Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

cashman reče pred 9 minutami:

ja, dajmo sproti objavljat padce kriptovalut in se naslajat nad izgubami kolegov somn3njalničarjev. Nisem na kriptovlaku, pa vseeno mi je žal za njihove (trenutne) izgube in skrb. Ampak ja, tudi to je cena pohlepa po easy and quick money... 

bom pa vesel, če bo zaradi teh dogodkov dobavljivost grafičnih kartic kaj boljša...ne vem, koliko časa bo moja še zdržala...že nekaj let občasno pride do artefaktov...

 

Zanimivo, jaz sem pa happy ko prasec ko berem o teh padcih. Po mojem če mi zdaj tič odpade, ne bi bil slabe volje:rofl:

Povezava do prispevka

Problem je v tem, da si z minerji delimo strojno opremo s katero oni služijo, mi se pa zabavamo. Posledično je nekemu minerju čisto sprejemljivo dat x3 ali pa še več ceno za grafično, če si bo denar notri prinesel, medtem ko drugače težko opravičiš tak nakup. Plus miner ne bo kupil ene, ampak kolikor jih bo pač lahko nagrebel skupaj. To je v osnovi fail, da se sploh da minat z običnimi grafičnimi. To bi moral biti nek poseben dedicated hardware, pa naj si potem to minerji kupujejo pa zarad mene služijo miljone in miljarde, vsem iskreno iz dna srca privoščim. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

ne bit tok butthurt. 

 

sej boste dobil 3080ti LHR (low hashrate). 

Pa boste komot dali 1.5k za grafiko, ki ni primerna za majnat. 
(btw, še vedno jo lahko lendaš za machine learning in AI, pa si dokaj dobro plačan). 

Kaj boste pa v tem primeru pol jokal? Da vam nekdo, ki proba zaslužit vse grafike pobere. 
Jah, vedno bo tko. Deal with it.

Povezava do prispevka

@Jenno jaz bi rekel, da je obratno - zero sum sistem se mi zdi bolj iznajdba modernega (predatorskega) kapitalizma, kjer se vsak boji za svojo rit in se okorišča na račun drugih. V srednjem veku je družba bolj delovala v smislu solidarnosti, sodelovanja, podpiranja drug drugega, kjer se je precej več delalo za blaginjo celotne skupnosti kot danes.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 2 urama:

 srednjem veku je družba bolj delovala v smislu solidarnosti, sodelovanja, podpiranja drug drugega, kjer se je precej več delalo za blaginjo celotne skupnosti kot danes.

 

lol wat ? a se nis slisal za temni vek ? srednji vek je imel le eno pravilo in to je pravilo mocnejsega

 

Mining je sporen ker dejansko nic konkretnega ne prispeva (niti kot  menjalno sredstvo) razen da hrani požresnost na racun že tako omejenih surovin. Koliko vem je mining Kitajska prepovedala slej ko prej bodo tud sledile ostale drzave. Ostala bo le potratna poraba surovin, stroma in en kup odpadnega hardwera. Pac se en folly nase vrste zavoljo pohlepa

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Tbh je ta miselnost še vedno polno pristona, kar dokazuje kr neki uporabnikov foruma. Ful folka ne dojame, da kot (pod)povprečni človečnjaki žvijo višji standard kokr so ga kralji še neki desetletij nazaj. Valda se pa primerjajo s fake social media "legendami" in se počutjo, kokr da jim je ful bad (a hkrati ne nardijo pol kurca, da bi jim blo bolš). Lažje je jamrat, kako je blo včasih bolš in romantizirat obdobja, kjer bi s svojimi trenutnimi (ne)sposobnostimi gagal oz. zlo hitr umrl.

 

Dost offtopica ;) mining je še vedno profitabilen, čeprou je ful padl vse skp. Kartice se ne bodo še pocenile kmalu.

 

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Moj point je, da do sedaj AMD ni imel dobre rešitve za konkurirat DLSS 2.0 od Nvidie. Zdaj pa njihove kartice (Nvidia) nimajo praktično nobene prednosti pred AMD-jevimi iz vidika gaminga. Ker DLSS je dejansko super stvar in se mi zdi čisto logičen jeziček na tehtnici pri odločitvi. Kul pa je, ker je sama zasnova AMDjevih grafičnih narejena tako, da ni optimizirana za mining, kar posledično pomeni, da se jih da oz. se jih bo vedno bolj dalo dobit. 

 

Kakor vem pa Intel, na žalost, še ni v fazi, ko bi lahko ponudil primerljivo grafično, če pa jim uspe in deliverajo in se jih bo dalo dobit za bolj normalno ceno kot trenutne, pa samo "Please take my money".

Povezava do prispevka

Intelovi gpuji naj bi prišli Q1 2022, najhitrejši bo baje med 3070 in 3080.

 

Glede na to, da so novi na tem trgu, bi bilo logično, da bi bile cene postavljene agresivno. Seveda pa je vse odvisno od količine, če bo relativno majhna, potem ne bo nobenega cenovnega učinka na trg.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 5 urami:

Moj point je, da do sedaj AMD ni imel dobre rešitve za konkurirat DLSS 2.0 od Nvidie. Zdaj pa njihove kartice (Nvidia) nimajo praktično nobene prednosti pred AMD-jevimi iz vidika gaminga. Ker DLSS je dejansko super stvar in se mi zdi čisto logičen jeziček na tehtnici pri odločitvi. Kul pa je, ker je sama zasnova AMDjevih grafičnih narejena tako, da ni optimizirana za mining, kar posledično pomeni, da se jih da oz. se jih bo vedno bolj dalo dobit. 

 

Kakor vem pa Intel, na žalost, še ni v fazi, ko bi lahko ponudil primerljivo grafično, če pa jim uspe in deliverajo in se jih bo dalo dobit za bolj normalno ceno kot trenutne, pa samo "Please take my money".

 

zal bo to zelo verjetno razocaranje, ce bos pricakoval karkoli na ravni DLSS 2.0

verjetno bodo ciljali na nizji nivo.

 

source trditve: njihov lasten demo (ki verjetno ni kazal najslabse rezultate) https://images.anandtech.com/doci/16723/AMD_FSR_Example.jpg

se na videu na predstavitvi je presenetljivo blurry

 

https://www.anandtech.com/show/16723/amd-formally-unveils-fidelityfx-super-resolution-open-source-game-upscaling

 

in to da zadeva dela samo na posameznih frejmih, medtem ko DLSS dela temporalno, torej skozi cas, in jemlje kot input motion vektorje iz game engina. posledicno ima ogromno podatkov (precej vec) in deep learning del lahko poskrbi, da to, kar "shalucinira" ne "skace" med frejmi, torej da zadeve ne migetajo in so stabilne v gibanju in celo vec, cez nekaj frejmov akumulira toliko podatkov da lahko prikaze se toliko vec ne-halucinirane ostrine

 

tako da pricakujem da bo stvar povsem izven klase DLSSja, kjer mores dejansko gledat piksle da najdes posamezne odseke slike kjer "haluciniran" 1440p zgleda manj ostro kot native 4k

 

 

ampak ja, upam da se s casoma razvije v nekaj kar ne bo samo se en gimmick.

 

ker to da bo lazje integrirat ga v igrice kot DLSS nima vec pomena. ce lahko DLSS integrira garazni hobijist v svojem custom enginu v kratkem casu, sploh pa ce ga bodo kmalu podpirali vsi glavni engini, potem bo moral AMD prekleto dobro poskrbet da se bo stvar prijela

 

 

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...