Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

andrejus reče pred 1 uro:

z Partijo v Slobodi.

Ne bo opozicije več?

 

Andrejus si videl, ko je Ana napisala, da je neka bruto plača v "Meki in Medini" (po tvoje) Irski... cca. 50K bruto? Lol, zakaj bi se selil v tako Meko (ali podobno), če imam tukaj ene 15-20% manj na dobro podmazanem vrtljivem stolčku? Upoštevaj še, da je večkrat omenila kakšen problem je dobiti nepremičnino, ki so izjemno drage in veliki večini nedostopne... v moji okolici pa je kvadratni meter cca. 1200€ (še manj, če grem vsaj 2km ven in malega mesta) in ostale cene življenjskih stroškov tudi neprimerljivo nižje kot pri njih. Torej imaš tukaj dosti več s tega keša kot tam. Sem prvo spregledal in mislil, da govori o neto in si mislil, da je to precej dobro.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

Sem prvo spregledal in mislil, da govori o neto in si mislil, da je to precej dobro.

Preden sem @ana vprašal sem poguglal za moj profil kolk so kaj plače. Za moje delo je povprečna polača 55k €, kar je neverjetnih 65k manj kot v Helvetski republiki. Lahko da google za Irsko laže, pač slabša statistika ipd. Kot sem videl je max povprećje (vem ja, glup izraz) 70k € letne plače. Za info, žena je pred 5 leti v SLO imela 50k€ bruto ampak z nadurami. Jaz sem pa bil itak najmanj plačan certificiran entwikler na svetu :) LoL. Sam nadure so me reševale. Tam do 70k€ dobiš tudi v DE. Zato sem ano vprašal kak je kaj lajf tam na Irskem.

 

Drugače pa SDS + Sloboda?!

Treba bo za Levico glasovat, ker je možno da ne pride niti v parlament. NSi dela neke čudne akrobacije.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Ehm preden vidva preveč razpredata, vprašanje je bilo kako je ena soldna srednja plača. Informatiki imajo več, prodajalci v trgovinah manj. Odgovarjala sem kaj ti nudi nek soliden standard in 50k je približno  povprečna bruto plača in v mojem delu države je kar ok. Za Dublin recimo manj, samo tam so tudi plače višje. Ti pa 50k da tam ene 38k letno neto. Pri nas so tisti s poklicno izobrazbo z nekaj nadurami na od 700 do 1100 na teden neto. Za posamezne poklice je bolje iskat posebej in delat neke hude sklepe kaj kdo dobi na podlagi povprečne plače je malo preveč enostavno. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

A to pri vas na Irskem? 

Se opravičujem, ker sem nekaj dodala tvojem razpredanju o zadevah, ki jih poznaš manj kot jaz. Saj vem, da je včasih težko, ko te nekdo popravi oziroma doda kontekst, sa nisi največji ekspert o vsem, samo tako občutljiv pa ni treba biti. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 19 minutami:

@ana aha pol google ststistika pri plačah za Irsko je bolj tako tako

Ne vem. Veliko večje razlike so od službe do službe. Intel trenutno sicer bolj odpušča kot najema, ampak pri njih, kolikor vem, so plače visoke, ker ljudje pogosto nočejo tam dolgo časa delat. Kako drugo podjetje, kjer nimaš tistih clean room postopkov, lahko plača manj. Malo je odvisno tudi koliko je na voljo kadra. Za zdravnike tekmuje država z US in Avstralijo, UK ne več toliko in so plače visoke. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 25 minutami:

Se opravičujem, ker sem nekaj dodala tvojem razpredanju o zadevah, ki jih poznaš manj kot jaz. Saj vem, da je včasih težko, ko te nekdo popravi oziroma doda kontekst, sa nisi največji ekspert o vsem, samo tako občutljiv pa ni treba biti. 

 

Lol, kot bi me zanimalo ali brigalo :D Blo je izključno za Andrejčka. Nikakor pa, ker bi želel širšo debato o teh meni popolnoma nepomembnih zadevah. 

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 24 minutami:

 

Lol, kot bi me zanimalo ali brigalo :D Blo je izključno za Andrejčka. Nikakor pa, ker bi želel širšo debato o teh meni popolnoma nepomembnih zadevah. 

 

 

Potem pa drugič ne razlagaj kaj jaz trdim. Omenjaš moje ime in pričakuješ, da bom tiho. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ana ti si absoulto vse preveč resna ženska za ta forum. Tudi na gnoju opažam od mnogih, da se delajo norca iz tega, ker konstantno resno odgovarjaš na troll poste. 90% postov na katere odgovarjaš je troll. Čudi me, da ti ni očitno. Zato pa je postal že splošno znani rek "na Irskem, iz Irske, pri nas..." :D Veliko večino ljudi tukaj boli kurac za te zadeve in samo prcajo. 

 

Ne rabiš bit tiho, ti kar go on :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Ana ti si absoulto vse preveč resna ženska za ta forum. Tudi na gnoju opažam od mnogih, da se delajo norca iz tega, ker konstantno resno odgovarjaš na troll poste. 90% postov na katere odgovarjaš je troll. Čudi me, da ti ni očitno. Zato pa je postal že splošno znani rek "na Irskem, iz Irske, pri nas..." :D Veliko večino ljudi tukaj boli kurac za te zadeve in samo prcajo. 

 

Ne rabiš bit tiho, ti kar go on :)

Vse kar sem iz tega razbrala (in sem sumila že prej), da si pokroviteljski do žensk in si bolj srečen, ko so tiho. 

 

Drugače je pa zanimivo, da toliko veš o mojih poastih. Nisem si mislila, da slediš toliko mojim postom, da veš, da so 90% odgovori na trolle.

uredilo bitje ana
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Saj sem pokroviteljski do žensk :D Kot vsak pravi dec.

 

Nikakor pa ne sledim tvojim postom lool... kaka vzvišenost. Sledim pa tistim par temam tudi na gnoju in si v njih aktivna. Čist enako bi lahko rekel ostalim uporabnikom, da vem kaj pišejo tam. A ne moreš sledit temam brez, da v njih sodeluješ?

 

Jaz sem pač resen človek in ne sodelujem v debatah na gnoju.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Spet ne razumeš :D Ti si res konkretno pozabila slovensko (bralno razumevanje)... seveda vem za tvoje poste, če berem temo. Ne berem pa ciljno tebe in tvojih postov kot si namignila. Bo šlo al nima smisla, da se trudim?

 

Čeprav priznam, da jih rad berem, ker so v večini zabavni. Ni pa, da v searh engine pišem "ana".

 

P.S.: Daj dodaj vsaj še nekaj, da bo tvoja zadnja in boš mela srce na mestu. Nočem ti pokvariti nedelje, grem kaj pametnega počez. V službi bo več časa za tu viset.

 

lp

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Saj sem pokroviteljski do žensk :D Kot vsak pravi dec.

 

Nikakor pa ne sledim tvojim postom lool... kaka vzvišenost. Sledim pa tistim par temam tudi na gnoju in si v njih aktivna. Čist enako bi lahko rekel ostalim uporabnikom, da vem kaj pišejo tam. A ne moreš sledit temam brez, da v njih sodeluješ?

 

Jaz sem pač resen človek in ne sodelujem v debatah na gnoju.

 

Ti si eden od najbolj tragičnih likov tle, pojdi malo brat svoje poste za nazaj pa mi povej čle je to normalno no, idi na gnoj z takimi.

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 20. 8. 2023 at 11:06:

Preden sem @ana vprašal sem poguglal za moj profil kolk so kaj plače. Za moje delo je povprečna polača 55k €, kar je neverjetnih 65k manj kot v Helvetski republiki. Lahko da google za Irsko laže, pač slabša statistika ipd. Kot sem videl je max povprećje (vem ja, glup izraz) 70k € letne plače. Za info, žena je pred 5 leti v SLO imela 50k€ bruto ampak z nadurami. Jaz sem pa bil itak najmanj plačan certificiran entwikler na svetu :) LoL. Sam nadure so me reševale. Tam do 70k€ dobiš tudi v DE. Zato sem ano vprašal kak je kaj lajf tam na Irskem.

 

Drugače pa SDS + Sloboda?!

Treba bo za Levico glasovat, ker je možno da ne pride niti v parlament. NSi dela neke čudne akrobacije.

Entwickler je najbrž najbolj širok zaposlitveni naziv na svetu...

Imaš od nekoga, ki dela strogo znotraj neke arhitekture, preko code monkeya, prek pol do nekega srednjega nivoja, do chief architecta.

Vsi si radi rečejo Entwickler.

To je nekke tak, ko da bi rekel im in medical field...

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 22. 8. 2023 at 21:30:

A niso nekaj govorili, da bodo skrajšali delovnik na 6 ur??? No namesto tega dobimo delovne sobote:D

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/prihajajo-solidarnostne-sobote-bodo-podjetja-sodelovala.html

Kaj to ti bo delodajalec rekel da moras delat v soboto ti se pa jebi? Al lahko reces, vsaj na papirju, naj se pobere od kod je prisel? Lol kere fore no, solidarnostne sobote :avadodo:

Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vlada-bo-potrjevala-interventni-zakon-po-poplavah.html

 

Janša, glej in se čudi kako se obira narod pri belem dnevu.

 

A bodo gasilci, reševalci in ostali, ki s(m)o prostovoljci 24/7/365 (ne sam dve soboti letno) izvzeti od "prostovoljnega" davka? (retorično vprašanje)

 

Sej ne da plačujemo davke v tej rupetini ko črnci. Ipak mormo še dodatnih 0,3% več, ker država nesposobna ni pucala vodotokov in izdajala dovoljenja za gradnje na rizičnih območjih. Pa ko jebe zavarovanja... naslednjič ko mi potres podre bajto pa toča zjebe avto, bo ipak država plačevala, brez veze da mečem dnar stran še za zavarovalnice.

 

Pa za rekonstrukcijo ne bo treba gradbenega dovoljenja... isuse božji, prou ponujajo folku da začne delat gradbene mahinacije in dozidavat vsepovprek, da bo ja vse še bolj nenadzorovano in v kurcu. Loh bi vsaj naredil da se gradbeno dovoljenje dobi naknadno oz. se preveri kaj si "rekonstruiral".

 

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 4 urami:

Sej ne da plačujemo davke v tej rupetini ko črnci. Ipak mormo še dodatnih 0,3% več, ker država nesposobna ni pucala vodotokov in izdajala dovoljenja za gradnje na rizičnih območjih.

 

Črnci so bolj sinonim za delo, ne davke.

Glede na to, da je to račun za več desetletij zabušavanja in nesposobnosti na teh področjih, niti ni tako veliko.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...