Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče Dne, 23. 12. 2022 at 18:41:

In kaj je narobe s to izjavo? 

 

Problem progresivnega obdavčenja in dejstva, da država meni pobere 70% od vseh dodanih dohodkov je da je povsem nefair do mene v primerjavi s tistim, ki oddaja stanovanje in mu pobere 20%.


tebi… tistemu, ki oddaja stanovanje…

 

tu je problem

 

Primerjas jabolka in hruske

 

ti ki dobis placo

in najemodajalec, ki prejme najemnino
nista isto

 

kot bi tekel zakaj tebi ki placujes zavarovanje v zdravstvenem ne dajo morgija, a una bakica z rakom ga dobiva direkt v zilo

 

pa si vplacal vec kot ona

Povezava do prispevka

Eden začne delati pri 18 in pri 30ih kupi stanovanje, ki ga oddaja in plačuje od prihodka 20% davka, drugi se šola do 30ih in potem plačuje 60 do 70% od prihodka. Mislim da je to čisti primerljivo. 

 

Pri tem oddaja stanovanja nima nikakršne dodatne vrednosti za državo, moje programerske storitve pa so ravno obratno. Mislim da sem že omenil, da sem zavrnil kar nekaj milijonskih EU projektov previsoke obdavčitve. Torej namesto, da bi v Slovenijo prinesel milijon evrov in od tega dobil pošten delež, ni prišlo v Slovenijo niti evra, ker se pač meni za znesek po obdavčenju tega ne da delati. 

 

Večji davki na delo odvračajo najbolj sposobne ljudi v družbi od dodatnega dela - in to takega, ki je za družbo najbolj koristno in efektivno. 

 

Samo spet razlagam temelje ekonomije in davčne politike ljudem, ki nimajo niti najmanj pojma ne o enem ne o drugem:rofl:

Povezava do prispevka

In pomoje se trenutna vlada in večina nas tukaj s tem strinja. Saaam če bomo pa recimo obdavčil stanovanja na 50% in znizal stroške dela na 50%, bo pa kuj cel kup ljudi glasnih češ 'sej sem plačov davk ke sem kupu/zgradil/dobil nepremičnino, a zdej bom pa moral še več keša dat globoki državi, keri lopovi". To da mamo delo obdavčen tko kot ga mamo, smo si sami krivi. Noben politik noče bit niti omenjen zraven davkov na napremičnine/kapital. Plus bi radi imel socialno državo z zastonj šolami, dohtarji in ostalo infrastrukturo. Tak da od nekje rabiš keš za vse to. Sam bi prepovedal direktno oddajanje stanovanj, naredil centraliziran državni sistem, kamor lahko svojo nepremičnino "oddaš" oz. "najames". Pa komadn davk na vse bivalne kvadrate, ki jih imaš in so nad neko mejo št. članov tvojga gospodinjstva * koeficient.

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 1 minuto:

In pomoje se trenutna vlada in večina nas tukaj s tem strinja. Saaam če bomo pa recimo obdavčil stanovanja na 50% in znizal stroške dela na 50%, bo pa kuj cel kup ljudi glasnih češ 'sej sem plačov davk ke sem kupu/zgradil/dobil nepremičnino, a zdej bom pa moral še več keša dat globoki državi, keri lopovi". To da mamo delo obdavčen tko kot ga mamo, smo si sami krivi. Noben politik noče bit niti omenjen zraven davkov na napremičnine/kapital. Plus bi radi imel socialno državo z zastonj šolami, dohtarji in ostalo infrastrukturo. Tak da od nekje rabiš keš za vse to. Sam bi prepovedal direktno oddajanje stanovanj, naredil centraliziran državni sistem, kamor lahko svojo nepremičnino "oddaš" oz. "najames". Pa komadn davk na vse bivalne kvadrate, ki jih imaš in so nad neko mejo št. članov tvojga gospodinjstva * koeficient.

Pa sj to že vsi vedo, da je potrebno narest, pa nihče ne upa.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 20 minutami:

Eden začne delati pri 18 in pri 30ih kupi stanovanje, ki ga oddaja in plačuje od prihodka 20% davka, drugi se šola do 30ih in potem plačuje 60 do 70% od prihodka. Mislim da je to čisti primerljivo. 

 

Pri tem oddaja stanovanja nima nikakršne dodatne vrednosti za državo, moje programerske storitve pa so ravno obratno. Mislim da sem že omenil, da sem zavrnil kar nekaj milijonskih EU projektov previsoke obdavčitve. Torej namesto, da bi v Slovenijo prinesel milijon evrov in od tega dobil pošten delež, ni prišlo v Slovenijo niti evra, ker se pač meni za znesek po obdavčenju tega ne da delati. 

 

Večji davki na delo odvračajo najbolj sposobne ljudi v družbi od dodatnega dela - in to takega, ki je za družbo najbolj koristno in efektivno. 

 

Samo spet razlagam temelje ekonomije in davčne politike ljudem, ki nimajo niti najmanj pojma ne o enem ne o drugem:rofl:


Torej je furs kriv, da ti z diplomo nisi sposoben zasluzit vec od soseda krcmarja s stirimi razredi osnovne sole? IMO so zajebali starsi, ko so ti pravili, da bo vse okej ce bos priden in se solal. Najbrz so bili naivni, niso mislili nic slabega. 
 

Biser leta 2023: “Večji davki na delo odvračajo najbolj sposobne ljudi v družbi od dodatnega dela - in to takega, ki je za družbo najbolj koristno in efektivno.”

 

Vedno, ko me draga vprasa zakaj nisem pokosil trate al pobarval ograje, bom odgovoril da me visoki davki na delo odvracajo od dodatnega dela :D 

 

Ce so stopnje obdavcitve znane vnaprej in enake za enake al primerljive primere, pol nimas kaj jokat.
 

Sicer se pa strinjam, da bi kapital moral biti obdavcen vec kot delo. Torej so davki na najemnino/oddajanje flata prenizki, ne pa na delo previsoki. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 minutami:


Torej je furs kriv, da ti z diplomo nisi sposoben zasluzit vec od soseda krcmarja s stirimi razredi osnovne sole? IMO so zajebali starsi, ko so ti pravili, da bo vse okej ce bos priden in se solal. Najbrz so bili naivni, niso mislili nic slabega. 
 

Biser leta 2023: “Večji davki na delo odvračajo najbolj sposobne ljudi v družbi od dodatnega dela - in to takega, ki je za družbo najbolj koristno in efektivno.”

 

Vedno, ko me draga vprasa zakaj nisem pokosil trate al pobarval ograje, bom odgovoril da me visoki davki na delo odvracajo od dodatnega dela :D 

 

Ce so stopnje obdavcitve znane vnaprej in enake za enake al primerljive primere, pol nimas kaj jokat.
 

Sicer se pa strinjam, da bi kapital moral biti obdavcen vec kot delo. Torej so davki na najemnino/oddajanje flata prenizki, ne pa na delo previsoki. 

 

 

Motiš se fantek, sem sposoben precej več zaslužiti, ampak kot rečeno se zavestno odločim, da ne bom, ker mi dodatno delo ni vredno prihodka. In mislim da je kar razlika med milijonskim EU projektom in tvojo košnjo trave:rofl:

 

Če je delo obdavčeno 70% koliko naj bo po tvojem kapital - 90%:rofl:

 

Daj preberi si raje kakšno knjigo o ekonomiji ali davčnem sistemu in se nehaj že smešit tu med pametnješimi od tebe. 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

 

Motiš se fantek, sem sposoben precej več zaslužiti, ampak kot rečeno se zavestno odločim, da ne bom, ker mi dodatno delo ni vredno prihodka. In mislim da je kar razlika med milijonskim EU projektom in tvojo košnjo trave:rofl:

 

Če je delo obdavčeno 70% koliko naj bo po tvojem kapital - 90%:rofl:

 

Daj preberi si raje kakšno knjigo o ekonomiji ali davčnem sistemu in se nehaj že smešit tu med pametnješimi od tebe. 

 


O tvoji pameti povedo veliko tvoji posti na to temo. Pamet in pohlep nista eno in isto. 
 

90%? Da, kot v zlati dobi zda. 

Povezava do prispevka

Kopičenje kapitala je problematično za družbo že zaradi dedovanja. Bolane razlike v izhodiščih, nekoga ki podedova brezvezno garsonjero in nekoga, ki nič, da ne govorimo o večjih vsotah lol...

 

Če imaš keš, si kupi porscha, cunje, fancy restavracije, kurve, skijanje v st. moritz in hifi, kompe, skratka zapravljaj... V Sloveniji ima NAJMANJ 4000 ljudi NAJMANJ miljon na računu.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 minutami:

 

 

Motiš se fantek, sem sposoben precej več zaslužiti, ampak kot rečeno se zavestno odločim, da ne bom, ker mi dodatno delo ni vredno prihodka. In mislim da je kar razlika med milijonskim EU projektom in tvojo košnjo trave:rofl:

 

Če je delo obdavčeno 70% koliko naj bo po tvojem kapital - 90%:rofl:

 

Daj preberi si raje kakšno knjigo o ekonomiji ali davčnem sistemu in se nehaj že smešit tu med pametnješimi od tebe. 

 


Ne razumem kaj te moti? To da imas slabsi rezultat pri zbiranju evrckov, ker placujes davke? Ni mi jasno kaj oziroma zakaj te moti, ob predoostavki da gre za nekaj smiselnega. 
 

Napisal je “preberi si knjigo o ekonomiji ali davcnem sistemu” :rofl: Ni mi treba, vidim kaj je tovrstno branje povzrocilo pri tebi :P 

Povezava do prispevka
tyne reče Pravkar:

nacionalizirat vse


samo dedovanje ukinit pa naj ostane vse kot je

 

pol manj bi jih grabilo zase, ce bi vedeli da gre pol vecina nazaj v skupno blagajno

 

sej ni treba ukinit, pac 55% davka ob dedovanju nad 500k eur, pa naj se dedici dokazejo kot predniki

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 44 minutami:


Torej je furs kriv, da ti z diplomo nisi sposoben zasluzit vec od soseda krcmarja s stirimi razredi osnovne sole? IMO so zajebali starsi, ko so ti pravili, da bo vse okej ce bos priden in se solal. Najbrz so bili naivni, niso mislili nic slabega. 
 

Biser leta 2023: “Večji davki na delo odvračajo najbolj sposobne ljudi v družbi od dodatnega dela - in to takega, ki je za družbo najbolj koristno in efektivno.”

 

Vedno, ko me draga vprasa zakaj nisem pokosil trate al pobarval ograje, bom odgovoril da me visoki davki na delo odvracajo od dodatnega dela :D 

Ne, odvračajo te od tega, da bi imel pobarvano ograjo in pokošeno travo. Če ti davki ne bi pobrali več oziroma bi zaslužil več, bi lahko plačal nekoga, da ti to naredi. Tako pa ja, očitno za delo, ki ga moraš postoriti doma brez plačila, zate ni motivacije, hkrati pa nisi pripravljen za to plačati nekomu, da postori namesto tebe. 

 

Si odlično dokazal to, da previsoki davki ali prenizka nagrada odvračajo od dodatnega dela. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 54 minutami:

In pomoje se trenutna vlada in večina nas tukaj s tem strinja. Saaam če bomo pa recimo obdavčil stanovanja na 50% in znizal stroške dela na 50%, bo pa kuj cel kup ljudi glasnih češ 'sej sem plačov davk ke sem kupu/zgradil/dobil nepremičnino, a zdej bom pa moral še več keša dat globoki državi, keri lopovi".

Pa zakaj se ne gradi novih stanovanj, pri davkih in ostalih ekonomskih ukrepih se vedno najprej moraš vprašati, kakšno ravnanje spodbuja, ne pa samo kakšen bo izplen

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 1 uro:

ja itaq ane... ke pol bi vsi boomerji zacel kolesart in to vsak dan okol parlamenta.

 

sam upam, da bo imel Golob enkrat tolk jajc, da do tega pride. Ker bo za vse kul razen za najemodajalce. Pač glih životarl ne bodo ampak bodo pa verjetno rabil dobit šiht.

 

Bo qrac. Glih tko kot vsi njegovi predhodniki in vsi ki pridejo za njim. Zato ker ima tričetrt politikov in folka z vplivom&vezmi vsaj 2+ nepremičnini, ki jih oddajajo al jim pa stojijo kot "družinsko premoženje" in ravno njih bo najbolj opalilo po p. Tega pa pač ne bodo dopustil.

Povezava do prispevka
ana reče pred 28 minutami:

Ne, odvračajo te od tega, da bi imel pobarvano ograjo in pokošeno travo. Če ti davki ne bi pobrali več oziroma bi zaslužil več, bi lahko plačal nekoga, da ti to naredi. Tako pa ja, očitno za delo, ki ga moraš postoriti doma brez plačila, zate ni motivacije, hkrati pa nisi pripravljen za to plačati nekomu, da postori namesto tebe. 

 

Si odlično dokazal to, da previsoki davki ali prenizka nagrada odvračajo od dodatnega dela. 


Lol, za nehote spravit skupaj to stopnjo ironije v en post ni dovolj zgolj pomanjkanje bralnega razumevanja ampak se je treba celo namensko potrudit. 
 

Stopnja obdavcitve ni kljucna pri odlocanju ali bom sam nekaj naredil ali placal komu naj naredi. A ne najames pleskarja/vrtnarja ker placata davek na dohodek? 
 

On al pa vidva se pizdita, ker se vama zaradi nekoga drugega nekaj ne izplaca. Tudi meni se ne izplaca brisat ta zadnje z evrskimi bankovci, ker so drazji kot wc papir, samo zato ne krivim ECB in se na podlagi tega ne oklicujem za monetarnega strokovnjaka :) 

 

Dokler je kapital obdavcen manj kot delo, je to hinavsko sprenevedanje na eni in se bolj hinavsko udinjanje na drugi (zaradi zavedanja pocetja ob obetu koristi na racun drugih). 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

 

https://siol.net/novice/slovenija/urska-klakocar-zupancic-upam-da-bodo-joc-pececnik-in-njemu-podobni-zaceli-razmisljati-manj-kapitalisticno-video-595650

 

atomic reče pred 58 minutami:

Kopičenje kapitala je problematično za družbo že zaradi dedovanja. Bolane razlike v izhodiščih, nekoga ki podedova brezvezno garsonjero in nekoga, ki nič, da ne govorimo o večjih vsotah lol...

 

Če imaš keš, si kupi porscha, cunje, fancy restavracije, kurve, skijanje v st. moritz in hifi, kompe, skratka zapravljaj... V Sloveniji ima NAJMANJ 4000 ljudi NAJMANJ miljon na računu.

Kaj si ti hotu s tem povedat?

Povezava do prispevka

 

kmjr reče pred 7 minutami:


Lol, za nehote spravit skupaj to stopnjo ironije v en post ni dovolj zgolj pomanjkanje bralnega razumevanja ampak se je treba celo namensko potrudit. 
 

Stopnja obdavcitve ni kljucna pri odlocanju ali bom sam nekaj naredil ali placal komu naj naredi. A ne najames pleskarja/vrtnarja ker placata davek na dohodek.

Najemamo jih zato, ker je za naš dobrobit bolje, da mož ta čas porabi za delo za katerega je plačan. Če bi bil za to bolj obdavčen, te iniciative ni. 

 

Easy peasy, okoli tega se dela cel kup kalkulacij. Se ti splača imeti nekoga, ki pride počistit enkrat na teden. Ali kuhaš ali greš jest ven. Ljudje te zadeve ovrednontimo, več ti ostane od plače več lahko odločaš kaj boš počel, koliko prostega časa boš imel etc. 

 

Sicer ne zagovarjam povsem nizke stopnje obdavčitve, ampak ne pa tudi takega šmorna kot je v Sloveniji, kjer ni nobene nagrade za tiste, ki se bolj trudijo. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tyne reče pred 59 minutami:

nacionalizirat vse

Zal je tko. Ce je slolvenski kapitalist oz "podjetnik" zmožen producirat sam tako, da folku plačuje 700 €, potem mu je pač treba vzet možnost produciranja in jo prenest v javno last. Slovenski kapitalist med obema vojnama tud ni bil sposoben nič naret. Javna last pa je dala zdravstveni sistem, šolski sistem, energetski sistem, administracijo, mrežo raziskovalnih znanstvenih institucij itd. Bo pač treba ponovit vajo. Če smo imeli lahko redno več kot 5 procentno last v socjalizmu, slovenski zasebni kapitalist pa večinoma komaj prileze nad nulo, potem je stvar jasna.

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
tyne reče pred 56 minutami:

haha ok

 

svet according to kmjr

 

poklic zdravnika je poslanstvo in jih denar ne bi smel zanimat

folk se ne bi grebu za keš če nacionaliziramo dediščino

 

ker nivo deluzionalnosti je to?

Zdravnik pač opravlja javno funkcijo, kot cestar ali komunalar. To ni proizvodnja fidžet spinnerjev, za katere je za družbo nepomembno, če bodo proizvedeni ali ne. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 9 minutami:

Najemamo jih zato, ker je za naš dobrobit bolje, da mož ta čas porabi za delo za katerega je plačan. Če bi bil za to bolj obdavčen, te iniciative ni. 


a sta tvoj moz pa vrtnar v razlicnih davcnoh sistemih in nimata enake obdavcitve dela? 
 

Al je problem previsok davek na delo vrtnarja, ker to zmanjsa razliko med urnim zasluzkom moza in stroskom vrtnarja? 
 

potencialno se motim sam, ce mas moza zdravnika (tipo kardiologa) al kaj takega pa lahko razumem, da je bolje, ce zdravi hudo bolne kot ce kosi trato pred bajto


ce pa je moz nek duhovnik/‘anager/posrednik al trgovec, pol je bolje da kosi trato in prezivlja cas z vami kot da dela svet manj dober v sluzbi :D 

 

ana reče pred 13 minutami:

Easy peasy, okoli tega se dela cel kup kalkulacij. Se ti splača imeti nekoga, ki pride počistit enkrat na teden. Ali kuhaš ali greš jest ven. Ljudje te zadeve ovrednontimo, več ti ostane od plače več lahko odločaš kaj boš počel, koliko prostega časa boš imel etc. 

 

Seveda se odlocas po kupu racionalnih kroterijev, zato je vpletanje davcnih stopenj v ta proces odlocanja domena fantaziranja in sprenevedanja. Nek tip z mn3 ni sel “delat” vec kot sicer bi zaradi visokih davkov, svet in druzba pa v jok :rofl:

 

ana reče pred 15 minutami:

Sicer ne zagovarjam povsem nizke stopnje obdavčitve, ampak ne pa tudi takega šmorna kot je v Sloveniji, kjer ni nobene nagrade za tiste, ki se bolj trudijo. 


Ti pravis trudijo, jaz pravim izkoriscajo delo drugih. Ne vem kako lahko recemo, da se nekdo bolj trudi, ker priganja druge in jim jemlje del prigaranega zasluzka od ust. 
 

Strinjam se pa s tem, da bi kapital moral biti bolj obdavcen od dela. Ker res ni fer, da tisti, ki delajo, placajo nesorazmerno mnogo vec od teh, ki ne. Zato bi morali kaoital obdavcit bolj kot je trnutno obdavceno delo. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 minutami:

Ti pravis trudijo, jaz pravim izkoriscajo delo drugih. Ne vem kako lahko recemo, da se nekdo bolj trudi, ker priganja druge in jim jemlje del prigaranega zasluzka od ust. 
 

Strinjam se pa s tem, da bi kapital moral biti bolj obdavcen od dela. Ker res ni fer, da tisti, ki delajo, placajo nesorazmerno mnogo vec od teh, ki ne. Zato bi morali kaoital obdavcit bolj kot je trnutno obdavceno delo. 

Pustimo, da vse skupaj organizirajo in financirajo z lastnim tveganim vložkom :D 

 

Ne vem zakaj je folk tok zabit, da gre delat za druge, če je tako simpl.

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 18 minutami:

Zal je tko. Ce je slolvenski kapitalist oz "podjetnik" zmožen producirat sam tako, da folku plačuje 700 €, potem mu je pač treba vzet možnost produciranja in jo prenest v javno last. Slovenski kapitalist med obema vojnama tud ni bil sposoben nič naret. Javna last pa je dala zdravstveni sistem, šolski sistem, energetski sistem, administracijo, mrežo raziskovalnih znanstvenih institucij itd. Bo pač treba ponovit vajo. Če smo imeli lahko redno več kot 5 procentno last v socjalizmu, slovenski zasebni kapitalist pa večinoma komaj prileze nad nulo, potem je stvar jasna.

A v tem fantazijskem svetu živite komiji, zdaj mi je več jasno.

Pustimo vojno opustošenje, ki mu za razliko od WW2 ni sledil en največjih ekonomskih bumov v zgodovini, izgubo trgov, prehod v zaostalo državo, Veliko depresijo in kar je teh malenkosti. Pa še vedno se je podjetništvo lepo razvijalo, kljub pomanjkanju kapitala. Ampak itak, Tito vse naredu. Sam ni mi jasno, zakaj smo mel 1991 bakšiš za živet v primerjavi z Avstrijci.

Povezava do prispevka

Jest bom plačal mašo za našga odvetnika, za vse nerojene brezzvezne evropske projekte, ki niso bili izvedeni, ker davčne stopnje

 

"Družba" stalno, ko odvetnik ne naredi pijavkarskega NGO EU projekta, ki ničemur in nikomur ne bi služil, sam razmetavanju javnega denarja

 

Navedek

millions of voices suddenly cried out in terror

 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

haha ok

 

svet according to kmjr

 

poklic zdravnika je poslanstvo in jih denar ne bi smel zanimat

folk se ne bi grebu za keš če nacionaliziramo dediščino

 

ker nivo deluzionalnosti je to?


biti zdravnik, ucitelj, vzgojitelj pa tudi duhovnik in podobno so zadeve, ki so stvar poslanstva in ne ekonomske stimulacije per se


to da je pac nekdo pizda od cloveskega bitja in gre bit zdravnik/ucitelj/duhovnik zaradi denarja in ne zdravljenja/poucevanja/manipulacije v obce dobro je skoraj dokaz tega, da lahko ljudi po enostavnem kriteriju razdelimo tudi na dobre in zle oziroma dobrobamerne in pohlepne :) 


Vedno bodo obstajali pohlepni posamezniki, tako kot obstajajo lopovi, morilci, posiljevalci… se pa njihovega pohlepa ne bo nagrajevalo in spodbujalo. 
 

kako prizadet mora bit nekdo v kepo, da zagovarja utemeljevanje nasega razvoja z izrazito negativnimi znacajskimi lastnostmi…

 

ne, folk se bo se vedno gnal za denarjem, ga pa ne bo kopicil, ker se bo zavedal, da ga ne more nesto v grob ali predati na kopicenje dalje. Zdi se mi bolj meritokratsko kot trenutna ureditev, ki daje  privilegirsncem potuho na racun privilegijev prednikov. 
 


 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 2 minutama:

A v tem fantazijskem svetu živite komiji, zdaj mi je več jasno.

Pustimo vojno opustošenje, ki mu za razliko od WW2 ni sledil en največjih ekonomskih bumov v zgodovini, izgubo trgov, prehod v zaostalo državo, Veliko depresijo in kar je teh malenkosti. Pa še vedno se je podjetništvo lepo razvijalo, kljub pomanjkanju kapitala. Ampak itak, Tito vse naredu. Sam ni mi jasno, zakaj smo mel 1991 bakšiš za živet v primerjavi z Avstrijci.

tako

 

ti  živiš pa v realnem svetu večje revščine, slabše infrastrukture, slabše zdravstvene osrkbe in slabših bivanjskih razmer 

 

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
tyne reče pred 4 minutami:

Pustimo, da vse skupaj organizirajo in financirajo z lastnim tveganim vložkom :D 

 

Ne vem zakaj je folk tok zabit, da gre delat za druge, če je tako simpl.


a ker je nekdo zabit je kriv on ne pa un, ki ga izkorisca? 
 

bit zabit te ne naredi slabega cloveka, izkoriscanje drugih pa te naredi takega po defaultu

 

v te zgodbice o financirsnju tveganja z lastnim vlozkom bi nasedal, ce bi z vsem svojim premozenjem, tudi s prej izplacanim dobickom, odgovarjali za izgube. 
 

to da lahko pred koncem leta izplacam dividende in placam nanje davek ter je ta denar prakticno nedotskkjiv tudi, ce cez dve leti gre firma v kurac in ostanem dolzan drugim, je tko se vecja prevara od dedovanja

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...