Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

mumbo360 reče pred 11 urami:

 

A to še kar velja da bo mel Golob 2 mandata :w00t:

 

Jaz bom verjamem da bo Janša spet prišel na oblast kot da bi mel Golob 2 mandata

 

Mislim, da je že večini jasno, da čez 3 leta Golob spakira. Zdaj je samo vprašanje keri novi obraz bo takrat.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 2 urama:

Do sedaj še noben novi obraz ni zdržal več kot en mandat. Nevem od kje vam to upanje, da njemu pa bo le uspelo. Ne mešat wishful thinking z realnostjo.

Že zaradi zakona velikih števil prej ali slej bo. Tudi življenje starih obrazov je (na zemlji) minljivo.

 

Zagotovo bo pa to prej kot bo Ivan dobil 2 zaporedna mandata.

uredilo bitje SpaWn
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 43 minutami:

 

a vas bo spet Slovence JJ reseval ?

 

Edina šansa, da ljubljeni vodja pride spet na ablast je ta, da sedanja koalicija razpade in del te noče it na predčasne volitve. Koliko je to realna opcija, presodi sam.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 1 uro:

Že zaradi zakona velikih števil prej ali slej bo. Tudi življenje starih obrazov je (na zemlji) minljivo.

 

Zagotovo bo pa to prej kot bo Ivan dobil 2 zaporedna mandata.

 

 

Ne moreš odfurat dva mandata, če slabo vladaš. (upper) middle class ga ne more več videt in je samo vprašanje časa kdaj ga bodo mladi in plebsfolk spregledal. Morda ko bodo vidli, da 30.000 stanovanj je le na papirju zrisanih v obliki renderjev in ob stagnirajoči plači položnice bodo vsako leto višje.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Malo mi je zabavno kako se krivi tiste, ki pripeljejo podjetja v Slovenijo, nihče pa se ne vpraša zakaj odhajajo oziroma zakaj se ne razvijejo po pričakovanjih. Meni bi bilo to najbolj pomembno vprašanje. 

 

A Magna nima dovolj naročil? Ni delovne sile? Predpisi? Kaj je bil podan razlog? Bo Revoz tudi odšel?

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Kaj je bil podan razlog?

Predolgo čakanje na dovoljenja za določen del proizvodnje v času ko si tega ne morejo privoščiti zaradi težavne situacije na trgu.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Potem pa jaz ne bi krivila Počivališča, razen če je on zavlačeval z dovoljenji. Razumela bi, če bi proizvodnjo selili nekam ceneje, ampak da pa Slovenija z nižjimi plačami ni konkurenčna Avstriji v proizvodnji, je pa problem. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Vedno je kriva odgovorna oseba. No mogoče na irskem ni. Zakaj pa se kitijo z medaljami, ko projekt uspe? Za tiste fiaske z zamenjavami oseb in smrti pacientov so tudi bili direktorji bolnic na tnalu, ki neposredno nimajo nič s tem.

 

A na irskem so za take zadeve krive tajnice, ki papirje skup zlagajo? Zanimivo...

Ne krivi so tisti, ki so na oblasti takrat, ko podjetje odide in ne tisti, ki so na oblasti takrat, ko je prišlo. V tem primeru je mogoča krivda te in lahko tudi prejšnje vlade. 

 

Malo pa dvomim, da je problem podjetje, ki je dovolj dobro za Avstrice in preslabo za Slovence. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

:ododava:

 

Ok Anči :D

Podjetja odidejo, ker je drugje cenejša delovna sila (ne v tem primeru), ker ni dovolj povpraševanja za njihove izdelke (mogoče) ali pa, ker je gospodarsko okolje preveč sovražno. Ti mi povej kaj je razlog in kdo ustvarja gospodarsko klimo. 

 

Mimogrede, da ne boš preveč pokroviteljski. Nimam ne vem kako veliko izkušenj iz gospodarstva, imam jih pa več kot ti. In imam jih tudi iz države, ki zna privabljati tuje investicije. Ko nekdo odide, ni vprašanje zakaj so prišli, ampak zakaj so odšli. Le tako se izboljša pristop, če je potrebno. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Podjetja odidejo, ker je drugje cenejša delovna sila (ne v tem primeru), ker ni dovolj povpraševanja za njihove izdelke (mogoče) ali pa, ker je gospodarsko okolje preveč sovražno. Ti mi povej kaj je razlog in kdo ustvarja gospodarsko klimo. 

 

Glej, preberi si ozadje od začetka pogajanj za postavitev firme naprej in kaj vse se je delalo... pa preveri, če je firma sploh bilokdaj zalaufala kot je bilo rečeno in koliko ljudi je bilo največ zaposlenih v vsem času tam, koliko časa je blo vmes novo in zaprto, ko sploh ni obratovalo in v kakšnem obsegu je zdaj na koncu obratovalo.

 

Očitno je v osnovi bilo slabo izpogajano, ker nikoli ni laufalo "o" od obljubljenega. Vmes pa je res prišla še kriza.

 

Magma bo s tem itak zaslužila. Za njo so spremenili zakonodajo, namembnost zemljišč ipd. In bo pač vrnila teh 18 milijonov... prodala pa enkrat nekomu drugemo za dosti več (ali v celoti ali po delih pač).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Vem, da niso zadeve stekle. Saj lahko ves čas kriviš samo podjetja (in tiste, ki so jih pripeljali), ampak bolj pogosto kot ne pa so razlog težave pri postopkih, ki so včasih upravičene, včasih pa ne. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Zadeve niso zlaufale, ker je stranka na katero so se zanasali znizala narocilo na 10% tistega o cemer so se na zacetku pogajali afaik. Potem je prisla kriza s polprevodniki in nasploh podaljsanimi dobavnimi verigami in kolapsom avtomobilske industrije. Tukaj je stvar mogoce res izpadla smesna, je pa tezko s prstom kazat na kogarkoli, vcasih pac najebes nic kriv, nic dolzen. Tud za Magno dvomim, da bodo to zdaj kar prodali kaki x firmi, ki bo noter luscila orehe. Konec koncev je njih ta investicija stala stotine miljonov evrov in sklepam, da se ji vsaj zdaj se sigurno ne bodo odrekli. So pa na portalih za delo ze oglasi za razvojnike na isti lokaciji, taksnega kadra prej sploh niso iskali.

Povezava do prispevka
ana reče pred 10 urami:

Malo mi je zabavno kako se krivi tiste, ki pripeljejo podjetja v Slovenijo, nihče pa se ne vpraša zakaj odhajajo oziroma zakaj se ne razvijejo po pričakovanjih. Meni bi bilo to najbolj pomembno vprašanje. 

 

A Magna nima dovolj naročil? Ni delovne sile? Predpisi? Kaj je bil podan razlog? Bo Revoz tudi odšel?

 

ana reče pred 10 urami:

Potem pa jaz ne bi krivila Počivališča, razen če je on zavlačeval z dovoljenji. Razumela bi, če bi proizvodnjo selili nekam ceneje, ampak da pa Slovenija z nižjimi plačami ni konkurenčna Avstriji v proizvodnji, je pa problem. 

 

ana reče pred 10 urami:

Ne krivi so tisti, ki so na oblasti takrat, ko podjetje odide in ne tisti, ki so na oblasti takrat, ko je prišlo. V tem primeru je mogoča krivda te in lahko tudi prejšnje vlade. 

 

Malo pa dvomim, da je problem podjetje, ki je dovolj dobro za Avstrice in preslabo za Slovence. 

 

ana reče pred 10 urami:

Podjetja odidejo, ker je drugje cenejša delovna sila (ne v tem primeru), ker ni dovolj povpraševanja za njihove izdelke (mogoče) ali pa, ker je gospodarsko okolje preveč sovražno. Ti mi povej kaj je razlog in kdo ustvarja gospodarsko klimo. 

 

Mimogrede, da ne boš preveč pokroviteljski. Nimam ne vem kako veliko izkušenj iz gospodarstva, imam jih pa več kot ti. In imam jih tudi iz države, ki zna privabljati tuje investicije. Ko nekdo odide, ni vprašanje zakaj so prišli, ampak zakaj so odšli. Le tako se izboljša pristop, če je potrebno. 

 

 

Torej. Problem pri Magni je bil že ta, da so za ta kup betona, kakor zdaj izpade, dali prvovrstno kmetijsko zemljišče mimo vseh pravil in predpisov, na kar so opozarjali tudi naravovarstveniki in kmetje. Za tole jaz sprašujem, če bo še kdo odgovarjal. 

 

Druga stvar pa je - tole je zgolj še en primer več, ki pokaže, kako razmišlja tujec, ko se mu že ravno hoče vse prodat - prva frka v bajti, pa se stisne rep med noge in beži ven. In pri tem se mu gladko jebe za lokalce.

In zdaj ti meni še razloži, kako je danes kriva ta vlada, da govnarji bežijo nazaj v Gradec? A ker računajo samo na 'odpustke in privilegije'? A to je sposobnost manegementa? Namesto da išče posel in zagotovi delo, se danes ukvarjamo s tem, kje bojo države šenkale popuste, zrihtal bonuse...  In pol se zgodi Magna, in pol se zgodi Adria Airways... JUB...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...