Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Jaz mislim, da je odvisno od igre same. Nekateri spili me res potegnejo (ceprav jih je izredno malo).

Danes je popularen "open world" in s tem povezan grind in pa "random generated world". To me res odbija. Jamlje neko duso spilom.

Mnogo raje vidim v naprej sestavljene sobe in potek dogodkov, ki so plod pametne razporeditve.

Kot primer je to recimo Mass Effect.

 

 

 

Povezava do prispevka

Procedural generated iger je samo par procentov tako, da to ni ravno izgovor, da iger brez tega ni.

 

Kar je pa Maksi rekel pa drži, vendar lahko isto rečeš za praktično katerokoli drugo zrelo stvar v življenju. Filmi so tudi večinoma samo miks že videnih stvari. Včasih pa uspejo tudi presenetiti.

 

Če iščeš nekaj drastično novega kar se tiče samih konceptov boš pri gamingu to redko našel (seveda če je zraven pogoj, da ti bo tista nova zadeva tudi dejansko všeč).

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Sam jaz sem odraščal, ko je dejansko bile inovativne igre vsako leto, sedaj pa pri mladih ne vidim razloga zakaj sploh se poglabljati v igre razen kot (slabo) navado, v par letih izkusiš vse kar ti ponuja.

Če igraš igre zaradi tehnoloških sprememb potem jasno.

 

Če pa uživaš v igrah, pa ne rabiš tehnološkega napredka.

 

Igre pač niso za vsakogar. Marsikdo kupuje telefone sam zato da preučuje nov sistem, ne pa da dejansko uporablja te nove funkcije ker v njih uživa.

Isto moj fotr samo prefukava sistem na PCju pa preučuje tisoče novih programov, uporablja pa nič od tega ne. Pač mu je hobi urejat sistem, instralirat 10 različnih windowsev, delat backupe, testirat 10 različnih programov za skener....

 

Smo različni. Meni se ravno to kar počne moj fotr zdi totalno neumno.

 

To je tak ko bi rekel, da ti je za pogledat bil dober samo prvi črnobeli film, barvni film, 3D film, vse ostalo pa je šrot, ker ni nobene inovacije.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 urami:

Problem današnjih iger je, da so derivati že res starih konceptov, tak da če si kak starejši gejmer je že skoraj vsaka igra "been there done that", samo z lepšo grafiko in bolj poenostavljeno kot prej.

 

maksi reče pred 2 urama:

Sam jaz sem odraščal, ko je dejansko bile inovativne igre vsako leto, sedaj pa pri mladih ne vidim razloga zakaj sploh se poglabljati v igre razen kot (slabo) navado, v par letih izkusiš vse kar ti ponuja.

 

Spet klobasaš. Igre so dejansko danes najboljše v zgodovini. Ogromno žanrov in inovacij. Za vsakogar se najde nekaj.

V 90ih  pač ni igre niso koštale 100m+, da se jih naredi. Danes pa če nekam fukneš 100m, pa moraš nekako merkati, da boš tudi nazaj dobil ta vložek. Ampak saj imamo indie igre.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 18 minutami:

 

 

Spet klobasaš. Igre so dejansko danes najboljše v zgodovini. Ogromno žanrov in inovacij. Za vsakogar se najde nekaj.

V 90ih  pač ni igre niso koštale 100m+, da se jih naredi. Danes pa če nekam fukneš 100m, pa moraš nekako merkati, da boš tudi nazaj dobil ta vložek. Ampak saj imamo indie igre.

To je vse res, ampak dejstvo pa je da je res različnih iger zelo malo. BF je zelo podoben CODu, pač random fast paced military shooter, razlike so relativno nepomembne. Ubisoft igre so vse identične, assasins creedi so že nevem kok let kopije drug drugega s kakšno iterativno, že videno idejo, in podobno. To ne pomeni da niso zelo kvalitetne, vsaj iz določenih aspektov, sam je pa res da če te gaming ne veseli neki ful se lahko hitro naveličaš. Sploh ko si star zagrenjen prdec. :)

Povezava do prispevka
Arey reče pred 15 minutami:

To je vse res, ampak dejstvo pa je da je res različnih iger zelo malo. BF je zelo podoben CODu, pač random fast paced military shooter, razlike so relativno nepomembne. Ubisoft igre so vse identične, assasins creedi so že nevem kok let kopije drug drugega s kakšno iterativno, že videno idejo, in podobno. To ne pomeni da niso zelo kvalitetne, vsaj iz določenih aspektov, sam je pa res da če te gaming ne veseli neki ful se lahko hitro naveličaš. Sploh ko si star zagrenjen prdec. :)

Jest sem star zagrenjen prdec in ne igram iger. Samo so bile tudi včasih igre podobne in imel si različne, tako kot imaš danes. Ampak če pogledamo najbolj ocenjene igre ps4 generacije ni niti CODa niti Ubisoftovih iger. Niti so Ubisoft recimo najbolj prodajne.

Če pa vzamemo eno zelo popularno igro, ki je povrh zelo prodajna in še grafično zelo zahtevna je recimo Red Dead Redemtion 2. Težko rečemo, da smo imeli v zogodivini ful nekih spagheti western sandboxov

 

Če pogledam na wikipedio katere so najbolj prodajne PC igre zadnjih let, ker je pač pc tema, pa ne bi mogle bit različne med sabo:

 

Cyberpunk 2077 4.5 million[28] N/A December 10, 2020 Action role-playing CD Projekt Red CD Projekt
Crusader Kings III 1 million[100] Crusader Kings 1 September 2020 Grand strategy Paradox Development Studio Paradox Interactive
Fall Guys 10 million[14] N/A August 4, 2020 Battle royale Mediatonic Devolver Digital
Mordhau 1 million[129] N/A April 29, 2019 Action Triternion Triternion
Satisfactory 1.3 million[77] N/A March 19, 2019 Construction and management simulation Coffee Stain Studios Coffee Stain Publishing
The Forest 5 million[23] N/A April 30, 2018 Survival Endnight Games Endnight Games
Kingdom Come: Deliverance 1.1 million[79] N/A February 13, 2018 Action role-playing game Warhorse Studios Warhorse Studios
Rust 9 million[6] N/A February 8, 2018 Survival Facepunch Studios Facepunch Studios
PlayerUnknown's Battlegrounds 42 million[1] N/A December 20, 2017 Battle royale PUBG Corporation PUBG Corporation
Cuphead 1 million[110] N/A September 29, 2017 Run and gun StudioMDHR StudioMDHR
Stickfight: The Game 2 million[46] N/A September 28, 2017 Fighting Landfall Games Landfall Games
Divinity: Original Sin II 1 million[113] Divinity September 14, 2017 Role-playing game Larian Studios Larian Studios
Nier: Automata 1.2 million[35] Nier March 17, 2017 Action role-playing, hack and slash PlatinumGames
Square Enix
Square Enix
Hollow Knight 1 million[122] N/A February 24, 2017 Metroidvania Team Cherry Team Cherry
Planet Coaster 2 million[68] N/A November 2016 Construction and management simulation Frontier Developments Frontier Developments
7 Days to Die 2 million[55][better source needed] 7 Days June 28, 2016 Survival horror The Fun Pimps The Fun Pimps
Hearts of Iron IV 1 million[119] Hearts of Iron June 6, 2016 Real-time strategy, grand strategy wargame Paradox Development Studio Paradox Interactive
Stellaris

 

 

 

 

Tko da jest bolj mislim, da je tukaj problem starih zagrenjenih prdcev. Jaz zelo malo igram.

Povezava do prispevka

Res je, problem da smo že igrali vse kar se trenutno da igrat v AAA igrah v eni ali drugi obliki. Tle recimo je indie scena precej kul in jz sm že par indiejevk preigral k so me dosti bolj vase posrkale kot pa random AAA igra.
Ampak valda, ne pravim da ni slabih iger, kot sem napisal, ampak da niso nekaj ful inovativne. Vsaj povečini ne. Je pa res da očitno na PCju to ne drži 100%, tale seznam je res nice :D

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 2 minutama:

Taka igra je We happy few recimo. Zaštartano kot indie projekt, ki je orenk deliveral.

Ne da so reviewi kej zlo relevantni sam ker igre nisem igral je to edini način da pogledam kaj si folk o njej misli. Ampak ocena na metacriticu ne kaže da bi zadeva kej zlo deliverala.

Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 30. 1. 2021 at 20:44:

Jebi ga, tut ko sem prvič fukal sem se mel boljše kot sedaj. Tak je lajf. To pa ne pomeni, da mi ni več do fuka.

Pri igranju iger nism več tako ekstatičen, da mi skoraj srce požene iz grla in trebuh zvije med čreve, ampak kljub temu se vseeno lahkotno zabavam.

Iskat tist prvi visoki thrill je kot pot iz črne luknje. Odmisli to. Ne pričakuj nič, pa boš na trenutke prijetno presenečen.


Hehe, po moje si v manjsini, da je bil 1. fuk boljsi kot average :)

Sploh se ne gre za ekstaticnost, da bi bile igre slabe, ponavljujoce, neizvirne, manj dodelane ... vse je samo v meni. Star sem, polno je nekih odgovornosti, ki so ves cas v glavi in mi ne pustijo, da bi brez neke brezvezne krivde uzival v igri.
Ne gre se za iskanje thrila, samo polomljeno misljenje (v mojem primeru)

EDIT: Vsake toliko, pozenem kak spil, ki me vseeno cisto posrka (Max payne 3 je bil tak (nostalgia najbrz), Divinity serija, ... in sem presrecen)

uredilo bitje Tawny
Povezava do prispevka

Igre v trenutni obliki so pač igre, ki smo jih že igrali, kot je nekdo prej zapisal, isto je s filmi - osnovno strukturo sodobnega filma imamo že tam od 1915

 

next big thing, ki ga jaz vidim v razvoju, so holodeki (kjer bo igra pač še vedno nekaj z zgodbo, ki jo poznamo že od starih kitajcev in grkov, in mehanikami za igranje, sam doživljali jo bomo spet drugače)

Povezava do prispevka

Samo v igrah imaš prostor za inovacije tudi zunaj grafike, npr. AI v igrah ni niti za procent kaj boljši kot v času HL1 (kvečjemu slabši).

 

Posebej mi to gre na kurac pri igrah kot novejše Cive, kjer dajejo milijone novih featursov AI pa nima pojma kako to uporabljati, in potem to rešijo da buffajo AI (tako delujejo težji nivoji v današnjih igrah, ne boljši AI)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...