Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Navedek

V nezavednem jedru ima nepredelane potlačitve, zato realnost vidi popačeno. Evidentna je velika zamera do lastnega očeta (verjetno zato, ker ni v red spravil njene dominante mame, s katero se sedaj identificira) in posledična zamera do JJ, zaradi katerega je bila odstavljena kot sodnica,” je včerajšnji nastop predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič komentiral psihoanalitik Roman Vodeb,

 

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Amare reče pred 5 urami:

Lol jurja, kaj to sploh danes pokrije?

 

če si samska oseba, nimaš stroškov kredita/najemnine, se da priti skozi. če imaš službo v Ljubljani in si primoran živet v random 'drvarnici' zato, da daš "samo" 350,00€ za najemnino, pa jebeš ježa. in Bog ne daj, da fašeš kakšen nepredviden strošek v višini 500,00€+, ker potem si lahko samo sposojaš naokoli...

 

Hernier reče pred 3 urami:

Imam občutek, da pri nas ogromno folka živi z jurja na mesec (+ stroški ala malca in prevoz še)

 

koliko je zdaj povprečna bruto plača zdaj, cca. 1.800,00€ (cca. 1.200,00€ neto)? in 70% ljudi takšne plače ne doseže. ste pa drugi gotovo boljši matematiki od mene in verjetno iz tega lahko čez palec izračunate, koliko delovno aktivnih oseb verjetno ne pride niti do 1.000,00€ neto.

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

povprecna placa je 2007€ bruto kar pinese 1.306 neto

https://www.stat.si/statweb/Field/Index/15/74

 

tole je se strukturna statistika za leto 2020 (novejse se ni na voljo afaik) https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/9839

 63,9 % zaposlenih s podpovpreccno placo, mediana je 1066€

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 1 uro:

povprecna placa je 2007€ bruto kar pinese 1.306 neto

https://www.stat.si/statweb/Field/Index/15/74

 

tole je se strukturna statistika za leto 2020 (novejse se ni na voljo afaik) https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/9839

 63,9 % zaposlenih s podpovpreccno placo, mediana je 1066€

Razlika med mediano in povprecno placo je precej nizka in odlicen pokazatelj, da se bo malo dobilo od obdavcevanja najbogatejsih in bo zelo hitro preslo v obdavcevanje povprecnih. 

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 3 urami:

Tak, ja. Do zdaj je bila katastrofa, to pomeni, da se tega nikoli vec ne sme nihce lotit. 

Z nepremicninskim davkom ni nic narobe. Samo ucinkovit nepremicnisnki davek bo moral usekat tudi po penzionistih, ki zivijo v dvodruzinskih hisah in drugih tezkih primerih. Drugace ne poberes nic. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 12 minutami:

25% je mala razlika?

Ja. Glede na to, da je spodnja meja za vecino ljudi omejena pri okoli 700+ Evrov pomeni, da tudi navzgor ni nekih hudih razlik. Ce bi imel vecje stevilo bajno placanih bi to mocneje dvignilo povprecje napram mediani, ce je moja logika pravilna. Dober primer za ponazoritev, ce je 40 ljudi v lokalu in vanj vstopi miljarder, so vsi v lokalu v povprecju miljonarji. Govorim z vidika velikosti populacije za davke. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 12 minutami:

pozabljas da mi tudi bajnih zasluzkarjev nimamo, poglej kje mas 99. percentil oz. celo 90...

Ravno to je bil moj point. Ce nimas bajnih zasluzkarjev za obdavcit, se bo zelo hitro obdavcilo tiste, ki so malo nad povprecjem. Ne vem kako se bo sicer racunal davek na premozenje, ampak, ce das zraven se upokojence verjetno tisti, ki so nad 80% in bolj obdavceni ze kar blizu povprecni placi. Ce pa ni upokojencev zraven, je pa spet vprasanje kako bodo zajeli tiste bogate upokojence, ki imajo veliko vec kot povprecni Slovenec. 

 

Meni je sicer vseeno, moti me samo, ker se obklada s temi davki na premozenje, da so neka magicna resitev, ki bo zajela samo bogate. Ko pa malo pogledas statistike, se pa vidi, da ali ne dobis vse skupaj nic iz tega davka ali pa moras obdavcit srednji sloj. Mimogrede to ni samo slovenska posebnost, tu vsake toliko casa sanjajo o ekstra davku na tiste, ki zasluzijo cez miljon na leto. Potem se pa pogleda koliko bi to prineslo v proracun in odgovor je "fuck all". 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 16 minutami:

Ravno to je bil moj point...

sem zbrisal komentar prej kot sem videl da si quotala ker sem hotu par stvari dopisat, sori :D

 

kar sem hotu povedat je to, da glede na to, kako nizko je 90. percentil, tezko trdis da je razmerje med mediano in avg nizko

 

glede davkov se sicer strinjam, najebal ga bo srednji sloj

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Jaz imam nepremičnino in avto, ostalo pa sproti zagonim za uživancijo. Če ima kdo toliko, da kopiči premoženje pa naj plača :) Ali pa naj naredi isto in si nekaj denarja nariva v štunf, ostalo pa zapravi in ne kopiči.

Ja bravo, tako se dela gospodarstvo. Vse zagonit sproti, da ne bomo plačevali davkov, kaj ti bodo investicije.

Zdaj si točno navedel argument proti davkom na premoženje in dobiček.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 18 minutami:

Ja bravo, tako se dela gospodarstvo. Vse zagonit sproti, da ne bomo plačevali davkov, kaj ti bodo investicije.

Zdaj si točno navedel argument proti davkom na premoženje in dobiček.

 

:D Moj denar kroži in dnevno gre od njega stran DDV, ko se troši. Od tiščanja v štunf doma pa ni nič. Če ga imaš toliko, da privat delaš neke večje investicije, ki niso eksistenčno pomembne, pa ga imaš tudi za plačat tisti davek.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Mislim js ne štekam te naše kao fiskalno dogovorne desnice

 

Kaj se je zgodilo s tisto mantro trošimo kokr mamo? Pa niti ne da bi se striktno držali teh pridig, vsaj in the ballpark bi bilo nice

 

Zdaj je desna vlada potrošla tut kar nismo meli in sprejet proračun za 2022 planira 2.5 miljarde minusa

 

Ja jbg nekje bo verjetno treba malo tut vzet.

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 26 minutami:

Jaz imam nepremičnino in avto, ostalo pa sproti zagonim za uživancijo. Če ima kdo toliko, da kopiči premoženje pa naj plača :) Ali pa naj naredi isto in si nekaj denarja nariva v štunf, ostalo pa zapravi in ne kopiči.

Nisi med upokojenci. Imaš svoj avto in nepremičnino. Če nimaš otrok ali žene, bi kaki ti davki udarili ravno take kot si ti, če se govori o top 20%. Neglede na to koliko zapraviš.

 

Ne verjamem, da se bo to zgodilo. Mogoče bodo uvedli kak davek, ki se mu bodo izognili vsi in bo administracija dražja od izplena ali pa bo nekaj s siroko davčno bazo. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Če nimaš otrok ali žene, bi kaki ti davki udarili ravno take kot si ti, če se govori o top 20%. Neglede na to koliko zapraviš.

 

Čaki malo... Kako mene? A niste prej pisali (jaz še nisem nič druga natančno spremljal od politikov sedaj), da bi blo za tiste, ki imajo po nekaterih navedbah nad 1M, po drugih pa ste pisali o 300K premoženja? Jaz ne spadam nikamor sem.

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 3 minutami:

Mislim js ne štekam te naše kao fiskalno dogovorne desnice

 

Kaj se je zgodilo s tisto mantro trošimo kokr mamo? Pa niti ne da bi se striktno držali teh pridig, vsaj in the ballpark bi bilo nice

 

Zdaj je desna vlada potrošla tut kar nismo meli in sprejet proračun za 2022 planira 2.5 miljarde minusa

 

Ja jbg nekje bo verjetno treba malo tut vzet.

Kaj je v slovenskem proračunu ne vem, ampak če ustvarjali minuse zato, da so povišali socialo in podobno potem je to obup. Če pa se gre za investicije v gradnjo stanovanj, v gradnjo druge infrastructure potem so pa minusi lahko OK. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 40 minutami:

Jaz imam nepremičnino in avto, ostalo pa sproti zagonim za uživancijo. Če ima kdo toliko, da kopiči premoženje pa naj plača :) Ali pa naj naredi isto in si nekaj denarja nariva v štunf, ostalo pa zapravi in ne kopiči.

Verjetno ne zaslužim tolko ko ti ma imam rajši nekaj ekonomske rezerve (če se karamboliram ali kaj podobnega).

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 2 minutama:

Verjetno ne zaslužim tolko ko ti ma imam rajši nekaj ekonomske rezerve (če se karamboliram ali kaj podobnega).

 

Itak. Ne vidim problema met nekih prihrankov. Govorimo o kopičenju premoženja, ki eksistenčno nikakor ni pomembno (5 stanovanj, 3 vikende,...karkoli pač). Če imaš toliko, potem lahko tudi nekaj dodatno plačaš za to.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

 

Čaki malo... Kako mene? A niste prej pisali (jaz še nisem nič druga natančno spremljal od politikov sedaj), da bi blo za tiste, ki imajo po nekaterih navedbah nad 1M, po drugih pa ste pisali o 300K premoženja? Jaz ne spadam nikamor sem.

Govorila sem za primer, če bi se obdavcevalo top 20% in na osebno. Itak nihče, še oni sami, ne ve kaj točno to pomeni. Ampak recimo par, ki si lasti stanovanje vredno 300k ima 150k na osebno, nekdo, ki je sam pa 300k na osebo. Moj point je bil ravno, da se imamo ljudje ponavadi za povprečne pa smo lahko hitro nad povprečjem tudi če nimamo nekih bajnih dohodkov. 

 

Tistih s petimi vikendi je tako malo, da bi uvedba davka stala več kot bi prinesla.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 2 urama:

A ni bil podatek da ogromen procent ljudi dobi dodatek do minimalne plače... 

 

Navedek

“Kako je možno, da imam na plačilni listi dodatek do minimalne plače?” To je vprašanje, ki si ga vsak mesec zastavlja več kot 41 tisoč delavcev in delavk, zaposlenih v Sloveniji.

 

tyne reče pred 1 uro:

 

...je pa recimo včeraj Golob v enem trenutku izrekel naslednje (parafraziram); 'ko bomo odpravljali škodljive posledice za nazaj, se ne bomo osredotočili le na obdobje Janševe vlade, po potrebi bomo gledali nazaj tudi za Šarčevo vlado. :D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 3 urami:

če si samska oseba, nimaš stroškov kredita/najemnine, se da priti skozi (s 1000 €). če imaš službo v Ljubljani in si primoran živet v random 'drvarnici' zato, da daš "samo" 350,00€ za najemnino, pa jebeš ježa. in Bog ne daj, da fašeš kakšen nepredviden strošek v višini 500,00€+, ker potem si lahko samo sposojaš naokoli...

Pretiravaš. Tudi če ti stanovanje požre polovico in hrana še recimo 200, je dovolj lufta, da počasi kaj našparaš. Ni za neke ekscese, ampak v Ljubljani si recimo ne rabiš lastit avta in takoj odpade cel kup stroškov. Za dopust ali izjeme je pa itak še regres. Mislim, da ne zahteva nobene askeze, samo malo razmisleka o lastnem finančnem načrtu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...