Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

kmetek reče pred 4 minutami:

Gledam cene grafičnih na bolhi, pa folk ni normalen. 1070 od 200€ gor, 1080 pa nekje 300€+.....kaj ti ljudje kadijo, jaz bi tudi,

Vprašanje je, ali jim po takih cenah uspe prodati? Če jim ne, bi verjetno cene nižali? Če pa jim, potem se pa sprašujem, kaj kadijo kupci, ne prodajalci. :D

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 8 minutami:

Gledam cene grafičnih na bolhi, pa folk ni normalen. 1070 od 200€ gor, 1080 pa nekje 300€+.....kaj ti ljudje kadijo, jaz bi tudi,

 

Ponudba povpraševanje, če je folk pripravljen kupit, je zgleda tok vredno. Če pa ni, pa še vedno lahko spustijo cene. Tako da, meni se zdi povsem logično :)

Povezava do prispevka
Tawny reče Dne, 11. 12. 2020 at 12:38:

Ne samo, da so testirali RT, o njem izdatno govorili skoraj pol ure (tezko bi jim naprtil neustrezno testiranje. Ce imas bolj pravicno metodologijo na dan z njo).

 

Ni problem, da jim ne posljejo kartice, problem je tako direktno vsiljevanje perspektive in povedanega in direktna vezava dobrin na vsebino podanega. Če se reviwerji podredijo temu nVidia pritisku, MSI pritisku, etc ... je vseeno, če obstajajo ali pa kar gledamo samo uradne 1st party powerpoint prezentacije.

priznam nism gledal videa, ampak sem komentiral samo na podlagi Areyevega posta kjer pise kot da RT sploh niso testirali

 

to je pa druga zgodba ja, se strinjam, ampak sej zgleda so dobil po picki in backtrackal

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 4 urami:

Gledam cene grafičnih na bolhi, pa folk ni normalen. 1070 od 200€ gor, 1080 pa nekje 300€+.....kaj ti ljudje kadijo, jaz bi tudi,

pač hočejo vskočiti na bandwagon, ko so grafične precenjene zaradi pomanjkanja, ti oglasi bodo izginili ko bo tega konec, enako je bilo pri miningu ko so šle cene graf močno navzgor

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 44 minutami:

priznam nism gledal videa, ampak sem komentiral samo na podlagi Areyevega posta kjer pise kot da RT sploh niso testirali

 

to je pa druga zgodba ja, se strinjam, ampak sej zgleda so dobil po picki in backtrackal

 

Sej so res testirali, samo če greš gledat njihove teste, v vseh testih o RT-ju namigujejo kot maksi, varianta "nihče normalen ne bo igral z RTjem, če je tak performance hit".

Tudi to je vsiljevanje mnenja - dej ti majstore testiraj, pokaži rezultate, ne rabiš sugerirat, da je neumno, če ljudje vklopijo RT...isto kot naši športni komentatorji, ki ne komentirajo, ampak navijajo. :)

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Ne, tako mnenje je večinsko, razen hardcore fanboyev kot ti

 

 

 

dajmo porabiti jurja evrov, da mi potem igra delala kot na 2060S brez RT, make sense

Igra ne bo delala kot 2060 ker bos imel ray traced osvetlitev in odseve. Tko da nehaj prosim nabijat u bozjo mater, kot da so fpsji edina stvar na svetu. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Sej so res testirali, samo če greš gledat njihove teste, v vseh testih o RT-ju namigujejo kot maksi, varianta "nihče normalen ne bo igral z RTjem, če je tak performance hit".

Tudi to je vsiljevanje mnenja - dej ti majstore testiraj, pokaži rezultate, ne rabiš sugerirat, da je neumno, če ljudje vklopijo RT...isto kot naši športni komentatorji, ki ne komentirajo, ampak navijajo. :)

 

 

Jaz nikjer nisem dobil obcutka, da vsiljuje mnenje. Zakaj je tako narobe, da clovek pove, da se mu osebno zdi raytracing performance hit prevelik za razliko v grafiki in hkrati pove, da, ce zelis RT vsekakor kupi nvidio.

Vedno podajo tudi podrobne rezultate RT testiranja v locenih videih, kjer vidis performance hit in razliko v renderirani sliki. Pa meni kot kupcu, je tudi pomembno, da mi reviewer pove, da sam RT core ni dozivel nekega napredka od prejsnje generacije.

Jaz ne vem zakaj si ti dobil tak obcutek.
Njihov review se mi zdi kriticen in dober. Videl sem, da grafa ni tako dobra, kot je zgledalo na release prezentaciji, nikakor pa ni slaba. 

 

Hkrati tudi nocem robotskih reviewerjev, ki samo berejo grafe. Mnenja, ki so jih podali so premisljena in imajo ozadja, ki niso brezvezna in tebi kot kupcu podajo vse kar potrebujes, da se na podlagi svojih priorited odlocis za grafo, ki ti ponuja kar zelis.

Povezava do prispevka

Mislim, da je čas da vsi malce preklopite v glavah, kaj pomenijo danes grafične nastavitve in razlike med grafičnim karticam.

 

Celotna scena se razvija čisto v drugo smer. Danes še zmeraj pogosto vidim komentarje, ahahaha 800€ grafična in ne more poganjat vseh iger z ultra brez da pade pod 60fps. Te časi so mimo, že več kot 5 let, da se na grafičnem področju dogajajo spremembe in ne moremo več to gledat, kot smo pred petimi leti, ko si nastavil na 1080p in probal če dela povsod na ultra.

Danes to ni več možno, ker:

- za vsako stopnjo resolucije se moč, ki je potrebna dobesedno podvoji

- med igrami so ogromne razlike, nek hardware, bo poganjal odličen pogon DOOM eternal na 120fps, bo smeće od Assasins creeda na dobrih 30fps.

- in najbolj pomembna = ray tracing, na sliko nima velikega vpliva, ampak na samo kakovost, še ne dolgo nazaj se je tracing renderal čez noč. Danes pa imamo real time. To je zadeva, ki da premium feel sliki in senčenju, zato ker je REAL! Zato ker veliko ljudi ne vidi smisla v premium izdelkih, če je casio ura bolj točna od rolexa in od srebrne penine si isto pijan, kot od francoskega šampanjca. Ampak ray tracing je future, če ne drugo, bo developerjem zelo olajšal delo.

 

Absolutna moč grafične kartice je bila AMD vedno jača od Nvidije in tudi danes je. Danes je nek 6900xt s SAM tehnologijo povozi vse od Nvidije, kar imajo na trgu s surovo močjo. VSE!

 

V čem je potem catch? A ni AMD boljši?

 

Nope, ker Nvidija je resno ugriznila v problematiko, ki sem jo naštel z alinejami. Izboljšuje Ray Tracing, da dodaje core in z DLSSom anulira problem resolucije. Do česa pridemo?

 

Ja pridemo da z Nvidijo kartico ala 3060ti z msrp 399$ dobimo boljšo sliko oziroma rezultate, kot z AMDjem 3090, ki stane 1000€

 

In to je ves point. In jest sem AMD fan že 20+ let.

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 minutami:

- in najbolj pomembna = ray tracing, na sliko nima velikega vpliva, ampak na samo kakovost, še ne dolgo nazaj se je tracing renderal čez noč

dokler nimamo path tracinga v igrah je vseskupaj krneki glede na vizualno pridobitev, ali pa kar imamo trenutno brez perfomance penalty

Povezava do prispevka
maksi reče pred 5 minutami:

dokler nimamo path tracinga v igrah je vseskupaj krneki glede na vizualno pridobitev, ali pa kar imamo trenutno brez perfomance penalty

Sam pri NVIDJI imaš opcijo. Na vidji če ti paše daš Ray tracing in DLSS, ta kombo je imo obvezen. Pri AMDju te opcija nimaš.

 

Spominjaš me na folk, ki govori kako je izobrazba nepomembna...

Povezava do prispevka
maksi reče pred 42 minutami:

dokler nimamo path tracinga v igrah je vseskupaj krneki glede na vizualno pridobitev, ali pa kar imamo trenutno brez perfomance penalty

Lej to ni res. Lahko da teb ni vredno, in to je legit mnenje, ampak trenutne implementacije definitivno spremenijo sliko. Zdej, ce je to vredno hudega impacta na framerate je pa vprasanje za posameznika. 
Pri amd nimas niti izbire. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 43 minutami:

Celotna scena se razvija čisto v drugo smer. Danes še zmeraj pogosto vidim komentarje, ahahaha 800€ grafična in ne more poganjat vseh iger z ultra brez da pade pod 60fps. Te časi so mimo, že več kot 5 let, da se na grafičnem področju dogajajo spremembe in ne moremo več to gledat, kot smo pred petimi leti, ko si nastavil na 1080p in probal če dela povsod na ultra.

Danes to ni več možno, ker:

- za vsako stopnjo resolucije se moč, ki je potrebna dobesedno podvoji

- med igrami so ogromne razlike, nek hardware, bo poganjal odličen pogon DOOM eternal na 120fps, bo smeće od Assasins creeda na dobrih 30fps.

- in najbolj pomembna = ray tracing, na sliko nima velikega vpliva, ampak na samo kakovost, še ne dolgo nazaj se je tracing renderal čez noč. Danes pa imamo real time. To je zadeva, ki da premium feel sliki in senčenju, zato ker je REAL! Zato ker veliko ljudi ne vidi smisla v premium izdelkih, če je casio ura bolj točna od rolexa in od srebrne penine si isto pijan, kot od francoskega šampanjca. Ampak ray tracing je future, če ne drugo, bo developerjem zelo olajšal delo.

 

Absolutna moč grafične kartice je bila AMD vedno jača od Nvidije in tudi danes je. Danes je nek 6900xt s SAM tehnologijo povozi vse od Nvidije, kar imajo na trgu s surovo močjo. VSE!

 

V čem je potem catch? A ni AMD boljši?

 

Nope, ker Nvidija je resno ugriznila v problematiko, ki sem jo naštel z alinejami. Izboljšuje Ray Tracing, da dodaje core in z DLSSom anulira problem resolucije. Do česa pridemo?

 

Ja pridemo da z Nvidijo kartico ala 3060ti z msrp 399$ dobimo boljšo sliko oziroma rezultate, kot z AMDjem 3090, ki stane 1000€

 

In to je ves point. In jest sem AMD fan že 20+ let.

 

 

 

 

Saj dvomim, da obstaja kdo, ki pravi, da tracing ni future of rendering. Mi je pa zanimivo, kako mi ponekod vzame sapo (recimo, ko vidis perfektno sencenje brez "hoveringa" in detajle na objektih, ki imalo majhne variacije v visinah ali drobnih modelih) in kako mi vcasih cisto ubije immersion, ker se pretirava z hadness-om na materialih (if all you have is a hammer ...) 

 

Dostikrat imamo igralci smesno perspektivo. Izvajalec bi se lahko odlocil in sploh ne omogocil dolocenih "high" nastavitev (se pravi bi shiftal medium->high) in bi njegov spil super tekel za ne veliko slabso grafiko, lahko pa omogoci razne uber settinge, z norimi rendering/shading distancom, increased LOD, supersampling, etc ... Dostikrat spil sploh ni tako slabo optimiziran, kot se ljudje derejo po forumih, ker so sokirani, da jim na ultra tece na 30fps. Tudi sam se ujamem, kako me boli, ko moram na novi grafi kaj nastaviti na medium, ceprav je objektivno vseeno kaj pise v options.

 

Zelo so mi zanimive nove konzole. Osebno sem zelo impresioniran nad njihovimi sposobnostmi za ceno, variable resolution implementation mi je precej impresiven, VRS bi znal bit zanimiv, etc ... Po drugi strani so pa v nekem RT limbu. Hardwersko so za to nekoliko podhranjene, ampak rezultati spet niso slabi. Napovedujejo AI image reconstruction, a ce se ne motim nimajo AI specific HW-ja? Res me zanima do kje bodo prisle. Vcasih, ko vidim kak optimised ps3, vanilla ps4 game, objektivno svoh konzoli, sploh ne vem, kako jim rata toliko iztisniti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...