Skoči na vsebino

Prva liga Telekom Slovenije


Jude

Priporočeni prispevki

Pri nas res vsak dela kar hoče.

 

Najprej so jih lepo prosili, da naj zapustijo tribuno, oni se delajo, da ne slišijo, in pri tem je ostalo....

Potem, ko je jasno, da so poškodovali nekaj ljudi, pa lepo mirno v koridon, na vlak in lepo domov....

 

V vsaki drugi državi bi pendreki peli do jutra. Ali pa bi ob prižgani bakli celo tribuno zalil z gasilsko cevjo in jih pustil tam do ene 4h zjutraj.

 

To se nam smejejo vsi. Par bedakov jebe celo ligo, policija jih pa z lepimi besedami prosi, da naj prenehajo.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Tudi pri nas je kakih 20 let nazaj policija casually s pendreki praznila sektorje za manjse incidente. Se ze leta ob raznih gorecih stolih in polomljenih ograjah cudim zakaj se to ne dogaja vec. Vcasih so s pendreki tako mlatili po navijaskih sektorjih, da so se huligani kot creda ovc valili skozi izhod. In ne, ne delajo vedno samo viole sranje, wtf :D

Povezava do prispevka

Kolega je šel pred nekaj meseci na eno tekmo med Viole. Tam je bilo nekaj (recimo trije, štirje) problematičnih posameznikov, ki so lomili stole in delali druge pizdarije, ostali so navijali v mejah normale. Policaji so pa samo gledali. Po njegovo bi morali izločiti te posameznike, jih nabutati, zapreti in jim dati doživljensko prepoved vstopa na športne prireditve. Tako kot pri opicah, najbolj agresivne odstraniš, da je mir.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 16 urami:

kako nepričakovano. vse skupaj je zarota NZSja!!!11

 

image.png.b7ddb14d89a9d3f4fcd3d5ab6855b05c.png

Navedek

Po slabi uri odlične navijaške kulise in odlične igre naše ekipe se je med nedeljsko tekmo v Murski Soboti zgodil zelo neljub dogodek.

Viole smo strogo proti "topovskim udarom" in ostalim podobnim pirotehničnim sredstvom z učinki poka!
Zaradi dogodka na derbiju leta 2010, ko je eden izmed navijačev ostal brez prstov, smo pričeli naše člane opozarjati, naj ne uporabljajo omenjene pirotehnike. Nova poškodba, ki se je zgodila leta 2015, je našo teorijo le še potrdila, dokončno pa smo zavzeli stališče, da jih kot navijaška skupina tudi uradno ne uporabljamo, od leta 2017, ko je zaradi eksplozije delček stola zadel našega člana v oko.
Od takrat naprej je takšne vrste pirotehnika med nami nezaželena in interno prepovedana.

Posameznikovo dejanje obžalujemo in strogo obsojamo, saj do 57. minute ni bilo uporabljeno nobeno pirotehnično telo podobnega učinka.
Izjemno nepošteno je obsojati celotno navijaško skupino ali klub za incident, ki se je zgodil v nedeljo in ga je nedvomno storil le eden, neodgovoren posameznik.

Ko smo prepoznali nastalo situacijo, smo takoj prostovoljno, brez zapletov in dodatne napetosti, zapustili stadion, kot smo bili pozvani s strani organizatorja.

V primeru, da se izkaže, da je bil predmet vržen iz našega sektorja in v primeru identifikacije posameznika, bomo tudi primerno postopali, skladno z odločitvijo znotraj skupine. Kot smo omenili, smo absolutno proti eksplozivnim telesom na športnih prireditvah.

Če se bo izkazalo, da je šlo za početje posameznika iz naše skupine, bi se radi opravičili vsem poškodovanim, kot tudi ostalim prisotnim na tej tekmi in verjamemo, da se kaj podobnega ne bo nikoli več ponovilo.

PROTI PETARDAM NA STADIONIH!
 

 

didn't do nuttin'

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Viole so želele 300 kart za MS. Mura jim jih je dala 150.

 

pred tekmo sem videl poziv Viol (povzetek je bil objavljen v spletni Ekipi), češ, zdaj jih pa bomo, nas ne bo nihče jebal. in potem se je zgodilo, kar se je zgodilo.

 

policija je med vrsticami povedala, da bo blazno težko najt človeka, ker so vse skupaj izvedli orkestrirano. prižgali bakle, nekdo vmes je fuknil pa udar...

Povezava do prispevka

Sem pricakoval hujso kazen in da bodo to RES uporabili kot vzorcni primer. Tako da sem bil pripravljen na vsaj ene 50-100k in s tega vidika res ni dosti. Je pa kazen tbfh malo nenavadna in dokaj na random sestavljena, sploh ne vem koga zelijo tu kaznovat lol (razen mb financno). Tako kot ste ze drugi rekli, 4 prazne tekme doma (btw, to je zaradi bakelj na gostovanju), nobene omembe prepovedi gostovanj. Tako da najbolj so kaznovani ljudje, ki jih v murski soboti itak ni blo in tudi ne hodijo na gostovanja maribora (tj. "civilni" navijaci maribora in navijaci gostujocih mostev). Bedaka, ki je vrgel topovski udar kot kaze tudi ne bodo dobili. Se potem vprasam koliko je ta silni videonadzor smiseln (in ali res obstaja pameten razlog za kompliciranje s personalizacijo in celodnevnim poslusanjem helikopterja za videonadzor med nekaterimi drugimi tekmami), ce ne morejo identificirat enega med dvestotimi. 3:0 je bila tekma registrirana zaradi topovskega udara - ok, podlago za to celo lahko razberes iz pravilnika, ce nisi prevec pedanten :D  Definitivno bom presenecen ce bo slo tudi brez kazni za Muro (zgleda ne bo) ponavadi je vedno kaznovan tudi organizator zaradi pomanjkljive organizacije. Cudno, da nista obe kazni bili izreceni istocasno. Pod crto mislim, da so pac vsekali po mariboru, kar je prav in razumljivo, sem pa 99% da bo pri tem ostalo in se cez pol leta noben vec ne bo nicesar spomnil in se na podrocju navijastva spet ne bo uredilo nic. Pac klasicno salabajzerstvo NZSja in fuzbala v sloveniji. That being said, mislim da slovenija nima nekega resnega problema s huliganstvom (kot so si mogoce zadnje dni lahko ustvarili vtis bezni spremljevalci nogometa), bi se pa zagotovo dalo to podrocje uredit in regulirat dosti dosti bolje. Ampak verjetno se ne bo.

Povezava do prispevka

Jah, načeloma se gre pri takih kaznih na to, da bi klub sam poskrbel za ekscesne debile. Še najbolj bedno mi je zdajšnje jamranje viol - če nas ne bi bilo, kdo bi hodil na tekme... Ciljajoč na vse navijače, vseh klubov. Guess what, raj ne grem na tekmo kot pa zraven tvegam poškodbo zaradi degenov. Se spomnim pred leti, derbi Olimpija - Maribor v Stožicah, ko je štajerski debil spustil raketo proti ljubljanskim navijačem, kjer so bili pretežno starši z otroci. Le sreči se imajo za zahvalit, da ni otroka zadela v glavo in se je vse končalo srečno. 

 

Ampak ja, dejmo jih crkljat, ker hodijo na tekme... mrš.

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Viole sicer niso edine, ki delajo sranje. Se spomnim ljubljanskih degenov kako so metale bakle in gorece stole na sektor z navadnimi navijaci. Tudi takrat se na sreco ni zgodilo nobenemu nic, bi pa komot bila situacija podobna kot je bila zdaj v MS (isto kot v situaciji kot jo ti omenjas). Par k kazni za oba kluba in smo vsi pozabili. Klubi tu po mojem mnenju nosijo zgolj del odgovornosti, pa zgleda edini kasirajo posledice, kar se mi spet ne zdi prav. Topovski udar je vrgel posameznik, ki se mu verjetno ne bo zgodilo nic. Kje je obsebna odgovornost? Ta cepec bo se vedno lahko hodil na tekme brez da bi se karkoli spremenilo. Dragonsi bodo se vedno lahko lovili Ribare po Skofji Loki. Varnost na "stadionih" bo se vedno salabajzarska in prepoved obiska tekem bo se vedno sama sebi namen. Sori, ampak problemi so mnogo bolj kompleksni od tega da klubi crkljajo ultrase, se pa vsa odgovornost prelaga na njih. To je na nek nacin podobno kot da bi moja mama dobila kazen ker sem jaz prehitro vozil, jaz bi pa lahko brez posledic divjal dalje. Res upam, da bo policiji vseeno uspelo izsledit krivca, pa naj potem iz njega naredijo precedencni primer. Ampak ja, itak ne bo nic, cez eno leto bo spet neko podobno sranje in takrat bomo poslusali razne skofe in politike kako je to vse slabo in zavrzeno.

Povezava do prispevka
kola reče pred 8 urami:

 Res upam, da bo policiji vseeno uspelo izsledit krivca, pa naj potem iz njega naredijo precedencni primer.

Glede na to, da naj bi petarda priletela med kurjenjem bakel, je krivca izredno težko identificirat.

Zagotovo pa se na tribuni ve, kdo je bil in bi ga lahko tribuna sama izločila. Sploh, če bi klub pritisnil na viole.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...