Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2022]


Priporočeni prispevki

3x na teden igram God of War Ragnarok, za na vlak (al pa če je TV zaseden :P) sem si pa kupil Death's Door (Steam Deck)....idk, rad bi zemljevid imel :D Nekaj časa je trajalo, da sem pogruntal, da lahko z desno gobico pogledam naokoli :D Pa vem, da ne bom šel na 100% achievementov, ker je eden, da cel špil končaš z marelo. Vem, da se mi ga ne bo dalo še enkrat it čez :P 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 4 urami:

Sicer res tole je bolj kot en DLC za 2018 verzijo, ampak naj bo..

Večjega BSa ne bi mogel izustiti. Da je igra grafično podobna enki še razumem (čeprav ni, ker je dosti lepša), sam tle imaš dvakrat več vsebine kakor v izvirniku.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Same here, zbiram zlata jajca ko kak pravljični junak. Sploh ne vem od kje mi volja konstantno ponavljat 30 minutne rune (oz. 15) :D

 

Spoiler

btw saj nakupovanje zlatih jajc ima smisel ane? Je keš mogoče za kaj druzga boljš trošit?

 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Pač Vampire Survivors je povsem objektivno dobra igra (osebno sem ji v beležki dal 8/10 in jo s tem umestil na svoj seznam najboljših, letos sem zaenkrat dal 8+ samo še Elden Ringu in Rogue Legacy 2). Dejansko gre za bullet-hell crowd control igro, ki jo igraš z vsega skupaj štirimi tipkami; vsi napadi so namreč avtomatični, zato naš lik samo premikamo in nič drugega. Na videz preprost koncept, ki pa se ga na ta način dejansko še ni nihče domislil (oziroma zdaj je naenkrat 20 podobnih iger, tako da tukaj je vprašanje kokoši in jajca). Ke_kita in ostale razumem, da jih grafično odbija, tudi mene je, pa žena mi skos spušča looke, ko igram te trash igre, ampak meni se je vizualno prikupila, podobno kot njega dni pri Stephen's Sausage Roll. Pač gre za namerno trash estetiko, ki pa ima vseeno nekaj vizualne globine, v primeru Vampire Survivors je ta v poklonu 8-bitni Castlevanii. Sicer so sovražniki in liki povečini vzeti iz enega asset packa in minimalno predelani, a ta asset pack se je očitno zgledoval po prvi Castlevanii, saj je par sovražnikov enakih. Drugi vizualni vpliv pa mi je nek miks japonskih pačinko naprav (malce ironije v tem vendarle je) in kakšnih starih MMO-jev, ko najdeš kak res optimalen build, kjer se ti noben sploh ne more približat, ampak samo letijo cifre levo ter desno. Ampak, ja, saj več kot očitno je v ospredju igralnost, tako da o zvočni in vizualni podobi ne bom še naprej izgubljal besed, bom pa probal v nespoiler obliki napisat, kaj zraven osnovnega gameplay loopa mi je pri tej igri še odlično:
1. Koliko skrivnosti je v na videz enostavni in linearni igri. Kar naenkrat se ti začnejo odklepat dodatne stopnje, dodatni liki ... ko igraš 10 ur se zaveš, da si odkril šele kakih 60 % vseh orožij, ki so na voljo. Potem spoznavaš različne kombinacije, kombinacije z različnimi liki na različnih stopnjah, potem različne variacije iste stopnje ... Vse skupaj se vrti naprej, praktično na vsaka dva runa se ti odklene nek nov način, lik, sovražnik, da vse skupaj naredi sveže. 
2. Dejansko igra vsebuje nekaj zgodbe, ki jo počasi razkrivaš skozi opise orožja in sovražnikov ter par questov, ki jih najdeš na mapi (ko začneš igrati, se ti niti ne sanja, da so na mapi neke vrste questi in celo side boss fighti). 
3. Tretja odličnost mi je v tem, da čeprav je igra hardcore, je še vedno po svoje precej lahka. Sam nimam nobenih posebnih problemov, pa nisem nek pro gamer. Obrnil sem mislim da štiri stopnje z več liki, odkril cel kup skrivnosti, naredil ogromno opcijskega stuffa. Komot bi igro že zaključil in zbrisal z diska, ampak kaj, ko je tako noro zabavna, da si ves čas govorim: zbrišem po naslednjem runu. 
Skratka res gladko zasluženih 8/10. Super igra, za katero lahko rečem samo ne bit taki konjzolaški zaplankarji, zadeva na Steamu stane 3 evre, dajte jo sprobat. Če tipkate poste na kompu, vam bo tudi VP deloval.

  • Račka +1 4
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 1 minuto:

Ke_kita in ostale razumem, da jih grafično odbija

Alo alo. Mene grafika sploh ne odbija. Skrbi me samo, da gre za neko (pol)avtomatizirano cookie clicker varianta zadevo, ki ni niti približno skill based, kar osebno pričakujem od roguelike/lite igre.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Alo alo. Mene grafika sploh ne odbija. Skrbi me samo, da gre za neko (pol)avtomatizirano cookie clicker varianta zadevo, ki ni niti približno skill based, kar osebno pričakujem od roguelike/lite igre.

Ma glede na to, da sem jaz prišel do nivoja, da praktično vedno obrnem stage (nisem pa še igral 15 minutnega modea, ki je težji), zelo malo bazira na sreči/RNG-ju. Mislim, valda je prisoten, kolikor vidim v meniju je v igri 100+ orožij, tvoj lik pa jih ima v posamezni igri največ 6, tako da določena mera randomnessa je absolutno prisotna. Ampak še tako bedno orožje si lahko upgrejdaš na spodoben nivo :)

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 minutami:

V bistvu vse bazira na dialogih, nea laži. Men je blo kul, samo vse vmesne sekvence mi morijo, ker trajajo dlje od Metal Gear Solidov

Spoiler

A mi lahko prosim na zs napišeš kako si uno sekvenco dialogov pri prvem bossu rešil? Zmer kiksnem nekje med 20 in 25 odgovorom in gre vse v kurac :(

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Tu si fuknil 5€ za to... Pred par dnevi pa ti je blo žal 15€ za celo leto Premium in si cincal 2 tedna pa riskiral, da poteče deal. Narobe svet :wacko: Great reset when?

Fakof ti in tvoje masiranje FOMO instinkta! :D

Ne boš me zjebal, ker sem si prav zadal, da mi bo uspelo ukiniti Premium, tako da še vedno dobim popust na Extra v BF oknu.

FU Sony and tomazek. :mafija:

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 urami:
  Skrij vsebine

A mi lahko prosim na zs napišeš kako si uno sekvenco dialogov pri prvem bossu rešil? Zmer kiksnem nekje med 20 in 25 odgovorom in gre vse v kurac :(

 

Spoiler

A si probal pobrati vse srčke za skrito rešitev? Baje moraš samo neki odgovarjat in se boss sam preda

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...