Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

SpankMyDaddy reče pred 5 urami:

Ce povzamem, svetovalci so slaba ideja, ker ano, na irskem, kjer jih nimajo, uspejo redno oropati tudi brez tega.

Ok.

Če povzamem tvojo pozicijo, podpiraš zakon, ki so ga rztrgali vsi po vrsti, ki daje prevelike pravice vdora na zasebno območje, ki zaničuje veterinarsko stroko in jo enači s srednjo firizersko + 40 urni tečaj. Vse to, ker ga spisalo par pajacev iz politične opcije blizu tebe. 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 8 minutami:

ampak ne, treba še večjo glupost predlagat za reševanje nekega problema 

A je problem sploh tako velik, da ga je potrebno dodatno reševat, glede na to da imamo inšpektorje, ki so izobraženi in delajo?
Če nek NVO meni, da morajo iti vsako pasjo uto preverit, če ima pravilno površino še ni NUJNO potrjen obstoj problema.
Kot vem, se inšpektorju vedno javijo na prijave in izvedejo inšpekcije, mnogim tudi živali vzamejo (razen če gre za Baričeviča - v takih primerih pa tudi NVOji ne bodo uspešni), je pa pogosto tudi, da so razni ljubitelji živali trigger happy in nekaj, kar neki čustveni mami s cekar-čivavo v bloku prvič ko vidi kmetijo izgleda kot mučenje pač ni nujno mučenje.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
ana reče pred 26 minutami:

Če povzamem tvojo pozicijo, podpiraš zakon, ki so ga rztrgali vsi po vrsti, ki daje prevelike pravice vdora na zasebno območje, ki zaničuje veterinarsko stroko in jo enači s srednjo firizersko + 40 urni tečaj. Vse to, ker ga spisalo par pajacev iz politične opcije blizu tebe. 

 

 

Glede na to, da sem o zakonu rekel samo, da je neumna ideja, si kar precej potegnila ven iz tega.

Sicer neresnice, ampak vseeno precej njih. 

So mi pa poleg zakona neumne tudi določene reakcije nanj. 

Tista o razvrednotenju in zaničevanju veterinarske stroke sploh. Tudi, če bi se zakon prijel, te svetovalci ne bi v ničemer posegali v osnovno poslanstvo veterinarjev, ki je zdravljenje živali. 

Z njimi bi se realno prekrivali zgolj v opažanju mučenja pa prijavljanju tega inšpekcijam. 

Nekaj, kar veterinarji že sedaj počnejo redko, ker zgubiš stranke s tem. 

Predvsem pa nekaj, kar nikoli ni bilo ekskluzivno v njihovi domeni, da bi jim jemali. Za prijavo inšpektoratu ne rabiš biti ne veterinar ne svetovalec. 

 

Realno bi, v slabo spisani teoriji, dobili nekaj novih za silo usposobljenih parov oči, ki jih inšpektorat ne bi mogel ignorirati. 

Neumno, ne navijam za to, ampak veterinarji so napadeni s tem ene toliko kot je lpp, ko pride nov ponudnik skirojev. 

Med vrsticami so dobili sporočilo, da ne dosegajo pričakovanj glede prijav, usajajo se pa kot da jim bo kdo dejansko odžiral delo. 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 22 minutami:

Za prijavo inšpektoratu ne rabiš biti ne veterinar ne svetovalec. 

Točno to. Zakaj se potem uzakonja neke vrste vašo stražo, če že sedaj lahko prijavijo domnevne kršitve? 

 

In mimogrede kako lahko govoriš o zasilo uspisobljenih parih oči, če vsebina tečaje kolikor jaz vem ni definirana ne z tem kdo ga bo vodil in ne o čem bo?

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 8 minutami:

A si že pozabila kaj vse te je motilo prej?

Ker ima ta vaška straža/undercover kriminalci uzakonjen dostop.

Brez podlage morajo prositi, če lahko pogledajo.

S podlago lahko brcnejo vrata s tečajev pa pošljejo kmeta po čike, med tem ko mu prešlatajo krave pa spotoma še hči. 

To me še vedno moti. Ne vem kaj tako težko razumet, da nek random človek nima kaj delat na zasebnem zemljišču. 

 

Sploh ne bom debatirala, ker očitno nimaš nobene ideje o življenju na malo bolj odročnih področjih. Verjetno niti nimaš kaj veliko izkušenj z življenjem v hiši z malo večjim vrtom. Tvoje norčevanje bolj kaže na ignoranco. 

 

Sicer se pa lahko norčuješe, ampak nisi pa odgovoril kakšen tečaj, kakšna uspisobljenost?

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Ne vem kako bi izgledal tečaj. Ne dvomim pa, da se da v 40 urah usposobiti nekoga z opravljeno srednjo šolo, da oceni a konj stoji v metru dreka pa a je na kvadratnemu metru zbasanih 50 ali 5000 piščancev. Kar je ugibam več ali manj kar bi počeli.

Konec koncev, tudi če jih ne bi uspeli naučiti tega je dovolj, da jih naučijo pritisniti gumb na fotkiču pa poslati sliko inšpektoratu. Ki je tisti, ki na koncu ugotavlja a gre za mučenje ane.

Scenarij je neumen, ni pa neizvedljiv.

Ljudje, ki ti pridejo na dom z določenim namenom, požegnani od države, pa nekako niso random ljudje. Ne glede kolikokrat jih ti okličeš za take. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Ne vem kaj tako težko razumet, da nek random človek nima kaj delat na zasebnem zemljišču. 

 

ni lih random če ma nek papir ane? (pa če je magar samo ta tečaj)

a to ignoriraš poaste, dejstva in se sprenevedaš sam zarad "politične opcije ki ti ni blizu"?

Povezava do prispevka

ne bo nihče hodil na moje privat zemljišče (proizvodne prostore, štalo, halo itd) z nekim 40 urnim tečajem in glumil inšpektorja/nadzornika/whatever pa magari mu država dala papir in se 100x golob podpisal pod to 

 

da je tak prizadeti zakon dal janša v predlog bi trdil isto

 

ne gre se za politično opcijo ampak kaj je prav in kaj je narobe oz kaj je sprejemljivo in kaj ne

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 27 minutami:

ne bo nihče hodil na moje privat zemljišče (proizvodne prostore, štalo, halo itd) z nekim 40 urnim tečajem in glumil inšpektorja/nadzornika/whatever pa magari mu država dala papir in se 100x golob podpisal pod to

Težko se boš izognil kazni,

ko ima enkrat podpisan papir je bog i batina

 

no razen če Janša zmaga of kors na naslednjih volitvah :)

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 42 minutami:

ne bo nihče hodil na moje privat zemljišče (proizvodne prostore, štalo, halo itd) z nekim 40 urnim tečajem in glumil inšpektorja/nadzornika/whatever pa magari mu država dala papir in se 100x golob podpisal pod to 

 

 

 

 

kot da  partija kdaj vprasa za privolenje

Povezava do prispevka

tudi tebe ne bo vprašal nihče vprašal ko boš dobil kakšno okoli uh ko boš s svojimi prijatelji klošarji "nadzoroval" kmetije :)

 

 

Navedek


"Dogovorili smo se, da ne bomo več dajali nobenih javnih obljub, ampak bomo trdo delali in potem seznanjali javnost z rezultati. To je sprememba v naši komunikaciji," je po seji sveta stranke Gibanje Svoboda povedal predsednik stranke Robert Golob. Ob tem je poudaril, da njihova prioriteta še vedno ostaja zdravstvena reforma. 

Svet stranke Gibanje Svoboda se je sestal na za javnost zaprti seji, kjer so obravnavali aktualno politično dogajanje in načrt dela stranke v prihodnjih mesecih. Po koncu seje sta pred kamere stopila predsednik stranke Robert Golob in predsednica sveta stranke Nataša Avšič Bogovič. 

V uvodu se je Golob znova zahvalil stranki SDS, saj da jim je dala včeraj znova priložnost, da so ponovno spoznali, zakaj so v politiki in zakaj morajo v politiki vztrajati. "Tako enotni nismo bili že zelo dolgo časa. Hvala, Janez," je dejal premier. 

 

 vir: siol.net

 

torej ni problem v nesposobnosti ampak v komunikaciji

 

zdej pa bo! 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 5 minutami:

tudi tebe ne bo vprašal nihče vprašal ko boš dobil kakšno okoli uh ko boš s svojimi prijatelji klošarji "nadzoroval" kmetije :)

 

Me pa res prav zanima koliko bo takih junakov :D Na koncu en na par let (kot že sedaj), ki se mu bo odpeljalo in je že zdaj nestabilna oseba. Poslušamo non stop bahanje "kako bom inšpektorja ven fuknil, če samo pride"... ipd. A na koncu realnost v 99,9% čist druga in stisnejo pičko v strahu pred posledicami, ki sledijo. Ponavadi je to itak več ljudi skup in so si ali v oporo ali kot priče... Sem bil kar dosti po terenu z inpektorji od faksa (obvezna praksa) in kasneje spet pa vem kako je.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Narod je načeloma pičke, ki se bojijo bolj udarca po denarnici kot po gobcu :D

 

Upam, da se še nekatere druge države spametujejo...

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-in-breton-jedrska-energija-je-del-zelenega-prehoda/665595

 

Madžarska pa si nas bo spet pripojila... skupaj z drugimi.

 

https://n1info.si/novice/svet/madzarski-politicni-vrh-znova-razburil-z-zemljevidom-velike-madzarske/

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 53 minutami:

tudi tebe ne bo vprašal nihče vprašal ko boš dobil kakšno okoli uh ko boš s svojimi prijatelji klošarji "nadzoroval" kmetije :)

 

 

 vir: siol.net

 

torej ni problem v nesposobnosti ampak v komunikaciji

 

zdej pa bo! 


ce nicesar ne obljubijo ne bo vec neizpolnjenih obljub

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:


hoho 

ne, ce je to zemljisce gozd

V Sloveniji. 

 

Drugače pa je jasno, da ne govorim o neki gmajni 5km stran od hiše. Smo pa imeli tu lani lep primer, kaj se lahko zgodi, če se par ljudi znajde nepovabljeni na kmetijskem zemljišču. 

https://m.independent.ie/irish-news/legal-professional-arrested-as-gardai-probe-if-row-over-dog-led-to-shooting-on-farmland-outside-tallaght-41375000.html

 

Kmet (in odvetnik) je sedaj pred sodiščem za umor. Model in pes sta pa 'no more'. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 10 urami:

"Tako enotni nismo bili že zelo dolgo časa. Hvala, Janez," je dejal premier. 

 

Povzel je bistvo, zakaj Sloveniji konstantno vlada leva politična opcija (s kratkimi presledki) že od leta 1991.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 38 minutami:

 

Tole tu je absolutno simptomatično za način kako fura Golobova vlada vse svoje predloge "reform". Najde se neka kaviar ljubljanska NVO organizacija/interesna skupina, napišejo predlog brez kakršnegakoli posvetovanja z stroko ali pa razumevanja širše slike, potem pa na vladi to lepo požrejo at face value.

Isto se dogaja z tistimi retardiranimi predlogi živalskih inšpektorjev & odstrelu medvedov kjer očitno Robert ustvarja vladno strategijo med rjuhami.

 

Popolna nestrokovnost in lenoba, samo da se nekaj dela. Temu bom jaz začel govorit virtue signaling politika.

 

Tak predlog lahko sproducira samo nekdo, ki že celo življenje ni pomolil nosu iz ljubljane in se ne zaveda realnosti v kateri živi 80% slovenije.

Jaz sem v LJ živel prvih 20 let svojga življenja, in mi je čist jasno, da če cel lajf fensiciraš po LJ maš občutek da noben ne rabi dveh avtomobilov, pa da bi mogl prepovedat bencinarje ker je slab luft, pa da bi se vsi mogl furat z javim prevozom, ker valda, če grem jz lahko zjutri na LPP in se 10 minut vozim do centra, pol tud drugi lahko.

Lajf me je kasneje vodu najprej v MB, ki ma že za magnitudo slabši javni prevoz kot LJ, zdej pa živim v vukojebini. Jaz mam šiht 25 km na vzhod, štrudla 50 km na zahod. Zdej je pa opinion enga modelčka da bi se midva mogla odpovedat avtom (oz. plačat 50k za električnega), ker se jaz lahko na šiht pripeljem z javnim prevozom v 1h30, od tega je seveda šetkanja do busne 3 km, medtem ko se z avtom prifuram v 22 minutah. 

 

Ampak ta tema je bla na forumih predebatirana do konca. Zdej se bojo oglasil tle ljudje, ki:

- Delajo od doma

- Živijo 5 minut od šihta peš

- Folk znotraj LPP ranga

Ki mi bojo povedal da je problem sam moja lenoba. Ma ok, blo prelitega črnila še preveč. Na tak način živi velika večina SLO, če hoče folk z glavo skoz zid, pa nej gre.

 

Kar je bolj fun, in kar boste izvedel v nekaj mesecih, je nov (že sprejekt akt) o obračuvanju omrežine za elektriko. To pa sploh ne veste še, kaj vas bo doletelo. :wub: Če folk takrat ne bo na ulcah, ko boste dobil prve račune na katerih bodo informativni izračuni po novi metodologiji, bom pa res razočaran nad slovenci.

Če mate toplotne doma, predlagam da si kupite dilatorje anusa in da začnete vežbat, da bo manj bolelo ko bo usekalo.

Nisem volu Goloba, ampak ko je bil izvoljen sem reku moji nekaj v smislu da če nč druzga vsaj mamo nekega stručka za energetiko, ki bo porihtal trenutno krizni trg. To je bla čist monkey paw izjava, kjer bo definitivno porihtal trg, ampak na tak način da bomo nafukal mali odjemalci, podjetja ga bodo fasala brez vazelina, distributerji in dobavitelji el. energije bodo pa plesali.

uredilo bitje Skunky Lee
  • Račka +1 8
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 9 minutami:

Jaz mam šiht 25 km na vzhod, štrudla 50 km na zahod.

Ti bi se lahko na šiht vozil s kolesom, če si pa en andrejus pa z ekolesom

 

Kakorkoli....

Od vseh predlogov delno podpiram omejitev na 30 kmh v naseljih. Seveda odvisno od kategorije cest. Ostalo so pa neki golobizmi

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Akt o metodologiji za obračunavanje omrežnine za elektrooperaterje (pisrs.si)

 

Izvoli.

Jaz sem iz foha (čeprov ne delam v distribuciji, ampak na enem drugem področju), in mi je jasno kaj berem. Jožki Frankolovič iz Spodnjega Dupleka za želim vso srečo, ko bo probala razumet zakaj je šla njena omrežnina v stratosfero.

Na nekem neimenovanem distributerju je že 2 tedna obsedno stanje, ker se pripravljajo na neizogibni plaz klicev, ki se bo sprožil po tem ko folk dobi prve informativne izračune. Ampak dost o tem, sej boste kmalu vidli cifre :)

 

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 10 minutami:

Kar je bolj fun, in kar boste izvedel v nekaj mesecih, je nov (že sprejekt akt) o obračuvanju omrežine za elektriko. To pa sploh ne veste še, kaj vas bo doletelo

A to misliš na ceno elektrike, ki bo odvisna od trenutne razpoložljivosti oz ko bi sonce boš lahko porabil več, ko bo dež ne boš smel trošit???

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...