Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Mam @Stipe2

Js in kolega mava takšno kot je na zgornji sliki, EVGA FTW3 Ultra.

Odločal sem se pa ravno med XC3 ULTRA in FTW3, in sem na podlagi težav s kondenzatorji, vzel raje FTW3 - problematične kondenzatorje so serijsko menjani z boljšimi (menda je zdej to porihtano z driverji, ampak majo gpuji malo manjši clock)

FTW3 je "pasivna kartica" ko idla - cca 55-60stopinj.

Ko pa je obremenjena, pa neki da od sebe. Konc koncu lahko požre do 450W (3x 8pin connector za napajanje) tko da ... 

Sem precej zadovolen z njo (temperature med testom maš spodi na grafu). 

 

Še 3dmark normal vs OC mode (switch na kartici).

image.thumb.png.158226244dc190db41b40aa0f2515176.png

 

oc.thumb.JPG.c82281b769c9eb8a36e193dab5a76670.JPG


 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 3 urami:

Mam @Stipe2

Js in kolega mava takšno kot je na zgornji sliki, EVGA FTW3 Ultra.

Odločal sem se pa ravno med XC3 ULTRA in FTW3, in sem na podlagi težav s kondenzatorji, vzel raje FTW3 - problematične kondenzatorje so serijsko menjani z boljšimi (menda je zdej to porihtano z driverji, ampak majo gpuji malo manjši clock)

FTW3 je "pasivna kartica" ko idla - cca 55-60stopinj.

Ko pa je obremenjena, pa neki da od sebe. Konc koncu lahko požre do 450W (3x 8pin connector za napajanje) tko da ... 

Sem precej zadovolen z njo (temperature med testom maš spodi na grafu). 

 

Še 3dmark normal vs OC mode (switch na kartici).

 

To bi pa imel, ja...prodaš meni za 800€ (al za koliko ste se že cenkali?), že ki VonGriffin ni hotel? :)

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 15 minutami:

Pizda ta Raytracing pogrevate kokr da je najboljsa stvar po narezanem kruhu...

Me zanima kolk folka ma sploh vklopljen RT v spilu ko igrajo stuff?

 

maksi reče pred 13 minutami:

Poleg tega je v večini igrah grše kot brez, vse odseva kot da bi bilo kromirano in spolirano.

 

dejte no, zakaj se sprenevedate - valjda je pomembno in vedno bolj bo...ray tracing ni neka muha enodnevnica, to bi moralo biti jasno že vsem.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

dejte no, zakaj se sprenevedate - valjda je pomembno in vedno bolj bo...ray tracing ni neka muha enodnevnica, to bi moralo biti jasno že vsem.

Ma ne gre se za sprenevedanje...

Gre se mi za to da je cisto overhyped "feature" ki po mojem mnenju ne naredi igre boljse. Crap igrica z RT-jem bo se vedno crap, pa magari se vidijo odsevi lepse.

 

Ne recem, da ni zadeva interesantna, ampak ce rabim grafo za jurja, ekran s HDR1000 certifikatom, G-sync Pro al karkoli je, z namenom da lahko "uzivam v boljsem immersionu", je to stvar ki ni znotraj mojih interesov.

Sem prevec casualec, da bi fliknil 3 jurcke v desktop samo za take (trenutne) gimmicke. Raje bi imel spodobno grafo za 400€, ki mi prinese dober upgrejd napram temu kar imam sedaj, kot pa Raytracing.

 

Ko bo stvar stalnica, tudi na "mid price tier" grafah in v vecini iger, potem me bo zanimala. Naslednje 3 leta, pa lahko brez tezav prezivim brez tega :D

 

Povezava do prispevka

raytracing bo interesanten, ko bo ljudski feature. do takrat... je še dolga pot. Zaenkrat je tudi imo preveč gimmicky, pa še vsaj 2 generaciji bo prehud performance penalty, da bi se casualcu zdelo vredno. Do takrat se ne bom šolal na petdesetih prispevkih o tem, kaj RT sploh je, da bom znal opazit razliko in mi bo prihajalo na RT.

Povezava do prispevka

Z razlogom je to feature samo dražjih kartic, zatorej nehajte kozlat ljudem, da je to karkoli drugega kot gimmick, ker je že v štartu mega korporacija naredila to za tiste k so pripravljeni plačat mastne denarce za "bragging" rights (oz. hud diminishing return).

 

Če bi blo tako hudičevo revolucionarno, bi v štartu zapeljali tako, da bi tudi najcenejša gtx grafa imela neko verzijo tega (beri: bi pustili najavo te neumnosti par let kasneje). Tud then, gre za Nvidio, so no surprise there.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...