Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 3 minutami:

pa zaposlujejo na tisoče ljudi iz IT in drugih branž, ki potem plačujejo davke in so potrošniki

Tisoce ljudi kupuje graficne in s tem ustvarja sluzbe in s zasluzenim kesom kupije stuff in placuje davke. Dej jebemti maksi enkrat v lajfu povlec glavo iz svoje riti no fuck. A si v lajfu pomislu kaj tle kucas. 
 

In ne pravim da je isto sam ti ne maras kriptasev zarad tega k ne mores dobit poceni grafe jz pa ker ze mi zdi trenutna oblika kriptovalut neuporabna 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ja, saj ravno to s potrošništvom je zdaj vprašanje: na kakšen način trenutno kripto služi ljudem? Se prav spomnim, da je bil prvotni namen postati alternativna valuta fiat valutam, kjer bi odpadli stroški transakcij in sledenja izvoru denarja? Torej namenjena plačevanju dobrin in denarno-blagovni izmenjavi? Kolikšen pa je danes obseg uporabe kriptovalut za plačevanje blagovne izmenjave? Ali služi le kot alternativa hrčkanju in hranjenju namišljenega "zlata"? Za katerega je nekako samoumevno, da ga bomo ob dovolj visoki vrednosti zamenjali za fiat valuto in živeli srečno, bogato do konca svojih dni? Kaj smo potem sploh naredili, če bomo na koncu spet pristali s fiat valuto? :D

Huh, to je zdej čist offtopic, sorry!

Povezava do prispevka
cashman reče pred 7 urami:

Ja, saj ravno to s potrošništvom je zdaj vprašanje: na kakšen način trenutno kripto služi ljudem? Se prav spomnim, da je bil prvotni namen postati alternativna valuta fiat valutam, kjer bi odpadli stroški transakcij in sledenja izvoru denarja? Torej namenjena plačevanju dobrin in denarno-blagovni izmenjavi? Kolikšen pa je danes obseg uporabe kriptovalut za plačevanje blagovne izmenjave? Ali služi le kot alternativa hrčkanju in hranjenju namišljenega "zlata"? Za katerega je nekako samoumevno, da ga bomo ob dovolj visoki vrednosti zamenjali za fiat valuto in živeli srečno, bogato do konca svojih dni? Kaj smo potem sploh naredili, če bomo na koncu spet pristali s fiat valuto? :D

Huh, to je zdej čist offtopic, sorry!

Lahko lepo anonimno pošiljaš denar sem ter tja. Odličen je za kriminalne združbe. Za manipulacijo cene in vse ostale zadeve. Koristi mnogim. Menjalnicam, ki imajo večino bitcoina. Proizvajalcem grafičnih kartic, minerjem, pradoksalno tudi Kitajski, čeprav so kriptovalute že par let prepovedane. Druga zadeva je vera. Na zahodu tradicionalne religije upadajo. Ljudje rabijo novo vero in pogovarjaj se z nekom, ki ima kripto, pa boš videl. Fanatiki k jihad. Sam minajam in imam v kriptu, čeprav sem leta 2018 precej izgubil. Ampak se zelo skeptičen in mislim, da bi ga morali prepovedati, kar bo težko ravno zaradi števila vpletenih, ki sem jih prej naštel. Druga stvar je največja kriptovaluta po prometu, ki naredi več prometa, kot bitcoin eterhetum in še katera velika skupaj je tether, ki pa je sedaj že tretja največja nasploh in je kao vezana na dolar. Ta se tiska v neomejenih količinah in kupuje BTC in tako dviguje vrednost. Precej Nobelovcev za eknomijo je reklo, da je bitcoin scam.

Ampak lej, 11 let je že med nami, jači nego ikad. Bodi pameten... 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 9 minutami:

Haha a se spomnite jeseni, ko je nvidia najavila rtx 30 serijo in so se maksiju sorodni internetni pametnjakovici smejali lastnikom rtx 20 serij, ces da jim odkupijo kartice za drobiz? Par mesecev kasneje folk, ki se ni usral, se vedno lahko dve leti stare kartice s profitom prodaja :rofl: :avadodo:

 

Jup... točno to je meni trdil, ko sem kupil 2080S, da čez pol leta, ko pride nova serija, ne bo več nič vredna. Pa se je že takrat šušljalo, da bo najverjetneje pomanjkanje zaradi situacije.

Povezava do prispevka

Saj tam tudi kar gre :D Drugače pa mi se ne oglašamo, ne predvidevamo prihodnosti in ne solimo pameti drugim kaj bo nekoč, čez par mesecev ipd... To edino ti delaš... mi kupimo, ko rabimo. Notradamusa pa igraš ti že leta in leta z napovedmi kaj bo in da je bolje čakat... No zdaj si zgleda obupal in ugotovil, da nikoli več ne bo grafičnih in procesorjev po cenah, ki si jih želiš.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Raj se loti tega modela Vitalik Buterin, avtor Ethereuma, ki je izjavil, da se mora njegov coin validirat na grafični kartici (ASIC resistant), češ vsak uporabnik ima po eno grafično kartico in je enakovreden rudar ostalim. (izjava iz cca 2014 / 15) Zelo "pametna" strategija. Namesto, da bi dovolil ASIC, vstraja pri algoritmih, ki so ASIC resistant, da se ja morajo na grafikuljaš majnat. Od Decembra 2020, naj bi bil Ethereum 2.0 protokol z POS na voljo. Zakaj se ni še widely adoptal is anybody's guess. Je pa povečal problem reševanja, kar pomeni, da bodo RTX 2 in 3 serije še bolj na vdaru nakupov. Je pa dobra stran, da so GTX1060 3GB in RX 470/480/570/580 4GB na voljo po bolj normalnih cenah. (ker 4GB za majnat na Etherum protokol je sedaj zaradi povišane težavnosti uganjevanja hash-a novega bloka, neuporabno) 

Glih sem ubodel RX570 4GB za 120eur kot my daily driver, GTX1070 bo šla majnat ali v predal, kjer se bo drago prodala.

 

Biography-of-Vitalik-Buterin-Creator-of-

 

Po mojem mnenju bi bilo bolje uporabljati namenske ASIC stroje za rudarjenje, kot grafične. Pri BTC rudarjenju so se ful izkazal, da je večji hash rate na ASIC kot na grafičnih. Mogoče se motim.

uredilo bitje Car
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka

Niti ne. NVENC mi je se najbolj pomemben.

Ampak dejstvo je, da nisem pripravljen placati danasnjih cen za GPU (radeon je na zalogi, samo je tudi kar zasoljen atm).
Enostavno ne morem upraviciti tega nakupa, se mi zdi preseravanje (skoraj vse moje delo fura samo CPU).

Odlocil sem se, da bom daroval ta refund kes in kupil gpu, ko se cene spustijo.

Povezava do prispevka
Tawny reče pred 19 minutami:

Niti ne. NVENC mi je se najbolj pomemben.

Ampak dejstvo je, da nisem pripravljen placati danasnjih cen za GPU (radeon je na zalogi, samo je tudi kar zasoljen atm).
Enostavno ne morem upraviciti tega nakupa, se mi zdi preseravanje (skoraj vse moje delo fura samo CPU).

Odlocil sem se, da bom daroval ta refund kes in kupil gpu, ko se cene spustijo.

Potem pa kupi GTX 1660super. Zelo solidna grafična kartica. Tudi za 1440p. Dobi se že za 311€

Povezava do prispevka

Hvala atomic, samo me ne mika.

Imam 1060 in ne bi blo spet take grozne razlike.
Sem imel Vego-56, ki je dost podobna kartica (pa je bla dobri 2 leti nazaj isto cca 300 evrov) sam sem jo nekomu dal. Ne zdi se mi smortno kupit nic atm (zase).

uredilo bitje Tawny
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...