Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Car reče pred 1 uro:

Kaj je to yield?

Tiskanje, žaljivo enostavno se to sliši, na waferje je izjemno kompleksen in ne ravno natančen proces. Na istem waferju (to je ta krog silikona ki ga je maxi nalimal nad mano) maš lahko kakšen mrtev čip, kup delujočih ampak ne dosegajo frekvenc za kaj več kot low end grafe, par dobrih za 3080 in enega ali dva za 3090. Številke so izmišljene. To je yield. Načeloma bolj dozorela kot je litografija in arhitektura čipa večji so, torej na začetku precej slabi, potem pa se malo izboljšujejo čez čas.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

mislim da je obdobje gaming PCjev konec, že Turing gpujev je bilo prodano manj kot Pascal, pri Amperju bo verjetno še slabše (dobički bodo višji zaradi nenormalnih cen)

 

očitno bo PC gaming zgolj tržna niša za folk, ki se bo pripravljen precej skeširati za gaming rig, za ostale pa ostanejo konzole in streaming

 

Saj si začel s tem, da misliš, samo a lahko to mal bolj artikulirano argumentiraš. Sredi perfect storm situacije, ki se zgodi enkrat na stoletje, so taki absolutistični zaključki zelo škatljivi, tud če so podprti s kakšnim preverljivim virom in cifram, tko v prazno so pa sploh. Maš kakšno oceno gaming trga, kdaj sploh pade PC v "gaming PC" kvalifikacijo, kakšni so trendi in cifre po letih?

 

Povezava do prispevka

Meh, cpu in grafe prejšnje generacije še vedno čist lepo ženejo 95+% naslovov. Do zdaj je edini ki škripa cyberpunk, pa še ta ma en kup problemov z samim samo in se prgoramsko (beri bugi) sam bremza na več nivojih. Tak, da tudi če novih stvari nebo še nekaj časa dvomim da bo to bistveno vplivalo na prodajo iger. Ali gejming na PCju. Ta zaton so napovedovali Pcju že z prijhodom konzol (in res jih je udarlo) samo se še vedno drži. Konzolne igre so tudi mlin za stare PCje ker so grafično majn zahtevne (dokler ne zajebejo preveč konverzije).

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
Tawny reče pred 4 urami:


Nihce sploh ni rekel, da se ne da placat s PayPalom, to je tvoja izmisljotina Po moje je popolnoma razumljivo, da ce si implementiral njihov PSP in se gres take fore, da nekaterim kupcem odnese kapo.

Zakaj bi morali prostodusno sprejemati take gluparije, furat placevanje po predracunu, zaupati PSP implementaciji na strani, ki izgleda kot solski priojekt, totalno jebivetrstvo (cetudi dobava zamuja za 2 meseca), nobene natancnosti pri izpisanih dovnih rokih (ceprav ti ne morejo dostaviti mesece, bo na spletni strani se vedno pisalo misticnih x dni), neobstoj ticketinga, totalno neodzivnost ...

 

A kar kapo ti odnese in po možnosti vzame še leto življenja, če moraš plačat po predračunu?

Dej ne jebite me več s temi idiokratskimi 1st world problemi, prosim vas, zresnite se raje in bodite veseli, da imate sploh s čim plačat - mislim, kaj jaz to berem, fak...

Povezava do prispevka

 

Car reče pred 4 urami:

I beg to differ. Ob napovedanih 2060, 2060 super in 3060 se ni bat za PC gaming. Pač bomo drugče gledali na stvari konec pomladi, ko bodo te kartice na voljo. Konec februarja se itak milom ili silom mora zagnat proizvodni obrat na 120% pri TSMC, ker drugače bodo potrkali odvetniki od Sony, Ms, AMD in nVidie ter avtomobilske industrije z miljardnimi odškodninami. Če ne bodo začeli obratovat na 120% in več pri TSMC, bodo bankrotirali od odškodnin. In ja nVidia je že odprla svoj obrat, kjer štancajo 2060 in 2060 Super za test, da vidijo, kolikšen bo izmet čipov. Če se bo izkazalo, da njihov lastni obrat zmore dovoljšne količine, bodo občasno naročali tiskanje litografije pri TSMC.

AMD je pred težko odločitvijo, ali prosijo TSMC ali odprejo svoje proizvodne linije. Bodo še sporočili odg. Intel bo probal v drugi polovici 2021 kaj sodelovat s TSMC, drugače pa kupujejo tooling za manjši litografiji, ker bodo v 2022 šli na svoje proizvodne linije.

Problem je v temu, da ga TSMC preveč žurajo, ker od novembra praznujejo mesec dni novo leto prašiča, pa novo leto po zahodu, pa sedaj še novo lunino leto, tako da se bodo morali strezniti in ramp up proizvodnjo konec februarja 2021, ali pa bodo za vedno zaprli vrata.

 

Drugače pa, poslušat maksija je itak intelektualni salto mortale, ker če logično sklepaš, tip nikoli nič ne kupi, vedno je načitan s spleta in slepo verjame, kar vidi na spletu in youtubu. Če bi mu dal grafično 3070/3080, bi se tip zgubil. :D  Pač črnogled scenarij je njegovemu modus operandi-ju kot mlin na vodo. Prav tako mn3njlaničarje, ki so že kupili kartice, so itak vzvišeni in jim črni scenarij prija. Češ, lejme ker gejmam na najnovejšem hardwareu.

 

Kriptu energija (beri denar) že orng pojenja. Drugi teden bosta btc in eth krepko padla. Nekateri minerji že razstavljajo svoje rig-e in jih bodo kmalu dali gpu na prodajo. Najprej bodo probali kot komplet vse prodat naprej, če ne bo sledila prodaja gpu-jev.

 

Nič bat, vse bo še dobro. Če bo res vse črno, jah bomo pa igral igre na Apple M1. Ker pri Applu so predvideli, da bo pi**rja z proizvodnjo na Kitajskem v prehodu 2020 v 21, ker so Kitajčki napovedal, da ga bodo sam žural. Sedaj Apple proizvaja iPhone v Indiji, procesorje jim štampajo v južni koreji, če se ne motim.

 

V trenutni situaciji ne bo nič od odškodnin - višja sila je tu na delu, ne moreš tožit za to...

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 11 urami:

samo da povem npr mindfactory za pravne osebe dajo 1 let ogarancije, za fizične 2leti. Sam proizvajalec pa 3leta. Npr za gigabyte X570 ploščo. Lol

 

Ti je crknilo kaj? 

 

Jaz še nisem imel slabih izkušenj z Mindfactory, sem kupil že tretji računalnik tam, pa zaenkrat vse super :)

Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

to bo trajalo dokler bodo igre še cross-gen, next-gen konverzije pa na teh "mlinčkih" lahko kar pozabiš

CPU prejšnje generacije, bodo z lahkoto oziroma še bolje gnali.

Nekateri GPUji prejšnje generacije so močnejši od trenutnih konzol.

 

Mi lahko poveš kaj zate pomeni, da neka naprava ne žene lepo neke igre.

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 42 minutami:

 

Ti je crknilo kaj? 

 

Jaz še nisem imel slabih izkušenj z Mindfactory, sem kupil že tretji računalnik tam, pa zaenkrat vse super :)

 

Ja ena plata X570 mi je crknila. Saj težko imaš slabe izkušnje, če je zadeva na zalogi, plačaš in ti pošljejo. Kasneje pa uzvem, da pravne osebe imajo samo 1 leto garancije. 

Povezava do prispevka

We thank you for your message.

We have taken note of your complaint regarding a defective item and we regret it. Unfortunately, the item you are complaining about is older than 12 months. Unfortunately, you are no longer entitled to a dealer guarantee from us.
Please note that we do not have any contracts with the manufacturers that oblige us to send articles there.
The respective manufacturers are responsible for guarantee cases, as the manufacturer guarantee is merely a voluntary service by the manufacturer.
It is a service that is only offered by the manufacturer.
We as traders have nothing to do with this and are not allowed to act within the framework of it.

We apologize for any inconvenience this may have caused you.

For further questions please do not hesitate to contact us.
With best regards

Your Mindfactory Service Team

Povezava do prispevka

Računalnik z nedelujočo grafično sem včeraj poslal nazaj. Upam, da ne bo kakšnih težav. Priložil sem izpolnjen obrazec za vračilo. Sporočil po mailu in jim priložil cifro paketa. Tako kot so zahtevali.

Zvečer sem si malo ogledal komponente na Mind Factory. 3060ti jasno ni bilo na zalogi, imeli so 2 verziji 3070. Obe nad 5 kosov. Zjutraj pogledam, samo še 4 kosi grafične. Pridem v službo, samo še en kos. Panika. Vtipkam hitro mailboxde podatke, nekaj me še zafrkava, a mi relativno hitro uspe. Upam, da sem bil dovolj hiter. To delam vse na mobitelu. Naročilo sprejeto. 

 

Screenshot_20210128-080743_Chrome.jpg

 

Ob 10ih sem dobil mail, da so paket poslali. Great success! Zdaj pa samo upam, da bo vse delovalo. 

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka
K-man reče pred 2 urama:

Sej je vse :) Se mi itak ne mudi. 

3090 in denimo tudi 3070 ne bi smel imet problema dobit :D

 

V mindfactoryju pa so bile 3070 kar dolgo na zalogi, tudi ne gredo tako hitro v prodajo, zato se da dobit, če jih je le še ene par na voljo... samo je pa drago ko žafran.

Že pri Hajvanu se vidi, da samo grafična stane več, kot vse preostale komponente skupaj...mislim, kam to pelje? Cena kompleta kot za "monster PC", katerega zdaj smatramo že kot nek srednji rang...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...