ker je to fundamentalen del zdravnškega poklica) in preprosto vezat nabiranje kreditnih točk za podaljšanje licence na izvedbo ur v javnem zdravstvenem sistemu. Delaš 4 leta 8 urne običajne šihte v zdravstvenem sistemu? Evo tle maš licenco, delaj ti na privat kukr hočeš, ker si oddelal dolg družbi. Boli mene kurac če se furaš z lambotom in ti ga kurbe vlečejo na jahti v San Tropezu - dokler ti ne bo pod častjo tud Micki operirat pruha, ko prideš nazaj. Ti delo v javnem smrdi? No license for you, motherfucker, spizdi v avstrijo če misliš da ti bo tam lepše. Garantiram ti, da veliki večini zdravnikov ni v interesu odfukat v drugo državo, pustit za sabo cel lajf, družino, socialne vezi in bogastvo ki so si ga ustvarli tu in potencial ki ga še majo. Eni bojo šli, valda, samo od tistih že zdej nč nimamo, ker že zdej itak harajo po raznih Bitenc privat klinikah.

Si zaslužijo zdravniki normalne obremenitve, dobro plačo, dobre pogoje dela in socialni status? Seveda. Brez dvoma. Podpiram njihov bolj za boljše pogoje. To, da majo oni dobre pogoje opravljat svojo službo je tud v mojem interesu, ker se posledice tega da mi ne poskrbimo za zdravnike kažejo najprej kot slabo delo na telesih pacientov.

 

I mean, zdravnikom ne zamerim. Borijo se za svoje privilegije. Na oltarju lastnega interesa bodo žrtvoval zdravje naroda, their fucking choice. Lahko se skloniš, razpreš in misliš na anglijo, lahko se pa boriš nazaj. Gor sem ti povedal, kako. Bo pa bolel. Tud narod bo bolel, če bojo šli zdravniki za 2 meseca stavkat. Iz nobene borbe ne prideš brez ran. Zgodovina sindikalnega boja, oz. boja za pravice je prežeta s krvjo.

 

Majkemi privoščim visoke plače zdravnikom. Res jim. Opravljajo noro odgovoren poklic. Ko se pa neha točka borbe za lastne pravice in se gre v pohlep, tako kot je zgornji primer z normativi (edino nisem ziher če v videu primerja glavarinske količnike napram številu ljudi) in ustanavljanji zasebnih družb - je pa treba tud malo pogledat v sebe.

 

Je pa to ena poddtematika ki me že neki časa žre. Eni še kr niste zakapiral, da smo v jebeni vojni, v vojni za naše interese. Solidarni moramo bit do poplavljencev, solidarni moramo bit do islamistov, solidarni moramo bit do afrike, solidarni do zdravnikov, do penzičev, do direktorjev, do kapitala. Bodimo solidarni do ljudi na minimalcu, bodimo solidarni do priseljencev, dejmo bit soidarni do diskriminiranih, solidarni do kulturnikov. Po medijih konstantno že od korone naprej poslušam o tem kako je moj jeben job da podpiram 3/4 slovenije, afrike in bližnjega vzhoda samo zato ker nisem na minimalcu. Zakoni te vlade so solidarni do vseh, samo men življenjski standard konstantno pada. Za moje interese, za interese moje družine, za mojo prihodnost in za mojo varno starost pa vse po vrsti boli kurac. Nekje bo počl, majkemi da bo, in to na podoben način kot v Nemčiji leta '34. Kriva je pa guilt tripping politika ki jo je furala evropa zadnjih 20 - 30 let. Zdej pa vsi pomalem surprise-pikačujajo kako je to možno, da se po celi evropi dviguje (skrajna) desnica. Wonder-fucking-why.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 3 minutami:

 

Naj grejo. Zdravniške licence, ki je pogoj za opravljanje zdravniškega poklica podeljuje Zdravniška zbornica Slovenije na podlagi Pravilnika o zdravniških licencah, ki sprejet na podlagi Zakona o zdravniških službah -> zakone sprejema parlament . Te licence je treba periodično podaljševat - pogoj za podaljšanje je med drugim tud zbiranje dovoljšnega števila kreditnih točk. Točke zdravniki zbirajo na različne načine, ki so bolj ali manj smiselni. Nekatere možnosti pridobivanja točk so pisanje člankov, uveljavljanje novih ali pa udeleževanje ali prirejanje strokovnih izobraževanj (etc).

 

Pičkin dim bi bil razfukat ta pravilnik, izmetat ven udeleževanje izobraževanj (in jih naredit obvezne, ker je to fundamentalen del zdravnškega poklica) in preprosto vezat nabiranje kreditnih točk za podaljšanje licence na izvedbo ur v javnem zdravstvenem sistemu. Delaš 4 leta 8 urne običajne šihte v zdravstvenem sistemu? Evo tle maš licenco, delaj ti na privat kukr hočeš, ker si oddelal dolg družbi. Ti delo v javnem smrdi? No license for you, motherfucker, spizdi v avstrijo če misliš da ti bo tam lepše. Garantiram ti, da veliki večini zdravnikov ni v interesu odfukat v drugo državo, pustit za sabo cel lajf, družino, socialne vezi in bogastvo ki so si ga ustvarli tu in potencial ki ga še majo. Eni bojo šli, valda, samo od tistih že zdej nč nimamo, ker že zdej itak harajo po raznih Bitenc privat klinikah.

Si zaslužijo zdravniki normalne obremenitve, dobro plačo, dobre pogoje dela in socialni status? Seveda. Samo ko pa zarad takih teženj trpi cela država se pa hec jebeno neha.

 

I mean, zdravnikom ne zamerim. Borijo se za svoje privilegije. Na oltarju lastnega interesa bodo žrtvoval zdravje naroda, their fucking choice. Lahko se skloniš, razpreš in misliš na anglijo, lahko se pa boriš nazaj. Gor sem ti povedal, kako. Bo pa bolel. Tud narod bo bolel, če bojo šli zdravniki za 2 meseca stavkat. Iz nobene borbe ne prideš brez ran. Zgodovina sindikalnega boja, oz. boja za pravice je prežeta s krvjo.

 

Je pa to ena poddtematika ki me že neki časa žre. Eni še kr niste zakapiral, da smo v jebeni vojni, v vojni za naše interese. Solidarni moramo bit do poplavljencev, solidarni moramo bit do islamistov, solidarni moramo bit do afrike, solidarni do zdravnikov, do penzičev, do direktorjev, do kapitala. Bodimo solidarni do ljudi na minimalcu, bodimo solidarni do priseljencev, dejmo bit soidarni do diskriminiranih, solidarni do kulturnikov. Po medijih konstantno že od korone naprej poslušam o tem kako je moj jeben job da podpiram 3/4 slovenije, afrike in bližnjega vzhoda samo zato ker nisem na minimalcu. Zakoni te vlade so solidarni do vseh, samo men življenjski standard konstantno pada. Za moje interese, za interese moje družine, za mojo prihodnost in za mojo varno starost pa vse po vrsti boli kurac. Nekje bo počl, majkemi da bo, in to na podoben način kot v Nemčiji leta '34. Kriva je pa guilt tripping politika ki jo je furala evropa zadnjih 20 - 30 let. Zdej pa vsi pomalem surprise-pikačujajo kako je to možno, da se po celi evropi dviguje (skrajna) desnica. Wonder-fucking-why.

Problem koncesionarstva na sekundarnem nivoju je način plačevanja storitev , vendar o tem nihče ne govori. O tem sem enkrat že nakladal v ne vem kateri temi. 

 

Zakaj lahko koncesionar bolje plača zdravnika kot bolnišnica?

 

Poenostavljeno: Ker so nekatere storitve precenjene, druge podcenjene. Koncesionar bo izvajal samo storitve, ki so precenjene. Bolnišnica mora v javno dobro izvajati tudi podcenjene. Koncesionar dobiček pospravi v žep, bolnišnica dobiček preusmeri v storitve, ki nosijo minus.

 

Sploh ni treba omejevati dvoživkarstva in koncesij. Potrebno je samo realno plačevanje storitev, da ne bodo mogli koncesionarji bolje plačevati zdravnikov, pa bo mir...

 

Kdo pa določa cene storitvam? ZZZS... Enough said...

Povezava do prispevka

Se popolnoma strinjam. Glih sem pisal P.S. na zgornji post (ki ga zdaj ne bom, ker bom dal addendum sem):

 

Usrana situacija v zdravstvu ima veliko več razlogov kot samo zdravniški pohlep. Že 20 let je to primarno napajalno korito za milijardo interesov, od zasebnih, do gospodarstva, do politike. Slovensko zdravstvo je peskovnik iz katerega se kanalizira keš ne z lopatkami in kanglcami, ampak z bagri in kamioni. Stvar je precej bolj kompleksna kot samo "muh doctors evil", ampak there is a limit kok tem lahko obdelaš v enem rage napisanem postu.

 

Misliš, da je naključje, da so precenjeni glih tisti posegi, ki jih lahko BP izvajajo popoldanski koncesionarji, da pol zmanjka denarja za resne operacije v javni mreži? Taka situacija je rezultat dobro premišljenega lobiranja in planiranja interesnih skupin, v katero nedvomno spadajo nekateri močni in politično povezani muh evil doctors zdravniki.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka

Jasno je, da nekaj okoli koncesij v Sloveniji  ne deluje. Ne more se podeljevati koncesije samo za lepe zadeve, če hočejo izbirat samo dobičkonosne posege naj gredo na trg in zaračunavajo za storitve. Za koncesije pa mora država postavljal določene pogoje. 

 

Kar se pa tiče tega, sa so zdravniki med najbolje plačanimi v javnem sektorju pa me zanima kdo bi po Jenullu moral biti? Kateri poklic v javnem sektorju ima zahteve po izmenskem delu, vikend delu, 6 let študija (saj je še vedno 6 let?) in še nadaljno specializacijo? Koga bi Jenull v javnem sektorju plačeval več? Funkcionarje na ministrstvu za kulturo? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Ne pomnim naroda ki bi tako hejtal svoje lastne zdravnike, po urgencah pri vas ze capci grozijo dohtarjem. Tukaj v Avstriji sploh ni debate kolk kateri dobi placano, ker druzinski so itako vsi privat folk je le pomembna  dobra storitev in iz lastnih izkusenj lahko recem da je milje boljsa kot v Prcini. Ironicno glede na kolicino zdravstvenega osebja ki vedno vec migrira te bo prevzel bodis slo dohtar ali sestra

 

to je tipicna komunizem logika da je zdravnik tvoja kurva ki mora skociti ko ti pripeljes mal brehavega otroka. hja kmalu jih boste zdravili sami otroska kirurgija se je ze sesula in jih vozite v avstrijo. To bo ocitno tudi praksa za ostalo specializirano kirurgijo a tukaj se placa to gadno.

 

 

Tako da hranite pokrovcke od plastenk, jih boste rabili

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 14 urami:

Brezveze je povečevat kazni če ne moreš dat kazni ker ne moreš dokazati odstopa zavedenega od dejanskega stanja ane

Easy there, še malo pa boš rekel, da je inšpektorat zahteval spremembe pa to ni Lukčeva domislica. 

 

Drugače ti pa veliko o sogovorniku pove že njegov izbor puhlic.

Eni recimo želijo zagotovila, da se zlorabe oz. kršitve ne bodo več dogajale.

Ampak zagotovil, da bo nek zakon izkoreninil neko zadevo ni, ker noben zakon še ni ničesar izkoreninil. Ta namišljen nedosegljivi prag ni noben kriterij za sprejemanje zakonov, če bi bil bi jih nehali sprejemati že dolgo tega nazaj.

Drugim se zdi obveščanje delavca o urah povsem nepotrebna dodatna administrativna obremenitev delodajalca

Samodejno obveščanje je tudi meni odveč, ampak saj lahko rečeš samo zdi se mi odveč. Nekateri se pa raje pretvarjajo, da je ful teško avtomatizirati zadevo pa nekomu stiskati že zbran log ur poleg plačilne liste.

Tretjim, da deli ljudi na prvo in drugorazredne glede na to ali se rabijo štempljati. 

Zakon je pisan za vse, nakar bolj specifični zakoni za različna področja urejajo zadeve naprej. Včasih si na boljšem zaradi njih, včasih na slabšem. Ampak razlika nastane zarad njih, ne tega zakona, predvsem je pa ta razlika tu že od prej, ni ta zakon izumil delitev ljudi.

Pa seveda taki, ki zreducirajo vse kar evidentiranje pokriva na enostavn akt vtikanja kartice in se potem obnašajo, kot da bodo morali ljudje malodane nositi mašino za štempljanje s seboj po terenu. 

Moraš se vprašati kako na dolgo in široko se ti sploh splača razlagati takim, da pretiravajo. Šanse, da bodo rekli uf mogoče pa res pretiravam so mizerne, največ kar lahko upaš je, da se premaknejo na naslednjo puhlico na seznamu. 

 

Elessar reče pred 11 urami:

Ja verjetno je to point vse te akcije. Pozornost. Ne pa želja po spremembi pokvarjenega sistema, ki se tiče nas vseh.

 

Bodi no resen. Če bi se Jenull iskreno zavzemal za karkoli, bi to pomenilo, da mora kup ljudi priznati kako so se motili o njem. 

Bomo kar ostali pri plačanec, ki obstaja, da ovira Janšo/počrpa čimveč sredstev od države. 

Karkoli odstopa od tega je samo krinka, da nas zavede. 

 

debelinko reče pred 9 urami:

Nasploh je opletanje s tem številom zdravnikov v top 50 plačanih javnih uslužbencev precej brezpredmetno, če želimo govoriti o sistemski ureditvi plač zdravnikov. Da, 42/50 najbolj plačanih je zdravnikov. To pomeni, da je manj kot 1% zdravnikov v top 50.

Kok procentov pa ti misliš da se da stlačit v top 50? :rofl:

 

 

 

Skunky Lee reče pred 9 urami:

Naj grejo.

 

Ne samo protestirat, tudi v tujino, če hočejo. 

Že desetletja smo žrtve tega strahu kako nas bodo zapustili, če se ne podredimo. 

Nihče pa nikoli ne pokaže nobenih številk, da bi vedeli ali je utemeljen. 

Zbornica opleta s tem koliko vlog o statusu izda, zamolči pa, da niso vse namenjene selitvi, so tudi za izobraževanja, kongrese itd.

Ko se novinarji končno spravijo ugotavljati koliko zdravnikov je dejansko nehalo plačevati davke pri nas gredo pa v defenzivo, kako to nič ne pove. 

Če bi bil ta problem resničen ne pa teoretičen, bi nas posilili s temi številkami dokler jih ne bi znali na pamet, če nas zbudijo ob polnoči. 

 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 55 minutami:

Če bi bil ta problem resničen ne pa teoretičen, bi nas posilili s temi številkami dokler jih ne bi znali na pamet, če nas zbudijo ob polnoči. 

Torej so ljudje teoretično stali v vrstah za zdravnika. In recimo ženske v Idriji teoretično nimajo ginekologinje. Koliko časa pacienti v Celju čakajo na izvede? Ja zdravstvo se mora reorganizirat samo me močno zanima kako boste izvedli shut up or fuck off strategijo brez, da nastradajo bolniki. 

 

Aja mimogrede, ker se je že število pacientov na zdravnika v VB kazalo. Za nenujne zadeve čakajo ljudje v pobprečju 10 delovnih dni, da pridejo do osebnega zdravnika, bilo je že tudi do 19. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 12 urami:

 

Naj grejo. Zdravniške licence, ki je pogoj za opravljanje zdravniškega poklica podeljuje Zdravniška zbornica Slovenije na podlagi Pravilnika o zdravniških licencah, ki sprejet na podlagi Zakona o zdravniških službah -> zakone sprejema parlament . Te licence je treba periodično podaljševat - pogoj za podaljšanje je med drugim tud zbiranje dovoljšnega števila kreditnih točk. Točke zdravniki zbirajo na različne načine, ki so bolj ali manj smiselni. Nekatere možnosti pridobivanja točk so pisanje člankov, uveljavljanje novih ali pa udeleževanje ali prirejanje strokovnih izobraževanj (etc).

 

Pičkin dim bi bil razfukat ta pravilnik, izmetat ven udeleževanje izobraževanj (in jih naredit obvezne, ker je to fundamentalen del zdravnškega poklica) in preprosto vezat nabiranje kreditnih točk za podaljšanje licence na izvedbo ur v javnem zdravstvenem sistemu. Delaš 4 leta 8 urne običajne šihte v zdravstvenem sistemu? Evo tle maš licenco, delaj ti na privat kukr hočeš, ker si oddelal dolg družbi. Boli mene kurac če se furaš z lambotom in ti ga kurbe vlečejo na jahti v San Tropezu - dokler ti ne bo pod častjo tud Micki operirat pruha, ko prideš nazaj. Ti delo v javnem smrdi? No license for you, motherfucker, spizdi v avstrijo če misliš da ti bo tam lepše. Garantiram ti, da veliki večini zdravnikov ni v interesu odfukat v drugo državo, pustit za sabo cel lajf, družino, socialne vezi in bogastvo ki so si ga ustvarli tu in potencial ki ga še majo. Eni bojo šli, valda, samo od tistih že zdej nč nimamo, ker že zdej itak harajo po raznih Bitenc privat klinikah.

Si zaslužijo zdravniki normalne obremenitve, dobro plačo, dobre pogoje dela in socialni status? Seveda. Brez dvoma. Podpiram njihov bolj za boljše pogoje. To, da majo oni dobre pogoje opravljat svojo službo je tud v mojem interesu, ker se posledice tega da mi ne poskrbimo za zdravnike kažejo najprej kot slabo delo na telesih pacientov.

 

I mean, zdravnikom ne zamerim. Borijo se za svoje privilegije. Na oltarju lastnega interesa bodo žrtvoval zdravje naroda, their fucking choice. Lahko se skloniš, razpreš in misliš na anglijo, lahko se pa boriš nazaj. Gor sem ti povedal, kako. Bo pa bolel. Tud narod bo bolel, če bojo šli zdravniki za 2 meseca stavkat. Iz nobene borbe ne prideš brez ran. Zgodovina sindikalnega boja, oz. boja za pravice je prežeta s krvjo.

 

Majkemi privoščim visoke plače zdravnikom. Res jim. Opravljajo noro odgovoren poklic. Ko se pa neha točka borbe za lastne pravice in se gre v pohlep, tako kot je zgornji primer z normativi (edino nisem ziher če v videu primerja glavarinske količnike napram številu ljudi) in ustanavljanji zasebnih družb - je pa treba tud malo pogledat v sebe.

 

Je pa to ena poddtematika ki me že neki časa žre. Eni še kr niste zakapiral, da smo v jebeni vojni, v vojni za naše interese. Solidarni moramo bit do poplavljencev, solidarni moramo bit do islamistov, solidarni moramo bit do afrike, solidarni do zdravnikov, do penzičev, do direktorjev, do kapitala. Bodimo solidarni do ljudi na minimalcu, bodimo solidarni do priseljencev, dejmo bit soidarni do diskriminiranih, solidarni do kulturnikov. Po medijih konstantno že od korone naprej poslušam o tem kako je moj jeben job da podpiram 3/4 slovenije, afrike in bližnjega vzhoda samo zato ker nisem na minimalcu. Zakoni te vlade so solidarni do vseh, samo men življenjski standard konstantno pada. Za moje interese, za interese moje družine, za mojo prihodnost in za mojo varno starost pa vse po vrsti boli kurac. Nekje bo počl, majkemi da bo, in to na podoben način kot v Nemčiji leta '34. Kriva je pa guilt tripping politika ki jo je furala evropa zadnjih 20 - 30 let. Zdej pa vsi pomalem surprise-pikačujajo kako je to možno, da se po celi evropi dviguje (skrajna) desnica. Wonder-fucking-why.

Pol se pa Jenull zbudi s kurcem v riti. 

 

Seveda, v idealnem svetu bi se jih izgnalo in postavilo jasne meje do kje lahko seže njihova požrešnost. V realnosti je pa pač tako, da dokler bo primanjkovalo zdravnikov, bodo zdravniki imeli absolutni pogajalski primat. Tu ne gre za noben guilt tripping, gre za faktično realnost : zdravnikov primanjkuje. Mi se lahko tu pogovarjamo in strinjamo glede tega, da so šli zdravniki in zbornica predaleč, ampak dokler primanjkuje zdravnikov : jim ne moremo nič. Tu tiči zajec. Ker je luknja v zdravstvu tako velika, si je ne moremo privoščiti še povečevati. Zato imajo zdravniki absolutno pogajalsko prednost.

 

V neki idealni družbi bi zdravniki rekli ... dobro, bomo potrpeli, stisnili, se 5 let vozili z X5 ne s Cayennom: zdravstvo je v kurcu, nam pa nič ne manjka. Ampak NE - FIDES (mafija) strikes again. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...