Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 8 minutami:

potem je brezveze, da sploh obstajajo države, ampak bi vsi bili ena/v eni ekonomsko najmočnejši državi pa mir. Ampak na srečo niso vsi tak hempasti, ste v veliki manjšini.

Ampak podpiramo pa migrante iz Afrike, ali ne?

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 6 urami:

GEbzbbpW0AAbLIy?format=jpg&name=small
vir: Delo

1. “S sistemom [štempljanja], ki ne kaže realnega časa”
2. “pač pa zadosti le zahtevam nove zakonske ureditve”
3. “ni nič narobe”

Zakon pravi, da je treba odmor registrirati, če ga koristiš. Tole zgoraj je zrelo za inšpekcijo, ker gre za potvarjanje evidenc.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

vsi Slovenci, ki so ostali za mejo so bili ekonomsko precej na boljšem. Tako v Ita, kot v VGlandiji. Sedaj to lahko ti zapakiraš kot hočeš.

ampak mi nismo Severna Italija niti Švabe, ti so bili precej bolj razviti tudi pred WW2 in WW1

 

glej južno Italijo, ki je gospodarsko krepko manj razvita kot SLO kljub kapitalizmu

 

objektivno nas je jugokomunizem sploh spravil na gospodarski zemljevid, precej industrije ne bi obstajalo brez tega

 

je pa precej izgubila neka Češkoslovaška, ki je bila tam tam z Avstrijo in delom Nemčije pred WW2, so imeli lastno avtomobilsko industrijo (ajd mogoče so imeli Sudetski Nemci kaj tu prste vmes)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

glej južno Italijo, ki je gospodarsko krepko manj razvita kot SLO kljub kapitalizmu

ma kej, Primorce primerjaš z italjanskimi bosanci & črnogorci? Z lenčurji, ki so po fabriki šli igrat karte namesto na njivo delat. 

 

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

Se strinjam, če poslušaš pričevalce, je bil čisto zlo. Če prebreš, mal bolj med vrsticami zgornji post, boš kolko neumnosti je notri zapisano.

 

V realnosti je pa Komunizem naredil toliko dobrega Sloveniji, da vi tega ne morete niti razumet.

 

 

 

Huda deskreditacija generacijske travme, zaradi takih kot si ti te stvari ne gredo počivat. Ker po tolikih letih tistim redkim, ki se gredo pričevanja še vedno ne verjamejo in jih diskreditirajo. Žrtve in njih potomci imajo pomoje dovolj dober razlog da teh stvari ne pustijo umret - vas, ki kričite da je to daljna zgodovina in da se je takrat pač tako delalo in da itak to nobenega ne briga. Vi ste tisti ki polpretekle zgodovine ne pustiste pokopat svojcem - istočasno pa kaete nanje. Ko bo prišel čas in jim boste prisluhnili, bo čas tudi za narodno spravo.

To je če do takrat ne bo razkol preglobok.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

ampak mi nismo Severna Italija niti Švabe, ti so bili precej bolj razviti tudi pred WW2 in WW1

 

glej južno Italijo, ki je gospodarsko krepko manj razvita kot SLO kljub kapitalizmu

 

objektivno nas je jugokomunizem sploh spravil na gospodarski zemljevid, precej industrije ne bi obstajalo brez tega

 

je pa precej izgubila neka Češkoslovaška, ki je bila tam tam z Avstrijo in delom Nemčije pred WW2, so imeli lastno avtomobilsko industrijo (ajd mogoče so imeli Sudetski Nemci kaj tu prste vmes)

 

Gospodarski zemljevid:

 

image.png.a240c0bb008f6dfb719c843f83ba948d.png

 

Povezava do prispevka

 

Sudat reče pred 10 urami:

Vi ste tisti ki polpretekle zgodovine ne pustiste pokopat svojcem - istočasno pa kaete nanje. Ko bo prišel čas in jim boste prisluhnili, bo čas tudi za narodno spravo.

Kar se mene tiče izkoplji prednike iz fojb pa jih normalno pokoplji, nimam problema s tem. 

Nimam niti problema s tem, če najdeš njihove rablje, da jih izkoplješ pa njih vržeš v fojbe. 

Sprave pa ne boš dočakal enostavno zato, ker se najina generacija nima kaj spraviti. Nisem ti nič naredil niti ti meni, edino kar mi lahko zameriš je, da se ne sekiram dovolj za tvoje travme.

Razlog, da se ne sekiram dovolj za tvoje travme je pa, da smo skoraj vsi imeli koga, ki je doživel pokol, taborišča ipd. In vem iz prve roke, da travmatizirana vnučad ni nuja, ampak izbor.

Eni so našli način živeti s tem ali pa vsaj ne prenašati naprej na otroke, še manj vnuke. Zato, ker to vem, tudi nimam preveč posluha za ta folk. 

Ko mi nekdo, ki je to doživel razlaga, ga ne bom prekinjal. Ko mi njegov vnuk, mu bom pa rekel not your fucking travma, spizdi v izrael s takimi, tam bodo imeli več posluha zate. 

Povezava do prispevka

pa koji kurac se spet na 20 straneh prepucavate kdo je več folka spravil v fojbe. 

 

mislim, samo v tem so slovenci glasni. ko se pogovarjamo o tem kdo je bolj kriv. gonite se in vaša polpretekla zgodovina

 

pa štejete kdo je bi večkrat v vladi,  da si pol lahko polena mečete pod noge. 

 

res 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 minutami:

Sej to bo ostalo v preteklosti v istem trenutku, k se bodo poraženci nehali usajat in vlečt na plano :D

nah, kot je rekel keba to služi kot neke vrste maska : češ saj se ukvarjamo s politiko. 

 

ampak to je debatica ob jutranji kavi. čisto lahko bi se pogovarjali o tem kako je donke zanič. nima nobene veze, je zgolj content

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 9 minutami:

 

Točno to. Totalno razdvojeni kar prinaša samo škodo. 

 

Vsi bi mogli biti levičarji in se nebi rabili non stop kregat o tem pa onem. Ampak eni ljudje pač žal živijo samo zato, da so v konstantnih konfliktih.

:nicjasno:

Povezava do prispevka
Death reče pred 21 minutami:

:nicjasno:

ne se s trollom ukvarjat. 

 

Problem tega "mi proti vam" je, da to ničesar ne rešuje. Da se še vedno gibljemo v preteklosti, namesto konstruktivnega dialoga v sedanjosti. Samo še večji problem je, da je večini dovolj že ta mi proti vam - v čemer se odvija večina političnega dialoga po slovenskih gostilnah. 

 

Ampak kaj je rezultat tega? Dobesedno generacije, ki sploh nimajo več nič z vojno, še vedno štejejo mrtve kot da so bili prisotni med pokolom. Še Nemci se ne spominjajo več vojne tako močno kot se je slovenski kolektivni spomin. 

 

 

res smo kot nacija v kurcu. 

 

Povezava do prispevka

malo ironično, da to govori stran, ki je potencirala situacijo z "janša reši nas" in kjer se je leta in desetletja delalo na očrnitvi druge strani. 

 

sicer se v veliki meri strinjam, da so levičarji nesposobni, ampak to zato, ker za levičarja moraš bit vrhunski intelektualec - kar pa nihče na levici ni. ker moraš znat razumet kaj je meja levičarske ideologije.  Obama, Macron sta samo dva primera centristov, ki imata pravzaprav oba levičarsko ozadje, ampak ker razumeta meja leve ideologije ji ne zapadeta. 

 

V sloveniji se intelektualci niti s palico ne dotaknejo več politike. Imamo torej glupe aktiviste ala Kodriš in oportuniste ala Mesec. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 15 minutami:

ne se s trollom ukvarjat. 

 

Problem tega "mi proti vam" je, da to ničesar ne rešuje. Da se še vedno gibljemo v preteklosti, namesto konstruktivnega dialoga v sedanjosti. Samo še večji problem je, da je večini dovolj že ta mi proti vam - v čemer se odvija večina političnega dialoga po slovenskih gostilnah. 

 

Ampak kaj je rezultat tega? Dobesedno generacije, ki sploh nimajo več nič z vojno, še vedno štejejo mrtve kot da so bili prisotni med pokolom. Še Nemci se ne spominjajo več vojne tako močno kot se je slovenski kolektivni spomin. 

 

 

res smo kot nacija v kurcu. 

 

 

Meni rečeš troll a napisal si praktično isto z drugimi besedami. 

 

Death reče pred 2 minutama:

Konstruktivni dialog se tule ustavi, ker takoj pade na samo da ni janša in pa naši pa ne delajo napak.

 

Jaz ne vem, če je tu keri levičar, ki ni ostro pokritiziral kar dosti dejanj te vlade. Medtem, ko je ogromno desničarjev, ki ni kritiziralo ene same poteze prejšnje vlade. 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 30 minutami:

 

Jaz ne vem, če je tu keri levičar, ki ni ostro pokritiziral kar dosti dejanj te vlade. Medtem, ko je ogromno desničarjev, ki ni kritiziralo ene same poteze prejšnje vlade. 

 

 

sej tako sem js razumel njegov post

"levi" - sam da ni Janša

"desni" - naši ne delajo napak

Povezava do prispevka

Sprenevedaš se. Vsi smo že kritizirali to vlado. Ampak ti kot zaslepljen desničar si vse to spregledal, ker pač v osnovi nisi objektiven. Enega samega uporabnika ni, ki ne bi podal neke kritike. Ali pa pač enostavno povedano lažeš, kar je tudi stalna praksa. Še jaz, ki sem verjetno najmanj kritiziral, sem par krat zapisal, da niso ne vem kaj, so pa žal najboljše kar politični prostor trenutno nudi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...