Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Surg3on reče Dne, 11. 5. 2021 at 10:50:

To, da je shortage je nedvomno res in seveda je problem večdimenzionalen, ampak vseeno ne bi rekel, da niso noben problem ljudje, ki z boti v parih sekundah pokupijo celotno tisto zalogo grafičnih, ki le nekako pride do trgovin in jih v  naslednjem trenutku že za vsaj 2x ceno prodajajo na ebayu. Jaz pravim, da 1. problem so minerji, 2. je korona in vse implikacije tega dejstva, 3. mučke čučke s tovarnami in samo proizvodnjo, 4. so pa scalperji. Vse skupi pa rezultira v to kar imamo. Čist sem že frustriran, ker sem nekaj let planiral, da bom ob naslednji nadgradnji kupil ultrawide monitor in ustrezno nadgradil računalnik, lepo u izi našparal, potem pa tole..Če bi imel bolj sodoben računalnik bi šlo tole mimo mene, da še vedel ne bi, tako pa imam 7 let staro mašino. Najbolj sick joke mi je pa ono, da lani jeseni nisem kupil, ker sem čakal, da se bo po novem letu itak vse razrešilo. ha-ha :(  

če bi proizvajalci imeli interes ustavit scalperje bi prodajali gpuje preko svoje spletne strani, omejitev 1 kartica/mesec/osebo (naslov&podatki kartice)

 

ampak jim je pač vseeno, važno da se proda

Povezava do prispevka

Ko bodo kapacitete proizvodnje presegle povpraševanje, se bodo proizvajalci grebli za tržni delež tudi z nižanjem cen. Razen,  če niso ugotovili, da jim sedanji položaj v bistvu ustreza in bodo naredili (tihi) kartelni dogovor, da tako, kot je, tudi ostane. Predvidevam, da bodo iskali sweet spot, ko je ratio med obsegom prodaje in dobičkom najboljši. Potem bo pa od potrošnikov odvisno, koliko so pripravljeni plačati za določen rang kartice.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 minuto:

Zdaj je res nesmortni nakup. Počakat do konca julija kaj bo z etherjem in PoW. 

To z ETHjem se dogaja že par let.... 

frend je okrog novega leta dal nekam stackat ETHje mislim da 35 celo, ki jih premikat ne sme, da bi bil PoW node. Skratka... nema ništa od toga...

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 minutami:

Jaz mislim da bo etherium crknil, če to naredijo. Ni to bitcoin. 

Hja ETHereum je po zasnovi 100x boljši coin od BTCja. S presedlanjem na PoW bi postala še precej boljša. Ko so miljarde v igri in minerji in vse živo. Nema ništa od toga....

Povezava do prispevka

No, no... @VonGriffin ampak takrat, ko si ti nabavljal, se je dalo še 3080 dobit za 900€ pa ti je še tisto blo žal plačat al kaj... dandanes bi jo lahko duplo prodal. Slabo si špekuliral in ostal celo brez vsega. Mi v rupetini, ko kupujemo tudi kupimo... in ne čakamo mesece in mesece na deal za 1,5€. Na koncu je najbolj smešno, da klošarji koristimo več ugodnosti, kot tisti, ki so celo življenje škrti. Kdo si bo za tabo vzel dnar, če itak nimaš naslednikov... kot jaz ne. Zapravi za stvari, ki te veselijo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

ce sem kdaj slabo spekuliral je bil to le bitcoin ko se je pojavil....imam postavljene meje racionalnih nalozb ne glede na dohodek, tko kot ne bom nikol dal vec kot 25k za voz ne bom dal vec kot 1,5k za gpu....to je razlog zakaj si ti klosar jaz pa ne,  2,5k sem  jaz dal za dobra vhodna vrata, nisem lud da za ta dnar gpu kupim. Izjema je laptop z 3080, zaradi davcne olajsave za home office

 

Ko se bo trg umiril bom vzel nekaj za okol jurja, mogoce bo jim ratalo glih do takrat cyberpunk porihtat nimam neke ihte preplacevanja strojne opreme

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 18 minutami:

2,5k sem  jaz dal za dobra vhodna vrata

 

Tipičen primer klošarske (slabe investicije). 40 let od kar živim, ne pomnim, da bi v mojem kraju kdorkoli komur gor vlomil. Vrata lahko mam papirnata... ne vem, če mamo 48 ur v tednu zaklenjena (ko je usklajeno, da ne bo nikogar). Drugače, če se za 2-3 ure ven skoči... živi bog niti ne zaklepa vhodnih vrat.

Povezava do prispevka

Meni bodo tudi služila do smrti :) Pri meni lahko samo za ene 15-20k visoko kakovostnega orožja z vašo Avstrijsko optiko pokradejo. Ok, ne vem pa res kako zvočno izolacijo rabiš... jaz živim v tihem, varnem okolju. Sklepam, da si obkrožen s čapci... pri nas tega nimamo.

 

Navsezadnje pa sem te pobaral zakaj si škrtaril pri grafiki, ko bi lahko dobil 3080 za 900€ pa nisi kupil... kar bi bil fenomenalen nakup in ne stran vržen denar (kot je za vrata). Samski in si od ust trgaš ker škrtariš... upam, da ne zboliš kaj resno, ker poznam primerov par cca 55 let, živeli kot ti živiš, šparali... da bojo uživali en dan, se odrekali užitkom za bolši jutri... pol pa nepredvidljiva situacija, bolezen... in pomrli pred penzijo. Res super lajf ja.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Dobro je javno razglasati kako imas za 20k orozja pa ne zaklepas vrat ker itak pr vas ne kradejo

 

Od ust se mi jahveju hvala ni potrebno trgati le da imam ocitno drugacne prioritete ki so v trenutni situaciji bolj smoterne. Ce bom dobil 3080ti bliz msrp me zanima ce ne se vidimo pri naslednji generaciji

 

 

Pa omenil sem le vrata lol, okna so me prisla 10k

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...