Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 34 minutami:

AMD nima nobenega namena konkurirati, ostane samo Intel.

 

Kako da ne. Ne smeš gledat samo top modele, ki ji kupuje samo par % ljudi.

 

6700(xt) in 6800(xt) so odlične kartice z veliko rama. Trenutno za 1440p dovolj za vse igre.

Povezava do prispevka

sej če gre verjet moores law is dead, ni skrivnost, da želijo postat AI company in se v večji meri umaknit iz consumer marketa prodaje kočlerskega gamerskega sranja. prišli naj bi do te mere, ko bodo za gamerje naredili samo en uber high end produkt, ki bo koštal 10k in kdo bo želel bo to kupil, kdo pa ne pa pač ne. polovično so že tak tam, glede na to kak tretirajo svoje partnerje.

 

nekaj še šušlja, da naj bi še en AIB odstopil od prodaje nvidia kartic. me zanima, če bo res kaj na ta tem.

Povezava do prispevka

chatGPT se trenutno napaja s cca 3.5k strežnikov HGX A100. 
Vsak ma not 8x A100 GPUjev.

 

Kar na koncu dneva pomeni cca 30k A100GPUjev. 

 

En strežnik stane najverjetneje med 100 pa 150k, mogoče bo @Vodokotlič znal dat bolj točne številke.

Tega je skupaj za 300-500mil hardware-a (list price), če predvidevamo da je zgornja cena pravilna. 

 

 

Take so približne ocene nekih zanesenjakov iz intraneta, da nam lahko chatGPT trenutno servira podatke a la carte.

Seveda točnih uradnih podatkov ni.

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Randy reče pred 17 minutami:

chatGPT se trenutno napaja s cca 3.5k strežnikov HGX A100. 
Vsak ma not 8x A100 GPUjev.

 

Kar na koncu dneva pomeni cca 30k A100GPUjev. 

 

En strežnik stane najverjetneje med 100 pa 150k, mogoče bo @Vodokotlič znal dat bolj točne številke.

Tega je skupaj za 300-500mil hardware-a (list price), če predvidevamo da je zgornja cena pravilna. 

 

 

Take so približne ocene nekih zanesenjakov iz intraneta, da nam lahko chatGPT trenutno servira podatke a la carte.

Seveda točnih uradnih podatkov ni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Celo čez 150k EUR brez ddv.  Samo pri takih velikih količinah dobiš kar dober popust.

 

Nova generacija H100 in da jih je osem notri...  je že orenk čez 300k.   pa to so vse cene brez licenc in dodatne garancije

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

Jaz nisem mogel več čakati saj mi trenutna v 1440p že pošteno šepa. 

Vidim, da sem se prav odločil in kupil 6800XT saj je 4070 bolj kot ne razočaranje. 

 

Kupil Xfx Merc. Dobra bo za nekaj časa. :)

 

Tudi jaz to vidim ja, imam že pol leta 6800 za dobrih 500 eur. Če bi hotel nekaj boljšega v tem rangu bi moral verjetno čakati še 2 ali 3 leta.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...