Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 3 minutami:

Ja sem bil tudi prepričan v to pa mi je Stipe, ko sva preračunavala za njegov računalnik pokazal drugačno sliko. Res je, da je ceneje bila periferija, dražji pa procesor in matična... Na koncu pri njegovem kompu ni blo niti 100€ razlike, pa je kar high end comp.

samo on ni naročil grafične

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Dono reče pred 4 urami:


Prodal bi jo izključno samo njemu, zaradi njegovega hvalisanja in podpasnega namigovanja na moj račun.
Ampak potem si je ni upal kupit (to sem predvideval, zaradi česar sem mu sploh ponudu deal), pa še označu me je za scalperja, ker sem mu želel prodat gpu za isti keš kot stane v nerupetini (950e).

Bi jo prodal/menjal za 6800xt v primeru, če bi software za deeplearning delal na AMDju, ker bi mi 6giga rama več prišlo prav. Žal ne. Gpu zaenkrat ostaja. 

 

aaaa... :(

jaz bi res kupil takoj

 

samo pizda, kaj je s temi grafičnimi - AMD ima še hujšo katastrofo kot Nvidia; čeprav njih nekako razumem, ki valjda raje delajo CPUje in APUje za konzole, kot grafične kartice, je sigurno bolj donosno...ampak ne morem razumet Nvidio, da še vedno ne zmore speglat zadeve - se mi zdi, da je trenutno še slabša dobavljivost kot mesec dni nazaj, wtf - ne da jih je malo, ampak prav ni nikjer niti enega kosa, niti pri največjih trgovcih - mislim, kako je to možno v letu 2020

 

Povezava do prispevka

evo, prve cene :D okroglega tisočaka za obično verzijo - malo preveč se cenijo

 

https://www.pcplus.si/gaming/gaming-graficne-kartice/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-6800-xt-16gb-gddr6-rdna2-gaming-graficna-kartica.html

 

edit: evo še SE verzija - 1087€ :w00t:

 

https://www.altstore.si/sapphire-nitro-amd-radeon-rx-6800-xt-se-16gb-gddr6-amd-rdna-2-gaming-graficna-kartica

 

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka

Dati jurja evrov za grafično, pa naj bo to 3080 ali 6800 XT je bedarija, razen če serješ denar. Te njihove Msrpje naj si pa vtaknejo nekam, ker niso nič drugega kot podla reklama in zavajanje.

 

Opevani RT je tudi na 3080 še vedno prepočasen, da bi zadostoval za nek future-proof, sploh pa ne na bednih 10GB pomnilnika. In za jurja želiš, da tvoja karta traja nekaj časa in ne da bo že naslednje leto zastarela. Tako da dokler cene ne padejo, če sploh kdaj bodo, so te kartice bolj same sebi namen.

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 1 uro:

Dati jurja evrov za grafično, pa naj bo to 3080 ali 6800 XT je bedarija, razen če serješ denar. Te njihove Msrpje naj si pa vtaknejo nekam, ker niso nič drugega kot podla reklama in zavajanje.

 

Opevani RT je tudi na 3080 še vedno prepočasen, da bi zadostoval za nek future-proof, sploh pa ne na bednih 10GB pomnilnika. In za jurja želiš, da tvoja karta traja nekaj časa in ne da bo že naslednje leto zastarela. Tako da dokler cene ne padejo, če sploh kdaj bodo, so te kartice bolj same sebi namen.

 

Da je bedarija, se strinjam - oziroma, bolje rečeno, je svinjarija in sumim da dogovorjena - ki to tako ne more bit, nekaj ne štima.

Ampak cene so take in niso take samo za high end grafe, ampak preplačuješ tudi druge...

 

Za future proof pa; pri elektroniki itak nič ni future proof, to vemo - zdej, z high end grafično si eno generacijo več miren v primerjavi z midrange in to je več al manj to.

Mogoče se na prvi pogled zdi malo, samo kot sem že povedal, če kupuješ midrange bolj pogosto al high end manj pogosto, na koncu dneva porabiš podobno denarja - s to veliko razliko, da z high end kartico si en čas igral z vsem na ultra, z midrange si pa vedno bil na midrange...jaz to raje tako gledam

 

2080Ti recimo še vedno ni zastarela - ni več najhitrejša, definitivno pa ni zastarela in do naslednje generacije bo čisto ok poganjala vse...isto tako 3080 ne bo zastarela še vsaj dve generaciji, pa stane manj kot je stala 2080Ti svoj čas - tako da če daš danes zanjo 200-300€ več kot za 3070 je to samo relativno drago

 

RT je tudi resda še vedno prepočasen, ampak zato so naredili DLSS, ki dobesedno dela čudeže - več kot podvoji framerate in je praktično vsaka igra igrabilna z 60+fps, sploh če nisi na 4K monitorju, kjer ti potem tudi 10GB ne bo nikoli premalo...AMD to mora zrihtat čimprej, ker nove konzole bodo od tega še največ profitirale.

 

Povezava do prispevka

Zdej je sicer vse drago, tudi starejše serije. Idealen cajt za znebit se serije 2000 recimo, ker so tud te cene v nebesih ca. do 100€ višje. Je pa skalpiranje/ponudba nenormalna letos in je sistem vedno 'bile take in take' letos padel v vodo zaradi cen in omejenosti dobav tko da je imo upravičeno pičkat. Rajši pičkam, kot da sem v tem trenutku vržen v situacijo ko rabim nov komp, ker pol bi pičkal in poganjal sive lase še 3x bolj. :D

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 21 urami:

kaj ni da se več ne splača rudarit na gpujih ?

glede na financial report Q3 Nvidie, kjer so prodali za 170m $ minerjem, očitno je

 

glede na pomanjkanje je vse bolj očitno, da to tudi sedaj počnejo

 

baje minerji na Kitajskem imajo svoje pcb, hladilnike ter softver, tak da je to easy money za njih, ker prodajajo neposredno

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
coupet reče pred 9 minutami:

kaj je best buy do tam, 350 - 400€ trenutno?
3080 pa teh zadev ne rabim, vseen bi mi blo pa všeč, da par let lepo deluje :D

 

Teska je zdaj res, samo ce bos maksija poslusal tak nikol nic neos mel. Vprasanje je kak fejst rabis novo grafiko? Naj me mr. hardware popravi ce se motim, ampak v tvojem budgetu bi reko 5700xt ce gledamo nemske cene...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...