Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Omg nori spomini. Kupil Voodoo 1 in cez slabo leto je prisla ze Voodoo2 katero sem itk preci nabavil in kmal bankrotiral..to je bil tiste čase noro glede grafike. Zadnja je bila 3jka pri meni, dokler nisem začel kupovat kasneje Ati/Nvidia. Skoda, ker je kruto smrt naredil 3dfx s parimi neumnimi odločitvami.

uredilo bitje Tsunamii
Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden reče pred 1 uro:

Takrat sem prvič nabavil voodoo 3 2000, zima je bila. Jaz pa serdi največjega sneženja peš kar po cesti, ker pločnikov niso še splužili na pošto po grafo. Prišel domov čisto umazan, prezebel in moker, a totalno happy 😊 

 

To so bili res zlati časi. Jaz bi šel v Mordor takrat. :D

Povezava do prispevka

Voodoo 3 je bil tehnološko zelo podoben 1 in 2, samo da ni bil dodatek ampak celotna grafična, ravno ta stagnacija je pokopala 3dfx, zanašali so se na Glide podporo. Ko je prišel Voodoo 4 je Nvidia že imela Geforce, ostalo je zgodovina.

Povezava do prispevka

Evo poslovna ideja zate, knjiga "Izgovor za vsako grafično kartico", predelaš od prvih namensih do danes, potem pa lahko redno dopolnjuješ z novimi releasi, pa spin-off "Izgovor za vsak CPU", in ko boš uveljavljen avtor "Vse kar je narobe z modernim videoigram (s spremno besedo Sadhu Sequencerja)".

 

Maksi objavu svojo sobo: 

 

Povezava do prispevka
maksi reče Dne, 1. 5. 2023 at 11:43:

Voodoo 3 je bil tehnološko zelo podoben 1 in 2, samo da ni bil dodatek ampak celotna grafična, ravno ta stagnacija je pokopala 3dfx, zanašali so se na Glide podporo. Ko je prišel Voodoo 4 je Nvidia že imela Geforce, ostalo je zgodovina.

manjko T&L in samo 16bitne barve so jih zjebale. pa seveda stagnacija, sploh voodoo 5 je bil lol, če se ne motim, so eni imeli kar zunanji napajalnik.

Povezava do prispevka

Zaklali so se s prevzemom STB Systems, za kar so zapravili ogromno sredstev, z mimosunki kot sta bila podhranjena Rush in Banshee in pa predvsem z vztrajanjem na ostareli 'Avenger' (Voodoo 3 ni bil skoraj nič drugega kot prepakiran Banshee) in pozneje 'Napalm' arhitekturi, ki je poleg tega še pošteno zamujala in večina na njej predvidenih VSA proizvodov nikoli ni ugledala luči dneva.

 

Če bi namesto tega sredstva vložili v razvoj in s tem v čim hitrejšo splovitev next-gen Spectre (Rampage + Sage T&L naveza) in se ne bi šli avantur s proizvodnjo lastnih grafičnih kartic, bi se vse skupaj najbrž odvilo precej drugače. Po predvidevanjih bi lahko bil Spectre 3000 celo na nivoju takratnega Geforca 3.

 

Tudi sam sem bil velik 3Dfx ventilator in nikoli ne bom pozabil časov njegovega hitrega in žalostnega zatona. Podobno sem se počutil le še takrat, ko je prenehal obstajati ATI Technologies.

Povezava do prispevka

Prevzem AMDja ATIja je res zjebal konkurenco pri gpujih, tudi če bi AMD naredil boljši gpu kot Nvidia jih ne bi mogel narediti dovolj za povpraševanje na trgu, ker še izdeluje procesorje in SoC za konzole, zato AMDja tržni delež in s tem konkurenca ne zanimata preveč.

 

Tako pa Nvidia dela kar hoče oz. tekmujejo sami s sabo, ker edini delajo gpuje v dovoljšnji količini.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Prevzem AMDja ATIja je res zjebal konkurenco pri gpujih, tudi če bi AMD naredil boljši gpu kot Nvidia jih ne bi mogel narediti dovolj za povpraševanje na trgu, ker še izdeluje procesorje in SoC za konzole, zato AMDja tržni delež in s tem konkurenca ne zanimata preveč.

 

Tako pa Nvidia dela kar hoče oz. tekmujejo sami s sabo, ker edini delajo gpuje v dovoljšnji količini.

 

dej no...

 

ker če AMD nebi prevzel ATIja bi blo pa kar neomejeno število ur na mašinah za štancat silicij. 

Pa še boljše grafe bi ble, pa cenejše pa vse kar je trenutno problem na GPU marketu, al kaj?
Mogoče bi celo ti v tem primeru kupu grafiko. 

sanja svinja zelje.

Povezava do prispevka
Randy reče pred 21 minutami:

ker če AMD nebi prevzel ATIja bi blo pa kar neomejeno število ur na mašinah za štancat silicij. 

ATI bi bilo v interesu čimveč štancat in konkurirat, ker bi tole povečalo njihov tržni delež in je njihov core biznis

 

AMD pa vedno tehta kaj se jim bolj splača, ali procesorji ali gpuji, prvi so itak njihov core biznis in imajo prioriteto

 

no, saj isto velja tudi za procesorje, AMD ne more zamenjati Intela po tržnem deležu, ker nima dovolj kapacitet, jack of all trades, master of none

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...