Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 12 urami:

 

Ne vem sicer kakšno izmenajvo si imel z njimi po tem, ko so obljubili novo, ampak če grafične nimajo ti kaj silno niti ne morejo odpisat, pač jebi ga, en zaposlen bo imel mal kislih mailov in nestrpno stranko zarad situacije, za katero ni kriv sam. Lahko jim probaš stopit nasprot v smislu, da ti je OK tudi isti GPU v grafični drugega proizvajalca al kaj v tem smislu, da potencialno hitrej prideš do grafične, samo z lufta je ne bojo potegnil.

 

Mi je pa hecno ta Mlacom al pa Nemčija svetlobna leta daleč. V trenutni situaciji mi je Ljubljana glih tok daleč kot Minhen, in praviloma več časa čakam dostavo iz Ljubljane kot iz Nemčije :D Edin kar bi ti rešil tako kislovino je, če komp ne bi kupoval po komponentah in bi ga preveril v trgovini. Pa bi tam majster zgruntal, da je grafična v pizdi, da majo v trgovini na zalogi nula takih in bi bil na istem.

Na začetku je kazalo super, vprašal me je, če se strinjam s tem, da mi pošljejo novo kartico, seveda sem se strinjal. Še čudil sem se, sam pri sebi, kako nič ne komplicirajo. Podam odgovor in vprašam, če mi pošljejo na moj domači naslov (lahko na moje stroške) ali pa na mailboxde naslov. Dobim drugi odgovor, da lahko pošljejo samo do mailboxa in če se s tem strinjam in da naj potrdim, da bo lahko zadevo čim prej odposlal. Odgovorim, da se strinjam. To je bilo prejšnji teden. Potem v ponedeljek vprašam, če lahko dobim potrditev, da so/bodo poslali, da vem pri čem sem. Nobenega odgovora več. Pošljem naslednji dan še en mail, brez vsakih žalitev ali tečnarjenja, zgolj vljudno vprašanje, če so dobili moje maile in če lahko potrdijo. Včeraj sem na isti mail poslal z drugega emaila vprašanje o dobavi. Da bi videl, če je kaj narobe, da ni nobenega odziva. Kot rečeno, 8.20 vprašanje, 8.22 odgovor. Danes sem jim še enkrat pisal in povedal, da bom računalnik poslal nazaj, ker se ne odzivajo na moja sporočila. Tokrat sem jim tudi povedal, da ne bom pozabil oddati review-ja o svoji izkušnji z njimi (ko dobiš računalnik te prosijo, če jih oceniš s petimi zvezdicami). Pač si nisem mogel pomagat, jebiga. 

Potem pošljem spet z drugega maila (zelo podoben, razlika samo v eni črki in yahoo/gmail) in dobim odgovor od ene gospe. Spraševal sem po naslovu za vračilo. Ta gospa se piše isto kot možakar, ki mi je obljubljal novo grafično in nato poniknil. 

Želim se zahvaliti za odgovor in odgovoriti, da ji bom poslal tracking number, ko odpošljem paket (kar je dala kot zahtevo). In kaj se zgodi, ko hočem poslati odgovor? 

 

Screenshot_20210127-133853_Gmail.jpg

 

Oba maila. No comment. Danes grem na pošto. Drugega mi niti ne preostane. Seveda bi raje videl, da bi mi poslali grafično, a to so samo pobožne želje.

Edit: na telefon jih je nemogoče dobiti. Sem probal tudi to.

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka

Glede visokih cen grafičnih..

 

A ne mislite, da ne bo enkrat pač preprosto zmanjkalo folka, ki bo kupoval grafične po taki ceni in bodo posledično šle cene dol. Ker meni se ne zdi vzdržno na dolgi rok, da boš imel vedno toliko ljudi, ki sploh lahko oz. so pripravljeni kupiti kartico za jurja. Zdaj še to laufa, ker imaš veliko zanesenjakov, sploh v tej epidemiji, ki pač YOLO in se skeširajo, samo takih ljudi ni neskončno mnogo. Jaz recimo ne poznam enega kolega, ki bi bil pripravljen dat toliko denarja za računalnik, pa se gibljem v dosti tako geekovskih krogih. Tudi sam bi rad menjal računalnik, ampak, ko grem sestavit konfiguracijo in na koncu vidim, da bi me prišla 2,5k, večinoma zaradi grafe me mine. Pa ne, ker jih ne bi mel, ampak preprosto se mi zdi bolano dajat toliko denarja za nekaj, kar bo čez par let itak obsolete. 

Povezava do prispevka

Lol, ja to maš kar top firmo (prvič slišim za njo, kako pa si jo našel, je kdo kle linkal?). Naslednji teden bo v FAQ pisal, da s Slovakio ne poslujejo.

 

Jaz bi bil sicer previden s tem zdaj, kako boš pošiljal. Definitvno se zavaruj, da ne boš na koncu brez kompa, keša in odgovora od njih, ker nikjer ne bo nobenga dokaza, da so oni karkol dobil nazaj od tebe.

Povezava do prispevka

Dopisovali smo si v angleščini, nemško znam samo osnove. Komunikacija ni bila problem, bolj odsotnost nje. :)

Njihove ponudbe so večkrat na mydealz.de, kjer sem med komentarji razbral, da so kar velik trgovec v Nemčiji. Pošiljajo samo v Nemčijo, Avstrijo in še eno državo. Nimajo pa nič proti pošiljanju do mailboxde.

Poslal bom paket s sledenjem in priložil obrazec za vračila, ki je na njihovi strani. Po moje bi trajalo celo večnost, če bi uveljavljal garancijo pri proizvajalcu. Nekaj dni nazaj sem kontaktiral njihov support. Seveda odgovora (še) ni. 

 

Kje pa ti naročaš? 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 29 minutami:

Lol, ja to maš kar top firmo (prvič slišim za njo, kako pa si jo našel, je kdo kle linkal?). Naslednji teden bo v FAQ pisal, da s Slovakio ne poslujejo.

 

Jaz bi bil sicer previden s tem zdaj, kako boš pošiljal. Definitvno se zavaruj, da ne boš na koncu brez kompa, keša in odgovora od njih, ker nikjer ne bo nobenga dokaza, da so oni karkol dobil nazaj od tebe.

 

Ja kaj, nasedel je na to švabsko famo, da čim piše GmbH = garancija kvalitete...ni prvi, ne zadnji.

Meni je samo žalostno, da mi tu v Sloveniji neki kurcamo svoje, a hvalimo te jebene švabe...

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Če je tle kej smešno si to ti model :D

 

raje sem smešen, kot da razlagam okoli, da mi je deal breaker to, da ne morem plačat s paypalom...mislim, kakšen argument proti firmi sploh je to - prav tisto, dejmo najt nekaj, samo da lahko rečemo, da naše firme so govna, tujci pa so top - ma dej, pejte nekam s takimi glupostmi, res...

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 minutami:

Ma mam jaz z Mlacomom čist konkretno slabo izkušnjo, samo takrat sem bil še študent, tko da mi je glupo držat neko zamero. Mi je pa zarad tega firma čist izven radarja, kadar kupujem kaj.

 

@Hajvan jaz sem kupoval na caseking in computeruniverse

 

Saj razmišljam, da bi na mindfactory naročil dele in sestavil. Res da bo cca. 400€ dražje, ampak bo pa računalnik, kot se zagre. Rtx 3070, procesor 5600x... za moje potrebe (1440p) zadosti.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 35 minutami:

 

Ja kaj, nasedel je na to švabsko famo, da čim piše GmbH = garancija kvalitete...ni prvi, ne zadnji.

Meni je samo žalostno, da mi tu v Sloveniji neki kurcamo svoje, a hvalimo te jebene švabe...

Pa niti ni toliko to, kot sama cena, ki je bila dobrih 350€ nižja kot v Sloveniji. Je pa pripomoglo, da je nemško podjetje, priznam. Na koncu me bo stalo še več, ampak to se lahko zgodi povsod/vsakomur. Jebat ga. 

Povezava do prispevka

Osebno naročam večino komponent v tujini. Večinoma DE. 

Nikoli ampak res nikoli mi pa ne bi prišlo na misel, da bi naročil komplet PC iz tujine. Ker se lahko hitro zaplete v kolikor je samo ena komponenta fuč. Potem so pa problemi. Čeprav jih naj ne bi bilo če je trgovina kolikor toliko solidna. 

 

Jaz sem nazadnje Asus IPS 27" monitor naročil na alzi. Okrog 490-500€. Imel je par mrtvih pikslov. Ko sem jih kontaktiral so se pozanimal kako je s tem. Kao v mojem primeru je bilo to še v mejah normale. 

Ampak sem se BP dogovoril, da ga pošljem nazaj in mi povrnejo denar (češka ali poljska).

Še za prevoz so uredili, da je prišel na dom dvignit monitor.

Vse je odvisno od trgovine do trgovine. Zato se je dobro prej pozanimat kakšna mnenja so o trgovini. 

 

Glede grafičnih pa... Očitno bom še nekaj časa uporabljal 1070ti saj ni videti, da bodo cene padle. Nasprotno. Rastejo.

Pa če tudi bodo padle osebno dvomim, da bodo za več kot  20%.

 

Se mi zdi, da tako poceni grafičnih kot so bile pred časom ne bo več. Dvomim, da ne bodo šle cene v višave še za druge komponente.

 

Edit:

 

z Mlacom imam pa osebno odlične izkušnje. Nobenih problemov. Pohvalim lahko tudi Anni. 

V bistvu mi je Anni ena boljših trgovin pri nas. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 41 minutami:

 

raje sem smešen, kot da razlagam okoli, da mi je deal breaker to, da ne morem plačat s paypalom...mislim, kakšen argument proti firmi sploh je to - prav tisto, dejmo najt nekaj, samo da lahko rečemo, da naše firme so govna, tujci pa so top - ma dej, pejte nekam s takimi glupostmi, res...

 

Tebi je normalno da INTERNETNA TRGOVINA leta 2021 nima možnosti plačila s paypalom oz kartico? Ti si klovn.. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

 

raje sem smešen, kot da razlagam okoli, da mi je deal breaker to, da ne morem plačat s paypalom...mislim, kakšen argument proti firmi sploh je to - prav tisto, dejmo najt nekaj, samo da lahko rečemo, da naše firme so govna, tujci pa so top - ma dej, pejte nekam s takimi glupostmi, res...

 


Nihce sploh ni rekel, da se ne da placat s PayPalom, to je tvoja izmisljotina Po moje je popolnoma razumljivo, da ce si implementiral njihov PSP in se gres take fore, da nekaterim kupcem odnese kapo.

Zakaj bi morali prostodusno sprejemati take gluparije, furat placevanje po predracunu, zaupati PSP implementaciji na strani, ki izgleda kot solski priojekt, totalno jebivetrstvo (cetudi dobava zamuja za 2 meseca), nobene natancnosti pri izpisanih dovnih rokih (ceprav ti ne morejo dostaviti mesece, bo na spletni strani se vedno pisalo misticnih x dni), neobstoj ticketinga, totalno neodzivnost ...

uredilo bitje Tawny
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

Glede grafičnih pa... Očitno bom še nekaj časa uporabljal 1070ti saj ni videti, da bodo cene padle. Nasprotno. Rastejo.

Pa če tudi bodo padle osebno dvomim, da bodo za več kot  20%.

 

Se mi zdi, da tako poceni grafičnih kot so bile pred časom ne bo več. Dvomim, da ne bodo šle cene v višave še za druge komponente.

mislim da je obdobje gaming PCjev konec, že Turing gpujev je bilo prodano manj kot Pascal, pri Amperju bo verjetno še slabše (dobički bodo višji zaradi nenormalnih cen)

 

očitno bo PC gaming zgolj tržna niša za folk, ki se bo pripravljen precej skeširati za gaming rig, za ostale pa ostanejo konzole in streaming

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 minutami:

mislim da je obdobje gaming PCjev konec, že Turing gpujev je bilo prodano manj kot Pascal, pri Amperju bo verjetno še slabše (dobički bodo višji zaradi nenormalnih cen)

 

očitno bo PC gaming zgolj tržna niša za folk, ki se bo pripravljen precej skeširati za gaming rig, za ostale pa ostanejo konzole in streaming

 

Ja očitno res. :(

Tist kater si bo lahko privošču si pač bo. Drugim preostanejo konzole. 

Čeprav bo potem precejšen padec prodaje pc naslovov. 

Dvomim, da je industrija pripravljena na to.

 

Jaz bom še malo počakal. Če pa se stanje ne bo izboljšalo bom pač kupil po večji ceni 3070/3080 in bo to to. 

Dalje pa... Konzole mi ravno ne dišijo. 

Jaz PC uporabljam za brskanje po spletu, poslušanje glasbe (flac) za fotke uredit, dokumente in igre (za sprostitev po šihtu)... Že 30 let uporabljam pcje. 

Ne vidim se kot uporabnik konzol. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 11 minutami:

mislim da je obdobje gaming PCjev konec, že Turing gpujev je bilo prodano manj kot Pascal, pri Amperju bo verjetno še slabše (dobički bodo višji zaradi nenormalnih cen)

 

očitno bo PC gaming zgolj tržna niša za folk, ki se bo pripravljen precej skeširati za gaming rig, za ostale pa ostanejo konzole in streaming

I beg to differ. Ob napovedanih 2060, 2060 super in 3060 se ni bat za PC gaming. Pač bomo drugče gledali na stvari konec pomladi, ko bodo te kartice na voljo. Konec februarja se itak milom ili silom mora zagnat proizvodni obrat na 120% pri TSMC, ker drugače bodo potrkali odvetniki od Sony, Ms, AMD in nVidie ter avtomobilske industrije z miljardnimi odškodninami. Če ne bodo začeli obratovat na 120% in več pri TSMC, bodo bankrotirali od odškodnin. In ja nVidia je že odprla svoj obrat, kjer štancajo 2060 in 2060 Super za test, da vidijo, kolikšen bo izmet čipov. Če se bo izkazalo, da njihov lastni obrat zmore dovoljšne količine, bodo občasno naročali tiskanje litografije pri TSMC.

AMD je pred težko odločitvijo, ali prosijo TSMC ali odprejo svoje proizvodne linije. Bodo še sporočili odg. Intel bo probal v drugi polovici 2021 kaj sodelovat s TSMC, drugače pa kupujejo tooling za manjši litografiji, ker bodo v 2022 šli na svoje proizvodne linije.

Problem je v temu, da ga TSMC preveč žurajo, ker od novembra praznujejo mesec dni novo leto prašiča, pa novo leto po zahodu, pa sedaj še novo lunino leto, tako da se bodo morali strezniti in ramp up proizvodnjo konec februarja 2021, ali pa bodo za vedno zaprli vrata.

 

Drugače pa, poslušat maksija je itak intelektualni salto mortale, ker če logično sklepaš, tip nikoli nič ne kupi, vedno je načitan s spleta in slepo verjame, kar vidi na spletu in youtubu. Če bi mu dal grafično 3070/3080, bi se tip zgubil. :D  Pač črnogled scenarij je njegovemu modus operandi-ju kot mlin na vodo. Prav tako mn3njlaničarje, ki so že kupili kartice, so itak vzvišeni in jim črni scenarij prija. Češ, lejme ker gejmam na najnovejšem hardwareu.

 

Kriptu energija (beri denar) že orng pojenja. Drugi teden bosta btc in eth krepko padla. Nekateri minerji že razstavljajo svoje rig-e in jih bodo kmalu dali gpu na prodajo. Najprej bodo probali kot komplet vse prodat naprej, če ne bo sledila prodaja gpu-jev.

 

Nič bat, vse bo še dobro. Če bo res vse črno, jah bomo pa igral igre na Apple M1. Ker pri Applu so predvideli, da bo pi**rja z proizvodnjo na Kitajskem v prehodu 2020 v 21, ker so Kitajčki napovedal, da ga bodo sam žural. Sedaj Apple proizvaja iPhone v Indiji, procesorje jim štampajo v južni koreji, če se ne motim.

uredilo bitje Car
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Car reče pred 1 uro:

Cena! 769€ za nov RTX 3070, medtem ko je pri nas na bolha trgu minimum 1k€

aja, ceno imajo pa že dolgo isto za 3070. Ker gredo slabše v promet kot 3080 in 3060 Ti, je možno, da imajo že dolgo časa zalogo po starih nabavnih cenah. Čisto možno, da ob novi pošiljki pride tudi višja cena :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...